Ładowność sond

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Akiko napisał(a):

      No i chyba widać wyraźnie do czego to wszystko zmierza. To jakieś skutki przedawkowania antymateri, wszystko chcą mieć odrazu. Farmienie w kilka minut, transport surki w kilka minut, teleport z surowcami Moze niektórzy powinni lepiej pomyśleć o zakończeniu kariery w ogame, skoro gierka się znudzila
      Gierka się nie znudziła, znudziło się czekanie i nicnierobienie. Świat wokół Was przyspiesza, spójrz choćby na szachy. Mało kto gra partie klasyczne, nikt tego nie chce oglądać. Teraz gra się szachy szybkie i błyskawiczne. W OGame jest podobnie, co widać, po tym, jakie uniwersa są wybierane przez graczy.

      farcik napisał(a):

      rozumiem też, że gra ta musi być zbalansowana właśnie po to, żeby nie tylko czas poświęcony grze decydował o tym, kto jest wyżej w statystykach, ale też decydowała o tym długotrwała i konsekwentna strategia działania.
      To znaczy, że grając aktywnie nie mogę mieć długotrwałej i konsekwentnej strategii działania? :) Jedno drugiemu nie przeszkadza. Tylko Ty dążysz do tego, żeby strategia miała przewagę nad aktywnością, bo aktywności nie dałoby się wykorzystać. Jeśli budujemy eko w ten sam sposób, ja poświęcam półtorej godziny, Ty 5 minut, to przy ładownych sondach uzyskam przewagę, przy ich braku będziemy na równi. To po co mam grać półtorej godziny, skoro mogę 5 minut?

      W ten sposób ograniczasz aktywność na uniwersum, równasz w dół.

      farcik napisał(a):

      można grać po kilka minut dziennie i rywalizować z tymi, którzy tej grze poświęcają więcej czasu. gdyby tak nie było, to mielibyśmy na uni po 15 aktywnych osób, które ścigałyby się o surowce, tylko jak długo?
      Można rywalizować. Gram na 19 serwerach, oczywiście nie na wszystkich tak samo. Na Xanthusie siedzę zawsze, gdy jestem online, na niektóre konta wchodzę co kilka godzin, na inne raz dziennie, a na jeszcze inne raz w tygodniu, ale wszystkie konta są rozwijane i powoli, systematycznie awansuję w statystykach. Bo ci aktywniejsi gracze lubią się wypalać. I tak to powinno wyglądać, aktywność powinna być premiowana szybko, a strategie długotrwałe powinny przynosić rezultat po odpowiednio długim czasie.

      farcik napisał(a):

      gra ma być atrakcyjna tak dla ludzi, którzy chcą atakować, ścigać się, grać super aktywnie, ale też dla tych, którzy czasu zbyt wiele nie mają a jednak grają na tyle mądrze i konsekwentnie, że potrafią z tymi aktywniejszymi rywalizować.
      Tak, przy czym aktywność w grze granej w czasie rzeczywistym powinna być premiowana. Powtórzę, to nie jest gra z punktami akcji, gdzie po ich wykorzystaniu musisz czekać na ich odnowienie.

      Truck driver napisał(a):

      Dostrzeglem jeszcze jedna idee w tym co piszesz @buleon. Ty chcesz w bardzo szybkim tempie stawiac flote, sam to przyznales.
      Najśmieszniejsze jest to, że buduję wyłącznie obronę :P Sprawdź mnie na mmorpg-stat.eu, zanim zaczniesz pisać nieprawdę. Zacytuj mnie, gdzie to napisałem, bo chyba coś źle zrozumiałeś.

      Truck driver napisał(a):

      Niech wejdzie tylko kilku dobrych graczy i zacznie farmic sondami, postawi z tych farmingow troche floty i niby przypadkiem kazdy ze slabszych wystawi sie na moonie do strzalu lub pusci lamerskiego fs-a i jeden gracz z mocna flota niby przypadkiem wszystko to postrzela i zarobi sobie kokosy. Bardzo sprytne rozwiazanie omijajace zaostrzone ZG. Skonczyl sie handel po minimalu wiec masz leb to kombinuj
      Tak mi się wydaje, że istnieją łatwiejsze sposoby na kantowanie, nie wymagające:
      a) znalezienia kilku dobrych graczy
      b) sprawienia, żeby ci dobrzy gracze poświęcili ci parę godzin dziennie

      Ostatnio próbowałem zawrzeć z dobrym graczem umowę na wymianę deuterową uni za uni. Nie sprawdzałem jak gra na swoim uni, ale na moim nie miał czasu nawet na utrzymanie konta w ulu, co wymaga... sekundy miesięcznie :D
      A miałby z tego dobrych kilkaset kk deuteru miesięcznie, z perspektywą długoterminowego przyrostu zysku.

      Mirmir napisał(a):

      Przeczytaj mój punkt ze zrozumieniem,napisałem wyraźnie ,że nie chce grać na unii z ładownością sond -dlaczego TY nie pozwalasz innym grać tak jak chcą
      Bo Ty możesz grać na uniwersum z ładownością sond nie wykorzystując sond, ja nie mogę wykorzystywać ładowności sond na uniwersum, w którym tej opcji nie ma. Graj tak jak chcesz, ale pozwól innym grać tak, jak chcą.

      Mirmir napisał(a):

      i jak Ty to sobie niby wyobrażasz,jak niby mam grać z głową żeby MT szybciej docierały do celów niż sondy,farmerów jest za mało,przepełnione magazyny u idlaków gdzie Ty grasz może to jakieś alternatywne ogame
      Normalnie. Skoro na Aquariusie MT na moją farmę dotarły, to i Ty dasz radę. Na Xanthusie i na Quantumie takie rzeczy widziałem. Może później jakieś screeny wrzucę.

      Mirmir napisał(a):

      ja w tym czasie śpię i nie mam zamiaru farmić po nocach ,no i udowodniłeś to co pisałem w innym punkcie ,jak zajdzie potrzeba to w środku nocy maniacy będą farmić no i stał się cud na 100-ki graczy spotkałeś jednego farmiacego MT niebywały sukces
      W nocy nie zagrasz, bo śpisz. W dzień nie zagrasz, bo pracujesz. I wymagasz, żeby ci, co mają czas, tracili możliwości, bo Ty tego czasu nie masz? Nie jest to aby... Twój problem?

      Popatrz na to z innej strony. Gdy w końcu znajdziesz czas, to może łatwiej Ci będzie poświęcić go efektywnie na farming sondami :)

      Mirmir napisał(a):

      Może i mogę ,ale nie chce,wolę konkurować z innymi bez ładowności sond tylko z MT .Ta gra to zabawa i chyba o tym zapomniałeś,o co do ilości farmerów patrz co napisałem wyżej
      Mnie nie bawi patrzenie na to jak MT lecą tam i z powrotem 3 godziny. Nie bawi mnie sytuacja, w której przez 3 godziny nie mogę grać, bo mam zajęte sloty. Jeśli Ciebie to bawi, to może Ci film nakręcę jak farmię sondami? :E Gwarantuję, że się więcej będzie działo :)

      Mirmir napisał(a):

      nie zrobi tego w ciągu jednego dnia ,nie opowiadaj bajek,nie uzbiera towaru bo ja wszystko wyzbieram do zera w całej okolicy
      jak ktoś będzie miał zacięcie to się odbuduję jak nie to i ładowność sond nie pomoże
      Powodzenia w zbieraniu czegokolwiek do zera. Proponuję pograć trochę sondami, zbieranie do zera jest nieopłacalne, zaczynając farmić ustalasz sobie próg, czyli ile minimum musisz zyskać, żeby opłacało się stracić sześć sekund na wysłanie ataku. Jeśli zejdziesz poniżej progu, to stracisz czas, który mógłbyś wykorzystać na bardziej opłacalny atak.

