Ładowność sond

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Starrk napisał(a):

      @ciap bo przydałaby się ankieta dla starych uniwersów: dokładnie tak jak to miało miejsce z zakrzywieniem. Zdecyduje wola ludu i debata się zakończy

      Mirmir napisał(a):

      twoja wypowiedź:Zawsze jest tak, że piszą osoby, którym coś przeszkadza. Liczą się ankiety i to, czego naprawdę chcą gracze.
      i co mam Ci powtarzać parę postów wyżej w których pisałem ,że były ankiety i pomysł przepadł
      @Starrk możesz odnieść się do postu Mirmira? To w końcu te ankiety były na docelowych czy nie?

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Starrk napisał(a):

      @ciap bo przydałaby się ankieta dla starych uniwersów: dokładnie tak jak to miało miejsce z zakrzywieniem. Zdecyduje wola ludu i debata się zakończy

      Mirmir napisał(a):

      twoja wypowiedź:Zawsze jest tak, że piszą osoby, którym coś przeszkadza. Liczą się ankiety i to, czego naprawdę chcą gracze.
      i co mam Ci powtarzać parę postów wyżej w których pisałem ,że były ankiety i pomysł przepadł
      @Starrk możesz odnieść się do postu Mirmira? To w końcu te ankiety były na docelowych czy nie?
      Zakrzywienie było głosowane w ankietach i wszystkie serwery wybrały zakrzywienie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @buleon nie było nigdy żadnej ankiety a propos ładowności sond dla istniejących już uniwersów.
      @Truck driver te konta istnieją tak samo jak wszystkie podobne konta opozycji - zbierasz znajomych z innych uni i grają na Twoją korzyść. Co ty sobie osobiście uważasz mnie już nie interesuje. O moich GSach wspominasz po raz kolejny, w jakim celu? Przecież o przetopie na GS też ci już pisałem - brak chęci i czasu. Wywale FSa na dwa tygodnie i życzę powodzenia w klikaniu komukolwiek się będzie chciało. Bać się mnie? Czy ja komukolwiek mówiłem, że należy się mnie bać? Chyba byłbym groźniejszy mając jednak szybką flotę aniżeli GSy, nie sądzisz?
      @buleon miał siatkę znajomych rozwiniętą chyba jeszcze bardziej niż ja, też mu zarzucisz multi? :D
      Sam na Quantum wróciłem popykać z tydzień czasu na prośbę znajomego, żeby tylko powkurzać jakiegoś nieznanego mi typa. A że ty wkurzasz wszystkich dookoła, to i ludzie poświęcają czas i znajomości, żeby ci dopiec.
    • zwierzak napisał(a):

      Szkoda, że kłuci się kilka osób między sobą a nikt inny się nie wypowie. Powiem tak farmienie sondami nie przeszkadza niektorym wiec dlaczego ma byc nie wprowadzona ? Weżcie tez pod uwagę, że mając 2 kk sond wrazie jakiejś szybiej akcji transport trwa 3 minuty nie 40 :)
      ma to swoje plusy i minusy. moim zdaniem wieeelkim minusem jest fakt, iż usuwa to strategiczne podejście do problemu, braki w dexie na danym moonie można obejść i zabiera to nieco fun ale z drugiej strony mając 14 kulek z dexem i zrobić godzinnego fsa na pzta? masakracja :D
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Starrk napisał(a):

      @zwierzak a i można by było na te 2kk ss zapolować :)
      Mozna i nawet raz juz zostalem upolowany :) Tak samo jak z flota.

      Mirmir napisał(a):

      zwierzak napisał(a):

      Szkoda, że kłuci się kilka osób między sobą a nikt inny się nie wypowie. Powiem tak farmienie sondami nie przeszkadza niektorym wiec dlaczego ma byc nie wprowadzona ? Weżcie tez pod uwagę, że mając 2 kk sond wrazie jakiejś szybiej akcji transport trwa 3 minuty nie 40 :)
      a niektórym przeszkadza,dlaczego więc ma być wprowadzone
      Dlatego niech każdy głosuje jak uważa, lecz jeżeli nie próbował ktoś farmienia sondami a mówi, że są złe to takie bez sensu gadanie. Polecam najpierw sprawdzić a później mówić.
    • Nie mam nic przeciwko tworzeniu nowego uni z ładownością. Powstają nowe uni bez ładowności więc i z powinny.

