Ładowność sond

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • zwierzak napisał(a):

      To teraz cos od siebie. Jadąc sondami skanuje się po 20-40 ukladow i odrazu farmisz. Mając 20 slotow i najblizsza odleglosc to w ciagu 20 minut jestes w stanie juz zaczac farmic. Oczywiscie licze tutaj o ukladach w ktorych idlakow/farm jest duzo. Bo jak masz uklady po 2/3 planety to czasu bedzie malo do skanowania i w ciagu 20 wyfarmisz juz te 20-30 ukladow. Przy dobrych lotach udalo mi sie kiedys uzbierac 170 kk surowcow w godzine(w weekend raczej nie mozliwy wynik do osiagniecia), a ukladow wyszlo kolo 50.
      Ja tez na poczatku myslalem, ile to czasu musze poswiecic a tutaj nie. 2 godziny farmienia i fs do nastepnego dnia
      Taki mam uklad planet. imgur.com/104Hlz7

      Badz cwaniak i skanuj co 20-30 ukladow z kazdego moona :D nie da sie i nie zrozumie tego nikt kto ma planety w kupie blisko siebie. Przy tym ukladzie co widac skanuje z moona na prawo 100 ukladow i na lewo tez 100 ukladow. W sumie mam 200 ukladow zeskanowane i farmie z takiego obszaru od najtlusciejszych idlakow do najmniej oplacalnych. Troche sie wiec schodzi co 1-1,5h wszystko skanowac i na nowo wysylac mt.
    • Jak skanujesz 1,5 h to polowa tych idlakow juz jest pusta :D Ja nawet jak widze minutki to i takskanuje i odrazu do boju bo ktos moze podebrac. Umnie w sojuszu jest gracz co ma planety w jednym ukladzie no chyba w 2 ukladach obok siebie. Jednak cala galaktyke obleci sondami i codziennie ma po 500-600 kk urobku. Ja mam np 2 planety na galaktyce niekiedy 3. Skanuje z jednej po 100 ukladow pozniej szybki transport i oranie dalej.
    • Truck driver napisał(a):

      zwierzak napisał(a):

      To teraz cos od siebie. Jadąc sondami skanuje się po 20-40 ukladow i odrazu farmisz. Mając 20 slotow i najblizsza odleglosc to w ciagu 20 minut jestes w stanie juz zaczac farmic. Oczywiscie licze tutaj o ukladach w ktorych idlakow/farm jest duzo. Bo jak masz uklady po 2/3 planety to czasu bedzie malo do skanowania i w ciagu 20 wyfarmisz juz te 20-30 ukladow. Przy dobrych lotach udalo mi sie kiedys uzbierac 170 kk surowcow w godzine(w weekend raczej nie mozliwy wynik do osiagniecia), a ukladow wyszlo kolo 50.
      Ja tez na poczatku myslalem, ile to czasu musze poswiecic a tutaj nie. 2 godziny farmienia i fs do nastepnego dnia
      Taki mam uklad planet. imgur.com/104Hlz7
      Badz cwaniak i skanuj co 20-30 ukladow z kazdego moona :D nie da sie i nie zrozumie tego nikt kto ma planety w kupie blisko siebie. Przy tym ukladzie co widac skanuje z moona na prawo 100 ukladow i na lewo tez 100 ukladow. W sumie mam 200 ukladow zeskanowane i farmie z takiego obszaru od najtlusciejszych idlakow do najmniej oplacalnych. Troche sie wiec schodzi co 1-1,5h wszystko skanowac i na nowo wysylac mt.
      Sam napisales o 1-1,5 h wszystko skanowac.
    • zwierzak napisał(a):

