Ekonomia

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Witam,
    Temat był napewno powtarzany miliard razy ale google i wyszukiwarka forum nie pomaga mi ogarnąć tematu kolonizacji.

    Znam ogame od prawie kilkunastu lat ale nie jestem starym wyjadaczem.

    Zauważyłem że wielu górników kładzie planety w jednym układzie na ostatnich galach, czy to naprawdę się opłaca i ma sens? (Pomijając cała antymaterię żeby przenieść planety z wieloma miejscami na skrajne pozycję
    Nawet jak dwoch górników zajmie jeden układ to flociarze moga zrobić falangę,rakiety na następnym układzie i robić swoją robotę.

    Mogą się w temacie wypowiedzieć doświadczeni flociarze i górnicy?
  • Nie wiem czemu nikt ci do tej pory nie odpowiedział, więc zrobię to pierwszy :P
    Co do znania ogame od kilkunastu lat to chodzi Ci chyba o słyszenie o takiej grze niżeli w nią granie, bo sytuacja jest dość oczywista ;]
    Jak grasz eko na uni z małym speedem floty to posiadanie planet w jednym us ma jakieś tam minimalny sens, bo zsyłka i rozsyłka nie trwa parę godziny tylko kilkadziesiąt minut i to tyle z plusów.
    Z minusów:
    Jak nie zajmiesz całego us to ktoś może Ci się tam wbić i masz wtedy, no nie ukrywajmy po grze; jak cię najdzie ochota na gra flotą to też lipa, bo masz mały zasięg do latania.
    Każdy minus można uratować wydając hajs na antymaterie, tylko po co skoro można normalnie rozlokować planety od początku.
    Co do przenoszenia dużych planet na odległe pozycje w us, to jest to nie wykonalne. Planety z pozycji 4-12 można przenosić tylko na pozycje 4-12.
    Jeśli chodzi o te falangi i rakiety to czy masz planety w 1 us, czy porozrzucane po galaktykach to jak ktoś będzie chciał Cię trafić to i tak Cię trafi, ale jak będziesz w tym 1 us to będzie mu o wiele łatwiej :)

    Pozdrawiam cieplutko
    Kupie Deuter
  • Gram eko od dawna i moim zdaniem takie rozlokowanie planet jest kompletnie bez sensu. Lepiej już zainwestować w napędy, szczególnie impuls i nadprzesterzeny i wtedy zrzucanie surowców też trwa chwile. Ja robię kilka planet w jednej galaktyce, ale w różnych odstępach + 2-3 kolonie w innych galaktykach i to jest moim zdaniem optymalne, bo jak później zachce Ci się floty, to nie jesteś, aż tak ograniczony.