Ładowność sond

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ładowność sond

      Zastanawia mnie czemu dalej nie dali możliwości przegłosowania ładowności sond dla starszych uniwersów. Sytuacja adekwatna do zakrzywienia gal/us: była informacja, że nie zostanie to wprowadzone dla starszych uniwersów, poczym tydzień później jednak pojawiła się ankieta i wszystkie uniwersa to przegłosowały.
    • @Starrk bardziej dziwi mnie, dlaczego nie ma tych opcji w głosowaniach dla nowych uniwersów. Można to wytłumaczyć botami, ale to słabe. Każdy bot jest w jakiś sposób ograniczony, choćby liczbą slotów. Ciekawe też, że na niektórych uniach gracze bardzo narzekają na boty, na innych prawie w ogóle.

      Pytałem się o to @Art kilkukrotnie, ostatnio w DiD Taurusa, ale unika odpowiedzi. Na starszych nie ma możliwości i już, w sprawie nowszych nie doczekałem się komentarza.

      Lwica jest boska :)
    • Jakiego typu problemy występują z powodu ładowności sond? Chodzi o kwestię nadużywania opcji, botów czy o błędy w grze?

      Te ostatnie są do przeżycia. Ot, czasami gra wyśle transport sondami zamiast ataku (a i to wydaje mi się, że jest raczej błędem AGR niż samego OGame), czasami w trzeciej zakładce floty jest "Wyślij flotę", którego nie można kliknąć, no i czasami wywali grę do lobby. Nic specjalnego, a zabawa przednia, bo coś do robienia jest niemal cały czas :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Jakiego typu problemy występują z powodu ładowności sond? Chodzi o kwestię nadużywania opcji, botów czy o błędy w grze?

      Te ostatnie są do przeżycia. Ot, czasami gra wyśle transport sondami zamiast ataku (a i to wydaje mi się, że jest raczej błędem AGR niż samego OGame), czasami w trzeciej zakładce floty jest "Wyślij flotę", którego nie można kliknąć, no i czasami wywali grę do lobby. Nic specjalnego, a zabawa przednia, bo coś do robienia jest niemal cały czas :)
      @buleon problemy na tyle irytujące, że nie ma odgórnej zgody przywrócenia tej opcji na stare Universa. Po prostu przyjmij decyzję odmowną :p
      Jeśli cokolwiek w tej kwestii się zmieni, dam znać :)
    • buleon napisał(a):

      Jakiego typu problemy występują z powodu ładowności sond? Chodzi o kwestię nadużywania opcji, botów czy o błędy w grze?

      Te ostatnie są do przeżycia. Ot, czasami gra wyśle transport sondami zamiast ataku (a i to wydaje mi się, że jest raczej błędem AGR niż samego OGame), czasami w trzeciej zakładce floty jest "Wyślij flotę", którego nie można kliknąć, no i czasami wywali grę do lobby. Nic specjalnego, a zabawa przednia, bo coś do robienia jest niemal cały czas :)
      Prawie wszystkie te przypadki są spotykane na uni co i nie ma ładowności ss, no poza wysłaniem z misją transportuj ss z wiadomych przyczyn:D


      Sirius mode on
    • Decyzję oczywiście przyjmuję :) Tylko że w OGame zmienia się generalnie dość mało i tą "górę", o której piszesz, trzeba motywować do zmian :) Same pieniądze tu nie wystarczą :)

      Jakiekolwiek prace nad tymi problemami trwają?

      Rozumiem, że nie możesz opisać problemu. Postaw się na chwilę na miejscu gracza, który chciałby by jego ulubiona gra była jak najciekawsza i jak najlepsza. I wykorzystując wiedzę, którą masz jako CoMa, napisz - co gracze mogliby zrobić dla gry, w jaki sposób społeczność może Wam pomóc?