      Jeden dzień - mi się udało zebrać ponad 1,3 kkk surowców. Koło 300 k LM na przykład. Która flota transportowa przeżyje atak floty wojskowej o takiej sile? Może słynne 1,5 kk DT Starrka :)

      Mirmir napisał(a):

      Sam sobie odpowiedziałeś ,ale widzę jakoś nie potrafisz wyciągnąć wniosków.Tak jak napisałeś atakier musi zaplanować gdzie dostarczyć deuter przesłać go tam ,a obrońca zmienił przyzwyczajenie wylądował na innym moonie ,atakier nie zdąży przesłać deuteru ofiar ocalała,przy sondkach prześle go bez problemu.
      Ale to już nie jest akcja planowana, a nieplanowana. A ofiara tak czy inaczej powinna móc się obronić, jeśli wylądowała na moonie, nie na planecie po skruszeniu moona :)

      Mirmir napisał(a):

      Co tu planować w parę sekund deuter jest dostarczony na dowolny moon ,80% procent starć to starcia na górnikach przynajmniej na tych starszych uniach,połowa starć to starcia nieplanowane ,spóźnienie przy odbiorze fs-a itp.Przy ładowności sond starć tych będzie więcej ,a więc i rezygnujących z gry będzie więcej.
      Jeśli ktoś zmienił przyzwyczajenie, to flota nie wisiała nad jego moonem. Musiałby się spóźnić minimum 25 minut na uni z flotą x1, a i to tylko wtedy, gdy miał agresora w układzie. Za błędy się płaci, sam jestem tego przykładem.

      Poza tym od kiedy górnik rezygnuje z gry z powodu utraty floty transportowej? Na Xanthusie chyba nie ma osoby, która by czegoś nie umoczyła (dwie osoby kojarzę tak totalnie bez strat bez wertowania statystyk). I co z tego? Gramy dalej :)

      Mirmir napisał(a):

      Tak o tym już pisałeś wyżej mam nadal moje MT i mam farmić z głową to będę szybciejszy od sond .
      Nie będziesz szybszy od sond tylko szybciej niż sondy.

      Mirmir napisał(a):

      Co do pracy mojej czy innych graczy ,tak jak napisałeś guzik mnie to obchodzi jak i gdzie kto pracuje ja wstawiłem to w kontekście konieczności robienia fs-ów sond i braku konieczności fs-owania MT .Po 18 na unii 68 to możesz sobie farmić ziarnka piasku na pustyni.Wysyłanie sond z resztą floty transportowej jest z mojego punktu widzenia bezsensem ,ale to zależy jak kto robi fs-y i czym na te fs-y lata ja tu tego opisywać nie będę.
      No właśnie, guzik Cię to obchodzi, bo swoim pisaniem realizujesz własne interesy. Chcesz farmić bez efesowania i jednocześnie, żeby broń Boże z nikim się nie ścigać, żeby nikt Ci nie podebrał surowców. Może pograj w jakąś grę PvE zamiast PvP, skoro uciekasz od rywalizacji z innymi graczami?

      "Po 18 na unii 68 to możesz sobie farmić ziarnka piasku na pustyni." - Macie po 18 tyle surowców, co ziaren piasku na pustyni i jeszcze narzekasz? :P
      Sorry, nie mogłem się powstrzymać :)

      Jeśli nawet używasz sond inaczej niż floty transportowej, to po prostu dochodzi Ci jeden efes więcej, 10 sekund roboty. Puszczasz je sobie mniej więcej w tym samym czasie, tylko np. gdzie indziej.

      Mirmir napisał(a):

      Dlaczego oni mają mieć gorzej niż ja to co wprowadźmy jakieś przedziały czasowe bo Twój sojusznik farmi raz w miesiącu
      On nie płacze z tego powodu, tylko dostosowuje styl gry do możliwości i orze jak może. Natomiast Ty się boisz rywalizacji z aktywnymi graczami i usiłujesz ograniczyć im możliwości aktywnego grania.

      Mirmir napisał(a):

      ale w dyskusji na temat zmiany parametrów brałeś czynny udział ,jest sporo Twoich wpisów
      Jeśli tak było, to po prostu zdążyłem o tym zapomnieć. Ale na pewno nie grałem wtedy na Merkurze. Chciałem nawet kiedyś wrócić tam, ale jakieś konto wisiało na moim nicku, machnąłem ręką i poszedłem na Uriel.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      Sprawdź mnie na mmorpg-stat.eu, zanim zaczniesz pisać nieprawdę.
      Grasz na 19! :D uniwersach :P wskaz mi miejsce, z ktorego mam sie rozpedzic by w pospiechu Cie sprawdzac na tych wszystkich kontach :)


      buleon napisał(a):

      Zacytuj mnie, gdzie to napisałem, bo chyba coś źle zrozumiałeś.
      Prosze bardzo.

      buleon napisał(a):

      Pośrednio wpłynie, bo gracz będzie wiedział, że jeśli odpowiednio się przyłoży, to w ciągu dnia jest w stanie zrobić flotę wojskową, niszczącą dowolną flotę transportową. Na uni bez ładowności sond będzie musiał albo miesiącami czekać albo żebrać u znajomych... nie każdy lubi.
    • sam sobie buleon odpowiedziałeś, nie musisz siedzieć przy tej grze dużo, żeby nie być ostatnim - i to, ba, przede wszystkim to, trzyma przy tej grze jeszcze wiele, wiele osób. takich osób, które w przeciwieństwie do Ciebie, NIE MOGĄ poświęcać tej grze więcej. jeżeli grasz na tylu uniwersach, wiesz o tym doskonale.
      grając aktywnie też możesz, a nawet musisz mieć długofalową strategię, przecież to oczywiste, jednak Ty ten swój czas możesz poświęcić na farmienie, atakowanie innych flot. Ty i inni ekonomowie z flotą farmiącą czy flociarze tak samo.
      Ty chcesz wmówić ludziom, że lepiej będzie dla nich, jeżeli zgodzą się na to, żebyś Ty przez czas, jaki jesteś w stanie poświęcić grze w ciągu dnia mógł więcej i szybciej farmić. jak już wspomniałem wcześniej, to nie jest koncert życzeń i są też ludzie, którzy patrzą na tą grę trochę inaczej od Ciebie i Tobie podobnym. i póki co, zdradzę Ci w sekrecie, jest ich więcej :)
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • buleon napisał(a):

      Bo Ty możesz grać na uniwersum z ładownością sond nie wykorzystując sond, ja nie mogę wykorzystywać ładowności sond na uniwersum, w którym tej opcji nie ma. Graj tak jak chcesz, ale pozwól innym grać tak, jak chcą.
      Po co? Ja przyznałeś sam...

      buleon napisał(a):

      Najśmieszniejsze jest to, że buduję wyłącznie obronę
      ...budujesz tylko obronę.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Truck driver napisał(a):

      Grasz na 19! uniwersach wskaz mi miejsce, z ktorego mam sie rozpedzic by w pospiechu Cie sprawdzac na tych wszystkich kontach
      Na dowolnym. Nigdzie nie mam jednostek bojowych aktualnie. Najlepiej na Xanthusie, gdzie farmię sondami.

      buleon napisał(a):

      Pośrednio wpłynie, bo gracz będzie wiedział, że jeśli odpowiednio się przyłoży, to w ciągu dnia jest w stanie zrobić flotę wojskową, niszczącą dowolną flotę transportową. Na uni bez ładowności sond będzie musiał albo miesiącami czekać albo żebrać u znajomych... nie każdy lubi.