      Nie lubię tylko zmiany zasad na już istniejących uni.

      edit: zwierzak ludzie tu grają od lat, mysle ze duzo osob farmiło sondami...
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • justvroum napisał(a):

      ma to swoje plusy i minusy. moim zdaniem wieeelkim minusem jest fakt, iż usuwa to strategiczne podejście do problemu, braki w dexie na danym moonie można obejść i zabiera to nieco fun ale z drugiej strony mając 14 kulek z dexem i zrobić godzinnego fsa na pzta? masakracja
      Nie tak do końca, wielkie floty na niewielkim w sumie Xanthusie potrafią przepalić więcej niż 50 kk deuteru na jeden lot, co opóźnia start, bo mało kto ma na zawołanie 5 kk sond. Więc tak czy owak strategiczne rozłożenie deuteru na loty się przydaje. Sondy to możliwość taktycznego dostarczenia deuteru, np. po przepale, który wyczerpał zapas.

      Mirmir napisał(a):

      a niektórym przeszkadza,dlaczego więc ma być wprowadzone
      Dlatego, bo Tobie przeszkadza, że ktoś inny może i nie ma to bezpośredniego wpływu na Twoją grę, wyłącznie pośredni.

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      edit: zwierzak ludzie tu grają od lat, mysle ze duzo osob farmiło sondami...
      Kiedyś ta opcja była aktywna, ale:
      1) wtedy wszędzie (poza może u50 i u60, choć nie pamiętam czy wcześniej usunięto sondom ładowność czy stworzono te serwery) było eko x1, więc farmy produkowały 7x mniej surowców;
      2) wtedy sonda paliła deuter x1, nie x 0,5 i miała ładowność 5, a nie 10 (technologia nadprzestrzenna 18);

      Farming sondami był znacznie mniej efektywny niż obecnie.

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      Nie lubię tylko zmiany zasad na już istniejących uni.
      Nekkar też nie lubił, ale gdy ich powieszono na jakiś czas na eko x1, gdy wszyscy wokół mieli x7, to przy następnej ankiecie polubił :) Ta zmiana nie zaboli praktycznie nikogo, a mocno przyspieszy i uatrakcyjni rozgrywkę :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Nie tak do końca, wielkie floty na niewielkim w sumie Xanthusie potrafią przepalić więcej niż 50 kk deuteru na jeden lot, co opóźnia start, bo mało kto ma na zawołanie 5 kk sond. Więc tak czy owak strategiczne rozłożenie deuteru na loty się przydaje. Sondy to możliwość taktycznego dostarczenia deuteru, np. po przepale, który wyczerpał zapas.
      No tak, grałem na Y gdzie była ładowność sond, miałem 2-3kk sond do farmingów. Tak się złożyło że parę razy nie miałem dexu na moonie z TP, dwa trzy kursy i dex był :P nieporównywalnie szybciej niż jakbym miał wozić dtkami, a slotów na fsy w ciągu dnia brakowało
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Starrk napisał(a):

      @buleon plus ładowność statku (w tym przypadku ss) była pomniejszona o spalanie
      O tym zdążyłem już zapomnieć :)

      buleon napisał(a):

      Suma: 13 514 865
      @Das140 mała errata, sojusznicy przypomnieli mi o sondach zniszczonych przez sojusznika, gdy przysnąłem i o genialnym transporcie do innego sojusznika metodą na szpieguj, co zaowocowało najdokładniejszym chyba skanem w historii OGame, gdy skanowało na raz jakieś 1,2 kk sond. W obu przypadkach sojusznicy zwrócili kryształ z PZ, niemniej jednak sondy stracone wahają się gdzieś pomiędzy 15 a 16 kk.

      Lwica jest boska :)
    • Buleon

      Kiedyś ta opcja była aktywna, ale:
      1) wtedy wszędzie (poza może u50 i u60, choć nie pamiętam czy wcześniej usunięto sondom ładowność czy stworzono te serwery) było eko x1, więc farmy produkowały 7x mniej surowców;
      2) wtedy sonda paliła deuter x1, nie x 0,5 i miała ładowność 5, a nie 10 (technologia nadprzestrzenna 18);"


      Nie ma to znaczenia, oba argumenty tyczą się też MT. Pozostają te same proporcje.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • zwierzak napisał(a):

      Dlatego niech każdy głosuje jak uważa, lecz jeżeli nie próbował ktoś farmienia sondami a mówi, że są złe to takie bez sensu gadanie. Polecam najpierw sprawdzić a później mówić.
      Uświadom sobie że niektórzy mają wyobraźnie i potrafią przewidzieć skutki jakiegoś działania.

      buleon napisał(a):