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      napisz - co gracze mogliby zrobić dla gry, w jaki sposób społeczność może Wam pomóc?
      Wyrecze go i ja Ci napisze. Chcecie isc na latwizne latajac sondami bo szybko i latwo i nie trzeba gesi spawac (tutaj uklonik do jednego wariata z Libry :D ) by nimi farmic obawiajac sie kontry. Jak czytam te Wasze komentarze o ladownosci sond to smiac mi sie jedynie chce. To wprowadzi jeszcze wieksza walke o te glupie idlaki niz do tej pory. Gram ladnych kilka lat i nie doswiadczylem farmienia sondami i nawet nie jestem za tym by to wprowadzili. Zapytacie zapewne dlaczego. Otoz dlatego, ze sondy trzeba trzymac na fs bo po zlosci to kazdy bunkier moze zostac zaorany a te 10-15k mt zamiast sond za slabym bunkrem na planecie spokojnie postoi z sura z wydobycia a tym samym w kazdej chwili masz flote do farmienia po idlach pod reka.

      Dziekuje za uwage :P :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Truck driver ().

    • Truck driver napisał(a):

      Wyrecze go i ja Ci napisze.
      Nie potrzebujesz.


      Truck driver napisał(a):

      Chcecie isc na latwizne latajac sondami bo szybko i latwo i nie trzeba gesi spawac (tutaj uklonik do jednego wariata z Libry ) by nimi farmic obawiajac sie kontry.
      Szybko i łatwo? Gdy chcesz sfarmić 100-200 kk, to jasne. Godzinka, max dwie. Pogadamy jak swoimi MT sfarmisz parę miliardów surowców dziennie.

      Co do gęsi, to masz spojrzenie z x2 flota, specyficzne. Lot układ dalej to 14 h w jednym locie. Czekanie na dolot i powrót nie jest ciekawe, nie daje mi to funu.


      Truck driver napisał(a):

      To wprowadzi jeszcze wieksza walke o te glupie idlaki niz do tej pory.
      A na czym polega gra strategiczna, jeśli nie na walce o zasoby?

      Truck driver napisał(a):

      Gram ladnych kilka lat i nie doswiadczylem farmienia sondami i nawet nie jestem za tym by to wprowadzili. Zapytacie zapewne dlaczego. Otoz dlatego, ze sondy trzeba trzymac na fs bo po zlosci to kazdy bunkier moze zostac zaorany a te 10-15k mt zamiast sond za slabym bunkrem na planecie spokojnie postoi z sura z wydobycia a tym samym w kazdej chwili masz flote do farmienia po idlach pod reka.
      Generalnie tak, sondy trzeba fs-ować. A jeśli masz ochotę farmić MT, to sobie farm. Kto Ci przeszkadza?

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      Wyrecze go i ja Ci napisze.
      Nie potrzebujesz.

      Truck driver napisał(a):

      Chcecie isc na latwizne latajac sondami bo szybko i latwo i nie trzeba gesi spawac (tutaj uklonik do jednego wariata z Libry ) by nimi farmic obawiajac sie kontry.
      Szybko i łatwo? Gdy chcesz sfarmić 100-200 kk, to jasne. Godzinka, max dwie. Pogadamy jak swoimi MT sfarmisz parę miliardów surowców dziennie.
      Co do gęsi, to masz spojrzenie z x2 flota, specyficzne. Lot układ dalej to 14 h w jednym locie. Czekanie na dolot i powrót nie jest ciekawe, nie daje mi to funu.


      Truck driver napisał(a):

      To wprowadzi jeszcze wieksza walke o te glupie idlaki niz do tej pory.
      A na czym polega gra strategiczna, jeśli nie na walce o zasoby?