      Truck driver napisał(a):

      Ty chcesz w bardzo szybkim tempie stawiac flote, sam to przyznales.
      A teraz mi napisz, w jaki sposób wynika z tego, co napisałem, że ja (nie gracz, a konkretnie ja) chcę stawiać flotę? Po mojemu nie wynika.

      farcik napisał(a):

      sam sobie buleon odpowiedziałeś, nie musisz siedzieć przy tej grze dużo, żeby nie być ostatnim - i to, ba, przede wszystkim to, trzyma przy tej grze jeszcze wiele, wiele osób. takich osób, które w przeciwieństwie do Ciebie, NIE MOGĄ poświęcać tej grze więcej. jeżeli grasz na tylu uniwersach, wiesz o tym doskonale.
      grając aktywnie też możesz, a nawet musisz mieć długofalową strategię, przecież to oczywiste, jednak Ty ten swój czas możesz poświęcić na farmienie, atakowanie innych flot. Ty i inni ekonomowie z flotą farmiącą czy flociarze tak samo.
      Ok, grając konsekwentnie, tzn. wiedząc o co w tej grze chodzi i logując się na tyle często, by nie dać się farmić, można wejść do top 100 czy top 50. Zgoda, bez dwóch zdań. Ale gracze, którzy NIE MOGĄ poświęcać grze czasu, NIE POWINNI narzekać, że są słabsi od kogoś, kto jest aktywny.

      Wyobraź sobie, że na giełdę wchodzę raz dziennie i - przykładowo - narzekam na graczy giełdowych, którzy specjalizują się w szybkich transakcjach, wyszukują okazje i zarabiają na tym. Ja jestem strategiem, który kupuje akcje i sprzedaje je po znacznie dłuższym czasie. I załamuję ręcę, bo zarabiam mniej, mając mniejszą aktywność.

      BTW, czasem wydaje mi się, że uni z permanentną blokadą ataków byłoby w Polsce świetnym pomysłem :) Ludzie na spokojnie budowaliby sobie domki i wszyscy byliby szczęśliwi :)

      farcik napisał(a):

      Ty chcesz wmówić ludziom, że lepiej będzie dla nich, jeżeli zgodzą się na to, żebyś Ty przez czas, jaki jesteś w stanie poświęcić grze w ciągu dnia mógł więcej i szybciej farmić. jak już wspomniałem wcześniej, to nie jest koncert życzeń i są też ludzie, którzy patrzą na tą grę trochę inaczej od Ciebie i Tobie podobnym. i póki co, zdradzę Ci w sekrecie, jest ich więcej
      Zależy jak na to spojrzeć. Oni na tym zyskają. Mogą wybudować sondy i pofarmić. Dostają możliwość powalczenia, której teraz nie mają, bo nie mają czasu na grę. Sondy pozwalają go zaoszczędzić.
      Jeśli patrzysz na to liniowo, to mają sporą szansę zyskać więcej. Widzę to po sojusznikach, którzy przeszli z Uriela na Xanthus. Z systematycznością jest różnie, ale sondy ma niemal każdy :)
      Jeśli natomiast patrzysz na sprawę pod kątem zazdrości, że ktoś CI odskoczy, no to sorry, nie o to chodzi, żeby ograniczać ludzi, tylko żeby dawać im możliwość realnej gry.

      Ci, którzy logują się raz dziennie, farmią raczej rzadko, to jest raczej schemat zsyłka -> FS -> zsyłka -> budowa -> FS. I zrewanżuję się zdradzeniem sekretu - tych, którzy nie farmią w ogóle, jest więcej, niż tych, którzy farmią MT :)

      ciap napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Bo Ty możesz grać na uniwersum z ładownością sond nie wykorzystując sond, ja nie mogę wykorzystywać ładowności sond na uniwersum, w którym tej opcji nie ma. Graj tak jak chcesz, ale pozwól innym grać tak, jak chcą.
      Po co? Ja przyznałeś sam...

      buleon napisał(a):

      Najśmieszniejsze jest to, że buduję wyłącznie obronę
      ...budujesz tylko obronę.
      A dzięki, gdy Truck driver pisał o stawianiu przeze mnie floty, myślałem o flocie bojowej, bo cywilnej się nie buduje jako cel, tylko jako narzędzie do osiągnięcia celu (przynajmniej zazwyczaj).

      Lwica jest boska :)
    • Truck driver napisał(a):

      Widzisz, napisales cos wczesniej i teraz tego sie wypierasz.
      Nie wypieram się. Napisałem mniej więcej tak: gracz po złomie może odbudować flotę wojskową w ciągu dnia. Będzie ona silna na tyle, że zniszczy dowolną flotę transportową.

      Ty mi napisałeś, że ja chcę stawiać flotę, co jest błędne, bo nie chcę i nie stawiam. Albo mnie źle zrozumiałeś, albo trolujesz :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Napisałem mniej więcej tak: gracz po złomie może odbudować flotę wojskową w ciągu dnia. Będzie ona silna na tyle, że zniszczy dowolną flotę transportową.
      A nie jest przypadkiem tak że używając DOKa będzie już w stanie zniszczyć dowolną flotę transportową? :E
      Na pewno DOK da więcej niż 1 dniowe farmienie sondami.

      Pozdrawiam ;x
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • buleon napisał(a):

      Ty mi napisałeś, że ja chcę stawiać flotę, co jest błędne, bo nie chcę i nie stawiam. Albo mnie źle zrozumiałeś, albo trolujesz
      Napisalem po prostu w innym kontekscie ale Ty wolales sie przyczepic jednego slowka bo napisalem, ze Ty chcesz zbudowac flote ale nie doczytales chyba do konca mojej wypowiedzi.