      Widze ze tutaj kazdy przekonany do staroswieckiego farmienia MT. Po 1,5 h jak sojusz daje cynk to mozesz juz fsa robic z tymi biednymi mtekami ktore nie beda mialy co zbierac. Do tego powiedz ile mtekow wraca pustych jak sonda wyssa szybciej Twoj cel ?
      Na Draco przed fuzja z Libra nie bylo ladownych sond. Na Librze teraz tez nie ma i dlatego jestem przeciwny. Po fuzji z Libra nie latalem w ogole na idlaki, gralem tylko z wydobycia bo farmienie idlakow bylo tak czasochlonne, ze trzeba bylo poczekac az naprawia bledy po fuzji i bedzie mozna znowu efektywnie skanowac i latac. Gdyby wprowadzili ladownosc sond na stare uniwersa to daje sobie prawe jajko wyciac, ze odpuszczam farmingi po idlakach, spawam troche flotki farmingowej i poluje na aktywnych :D
    • zwierzak napisał(a):

      Godzina starczy na dobre wyfarmienie.
      Sondami to a i owszem, bez dwoch zdan. Ale samymi mt-kami w 1,5h udalo mi sie wyciagnac max 60-70kk w 22 slotach. Kiedy schodze ponizej 30kk w 22 slotach to odpuszczam i przeskakuje na innego moona jesli mam jeszcze w ogole czas i ochote.


      Zeby nie bylo, ze jestem goloslowny i bajki pisze. Wlasnie zeskanowalem 220 ukladow. Zaraz sie przekonam czy bylo warto :P

      imgur.com/tEhoRia

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • Truck driver napisał(a):

      Bo to czas trzeba miec by przysiasc i klikac. Tak samo jakby flota gral i zlomowal. Jak nie przysiadziesz i nie skanujesz jak nakrecony to nie zarobisz.
      Co 1,5 h siadasz i skanujesz (jak sam pisałeś) 20-30 minut. Pisałeś, że od rana do wieczora, jeśli chcesz mieć spory zysk. 8 takich serii i masz 160-240 minut, czyli do 4 godzin. I Ty twierdzisz, że na sondach schodzi więcej czasu? :)

      Truck driver napisał(a):

      Skanuje co 1-1,5h kiedy mt lataja 1h30 minut to zaczynam skanowac na jakies 10-15 minut przed powrotem ostatniej fali mt. I skanowanie zajmuje te 15-20 minut bo skanow mam 200-300 do zrobienia a slotow max 22 bo trzeba zostawic jeden wolny slot w razie ataku i glowna flota tez na fs lata
      Czym skanujesz, skoro Ci MT wracają i zajmują sloty? Ostatni atak MT Ci wraca 10-15 minut po pozostałych?

      Munio_Uni 1 napisał(a):

      I tu sie mylisz ale dalej tego nie rozumiesz. Jakby dzisiaj włączyli farmienie sondami na Quantum to dochodowe farmy po 1-3 kk surowca już od jutra zmieniłyby się w idlaki po 200-300k surowca czyli równie dobrze możnaby te planety skasować. Tak więc żebym ufarmił tyle samo to musiałbym klikać non stop.
      Tja. Naszych 330 graczy nie potrafi sondami sfarmić 2,1 k idlaków, a Ty chcesz na Quantumie w 270 osób sfarmić do 200-300k 7,5k idlaków. Weź sobie to przelicz, ile ataków musielibyście wysłać. To jest na dłuższą metę nierealne.

      Mirmir napisał(a):

      Upierasz się ,że jak ktoś chce to może sobie dalej farmić MT no jasne na Librze czy 68 też farmią dużymi transportowcami i ja ich popieram.Jakich Ty tu chcesz argumentów ,nie wystarcza Ci własna wyobraźnia ,sam nie farmisz tam MT ciekawe dlaczego przecież można.
      Nie jestem w stanie na wszystkich uniwersach grać aktywnie. Na Librze ostatnio oddałem konto i założyłem nowe, więc jeszcze sporo czasu upłynie, zanim tam pofarmię. Na u68 podobnie. MT farmiłem na:
      - Aquarius
      - Cosmos
      - Yildun
      - Quantum
      - Uriel.