      Truck driver napisał(a):

      Gram ladnych kilka lat i nie doswiadczylem farmienia sondami i nawet nie jestem za tym by to wprowadzili. Zapytacie zapewne dlaczego. Otoz dlatego, ze sondy trzeba trzymac na fs bo po zlosci to kazdy bunkier moze zostac zaorany a te 10-15k mt zamiast sond za slabym bunkrem na planecie spokojnie postoi z sura z wydobycia a tym samym w kazdej chwili masz flote do farmienia po idlach pod reka.
      Generalnie tak, sondy trzeba fs-ować. A jeśli masz ochotę farmić MT, to sobie farm. Kto Ci przeszkadza?
      Wyrazilem tylko swoje zdanie bo uwaga, mam do tego prawo :) myslicie prosto i schematycznie jak by sobie gierke ulatwic. Pokaz mi przyklad tych swoich miliardow dziennie wyfarmionych sondami :>
    • Witam
      Ładowność sond to chory pomysł,nie będę się rozwodził dlaczego bo temat nie jest nowy i wiele razy był już wałkowany.Wydaje mnie się ,że przy zmianach prędkości unii w ankiecie była opcja ,czy jesteś za ładownością sond i z tego co pamiętam na większości pomysł przepadł i dobrze.
      Buleon- po w prowadzeniu ładowności sond mogę sobie małymi transportowcami farmić he he -dobry żart.
      Pozdrawiam ja:)
    • Truck driver napisał(a):

      Wyrazilem tylko swoje zdanie bo uwaga, mam do tego prawo :)
      Pisać możesz, w granicach Regulaminu Forum, co chcesz. Wyręczać go? Nie wiem z jakiej racji...

      Truck driver napisał(a):

      myslicie prosto i schematycznie jak by sobie gierke ulatwic.
      Ułatwić? Chyba wręcz przeciwnie. Gra jest ciekawa, gdy jest wymagająca. Walnąć bunkier i wyfarmiać zza niego MT - to jest prosta gra. Po roku-dwóch wchodzisz w topkę jak w masło, wystarczy grać konsekwentnie. Z sondami jest inaczej, jeśli nie grasz aktywnie, to powoli spadasz w statystykach, bo gracze aktywni, choć mogą nie być w stanie nic Ci zrobić, mogą Cię ładnie zdystansować punktowo.

      Truck driver napisał(a):

      Pokaz mi przyklad tych swoich miliardow dziennie wyfarmionych sondami
      Jak Ci to mam udowodnić. Screen z liczby ataków? Po mmorpg też sobie możesz popatrzeć na uniwersa z ładownymi sondami (Xanthus, Yildun, Zibal, Aquarius i Bellatrix), zwłaszcza pierwsze dwa, bo są pofuzyjne.

      Mirmir napisał(a):

      Buleon- po w prowadzeniu ładowności sond mogę sobie małymi transportowcami farmić he he -dobry żart.
      Pozdrawiam ja:)
      A myślisz, że ilu ludzi na dłuższą metę wytrzyma aktywny farming sondami? Niewielu, u nas było kilkanaście osób, które farmiły bardzo ostro. Zostało kilka, bo to jest po prostu niesamowicie męczące.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • ciap napisał(a):

      Na swoim uni chyba masz ładowność więc farm a nie uszczęśliwiaj innych
      Wystarczy uderzyć w stół i nożyce się odzywają :) Osoby, które farmią MT i osoby, które nie farmią wcale :) Czyli osoby bojące się o własną topkę, chcące mieć zysk bez inwestycji czasu :) Osoby hamulcowe, które nie chcą pozwolić na wprowadzenie nowej opcji, która z pewnością uaktywniła by uniwersa :)