      Wiec poprawmy. Odpowiedz na pytanie w szerszym jego znaczeniu. Bo na to co tam napisalem Ty wpadles polowicznie ale flociarze znajacy mechanike gry i potrafiacy omijac ZG moga zrobic z tego sposobu uzytek na wieksza skale. Jak pisalem, zaostrzyli ZG i skonczyl sie handel po minimalu wiec zyski spadly i trzeba szukac alternatywy a Ty podales pomysl na oszustwa jak na tacy.
    • ale buleon, zrozum - uniwersa z ładownymi sondami już są, może powstaną kolejne, nie twierdzę, że na pewno nie. i niech tak zostanie, niech każdy ma coś dla siebie. niech ktoś, kto chce farmić sondami ma uni z ładownością sond, jednak niech ten, kto nie chce tej ładowności, chce grać inaczej, też ma coś dla siebie. nie możesz na siłę uszczęśliwiać innych, bo Tobie się wydaje, że tak im będzie lepiej. po to są zresztą te ankiety, żeby ludzie sami mogli zadecydować czego chcą - taka ogejmowa demokracja.
      druga sprawa, na uni z ładownymi sondami już grasz, na miliard procent jest tam masę kont, do których Ty albo ktoś, kogo dobrze znasz ma dostęp i może na to konto sprowadzić kogoś, kto byłby zainteresowany graniem na uni z ładownością sond. może w ten sposób uszczęsliw parę osób, którym rzeczywiście Twój sposób widzenia się podoba i zgadzają się z Tobą.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • @farcik tu raczej chodzi o ankietę dla już istniejących uniwersów i się z tym jak najbardziej zgadzam. Gdy weszło zakrzywienie, ono również na początku było stanowczo zabronione dla starych uniwersów, jednak chwilę później decyzję zmienili i poddali to pod głosowanie w ankiecie. A teraz uwaga: na forum dominowały głosy sprzeciwu oraz płacz, że ludzie specjalnie budowali tak a nie inaczej konta w danych skrajnych pozycjach, żeby teraz zmieniać im cały styl grania do góry nogami. Śmiem twierdzić, że grubo powyżej 75% osób wypowiadajacych się na forum było przeciwne wprowadzeniu zakrzywienia na już istniejących uniwersach. Natomiast po odpaleniu ankiet w grze, ta opcja przeszła miażdżącą większością głosów na wszystkich uniwersach. Wniosek? Zdanie moje, buleona czy też Wasze jest po prostu gówno warte. Jak góra da zielone światło to bez pytania kogokolwiek @Art powinien wysłać ankiety na każde uniwersum i posłuchać głosu ludu. Może będzie on za ładownością sond. Może będzie przeciw. Ale to zakończy tę zbędną dyskusję, w której nieobecne jest 99% graczy, których ta dyskusja dotyczy.
    • ciap napisał(a):

      A nie jest przypadkiem tak że używając DOKa będzie już w stanie zniszczyć dowolną flotę transportową?
      Na pewno DOK da więcej niż 1 dniowe farmienie sondami.

      Pozdrawiam ;x
      Zależy od tego, co jest w doku. I tak, dok również uważam za świetny pomysł.
      Czy da więcej? No zobaczymy.

      Truck driver napisał(a):

      Odpowiedz na pytanie w szerszym jego znaczeniu. Bo na to co tam napisalem Ty wpadles polowicznie ale flociarze znajacy mechanike gry i potrafiacy omijac ZG moga zrobic z tego sposobu uzytek na wieksza skale. Jak pisalem, zaostrzyli ZG i skonczyl sie handel po minimalu wiec zyski spadly i trzeba szukac alternatywy a Ty podales pomysl na oszustwa jak na tacy.
      Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, uważasz, że wpadnie na uni paru flociarzy, zaczną farmić sondami, a później podkładać się jeden drugiemu? Teoretycznie jest taka możliwość. W praktyce nie bardzo. Pokaż mi flociarza, który będzie farmił po to, żeby następnie się podłożyć. Nie widzę w tym korzyści dla gracza słabszego.

      To już lepiej olać handel sieciowy, to, co z niego pozostało, dogadać się w 19 osób (przykład!), po jednym z każdego uni, zrobić konta eko z DT i uwalać u siebie wzajemnie. Mniej czasu stracisz na obsługę 18 kont support niż na jedno z farmieniem pod push. Poza tym ostry farming daje mi w tym momencie 5-krotność eko. Jeśli więc w takiej siatce byłoby więcej niż 6 kont support na jedno główne, powinno być to bardziej opłacalne niż Twój pomysł.

      farcik napisał(a):

      ale buleon, zrozum - uniwersa z ładownymi sondami już są, może powstaną kolejne, nie twierdzę, że na pewno nie. i niech tak zostanie, niech każdy ma coś dla siebie. niech ktoś, kto chce farmić sondami ma uni z ładownością sond, jednak niech ten, kto nie chce tej ładowności, chce grać inaczej, też ma coś dla siebie. nie możesz na siłę uszczęśliwiać innych, bo Tobie się wydaje, że tak im będzie lepiej. po to są zresztą te ankiety, żeby ludzie sami mogli zadecydować czego chcą - taka ogejmowa demokracja.
      druga sprawa, na uni z ładownymi sondami już grasz, na miliard procent jest tam masę kont, do których Ty albo ktoś, kogo dobrze znasz ma dostęp i może na to konto sprowadzić kogoś, kto byłby zainteresowany graniem na uni z ładownością sond. może w ten sposób uszczęsliw parę osób, którym rzeczywiście Twój sposób widzenia się podoba i zgadzają się z Tobą.
      A skąd wiesz, że gracze na Twoim uni tego nie chcą? Może po prostu warto im przedstawić możliwość?

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Jeśli Cię dobrze zrozumiałem, uważasz, że wpadnie na uni paru flociarzy, zaczną farmić sondami, a później podkładać się jeden drugiemu?
      Tak dokladnie.

      buleon napisał(a):

      Teoretycznie jest taka możliwość. W praktyce nie bardzo. Pokaż mi flociarza, który będzie farmił po to, żeby następnie się podłożyć. Nie widzę w tym korzyści dla gracza słabszego.
      Dlaczego w praktyce nie bardzo? Teraz juz tak sie dzieje a te farmienia sondami tylko zwieksza skale tego zjawiska bo bedzie latwiej nafarmic a tym samym wiecej sury, czyli wieksze przyrosty. Po nicku nikogo nie wywolam bo zaraz post zniknie :)
    • Truck driver napisał(a):

      Dlaczego w praktyce nie bardzo? Teraz juz tak sie dzieje a te farmienia sondami tylko zwieksza skale tego zjawiska bo bedzie latwiej nafarmic a tym samym wiecej sury, czyli wieksze przyrosty. Po nicku nikogo nie wywolam bo zaraz post zniknie
      Z powodu czasu. Surowce wydobywają się same, a farmić trzeba, poświęcając czas.

      Lwica jest boska :)
    • Truck driver napisał(a):

      No i w koncu chyba cos zes zrozumial. Dzieki tej ladownosci sond byloby poprostu latwiej to wszystko ogarniac bo wbijasz na kilka tylko minut i jestes zarobiony. Mnozysz zarobek przez ilosc kont pushujacych i wychodzi Ci ladny bardzo zysk dla konta pushowanego.
      Nadal nie widzę korzyści dla konta pushującego.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Nadal nie widzę korzyści dla konta pushującego.
      Bo finalnej korzysci dla konta pushujacego nie ma i nie mialo byc w zamiarze. Konto pushujace zbiera sure, topi na flote badz zostawia sos na moonie bez floty. A to konto pushowane atakuje je tak jak idlaka i na tym caly bajer polega. To tzw. push zlomowy jesli sie nie myle. Tym efektem nadrabiana jest strata w handlu po minimalu. Od kiedy zaostrzono ZG spadly zyski i przyrosty o polowe.
    • Profesore napisał(a):

      Chodzilo mu o to ze jesli nie ma korzysci dla konta pushujacego to nie znajdziesz nikogo chetnego do prowadzenia takiego konta.
      To powiedz mi i innym zaineresowanym w mniejszym lub wiekszym stopniu jak to jest, ze konta gornicze (niektore tylko rzecz jasna) farmia po idlakach a nie rosna miesiacami? Gdzie ta sura idzie? Tylko ledwo ten proces widac bo wlasnie mt-kami tak szybko nie nafarmi sie mega ilosci surowca. Potrzeba czasu i zaangazowania a czas to luksus, na ktory niewielu moze sobie pozwolic.