      Dlatego, bo Tobie przeszkadza, że ktoś inny może i nie ma to bezpośredniego wpływu na Twoją grę, wyłącznie pośredni.
      Wprowadzenie ładowności sond nie będzie miało wpływu na grę górnika -farmera,no tu to masz 100% rację .Faktycznie ta zmiana nie zaboli nikogo i urozmaici rozgrywkę,a z kim tu się kłócisz od dwóch dni .Podpowiem Ci z osobami które ta zmiana zaboli i ani nie urozmaici rozgrywki ani nie przyspieszy.Z kogo Ty robisz balona ,będziesz wstawał o piątej rano farmił wszystko dookoła ,a reszta będzie mogła sobie pozamiatać .Tak to urozmaici rozgrywkę ,że przyspieszy wymieranie unii.
    • od siebie mogę powiedzieć że ładowność ss na początku uni ma znaczenie.
      bo można farmić idlaki i przesyłać surkę między koloniami.
      ale jak ktoś chce grać dłużej niż miesiąc na uni to ss nie przeszkadzają.
      dla flociarza to lepiej bo ze złomu złapie więcej krychy z typa :P haha

      a co do uni to miło by jak by się każdy zastanowił na x1 flot reszta to może być x ileś tak :)
      mogło by być nawet ładowność ss na x1

      The hero is only one Ksanterio

    • Mirmir napisał(a):

      Wprowadzenie ładowności sond nie będzie miało wpływu na grę górnika -farmera,no tu to masz 100% rację .Faktycznie ta zmiana nie zaboli nikogo i urozmaici rozgrywkę,a z kim tu się kłócisz od dwóch dni .Podpowiem Ci z osobami które ta zmiana zaboli i ani nie urozmaici rozgrywki ani nie przyspieszy.Z kogo Ty robisz balona ,będziesz wstawał o piątej rano farmił wszystko dookoła ,a reszta będzie mogła sobie pozamiatać .Tak to urozmaici rozgrywkę ,że przyspieszy wymieranie unii.
      Po pierwsze nikt Ci nie broni postawić sond i się pościgać.
      Po drugie, w odróżnieniu od np. złomu z obrony czy przyspieszenia floty, nie musisz zmieniać swoich własnych przyzwyczajeń. Po prostu Twoje MT czasem przywiozą mniej niż powinny, a czasem po zeskanowaniu okaże się, że nie ma sensu lecieć. Niemniej jednak, zarówno na Xanthus, jak i na Aquarius, nadal grają osoby farmiące MT.
      Po trzecie, jeśli wstanę o 5, to zanim przefarmię wszystko, będzie 23 (przy dobrych wiatrach), do tej pory Twoje MT na spokojnie dolecą tam, gdzie chcą.
      Po czwarte, jeśli wstanę o 5, to najlepsze farmy zdążysz wyłapać, wysyłając nocną falę dofarmów o 23.
      Po piąte, uniwersa z ładownością sond nie przyspieszają wymierania uni. Gdy ktoś dostanie złoma, może się szybko odkuć, na uni bez tej opcji, jest praktycznie skazany na porażkę. I kończy grę.

      Lwica jest boska :)
    • Truck driver napisał(a):