      A i Y miały aktywne sondy, ale nie chciało mi się ich pilnować. No to parę skanów i ogień z MT :)


      Mirmir napisał(a):

      Kolejny argument na nie to fakt że dochodzi konieczność fs-owania sond ,zwózka towaru,fs głównej floty i teraz dochodzą jeszcze fs-y sond .Po co mi to ,to wyscig szczurów a nie gra sprawiająca frajdę
      Ta gra to jest wyścig. Tylko możemy się ścigać szybkimi statkami albo powolnymi. Ja wolę szybsze :)

      Lwica jest boska :)
    • Truck driver napisał(a):

      @buleon nie cytuj mnie i nie pytaj o nic bo odbijesz sie od sciany jak ten przyslowiowy groch. Z Toba dyskusja nie ma najmniejszego sensu, jestes alfa i omega farmingu w ogame i nikt nie moze sie z Toba rownac :P
      to samo mozna napisac o Tobie :) i jeden i drugi będzie do swojego przekonywać a prawda jest taka ze ssami sie da szybcije i wiecje wyfarmic w dzien :) zagraj od 0 na uni kotre ma ladownosc ss i zrob sobie 10-20k ss na starcie i zobaczysz jakie jest tego rezultat nawet na yiludynie zrob i wysle ci pakiet na zrobienie konta takiego z 20k ss i 8 planetami nie gram tam wiec moge poswiec swoja surke i wtedy ocen co to jest granie ssami.


      Sirius mode on
    • Truck driver napisał(a):

      Bo to czas trzeba miec by przysiasc i klikac. Tak samo jakby flota gral i zlomowal. Jak nie przysiadziesz i nie skanujesz jak nakrecony to nie zarobisz.
      i na tym poście temat farmienia sondami powinien się zakończyć
      jesteś no-life i farmisz sondami - masz ogromny zysk
      jesteś no-life i grasz flotą - masz zysk (niepewny)
      jesteś no-life i farmisz sondami + grasz flotą - masz ogromny zysk
      cała reszta graczy to ludzie z mniejszą ilością czasu na grę i teraz pomyśl, że masz 1-2h dziennie na grę. Ile w tym czasie robisz ST, ile wyfarmisz MT a ile SS? Właśnie dlatego nie powinno się zakazywać (złe słowo) farmienia sondami. Na pewno są boty do farmingu i jeśli to jest problemem to GF powinno stworzyć skuteczne narzędzia do wyłapywania takich graczy i banowania na 30 lat tak jak kiedyś. Teraz gdy nie ma widocznego pręgierza to wałki można robić na potęgę, bo nie wiadomo za co i na ile ktoś dostał bana.
    • Rentek napisał(a):

      to samo mozna napisac o Tobie i jeden i drugi będzie do swojego przekonywać a prawda jest taka ze ssami sie da szybcije i wiecje wyfarmic w dzien zagraj od 0 na uni kotre ma ladownosc ss i zrob sobie 10-20k ss na starcie i zobaczysz jakie jest tego rezultat nawet na yiludynie zrob i wysle ci pakiet na zrobienie konta takiego z 20k ss i 8 planetami nie gram tam wiec moge poswiec swoja surke i wtedy ocen co to jest granie ssami.
      Skoro on zadaje mi takie pytania jak cytuje ponizej to widac jakie ma pojecie o mechanice gry. Dlatego z koniem nie bede sie kopal :P


      buleon napisał(a):

      Czym skanujesz, skoro Ci MT wracają i zajmują sloty? Ostatni atak MT Ci wraca 10-15 minut po pozostałych?
    • Truck driver napisał(a):

      Skoro on zadaje mi takie pytania jak cytuje ponizej to widac jakie ma pojecie o mechanice gry. Dlatego z koniem nie bede sie kopal
      Mam pojęcie na tyle, że wiem, że gdy lecą ataki, to nie mam możliwości skanowania, bo brakuje mi slotów. I dlatego skanowanie przed powrotem ataków, które opisujesz, jest czasem zmarnowanym. Przyjmijmy, że wraca Ci 20 slotów z fali farmingów, masz 4 sloty luźne. 10-15 minut przed powrotem ostatniego ataku ile slotów zdążyło Ci wrócić? 10? 12? Więcej czekania na sondy szpiegujące niż samego szpiegowania, choć fakt - na Librze sondy latają szybciej niż na Xanthus, może tak tego nie odczuwasz.