      Btw o mnie juz nie raz dochodzily sluchy, ze gram na multi. Bo moje przyrosty sa duzo wieksze niz mozliwosci rozwinietego ekonomicznie konta. Tylko malo kto wiedzial ile sury dziennie jestem w stanie wycisnac z idlakow dopoki nie przyznalem tego publicznie na forum. Nawet jak strzelilem jakies konto to bylo gadanie, ze swoje multi ubilem bo tylko to potrafie :P
    • Truck driver napisał(a):

      Konto pushujace zbiera sure, topi na flote badz zostawia sos na moonie bez floty. A to konto pushowane atakuje je tak jak idlaka i na tym caly bajer polega. To tzw. push zlomowy jesli sie nie myle.
      Pasywny.

      Truck driver napisał(a):

      To powiedz mi i innym zaineresowanym w mniejszym lub wiekszym stopniu jak to jest, ze konta gornicze (niektore tylko rzecz jasna) farmia po idlakach a nie rosna miesiacami? Gdzie ta sura idzie? Tylko ledwo ten proces widac bo wlasnie mt-kami tak szybko nie nafarmi sie mega ilosci surowca. Potrzeba czasu i zaangazowania a czas to luksus, na ktory niewielu moze sobie pozwolic.
      Ewidentnie materiał na ticket. Hmm, sprzedaż surowców? No bo nie powiesz mi, że ktoś kogoś pushuje z dobrego serca, tam albo jest multi, albo kasa idzie bokiem. Jest też taka opcja, że surowce idą do kont słabszych, dlatego z ticketów nic nie wynika. Ale to już dawno pisałem, że zarówno silniejsze, jak i słabsze konta powinny dostawać ekwiwalent wysłanych surowców.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Ewidentnie materiał na ticket.
      Tak ale jesli masz dowody twarde. Poparte screenami z falangi albo jakies raporty dostaw albo cos w tym stylu. Dowody musza byc niezbite, nie do podwazenia by ticket mial sens. A i tak przewaznie jak wysylalem tickety to zgadnij kto przechwycal zgloszenie? GO, ktory gra z tymi ludzmi, ktorych sie zglasza wiec bledne kolo. Jesli sam sie nie zajmiesz tematem likwidujac te konta lub przynajmniej uprzykrzajac zycie tak nie ma za bardzo sposobu by takie walki ukrocic. Masz znajomosci to masz wszystko a co wolno wojewodzie to nie Tobie... kazdy chyba zna przyslowie. Dlatego nie trzeba szukac pomyslu jak sobie ulatwic rozgrywke bo to pomoze nie tylko szarym graczom ale tez i kombinatorom. Poznales sposob na efektywniejsza gre, przynoszaca duze profity? Spoko, brawo Ty jesli nie lamiesz tym regulaminu. Ale zachowaj ta wiedze dla siebie bo nie do konca moze byc tak, ze zwiekszy sie nagle liczba aktywnych, chetnych do gry ludzi.

      buleon napisał(a):

      Hmm, sprzedaż surowców? No bo nie powiesz mi, że ktoś kogoś pushuje z dobrego serca, tam albo jest multi, albo kasa idzie bokiem. Jest też taka opcja, że surowce idą do kont słabszych, dlatego z ticketów nic nie wynika. Ale to już dawno pisałem, że zarówno silniejsze, jak i słabsze konta powinny dostawać ekwiwalent wysłanych surowców.
      Ja miesiecznie wydaje max 500zl na anty. Najczesciej kupuje podczas eventow, zatankuje w trakcie eventu za 300zl i na jakiis tam czas starcza. Ale wierz mi lub nie, ze sa ludzie dla ktorych wydanie kilku tysiecy pln poza eventem na antymaterie jest tym samym co dla wiekszosci z nas pojscie do sklepu i wydanie 100zl na najpotrzebniejsze zakupy.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • ja podchodze do tematu tak. Im wiecej ktos wyda kasy na anty tym lepiej dla mnie ;) na indus.org gosc na start wydal 500e. Gdyby tego nie zrobil na bank nie bylbym w top 10. Stal sie typo taka piekna farma ze lodzio miodzio ;) Od tygodnia juz na permanentnych wakacjach ale co wyfarmilem z niego to moje... choc za jego $ xD
    • Profesore napisał(a):

      ja podchodze do tematu tak. Im wiecej ktos wyda kasy na anty tym lepiej dla mnie ;) na indus.org gosc na start wydal 500e. Gdyby tego nie zrobil na bank nie bylbym w top 10. Stal sie typo taka piekna farma ze lodzio miodzio ;) Od tygodnia juz na permanentnych wakacjach ale co wyfarmilem z niego to moje... choc za jego $ XD
      Na samym starcie uni nie opyla sie grac za anty. Ile tak pograsz? Miesiac, dwa max a pozniej co? Pozniej uni sie uspokaja i liczy sie skill a kto wlasnie skilla nie ma to laduje anty lub kombinuje z multi bo wie, ze ciezko mu bedzie sie przebic. Zaczynalem jakies 6 lat temu, moze troche wiecej na mocno rozwinietym juz Draco. Top 1 byl wtedy Winner. Dogonilem go dopiero niedawno ale jego konto od bardzo dawna stoi na urlopie. Mozecie wiec sobie wyobrazic ile tam hajsu musialo byc wlozone by tak konto spompowac. Winner na urlopie ma teraz 235kk pkt ogolnych, w tym wiekszosc we flocie. Ja gornik mam 248kk. Kilka lat jego urlopowania sprawilo, ze go dogonilem i jeszcze bym byl daleko w tyle gdyby eko zostalo na x2 jak w czasach kiedy zaczynalem przygode z ogame.
    • buleon napisał(a):

      Bo Ty możesz grać na uniwersum z ładownością sond nie wykorzystując sond, ja nie mogę wykorzystywać ładowności sond na uniwersum, w którym tej opcji nie ma. Graj tak jak chcesz, ale pozwól innym grać tak, jak chcą.
      Nie nie mogę grać na uniwersum z ładownością sond bo mi taka gra nie odpowiada,dla mnie to już nie zabawa tylko męczarnia,wyścig szczurów .Czegoś tu nie rozumiesz,chyba jaśniej już napisać nie mogę.

      buleon napisał(a):

      Normalnie. Skoro na Aquariusie MT na moją farmę dotarły, to i Ty dasz radę. Na Xanthusie i na Quantumie takie rzeczy widziałem. Może później jakieś screeny wrzucę.
      Jedna jaskółka wiosny nie czyni.Jedna ,dwie flotki LM doleci do celu a 10 nie ,bo ktoś szybciej doleci sondami super zabawa,sam se tak graj.

      buleon napisał(a):

      W nocy nie zagrasz, bo śpisz. W dzień nie zagrasz, bo pracujesz. I wymagasz, żeby ci, co mają czas, tracili możliwości, bo Ty tego czasu nie masz? Nie jest to aby... Twój problem?