      Na 5 swoich uniach mam, na 14 swoich uniach nie mam :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Ułatwić? Chyba wręcz przeciwnie. Gra jest ciekawa, gdy jest wymagająca. Walnąć bunkier i wyfarmiać zza niego MT - to jest prosta gra. Po roku-dwóch wchodzisz w topkę jak w masło, wystarczy grać konsekwentnie. Z sondami jest inaczej, jeśli nie grasz aktywnie, to powoli spadasz w statystykach, bo gracze aktywni, choć mogą nie być w stanie nic Ci zrobić, mogą Cię ładnie zdystansować punktowo.
      Slysze juz a raczej sobie wyobrazam ten placz na forum lub nawet gdzies bylo o botach farmiacych idlaki :D no to dodajac do tego ladownosc sond mamy kulminacje. Nafarmic jednego dnia te Twoje miliadry surowca i po miesiacu bunkier tak potezny, ze tylko gs do rozwalki bo za duzo klikania by rakietowac :P

      buleon napisał(a):

      Wystarczy uderzyć w stół i nożyce się odzywają Osoby, które farmią MT i osoby, które nie farmią wcale Czyli osoby bojące się o własną topkę, chcące mieć zysk bez inwestycji czasu Osoby hamulcowe, które nie chcą pozwolić na wprowadzenie nowej opcji, która z pewnością uaktywniła by uniwersa
      Wystarczy konsekwentnie grac jak juz wspomniales. Szybko sobie nafarmisz i sie zabunkrujesz czy cos tam to zaraz Cie zjedza bo innym nic nie zostawiasz. Gram od lat tym stylem, ze latam mt i ciagle rosne i gonie juz scisla topke. Nie ma rzaczy niemozliwych, niemozliwe wymaga tylko poswiecenia wiekszej ilosci czasu.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • Truck driver napisał(a):

      Slysze juz a raczej sobie wyobrazam ten placz na forum lub nawet gdzies bylo o botach farmiacych idlaki no to dodajac do tego ladownosc sond mamy kulminacje. Nafarmic jednego dnia te Twoje miliadry surowca i po miesiacu bunkier tak potezny, ze tylko gs do rozwalki bo za duzo klikania by rakietowac
      Pewnie chodziło Ci o kumulację. Co do botów, to jeśli to one są problemem, to miło by było, gdyby GF sobie jakoś z tym poradziło. Był temat Guderiana, w którym w magiczny sposób zniknęły posty, w tym mój, z propozycjami walki z botami, bo to generalnie trudne nie jest.

      Co do bunkra - ile postawisz jednostek w miesiąc? 30 x 86 400 = 2 592 000 - tutaj do potęgi jeszcze kilku miesięcy brakuje :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Pewnie chodziło Ci o kumulację. Co do botów, to jeśli to one są problemem, to miło by było, gdyby GF sobie jakoś z tym poradziło. Był temat Guderiana, w którym w magiczny sposób zniknęły posty, w tym mój, z propozycjami walki z botami, bo to generalnie trudne nie jest.

      Co do bunkra - ile postawisz jednostek w miesiąc? 30 x 86 400 = 2 592 000 - tutaj do potęgi jeszcze kilku miesięcy brakuje
      Nie ogarniasz jeszcze jednej kwestii. Znajomosci GO i zwyklych szarych graczy. Normalny gracz bez znajomosci bedzie sie bal zainstalowac sobie nielegalne oprogramowanie. Teraz nawet za wtyczke AGO masz bana :D jak ktos ma znajomosci w teamie to wlasnie ma latwiej z oszustwami i z programami do automatyzowania gry.

      I o jakich jednostkach piszesz, bo ciezko mi sie domyslic?
    • buleon napisał(a):

      Na 5 swoich uniach mam, na 14 swoich uniach nie mam
      Nie lepiej skupić się na 1-2 uni? :fsmile:


      buleon napisał(a):

      Wystarczy uderzyć w stół i nożyce się odzywają
      Czyli nie mogę już wyrazić swojej opinii? Pewnie pod względem aktywności mogłabym sobie pozwolić na niezłe farmienie a jednak jestem przeciwna takiej zmianie. :fsmile:
      Nie powiem gdy ogłosili wprowadzenie ładowności to pomysł mi się spodobał jednak było to mało przemyślane.