      Jesli jest zawziety to sie odbuduje i bedzie gral dalej. Ladownosc sond to nie jest zloty srodek zachecajacy do gry.
      Chodzi właśnie o to, by nie było jednego złotego środka, żeby było więcej opcji na zwycięstwo. Parę lat temu złotym środkiem było kupowanie kont i przemiał. Później kontrą do tego stał się hurtowy handel deuterem ze spekulacją, który przerodził się w handel sieciowy. Aktualnie handel jest opcją i kupowanie kont jest opcją, przyda się dodać coś jeszcze, farming właśnie. Tu nie wystarczy użyć kasy (legalnie lub nie), będzie można dużo w grze uzyskać, z poświęceniem czasu.
      Flociarze, jak słusznie zauważył Starrk, będą mieli więcej celów lub te, które są, będą tłustsze :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Po pierwsze nikt Ci nie broni postawić sond i się pościgać.Po drugie, w odróżnieniu od np. złomu z obrony czy przyspieszenia floty, nie musisz zmieniać swoich własnych przyzwyczajeń. Po prostu Twoje MT czasem przywiozą mniej niż powinny, a czasem po zeskanowaniu okaże się, że nie ma sensu lecieć. Niemniej jednak, zarówno na Xanthus, jak i na Aquarius, nadal grają osoby farmiące MT.
      Po trzecie, jeśli wstanę o 5, to zanim przefarmię wszystko, będzie 23 (przy dobrych wiatrach), do tej pory Twoje MT na spokojnie dolecą tam, gdzie chcą.
      Po czwarte, jeśli wstanę o 5, to najlepsze farmy zdążysz wyłapać, wysyłając nocną falę dofarmów o 23.
      Po piąte, uniwersa z ładownością sond nie przyspieszają wymierania uni. Gdy ktoś dostanie złoma, może się szybko odkuć, na uni bez tej opcji, jest praktycznie skazany na porażkę. I kończy grę.
      Po pierwsze-tobie nikt nie broni grać MT uświadom sobie ,że ja nie chce grać na unii z ładownością sond powody patrz punkty niżej
      Po drugie- jasne nie muszę zmieniać swoich przyzwyczajeń mogę nadal latać MT i zamiast tego co zbieram teraz będę zbierał mniej niż połowę
      Po trzecie-takich jak Ty wstających o piątej rano czy w środku nocy będzie kilku i efekt będzie taki jak opisywałem-pustynia
      Po czwarte- jak zobaczysz ,że o piątej już jest pozamiatane to wstaniesz o czwartej,wyścig szczurów
      Po piąte -ładowność sond nie wpłynie na to czy ktoś po złomie będzie grał dalej czy nie ,to zależy od zacięcia gracza ,pomocy znajomych
      Po szóste-ładowność sond mocno wypaczy obecną grę ,teraz flociarze żeby kogoś zaatakować muszą coś zaplanować ,mieć deuter na odpowiednim moonie,czasami trzeba kogoś poszukać do pomocy,
      przy ładowności sond łatwizna myk myk i przesyłam deuter ,dla flociarzy plus dla górników czyli dla mnie ogromny minus
      Po ósme-dochodzi kolejny obowiązek fs-owania sond,żeby nimi farmić potrzeba ich w sporej ilości pozostawiane na planetce zginą i nie będzie to strata tylko sond ,ale także i obrony którą to trzeba będzie odbudować
      Po dziewiąte-MT mam na każdej planetce pod osłoną mini bunkierków nikomu nie opłaca się na te znikome ilości latać więc stoją bezpiecznie,mam chwilkę w pracy to puszczę jedną czy dwie fale farmingu
      czasami z pracy wracam po trzeciej czasami po osiemnastej ,nie przewidzę tego LM-mi mogę sobie farmić kiedy chce ,sodki wrócą o 18 i co mam wtedy farmić
      to jest myślę powód dlaczego niektórzy farmią MT ,są pod ręką i coś tam może się uda
      Po dziesiąte-w sprawie ankiet mój błąd zagalopowałem się ,pamięć ludzka jest zawodna wydawało mi się że był ten punkt w ankiecie ,ale skoro piszecie że nigdzie nie było to możecie mieć rację,sprawdziłem na Mercurze tam była najpierw dyskusja jakie zmiany wprowadzić a potem dopiero stworzona została ankieta ,ładowność sond była jednym z punktów i przepadła w przedbiegu nie dostała się do ankiety -powinieneś też coś wiedzieć też tam byłeś,jak było na innych uniach nie wiem
      Po jedenaste-sama idea że sondy będą robić za transportowce jest jakaś dziwna
      Po dwunaste-jak ktoś chce grać z ładownością sond niech gra ,przy najbliższym łączeniu unii powinna być ankieta i większy wybór w doborze unii docelowego i każdy wybierze sobie jak chce grać
      wiem marzenie ściętej głowy,musiałoby powstać z 10 unii docelowych ,każdy by chciał co innego
      Podsumowanie:
      Z wyżej wymienionych powodów nie chciałbym grać na unii z ładownością sond,kompletnie mi to nie pasuje.Rozumiem że innym może to pasować mnie nie.Kolejne punktowanie Buleona tego nie zmieni

      i to tyle
      Pozdrawiam ja
    • Ja uważam, że ładowność sond powinna być głosowana dla nowych uni, niech większość zadecyduje, najwyżej będziemy mieć kolejne bardzo szybko wymarłe uni.
      Co do wprowadzania tej opcji na starych już uniwersach, zupełnie bez sensu, tam już raz większość miała szansę zdecydować jakie parametry uni chce mieć i o ile głosowanie nad zwiększeniem eko nie zmienia diametralnie gry na danym uni a jedynie pozwala na zniwelowanie różnic między uniwersami i wyrównanie szans przed kolejnymi UF, to ładowność sond tylko zniechęci do gry ludzi, którzy skutecznie rozwijają swoje konta wchodząc na konto raz czy dwa dziennie na parę chwil i przyzwyczajeni są do parametrów swojego uni.
      Nikt dla widzimisię kilku osób nie będzie robił ankiet, które i tak zostaną odrzucone, co zapewne pokaże głosowanie nad parametrami nowego uni.