      Popatrz na to z innej strony. Gdy w końcu znajdziesz czas, to może łatwiej Ci będzie poświęcić go efektywnie na farming sondami
      Wyrwane z kontekstu ,jak dasz radę ogarnąć całość wypowiedzi to zrozumiesz ,że chodziło mi o to że przy stojących MT na planetkach nie muszę planować kiedy będę farmił tylko farmię kiedy chcę czy to rano czy to w pracy w chwili przerwy ,czy po pracy bez znaczenia o której skończę.Czy ja mam czas czy ktoś inny ma czas to już prywatna sprawa danej osoby.

      buleon napisał(a):

      Mnie nie bawi patrzenie na to jak MT lecą tam i z powrotem 3 godziny. Nie bawi mnie sytuacja, w której przez 3 godziny nie mogę grać, bo mam zajęte sloty. Jeśli Ciebie to bawi, to może Ci film nakręcę jak farmię sondami? Gwarantuję, że się więcej będzie działo
      Nakręć mi film ta akcja,dawka adrenaliny ,ekstremalne zwroty akcji.Jaja sobie robisz,masz czas wysyłasz parę slotów (czas lotu około 1h a nie 3h)zostawiasz ogame w spokoju za godzinę może trzy masz chwilę czasu znowu wysyłasz flotki ,na koniec dnia zbierasz do kupy robisz fs.Co TY tu chcesz obserwować,czym się jarasz.

      buleon napisał(a):

      Powodzenia w zbieraniu czegokolwiek do zera. Proponuję pograć trochę sondami, zbieranie do zera jest nieopłacalne, zaczynając farmić ustalasz sobie próg, czyli ile minimum musisz zyskać, żeby opłacało się stracić sześć sekund na wysłanie ataku. Jeśli zejdziesz poniżej progu, to stracisz czas, który mógłbyś wykorzystać na bardziej opłacalny atak.

      Jeden dzień - mi się udało zebrać ponad 1,3 kkk surowców. Koło 300 k LM na przykład. Która flota transportowa przeżyje atak floty wojskowej o takiej sile? Może słynne 1,5 kk DT Starrka
      Zaczynając farmić nic sobie nie ustalam po prostu farmię ,nie zawracam sobie tym głowy. Farmienie jest dodatkiem do eco,dostawką.Która flota transportowa przeżyje -prawie każda te 300k LM nie przebije się ani przez mój bunkier,ani przez obstawę transportowców.Jak mam czas to zbiorę około 300 mln towaru wokół mnie zbiera z 15 innych graczy i każdy coś zbierze jak ja bym zebrał 1,3kkk to reszta zebrała by jakieś popłuczyny.TO chyba oczywiste ,że jak jeden zbierze wszystko dookoła to dla innych już zbraknie.(duży minus przy ładowności sond)

      buleon napisał(a):

      Nie będziesz szybszy od sond tylko szybciej niż sondy.
      Genialne i jak niby mam to zrobić ,żeby być szybciej od sond ,masz jakiś wzór kiedy i jak wysyłać żeby być szybciej od sond .Lepiej wysyłać o 11 czy o 1 .

      buleon napisał(a):

      Ale to już nie jest akcja planowana, a nieplanowana. A ofiara tak czy inaczej powinna móc się obronić, jeśli wylądowała na moonie, nie na planecie po skruszeniu moona
      I o to właśnie chodzi ,atakier już nie musi planować sprawdzać na której planecie wyląduje flota .Im większe ułatwienie flociarza w polowaniu na górnika tym gorzej dla górnika logiczna logiczność.

      buleon napisał(a):

      Jeśli ktoś zmienił przyzwyczajenie, to flota nie wisiała nad jego moonem. Musiałby się spóźnić minimum 25 minut na uni z flotą x1, a i to tylko wtedy, gdy miał agresora w układzie. Za błędy się płaci, sam jestem tego przykładem.

      Poza tym od kiedy górnik rezygnuje z gry z powodu utraty floty transportowej? Na Xanthusie chyba nie ma osoby, która by czegoś nie umoczyła (dwie osoby kojarzę tak totalnie bez strat bez wertowania statystyk). I co z tego? Gramy dalej
      Ty se płać ja nie muszę jeśli nie ma takiej potrzeby:)Sens jest taki ,że zmiana moona może ocalić jakąś flotkę( czy to górnika czy flociarza) bo agresor nie da rady dostarczyć deuteru na czas.
      Nie napisałem ,że rezygnować będą górnicy napisałem ,że więcej będzie starć nieplanowanych i stąd padnie więcej fot i będzie więcej rezygnacji z gry.No ale tu mogłeś zrozumieć inaczej,trochę źle to przedstawiłem ale o to mi chodziło.

      buleon napisał(a):

      No właśnie, guzik Cię to obchodzi, bo swoim pisaniem realizujesz własne interesy. Chcesz farmić bez efesowania i jednocześnie, żeby broń Boże z nikim się nie ścigać, żeby nikt Ci nie podebrał surowców. Może pograj w jakąś grę PvE zamiast PvP, skoro uciekasz od rywalizacji z innymi graczami?

      "Po 18 na unii 68 to możesz sobie farmić ziarnka piasku na pustyni." - Macie po 18 tyle surowców, co ziaren piasku na pustyni i jeszcze narzekasz?
      Sorry, nie mogłem się powstrzymać

      Jeśli nawet używasz sond inaczej niż floty transportowej, to po prostu dochodzi Ci jeden efes więcej, 10 sekund roboty. Puszczasz je sobie mniej więcej w tym samym czasie, tylko np. gdzie indziej.
      Postaraj się zapamiętywać co jest napisane wyżej.Wyraźnie napisałem ,że chce rywalizować i rywalizuję z graczami latajacymi tak jak ja MT a nie sondami.Poza tym jak faktycznie grasz na ogame to wiesz ,że każdy górnik musi rywalizować z flociarzami ,żeby go nie trafili.Nie wypisuj mi tu więc bzdur ,że uciekam od rywalizacji.Mam konto w pierwszej 10 na jednym ze starszych serwerów ,nie ucz mnie co to rywalizacja w ogame.
      Co do fs-ów każdy robi to jak chce ,dla mnie nie był by to jeden fs.

      buleon napisał(a):

      On nie płacze z tego powodu, tylko dostosowuje styl gry do możliwości i orze jak może. Natomiast Ty się boisz rywalizacji z aktywnymi graczami i usiłujesz ograniczyć im możliwości aktywnego grania.
      Patrz wyżej bajkopisarzu.

      buleon napisał(a):