      Dbam o zdrowie psychiczne osób które atakowałby 14h na dobę. :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • buleon napisał(a):

      Mirmir napisał(a):

      Buleon- po w prowadzeniu ładowności sond mogę sobie małymi transportowcami farmić he he -dobry żart.
      Pozdrawiam ja:)
      A myślisz, że ilu ludzi na dłuższą metę wytrzyma aktywny farming sondami? Niewielu, u nas było kilkanaście osób, które farmiły bardzo ostro. Zostało kilka, bo to jest po prostu niesamowicie męczące.
      I sam sobie odpowiedziałeś,dlaczego wprowadzenie ładowności sond to głupi pomysł.
      Gratuluję ja:)
    • Truck driver napisał(a):

      Nie ogarniasz jeszcze jednej kwestii. Znajomosci GO i zwyklych szarych graczy. Normalny gracz bez znajomosci bedzie sie bal zainstalowac sobie nielegalne oprogramowanie. Teraz nawet za wtyczke AGO masz bana jak ktos ma znajomosci w teamie to wlasnie ma latwiej z oszustwami i z programami do automatyzowania gry.
      Gadasz pierdoły.
      1) Nasz Team ma ego w takim kosmosie, że nie brata się z normalnymi graczami :D Poza tym, zgodzę się, można znać jednego czy dwóch GO/SGO, ale w końcu sprawa dojdzie do GA (ticket/skarga/skarga), a mało kto może się pochwalić znajomością z Kasią321 czy smoki, one w końcu nie grają od wielu lat na ogame.pl.
      2) Normalny gracz nie będzie instalował nielegalnego oprogramowania, bo to niezgodne z zasadami, które zaakceptował. Strach nie ma tu nic do rzeczy.

      ciap napisał(a):

      Czyli nie mogę już wyrazić swojej opinii?
      Możesz, ale spróbuj z argumentami za/przeciwko ładownym sondom, zamiast skupiać się na tym, gdzie gram i jakie tam są parametry.

      ciap napisał(a):

      Pewnie pod względem aktywności mogłabym sobie pozwolić na niezłe farmienie a jednak jestem przeciwna takiej zmianie.
      Pewnie nie, inaczej byłabyś za zmianą. I tak nie farmisz, więc dlaczego jesteś przeciwna? :)

      ciap napisał(a):

      Dbam o zdrowie psychiczne osób które atakowałby 14h na dobę.
      Słyszałem o jednej takiej chorobie psychicznej. Nazywa się rozdwojenie jaźni. Charakteryzuje się handlowaniem ze samym sobą podczas gry na dwóch kontach :D

      Mirmir napisał(a):

      I sam sobie odpowiedziałeś,dlaczego wprowadzenie ładowności sond to głupi pomysł.
      Gratuluję ja:)
      Tu się nie zgodzę. Ładownych sond nie sposób używać non stop, choć oczywiście są gracze, którym udaje się to lepiej i trochę słabsi. Natomiast można wejść do gry bardzo dynamicznie, np. po złomie albo zbierając na coś. Można zrobić sobie weekend farmingowy albo nawet urlop farmingowy. Na dłuższą metę taka opcja i tak odpada, a gracze, którzy farmią MT mogą coś dla siebie zawsze znaleźć :)

      Lwica jest boska :)
    • ciap napisał(a):

      Mnie zastanawia czy opcja ta promuje aktywność czy nolifenie.
      Dokladnie. Mt puscisz na idlaki i wychodzisz czy to na spacer czy do sklepu po zakupy. A sondami farmic musisz siedziec i non stop klikac by miec profity.

      @buleon z Toba gadka to jak zapasy ze swinia w blocie. Nikt nie moze miec wlasnych argumentow bo Twoja racja jest swieta. Wszystko wiesz zawsze najlepiej.
    • Truck driver napisał(a):

      Dokladnie. Mt puscisz na idlaki i wychodzisz czy to na spacer czy do sklepu po zakupy. A sondami farmic musisz siedziec i non stop klikac by miec profity.
      Nie musisz. Tak samo, puszczasz sondy i idziesz na spacer, dostaniesz tyle, ile po wysłaniu MT. Dopiero gdy chcesz wielokrotność zysku z farmingu MT, musisz siedzieć więcej, ale to już Twój wybór. Gra powinna promować aktywność.