      edit: Ruda, przerzuć mój post do nowego tematu proszę, zacząłem pisać zanim zmodowałaś.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • Mirmir napisał(a):

      Po pierwsze-tobie nikt nie broni grać MT uświadom sobie ,że ja nie chce grać na unii z ładownością sond powody patrz punkty niżej
      No właśnie, ja Tobie nie bronię grać MT, nie bronię grać sondami, graj jak sobie chcesz i pozwól innym też grać jak chcą :)

      Mirmir napisał(a):

      Po drugie- jasne nie muszę zmieniać swoich przyzwyczajeń mogę nadal latać MT i zamiast tego co zbieram teraz będę zbierał mniej niż połowę
      Jeśli będziesz grał z głową, będziesz zbierał tyle, co teraz, tylko będzie to trudniejsze. Bo teraz dowolna farma daje Ci tyle, ile magazyn pomieści, bo farmerów jest za mało, żeby nie dopuścić do przepełnienia. Jeśli lubisz łatwą rozgrywkę, no to sorry, chyba nie o to chodzi, żeby nie było wyzwań...

      Mirmir napisał(a):

      Po trzecie-takich jak Ty wstających o piątej rano czy w środku nocy będzie kilku i efekt będzie taki jak opisywałem-pustynia
      Na Xantusie nie ma pustyni jakoś. Farmiłem sobie w nocy między północą a 2:30, efekt - 350 kk surowca. Spotkałem się nawet na granicy rewiru z... famerem MT. Jak widać uznał, że jest sens latać :)

      Mirmir napisał(a):

      Po czwarte- jak zobaczysz ,że o piątej już jest pozamiatane to wstaniesz o czwartej,wyścig szczurów
      Też możesz. Ta gra to wyścig o surowce, na tym to polega. OGame to nie jest piknik, w którym nie masz konkurencji, bo farm masz 2k, a farmerów pięciu.

      Mirmir napisał(a):

      Po piąte -ładowność sond nie wpłynie na to czy ktoś po złomie będzie grał dalej czy nie ,to zależy od zacięcia gracza ,pomocy znajomych
      Pośrednio wpłynie, bo gracz będzie wiedział, że jeśli odpowiednio się przyłoży, to w ciągu dnia jest w stanie zrobić flotę wojskową, niszczącą dowolną flotę transportową. Na uni bez ładowności sond będzie musiał albo miesiącami czekać albo żebrać u znajomych... nie każdy lubi.

      Mirmir napisał(a):

      Po szóste-ładowność sond mocno wypaczy obecną grę ,teraz flociarze żeby kogoś zaatakować muszą coś zaplanować ,mieć deuter na odpowiednim moonie,czasami trzeba kogoś poszukać do pomocy,
      przy ładowności sond łatwizna myk myk i przesyłam deuter ,dla flociarzy plus dla górników czyli dla mnie ogromny minus
      Jeśli flociarz cokolwiek planuje (klikanie, moonkilling), to logiczne, że deuter przewiezie sobie wcześniej. Transport sondami to opcja taktyczna, stosowana przy czymś nieplanowanym (podstawka, lot na bfs). I tak, to jest opcja na plus dla flociarzy, nie wiem, dlaczego na minus dla górników :P

      Mirmir napisał(a):

      Po ósme-dochodzi kolejny obowiązek fs-owania sond,żeby nimi farmić potrzeba ich w sporej ilości pozostawiane na planetce zginą i nie będzie to strata tylko sond ,ale także i obrony którą to trzeba będzie odbudować
      Nie wyobrażam sobie górnika, który nie ma floty transportowej. Żeby jej nie efesować, musi mieć bunkier, który stanowi duży procent wartości konta, co jest dla typowego górnika stratą, bo bunkier się nie amortyzuje. Jeśli efesujesz flotę, to sondy przecież możesz do niej dodać. Jeśli masz bunkier, to wybór należy do Ciebie - albo powiększasz go do rekordowych rozmiarów (pamiętaj, że 2-3 kk sond to wartość graniczna i jak postawisz bunkier za 100 kkk surowca, to nawet w te sondy się nie będzie opłacało wlatywać), albo zaczynasz efesować sondy, albo tych sond po prostu nie robisz, bo nie pasują Ci do stylu.