      Truck driver napisał(a):

      Skanuje co 1-1,5h kiedy mt lataja 1h30 minut to zaczynam skanowac na jakies 10-15 minut przed powrotem ostatniej fali mt.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      Skoro on zadaje mi takie pytania jak cytuje ponizej to widac jakie ma pojecie o mechanice gry. Dlatego z koniem nie bede sie kopal
      Mam pojęcie na tyle, że wiem, że gdy lecą ataki, to nie mam możliwości skanowania, bo brakuje mi slotów. I dlatego skanowanie przed powrotem ataków, które opisujesz, jest czasem zmarnowanym. Przyjmijmy, że wraca Ci 20 slotów z fali farmingów, masz 4 sloty luźne. 10-15 minut przed powrotem ostatniego ataku ile slotów zdążyło Ci wrócić? 10? 12? Więcej czekania na sondy szpiegujące niż samego szpiegowania, choć fakt - na Librze sondy latają szybciej niż na Xanthus, może tak tego nie odczuwasz.

      Truck driver napisał(a):

      Skanuje co 1-1,5h kiedy mt lataja 1h30 minut to zaczynam skanowac na jakies 10-15 minut przed powrotem ostatniej fali mt.

      imgur.com/qx8f34O

      Przed 18:00 zaczne ponownie skanowac. Teraz rozumiesz?
    • Ogólnie nie jestem za ladownoscia SS.
      Czytając wasze posty każdy ma po części rację.
      Bo kto ma czas będzie farmil cały dzień idlaki a drugi będzie stratny z braku czasu albo już nie będzie się chciało puszczas SS.
      Ale to moim zdaniem nie problem bo kto będzie farmil cały dzień noże zarówno stracić to przy błędzie "brak FS".

      The hero is only one Ksanterio

    • Munio_Uni 1 napisał(a):

      Na nowe mogą dawać i klikać cały dzień...ale jak dotąd widać że gracze tego nie chcą.
      Nie będę ściemniał, że od Cosmosa sprawdzałem wszystkie ankiety pod tym kątem, ale wydaje mi się, że na Indus i najprawdopodobniej na Himalii nie było w ogóle możliwości wyboru ładownych sond.

      Truck driver napisał(a):

      Przed 18:00 zaczne ponownie skanowac. Teraz rozumiesz?
      Tak. Będziesz miał komplet slotów minus 5. Masz znacznie większy rozrzut czasowy pomiędzy atakami, a krótszy o połowę czas lotu sondy sprawia, że skanowanie taką ilością slotów Ci się opłaca. U mnie różnice wynoszą ok. 2-3 minut pomiędzy atakami, więc czekam na wszystkie.

      Ksanterio napisał(a):

      Bo kto ma czas będzie farmil cały dzień idlaki a drugi będzie stratny z braku czasu albo już nie będzie się chciało puszczas SS.
      Coś w tym jest. No ale co ta gra ma premiować, jeśli nie poświęcony jej czas? "Skilla", pieniądze, oszustwa? Myślę, że czas poświęcony grze jest najuczciwszy dla wszystkich. Tym najlepszym niech ma szansę zostać najaktywniejszy lub najbardziej uzdolniony, a nie najbogatszy, mający najwięcej znajomych czy potrafiący najlepiej oszukiwać.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Tak. Będziesz miał komplet slotów minus 5. Masz znacznie większy rozrzut czasowy pomiędzy atakami, a krótszy o połowę czas lotu sondy sprawia, że skanowanie taką ilością slotów Ci się opłaca. U mnie różnice wynoszą ok. 2-3 minut pomiędzy atakami, więc czekam na wszystkie.
      Mimo tego 50kk udalo sie wyciagnac, troszeczke ucieklo i ktos zdazyl wpasc wczesniej przede mna ale to sie zdarza. Mialem skanowac dalej ale juz kilka piwek wypite i zwyczajnie sie nie chce. W soboty i tak rzadko latam a widac na fali i po aktywkach, ze dzis ruch w gali dosyc spory.