      Lwica jest boska :)
    • @ciap
      cóż, kogoś kto siedzi 2h dziennie również premiuje bo więcej przez te 2h wyfarmi niż jakby miał wysłać dwa razy farming na idlaków
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Truck driver napisał(a):

      Sondy lataja duzo szybciej niz mt?
      Tak, dużo szybciej. Na tyle szybciej, że zdążą wrócić, zanim założysz buty, żeby pójść na spacer :)

      Truck driver napisał(a):

      Pod warunkiem, ze nikt wczesniej mu nic nie wyfarmil tymi sondami.
      Ty myślisz, że ile razy dziennie wlatuje się w daną farmę sondami? Farming sondami polega na szukaniu jak najlepszych farm, więc gdy widzę przeczesany rewir, szukam gdzie indziej. Zanim się wrócę w tamto miejsce, MT zdążą 10 razy tam dotrzeć.

      Jeszcze raz, żeby była jasność. Farmerzy MT niezwykle rzadko są wyprzedzani przez sondy w czasie lotu. Myślenie, że sondami wyfarmi się wszystko, jest niepoprawne. Poza tym sonda o pojemności 10 zwraca się po około 150-160 lotach, MT o pojemności 9 000 zwraca się ponaddwukrotnie po 1 locie.

      Edit: W ankiecie konfiguracyjnej Janice pojawiła się opcja ładowności sond. Dziękuję @Art

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      Ty myślisz, że ile razy dziennie wlatuje się w daną farmę sondami? Farming sondami polega na szukaniu jak najlepszych farm, więc gdy widzę przeczesany rewir, szukam gdzie indziej. Zanim się wrócę w tamto miejsce, MT zdążą 10 razy tam dotrzeć.

      Jeszcze raz, żeby była jasność. Farmerzy MT niezwykle rzadko są wyprzedzani przez sondy w czasie lotu. Myślenie, że sondami wyfarmi się wszystko, jest niepoprawne. Poza tym sonda o pojemności 10 zwraca się po około 150-160 lotach, MT o pojemności 9 000 zwraca się ponaddwukrotnie po 1 locie.
      Wierz mi, ze gdybym mial czas farmic codziennie tak sondami jak opisujesz to by mi sie duzo szybciej zwrocil caly koszt ich budowy. Chyba miales za duzy problem farmiac mt-kami i dlatego tak uparcie jestes za tym by dali Ci szybszy statek jakim jest sonda :P
    • Truck driver napisał(a):

      Wierz mi, ze gdybym mial czas farmic codziennie tak sondami jak opisujesz to by mi sie duzo szybciej zwrocil caly koszt ich budowy.
      Nie zwróciłby Ci się szybciej. Sonda kosztuje 1000 kryształu + swoje pali. 100 x 10 = 1 000, ale farmimy więcej metalu niż kryształu, stąd też więcej lotów niż 100. Gdybyś miał czas, to co najwyżej szybciej wykonałbyś te loty, żeby uzyskać pełną amortyzację.

      Truck driver napisał(a):

      Chyba miales za duzy problem farmiac mt-kami i dlatego tak uparcie jestes za tym by dali Ci szybszy statek jakim jest sonda
      Farmiłem MT-kami, na różnych prędkościach i w różnych konfiguracjach. Wysyłałem swoje 20-25 ataków i co dalej? Miałem czekać 2 godziny na powrót? To było nudne. Gdy gram, chcę grać, nie czekać i patrzeć jak mi flota leci... Gdy nie gram, robię FS i idę robić co innego.

      Lwica jest boska :)