      Mirmir napisał(a):

      Po dziewiąte-MT mam na każdej planetce pod osłoną mini bunkierków nikomu nie opłaca się na te znikome ilości latać więc stoją bezpiecznie,mam chwilkę w pracy to puszczę jedną czy dwie fale farmingu
      czasami z pracy wracam po trzeciej czasami po osiemnastej ,nie przewidzę tego LM-mi mogę sobie farmić kiedy chce ,sodki wrócą o 18 i co mam wtedy farmić
      to jest myślę powód dlaczego niektórzy farmią MT ,są pod ręką i coś tam może się uda
      No ok. I gdzie widzisz problem? Nadal będziesz miał swoje MT, nadal będziesz mógł farmić nimi kiedy chcesz. A jeśli będziesz chciał przestawić się na sondy, to i o 18 coś znajdziesz. Albo na wolnym. Albo w weekend. Albo nad ranem. Albo kiedy tam będziesz chciał i mógł.

      Jeśli chodzi o Twoją pracę, to jest to wyłącznie Twoja sprawa, ale masz ją jaką masz. Inni mają inną, mam sojusznika, który nie może mieć telefonu przy sobie w pracy. Inny sojusznik jest tak zapracowany, że farmi raz w miesiącu, siada na 2-3 godzinki, bo akurat ma czas i wali po 300-400 kk surki. Dlaczego oni mają mieć gorzej niż Ty?

      Mirmir napisał(a):

      Po dziesiąte-w sprawie ankiet mój błąd zagalopowałem się ,pamięć ludzka jest zawodna wydawało mi się że był ten punkt w ankiecie ,ale skoro piszecie że nigdzie nie było to możecie mieć rację,sprawdziłem na Mercurze tam była najpierw dyskusja jakie zmiany wprowadzić a potem dopiero stworzona została ankieta ,ładowność sond była jednym z punktów i przepadła w przedbiegu nie dostała się do ankiety -powinieneś też coś wiedzieć też tam byłeś,jak było na innych uniach nie wiem
      Na Merkurze byłem na samym początku uni, przez może 3-4 miesiące. Żadnych ankiet nie pamiętam.

      Mirmir napisał(a):

      Po jedenaste-sama idea że sondy będą robić za transportowce jest jakaś dziwna
      Statki transportują surowce, więc surowce są w statkach. Pomimo to do teleportera możemy skierować wyłącznie puste statki. Też dziwne, ale taka jest gra.

      Mirmir napisał(a):

      Po dwunaste-jak ktoś chce grać z ładownością sond niech gra ,przy najbliższym łączeniu unii powinna być ankieta i większy wybór w doborze unii docelowego i każdy wybierze sobie jak chce grać
      I pod tym się podpiszę :)

      farcik napisał(a):

      Ja uważam, że ładowność sond powinna być głosowana dla nowych uni, niech większość zadecyduje, najwyżej będziemy mieć kolejne bardzo szybko wymarłe uni.
      Na początku farmienie sondami jest bardzo czasochłonne, a czas amortyzacji sondy sprawia, że nie są one tak opłacalne jak MT, później sytuacja się odwraca. Uniwersa wymierają w sposób naturalny, sondy nie mają na to wpływu. Wręcz przeciwnie, uważam, że przyczyniają się do ożywienia uni. Lotów jest więcej, walka bardziej zacięta :)

      farcik napisał(a):

      Co do wprowadzania tej opcji na starych już uniwersach, zupełnie bez sensu, tam już raz większość miała szansę zdecydować jakie parametry uni chce mieć i o ile głosowanie nad zwiększeniem eko nie zmienia diametralnie gry na danym uni a jedynie pozwala na zniwelowanie różnic między uniwersami i wyrównanie szans przed kolejnymi UF, to ładowność sond tylko zniechęci do gry ludzi, którzy skutecznie rozwijają swoje konta wchodząc na konto raz czy dwa dziennie na parę chwil i przyzwyczajeni są do parametrów swojego uni.
      Póki co odnośnie starych uni jest to i tak akademicka dyskusja, ponieważ nie ma odgórnej zgody na wstawienie tej opcji. Mam nadzieję, że Niemcy nad tym popracują.

      Ładowność sond nie zmienia diametralnie gry górnika. Jak farmił MT, tak dalej będzie nimi farmił z zyskiem. Może mniejszym, może takim samym, ale zdobytym większym wysiłkiem, może nawet i większym.

      Musisz też zrozumieć, że OGame nie jest strategią turową czy strategią z punktami akcji i z całym szacunkiem dla osób grających logując się raz dziennie na 5 minut, to nie powinni mieć szans równych z graczami, którzy spędzają w niej godziny.

      farcik napisał(a):

      Nikt dla widzimisię kilku osób nie będzie robił ankiet, które i tak zostaną odrzucone, co zapewne pokaże głosowanie nad parametrami nowego uni.
      Być może masz rację, ankieta to wskaże.