      Jeśli tak było, to po prostu zdążyłem o tym zapomnieć. Ale na pewno nie grałem wtedy na Merkurze. Chciałem nawet kiedyś wrócić tam, ale jakieś konto wisiało na moim nicku, machnąłem ręką i poszedłem na Uriel.
      Bez urazy ,ale jak widać nie o tym jednym zdążyłeś zapomnieć
    • Truck driver napisał(a):

      Tak ale jesli masz dowody twarde. Poparte screenami z falangi albo jakies raporty dostaw albo cos w tym stylu. Dowody musza byc niezbite, nie do podwazenia by ticket mial sens.
      Mam na ten temat inne zdanie. Masz wątpliwości, piszesz ticket i przestajesz o tym myśleć, myśleć wtedy ma GO. Uważasz, że jest stronniczy - odwołujesz się. Widzisz, że górnik farmi i ma zero przyrostów - piszesz ticket, dla mnie to zupełnie proste. I nie jest tak, że one nic nie dają, bo dużo widziałem banów po ticketach, nawet na Xanthusie. Oczywiście ten górnik, którego widziałeś farmiącego, może wysyłać surowce w dół statystyk, na jakieś konto, które po odebraniu surowców idzie na urlop. Samo słanie w dół nie jest zakazane, a konto np. jest zielone i nikt go nie sfarmił. Dopóki to się nie stanie, bana być nie może, bo niby za co? Tym bardziej napisz ticket, a w tickecie poproś o objęcie transportów wysyłanych z konta szczegółową kontrolą. Niech zapisują wszystkie dane tak, żeby nic nie umknęło. Wtedy, gdy będzie push pasywny, to konta zostaną ukarane. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Kiedyś można było w sojuszu wesprzeć sojusznika po złomie. Piszesz o miesiącach bez wzrostu, czyli o okresie dość długim. Może jakiś sojusz robił sobie poduszkę bezpieczeństwa? Wystarczyło na takim koncie zbudować badania do poziomu DT i DT do transportu, do poziomu 500 k punktów i konsekwentnie wysyłać tam surowce i ufsować. Po złomie któregoś z sojuszników, takie konto brało się do sojuszu i tymi surowcami wysłanymi tam wcześniej płaciło się za odbudowę.

      Truck driver napisał(a):

      Dlatego nie trzeba szukac pomyslu jak sobie ulatwic rozgrywke bo to pomoze nie tylko szarym graczom ale tez i kombinatorom. Poznales sposob na efektywniejsza gre, przynoszaca duze profity? Spoko, brawo Ty jesli nie lamiesz tym regulaminu. Ale zachowaj ta wiedze dla siebie bo nie do konca moze byc tak, ze zwiekszy sie nagle liczba aktywnych, chetnych do gry ludzi.
      Nie zgodzę się. Dla mnie ważniejsi są zwykli gracze, kombinatorzy byli, są i przeminą, a po nich przyjdą następni. Zawsze chętnie dzieliłem się swoją wiedzą, nigdy nie robiłem z niczego wiedzy tajemnej, co ja ciap jestem, która zachowuje w tajemnicy cel niszczenia obrony na zasiadanym koncie i stosowane przeliczniki handlowe? :) Nawet jeśli nie zwiększy się liczba graczy, to może ci, którzy grają, podniosą swój poziom i utrudnią moją grę, dostarczając mi nowych wyzwań.

      Truck driver napisał(a):

      Ja miesiecznie wydaje max 500zl na anty. Najczesciej kupuje podczas eventow, zatankuje w trakcie eventu za 300zl i na jakiis tam czas starcza. Ale wierz mi lub nie, ze sa ludzie dla ktorych wydanie kilku tysiecy pln poza eventem na antymaterie jest tym samym co dla wiekszosci z nas pojscie do sklepu i wydanie 100zl na najpotrzebniejsze zakupy.
      Rekord, o którym słyszałem w OGame, to 40 tysięcy złotych. Ale nie pisałem o kwotach na antymaterię i kupowanie surowców z gry, tylko o nielegalnych zakupach. Ale to na ten moment mało opłacalne po prostu, przynajmniej mi się tak wydaje po cenach z allegro, które sobie od czasu do czasu sprawdzam.

      Mirmir napisał(a):

      Nie nie mogę grać na uniwersum z ładownością sond bo mi taka gra nie odpowiada,dla mnie to już nie zabawa tylko męczarnia,wyścig szczurów .Czegoś tu nie rozumiesz,chyba jaśniej już napisać nie mogę.
      Możesz. Nie musisz brać udziału w wyścigu szczurów. Baw się, wysyłaj sobie MT :) Ale nie przeszkadzaj, gdy inni chcą się ścigać.

      Mirmir napisał(a):

      Jedna jaskółka wiosny nie czyni.Jedna ,dwie flotki LM doleci do celu a 10 nie ,bo ktoś szybciej doleci sondami super zabawa,sam se tak graj.
      To były przynajmniej trzy jaskółki na Aquariusie, jedna z wczoraj na Xanthus. Coś dużo tych jaskółek :)

      Powiem wprost. Twoja teoria o tym, że sondy wykluczają MT się kupy nie trzyma. Teoretycznie Ci to udowodniłem w temacie i będę robił to nadal, a przykłady praktyczne podaję i będę podawał na bieżąco. Bo dla własnych korzyści wprowadzasz ludzi w błąd.

      Mirmir napisał(a):

      Wyrwane z kontekstu ,jak dasz radę ogarnąć całość wypowiedzi to zrozumiesz ,że chodziło mi o to że przy stojących MT na planetkach nie muszę planować kiedy będę farmił tylko farmię kiedy chcę czy to rano czy to w pracy w chwili przerwy ,czy po pracy bez znaczenia o której skończę.Czy ja mam czas czy ktoś inny ma czas to już prywatna sprawa danej osoby.
      Miło że wskazałeś, że chcesz grać i na równi rywalizować z innymi graczami, poświęcając mniej czasu i nie planując gry. Brawo.

      Chcesz, to farm MT, napiszę raz jeszcze. Kiedy tylko zechcesz :)

      Mirmir napisał(a):

      Nakręć mi film ta akcja,dawka adrenaliny ,ekstremalne zwroty akcji.Jaja sobie robisz,masz czas wysyłasz parę slotów (czas lotu około 1h a nie 3h)zostawiasz ogame w spokoju za godzinę może trzy masz chwilę czasu znowu wysyłasz flotki ,na koniec dnia zbierasz do kupy robisz fs.Co TY tu chcesz obserwować,czym się jarasz.
      Nie, gdy ja coś robię, to coś robię. Gdy pracuję, to pracuję, nie robię sobie przerw na OGame. Gdy gram, to chcę grać, a nie pograć przez 5 minut i wracać, później robić coś innego, znowu wracać itd.

      Rozumiem jednak, że w konkretnych, określonych przypadkach ilość pracy może nie zależeć od Ciebie, a od klientów (zgłoszeń/wezwań etc.). I dla takich osób, w takich przypadkach lepsze są MT.

      Nie rozumiem jednak, dlaczego dla paru osób, które farmią bez planu, gdy mają chwilę, inni ludzie mają nie farmić w ogóle.