      I znowu haha ja pierdziele co za typ z Ciebie :D mnie sie czepiales a sam teraz piszesz dokladnie to samo o co miales do mnie jakies aluzje :D


      buleon napisał(a):

      mający najwięcej znajomych czy potrafiący najlepiej oszukiwać.
    • Każdy piszę pod siebie, ale ze zdaniem @Munio_Uni 1 zgadzam się w 100%. Też miałem okres w swojej grze, że przez około tydzień czasu eksperymentowałem z idlakami - i stwierdzam, że jeśli nie masz czasu to nie masz się po co w to bawić. Później "topka" się o to bulwersowała nasyłając swoich koleżków na PW w grze (nawet Ci, którzy się tu udzielają) : data-verified= "> każdy kombinuje jak może i do póki zasady na to pozwolą.


      Młody Emeryt :>

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ingolf ().

    • Truck driver napisał(a):

      I znowu haha ja pierdziele co za typ z Ciebie mnie sie czepiales a sam teraz piszesz dokladnie to samo o co miales do mnie jakies aluzje
      Tylko Ty pisałeś o znajomych w Teamie, ja o multikontach i o pushu, z istnienia którego zdaję sobie sprawę.

      Ingolf napisał(a):

      Też miałem okres w swojej grze, że przez około tydzień czasu eksperymentowałem z idlakami - i stwierdzam, że jeśli nie masz czasu to nie masz się po co w to bawić.
      To jest prawda, czy dzieląc ten czas na kilku/klikunastominutowe części czy w ciągu, żeby wygrać, trzeba grać.

      Lwica jest boska :)
    • Truck driver napisał(a):

      Bez znajomosci w teamie ciezko grac na multi i "na legalu" pushowac sie. Dobrze obaj o tym wiemy wiec przestan sie usprawiedliwiac jak malolat.
      Ja o tym nie wiem, bo nigdy się nie pushowałem. Ba, na inne konto na Xanthus wszedłem raz, z kodem zasiadania i włączyłem na nim urlop, także o multi też za wiele nie wiem. Jeśli masz znajomości w Teamie i się pushujesz, to nie krępuj się, napisz coś więcej :)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Jeśli masz znajomości w Teamie i się pushujesz, to nie krępuj się, napisz coś więcej
      Sa ludzie/gracze co twierdza, ze musze sie pushowac bo to nie jest normalne, ze mam przyrosty takie jakie mam. Ale ja nie mam z czego sie tlumaczyc. Ci co mnie znaja lub dopiero co poznali wiedza jaka jest prawda na moj temat. Mozna mnie wyczaic chocby po liscie buddy. Gram tyle na ile czas pozwala plus eko i dopalacze na kopalnie robia swoje.

      mmorpg-stat.eu/0_fiche_joueur.…r=119186.dat&univers=_138
    • Truck driver napisał(a):

      buleon napisał(a):

      Tylko Ty pisałeś o znajomych w Teamie, ja o multikontach i o pushu, z istnienia którego zdaję sobie sprawę.
      Bez znajomosci w teamie ciezko grac na multi i "na legalu" pushowac sie. Dobrze obaj o tym wiemy wiec przestan sie usprawiedliwiac jak malolat.
      Ty masz takie znajomości w team że jeżeli byłoby jak piszesz to dawno byś miał kasację w grze "bo tak". :ffreak:

      @Ruda idzie z tych postów zrobić temat osobny do "Ładowność sond"? :x

      Więcej przeciwnych głosów jest za wprowadzeniem od osób które grają na serwerze bez ładowności. Jedynie widzę @buleon za wprowadzeniem choć dokładnie się tak nie wczytywałam. Buleon ma swój serwer z ładownością więc... po co ta cała dyskusja? XD
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @ciap bo przydałaby się ankieta dla starych uniwersów: dokładnie tak jak to miało miejsce z zakrzywieniem. Zdecyduje wola ludu i debata się zakończy :)
      @Truck driver a co ma do rzeczy jej akcja z Termim? Na Librze jest tylko graczem i może zachowywać się jak gracz (ba! Nie ma prawa wykorzystywać swojej pozycji jako GO gdziekolwiek indziej niż na uniwersach, które ma pod opieką). Policjant po służbie też powinien dalej być służbowym sztywniakiem?