      Lwica jest boska :)
    • No i chyba widać wyraźnie do czego to wszystko zmierza. To jakieś skutki przedawkowania antymateri, wszystko chcą mieć odrazu. Farmienie w kilka minut, transport surki w kilka minut, teleport z surowcami :E Moze niektórzy powinni lepiej pomyśleć o zakończeniu kariery w ogame, skoro gierka się znudzila :roll:
    • cześć Akiko ;]

      buleon, gram w tą grę na tyle długo, że doskonale to rozumiem.
      rozumiem też, że gra ta musi być zbalansowana właśnie po to, żeby nie tylko czas poświęcony grze decydował o tym, kto jest wyżej w statystykach, ale też decydowała o tym długotrwała i konsekwentna strategia działania. można grać po kilka minut dziennie i rywalizować z tymi, którzy tej grze poświęcają więcej czasu. gdyby tak nie było, to mielibyśmy na uni po 15 aktywnych osób, które ścigałyby się o surowce, tylko jak długo?
      gra ma być atrakcyjna tak dla ludzi, którzy chcą atakować, ścigać się, grać super aktywnie, ale też dla tych, którzy czasu zbyt wiele nie mają a jednak grają na tyle mądrze i konsekwentnie, że potrafią z tymi aktywniejszymi rywalizować.
      każdy właściwie znajdzie coś dla siebie, dlatego uniwersa są tak różnorodne.
      musisz zrozumieć, że Twoja racja to nie jest racja najtwojsza i jedyna słuszna racja. masz już uniwersa z ładownymi sondami, więc tam graj i nie narzucaj innym swojego jedynie słusznego zdania.
      17.08.2005r - ...
      Zawsze z fartem 8-)
    • Dostrzeglem jeszcze jedna idee w tym co piszesz @buleon. Ty chcesz w bardzo szybkim tempie stawiac flote, sam to przyznales. Czy to nie przypadkiem alternatywna droga dla multikanciarzy? Niech wejdzie tylko kilku dobrych graczy i zacznie farmic sondami, postawi z tych farmingow troche floty i niby przypadkiem kazdy ze slabszych wystawi sie na moonie do strzalu lub pusci lamerskiego fs-a i jeden gracz z mocna flota niby przypadkiem wszystko to postrzela i zarobi sobie kokosy. Bardzo sprytne rozwiazanie omijajace zaostrzone ZG. Skonczyl sie handel po minimalu wiec masz leb to kombinuj :D
    • buleon napisał(a):

      No właśnie, ja Tobie nie bronię grać MT, nie bronię grać sondami, graj jak sobie chcesz i pozwól innym też grać jak chcą
      Przeczytaj mój punkt ze zrozumieniem,napisałem wyraźnie ,że nie chce grać na unii z ładownością sond -dlaczego TY nie pozwalasz innym grać tak jak chcą

      buleon napisał(a):

      Jeśli będziesz grał z głową, będziesz zbierał tyle, co teraz, tylko będzie to trudniejsze. Bo teraz dowolna farma daje Ci tyle, ile magazyn pomieści, bo farmerów jest za mało, żeby nie dopuścić do przepełnienia. Jeśli lubisz łatwą rozgrywkę, no to sorry, chyba nie o to chodzi, żeby nie było wyzwań...
      i jak Ty to sobie niby wyobrażasz,jak niby mam grać z głową żeby MT szybciej docierały do celów niż sondy,farmerów jest za mało,przepełnione magazyny u idlaków gdzie Ty grasz może to jakieś alternatywne ogame

      buleon napisał(a):

      Na Xantusie nie ma pustyni jakoś. Farmiłem sobie w nocy między północą a 2:30, efekt - 350 kk surowca. Spotkałem się nawet na granicy rewiru z... famerem MT. Jak widać uznał, że jest sens latać
      ja w tym czasie śpię i nie mam zamiaru farmić po nocach ,no i udowodniłeś to co pisałem w innym punkcie ,jak zajdzie potrzeba to w środku nocy maniacy będą farmić no i stał się cud na 100-ki graczy spotkałeś jednego farmiacego MT niebywały sukces

      buleon napisał(a):

      Też możesz. Ta gra to wyścig o surowce, na tym to polega. OGame to nie jest piknik, w którym nie masz konkurencji, bo farm masz 2k, a farmerów pięciu.
      Może i mogę ,ale nie chce,wolę konkurować z innymi bez ładowności sond tylko z MT .Ta gra to zabawa i chyba o tym zapomniałeś,o co do ilości farmerów patrz co napisałem wyżej

      buleon napisał(a):