      Mirmir napisał(a):

      Zaczynając farmić nic sobie nie ustalam po prostu farmię ,nie zawracam sobie tym głowy. Farmienie jest dodatkiem do eco,dostawką.Która flota transportowa przeżyje -prawie każda te 300k LM nie przebije się ani przez mój bunkier,ani przez obstawę transportowców.Jak mam czas to zbiorę około 300 mln towaru wokół mnie zbiera z 15 innych graczy i każdy coś zbierze jak ja bym zebrał 1,3kkk to reszta zebrała by jakieś popłuczyny.TO chyba oczywiste ,że jak jeden zbierze wszystko dookoła to dla innych już zbraknie.(duży minus przy ładowności sond)
      Rozumiem, grasz na pałę. Ok, też tak można.

      Myślisz, że ktokolwiek latałby dla popłuczyn? Jeśli tak, to super, widać Ty jesteś mądry, a farmerzy MT na uniwersach z ładownymi sondami nie. Niestety, prawda jest po drugiej stronie - oni nie latają po popłuczyny, tylko po zysk, proporcjonalny do czasu i wysiłku, jaki włożyli w farming.

      I powtórzę się, nie ma możliwości wyfarmienia wszystkiego, nie jest to nawet opłacalne dla farmiącego. Farmi się tyle, żeby zwracał się czas poświęcony na farming.

      Mirmir napisał(a):

      Genialne i jak niby mam to zrobić ,żeby być szybciej od sond ,masz jakiś wzór kiedy i jak wysyłać żeby być szybciej od sond .Lepiej wysyłać o 11 czy o 1 .
      Pewnie, że mam. Wezmę go z Aquariusa. 9 planet, 7 dni (168 godzin), 96 wlotów. 96/7 = 13,71 - tyle ataków dostałem średnio dziennie. 13,71/9 = 1,52 - tyle ataków dziennie średnio otrzymała jedna z moich planet. 24/1,52 = 15,79 - mniej więcej co 16 godzin jedna z moich planet była farmiona.

      Ile Ty byś chciał, żeby surowce leżały luzem u idlaka, żebyś Ty łaskawie je mógł sfarmić? Tydzień?

      I teraz masz dwa sposoby, strategiczny i na pałę:
      1) strategiczny
      Wybierasz sobie w rewirze jedną planetę idlaka i skanujesz ją dwa razy pod rząd. Patrzysz na słupek loot (łup) w AGR. Odejmujesz jedną pozycję od drugiej. Wynik zapisujesz i dzielisz przez liczbę sekund, które dzielą skany. Wynik to połowa przyrostu surowców na danej planecie w czasie 1 sekundy, połowa, bo wyfarmić możesz połowę, nazwijmy ją P. Warto nie wybierać najlepszej planety w rewirze, bo ona może zostać sfarmiona celowo i koniecznie wybrać taką, gdzie jest dość spory magazyn.

      Parę dni później masz chwilę czasu na farming. Skanujesz planetę jeszcze raz. Dzielisz łup przez P i jeszcze raz przez 3600.

      Przykład z Xanthusa:
      2:268:5
      42min. 23sek.
      Czar Proton
      875.110

      2:268:5
      42min. 27sek
      Czar Proton
      875.071

      4 sekundy, a łup wzrósł o 39. P wynosi ~10, czyli na sekundę Czar Proton produkuje 20 jednostek surowca, 10 do sfarmienia na raz. Na godzinę będzie to odpowiednio 72k i 36 k. Skoro ma 875 k łupu, to do sfarmienia jest trochę ponad 24 godziny produkcji. Czyli od wczorajszej nocy nikt go nie farmił. Jest duża szansa, że to samo dzieje się w pobliżu, większość farmerów sondami farmi rewirami, czyli ustawia sondy i leci za koleją.

      2) na pałę
      Skanujesz sobie rewir, wybierasz najlepsze cele i lecisz. Jeśli lot trwa godzinę, to wiedząc, że farming odbywa się średnio raz na 16 godzin, wiesz, że masz 15/16 szans na sukces i 1/16 szans na porażkę.


      Mirmir napisał(a):

      I o to właśnie chodzi ,atakier już nie musi planować sprawdzać na której planecie wyląduje flota .Im większe ułatwienie flociarza w polowaniu na górnika tym gorzej dla górnika logiczna logiczność.
      Jeśli liczy na bfs, to faktycznie nie musi. Ale bfs nie jest akcją planowaną. Jeśli chce trafić grającego poprawnie gracza, musi wyliczyć jego fs albo zniszczyć jego księżyc. Obie te akcje wymagają planowania i obserwacji, a co za tym idzie, każdy flociarz przerzuci sobie deuter tanio, nie drogo.

      Mirmir napisał(a):

      Ty se płać ja nie muszę jeśli nie ma takiej potrzeby:)Sens jest taki ,że zmiana moona może ocalić jakąś flotkę( czy to górnika czy flociarza) bo agresor nie da rady dostarczyć deuteru na czas.
      Nie napisałem ,że rezygnować będą górnicy napisałem ,że więcej będzie starć nieplanowanych i stąd padnie więcej fot i będzie więcej rezygnacji z gry.No ale tu mogłeś zrozumieć inaczej,trochę źle to przedstawiłem ale o to mi chodziło.
      Nie wydaje mi się. Jeśli agresor nie będzie miał deuteru, zwyczajnie przetopi część LM/OW na deuter i poleci.

      Poza tym w tym Twoim przykładzie zakładasz z góry jakiś błąd obrońcy. Jeśli zmienił moona i wysłał poprawnego fs-a, to jak agresor ma przed dolotem floty wiedzieć, gdzie atakować? On tego nie będzie wiedział. Więc jeśli zaatakuje, to tylko nieodebrany f-s. Flota ląduje, gracz pod obserwacją, skan i lot. Na uni z prędkością x1 daje to obrońcy minimum 20 minut. Ale przecież obrońca zmienił moona, więc raczej nie na takiego z potencjalnym agresorem w układzie, co podnosi ten czas do 40 minut.

      Mirmir napisał(a):

      Postaraj się zapamiętywać co jest napisane wyżej.Wyraźnie napisałem ,że chce rywalizować i rywalizuję z graczami latajacymi tak jak ja MT a nie sondami.

      Mirmir napisał(a):

      Poza tym jak faktycznie grasz na ogame to wiesz ,że każdy górnik musi rywalizować z flociarzami ,żeby go nie trafili.
      To z kim w końcu rywalizujesz? Z farmerami MT czy z flociarzami, czy z wszystkimi naraz?

      Ja chciałbym rywalizować z wszystkimi, bo tak jest najciekawiej. Jeśli nie chcesz rywalizować z farmerami sondami, to nie rywalizuj. Co Ci oni przeszkadzają? Nie musisz wcale brać udziału w farmieniu sondami.

      Lwica jest boska :)
    • Nie będę odpowiadał na wszystkie punkty Buleono nie mam na to czasu, a poza tym po co.Ja odpiszę on odpisze i tak z rok może potrwać.Chłopie naprawdę nie rozumiesz ,że wprowadzenie ładowności sond zmienia całą rozgrywkę ,że jest spora ilość graczy ,którym taka zmiana się nie podoba.Chcesz grać na unii z ładownością sond to sobie graj ,nie wciskaj innym tego na siłę .Zagłosowałem na nową unii za ładownością sond graj sobie tam.
      Pozdrawiam ja:)