      Pośrednio wpłynie, bo gracz będzie wiedział, że jeśli odpowiednio się przyłoży, to w ciągu dnia jest w stanie zrobić flotę wojskową, niszczącą dowolną flotę transportową. Na uni bez ładowności sond będzie musiał albo miesiącami czekać albo żebrać u znajomych... nie każdy lubi.
      nie zrobi tego w ciągu jednego dnia ,nie opowiadaj bajek,nie uzbiera towaru bo ja wszystko wyzbieram do zera w całej okolicy
      jak ktoś będzie miał zacięcie to się odbuduję jak nie to i ładowność sond nie pomoże

      buleon napisał(a):

      Jeśli flociarz cokolwiek planuje (klikanie, moonkilling), to logiczne, że deuter przewiezie sobie wcześniej. Transport sondami to opcja taktyczna, stosowana przy czymś nieplanowanym (podstawka, lot na bfs). I tak, to jest opcja na plus dla flociarzy, nie wiem, dlaczego na minus dla górników
      Sam sobie odpowiedziałeś ,ale widzę jakoś nie potrafisz wyciągnąć wniosków.Tak jak napisałeś atakier musi zaplanować gdzie dostarczyć deuter przesłać go tam ,a obrońca zmienił przyzwyczajenie wylądował na innym moonie ,atakier nie zdąży przesłać deuteru ofiar ocalała,przy sondkach prześle go bez problemu.Co tu planować w parę sekund deuter jest dostarczony na dowolny moon ,80% procent starć to starcia na górnikach przynajmniej na tych starszych uniach,połowa starć to starcia nieplanowane ,spóźnienie przy odbiorze fs-a itp.Przy ładowności sond starć tych będzie więcej ,a więc i rezygnujących z gry będzie więcej.

      buleon napisał(a):

      Nie wyobrażam sobie górnika, który nie ma floty transportowej. Żeby jej nie efesować, musi mieć bunkier, który stanowi duży procent wartości konta, co jest dla typowego górnika stratą, bo bunkier się nie amortyzuje. Jeśli efesujesz flotę, to sondy przecież możesz do niej dodać. Jeśli masz bunkier, to wybór należy do Ciebie - albo powiększasz go do rekordowych rozmiarów (pamiętaj, że 2-3 kk sond to wartość graniczna i jak postawisz bunkier za 100 kkk surowca, to nawet w te sondy się nie będzie opłacało wlatywać), albo zaczynasz efesować sondy, albo tych sond po prostu nie robisz, bo nie pasują Ci do stylu.

      buleon napisał(a):

      No ok. I gdzie widzisz problem? Nadal będziesz miał swoje MT, nadal będziesz mógł farmić nimi kiedy chcesz. A jeśli będziesz chciał przestawić się na sondy, to i o 18 coś znajdziesz. Albo na wolnym. Albo w weekend. Albo nad ranem. Albo kiedy tam będziesz chciał i mógł.

      Jeśli chodzi o Twoją pracę, to jest to wyłącznie Twoja sprawa, ale masz ją jaką masz. Inni mają inną, mam sojusznika, który nie może mieć telefonu przy sobie w pracy. Inny sojusznik jest tak zapracowany, że farmi raz w miesiącu, siada na 2-3 godzinki, bo akurat ma czas i wali po 300-400 kk surki. Dlaczego oni mają mieć gorzej niż Ty?
      Tak o tym już pisałeś wyżej mam nadal moje MT i mam farmić z głową to będę szybciejszy od sond . Co do pracy mojej czy innych graczy ,tak jak napisałeś guzik mnie to obchodzi jak i gdzie kto pracuje ja wstawiłem to w kontekście konieczności robienia fs-ów sond i braku konieczności fs-owania MT .Po 18 na unii 68 to możesz sobie farmić ziarnka piasku na pustyni.Wysyłanie sond z resztą floty transportowej jest z mojego punktu widzenia bezsensem ,ale to zależy jak kto robi fs-y i czym na te fs-y lata ja tu tego opisywać nie będę.
      Dlaczego oni mają mieć gorzej niż ja to co wprowadźmy jakieś przedziały czasowe bo Twój sojusznik farmi raz w miesiącu

      buleon napisał(a):

      Na Merkurze byłem na samym początku uni, przez może 3-4 miesiące. Żadnych ankiet nie pamiętam.
      ale w dyskusji na temat zmiany parametrów brałeś czynny udział ,jest sporo Twoich wpisów

      buleon napisał(a):

      Statki transportują surowce, więc surowce są w statkach. Pomimo to do teleportera możemy skierować wyłącznie puste statki. Też dziwne, ale taka jest gra.
      sama teleportacja jest dziwna ,ale nie tak jak robienie z satelit szpiegowskich transportowców