Artefakty z ekspedycji

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Artefakty z ekspedycji

      Hejcia, ktoś kiedyś pisał o systemie osiągnięć na ogame (juz nie pamietam czy było to polskie czy angielskie forum). @aduch swoją ekspedycją dał mi (w moim subiektywnym odczuciu) super pomysł.
      Odpowiedni event juz istnieje (jak bede na kompie wrzucę screena)

      Co miałyby wnosić artefakty z ekspedycji?
      Przeróżne rzeczy, np to co dają oficerowie tyle ze w innych proporcjach - zwiększenie wydobycia o 3,4,5%. Oczywiście te dające wieksze bonusy byłyby trudniejsze do znalezienia, artefakt można umiejscowić na jednej planecie we wspomnianym muzeum.
      Oprócz wydobycia zwiększenie surowców zdobywanych na ekspedycji wysyłając z tej planety/moona, zwiększenie energii, szybkości budowy budynków/badań.
      Najrzadszym przedmiotem byłoby zwiększenie wielkości planety o jedno pole, bez limitu użyć. Nie jestem zbyt dobry z matmy ale szansa byłaby na tyle niska aby GF nie tracił przychodu z +15stek z shopu.
      Do ekspedycji również można dodać smaczki. Np. w miejscu gdzie rozegrała się jakaś wielka bitwa (tj. 50k%? uni) będzie wzmianka o niej, coś na wzór starych Total Warów czy Cywilizacji.
      Np. "Ekspedycja natrafiła na ślady starożytnej bitwy, po dłuższej ekspertyzie okazało się, iż jest to wrak flagowego statku gracza Guderian, który poniósł sromotną klęskę w starciu z graczem Makumba 285 dni temu."

      Dajcie feedback co uważajcie o pomyśle, jeśli będzie pozytywna reakcja ze strony polskiej społeczności postaram sie to lepiej opisać (moze z Wasza pomocą?;>), a potem wrzucę na forum .org czy .de



      Pjona!
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Guderian ().

    • Ekspedycji nie wysyłam od paru ładnych lat. Jeszcze w czasach Kassiopei (który to był rok? 2012? 13?) ekspedycje dawały bardzo ładny zysk, przynajmniej dla górnika. Coś koło 2kk dziennie. Potem z każdą kolejną aktualizacją było wg mnie coraz gorzej. Jeszcze rok temu, na czas eventu z anty, wziąłem admirała na tydzień i latał na ekspy jak szalony. I co? Nie zwrócił się :E

      Po tym przydługim wstępie, stwierdzam, że jestem na tak. Każda nowość w ekspedycjach może zwiększyć ich atrakcyjność. Szczególnie na starych uniwersach ;)
    • Super pomysł, sam lubiąc ekspedycje prowadzę właśnie na Galatei statystyki przychodów i % rozkład eventów żeby na własnej skórze przekonać się na ile są one opłacalne. Opublikuję wyniki w poradniku do ekspedycji jak osiągnę ich 1000 (na razie mam wyniki z 785), chociaż są one zbieżne z tam przedstawionymi. Ale jak powszechnie wiadomo zysków kosmicznych one nie przynoszą, przy częstym wysyłaniu co jest dość żmudne dają średni dodatkowy przychód w postaci ok. 30-50% produkcji jednej planety, trochę antymaterii (głównie z eventu) i trochę drobnej floty...

      Byłoby super gdyby dało radę to jakoś rozbudować. Pomysły przedstawione wyżej jak najbardziej za, sami mieliśmy różne pomysły, np.
      - ACS ekspedycyjny - skoro są acsy to czemu by nie również na ekspedycje? w początkowej fazie gry ciężko uzyskać max punktów ekspedycji więc wtedy łatwiej byłoby osiągnąć ją dwójce graczy (zysk bylby jak z normalnej x2 i podział proporcjonalnie dla graczy względem ich punktów - ekspedycyjnych)

      - eventy na surowce i flotę - są na anty to czemu by nie na surkę i flotę? przywoziło by się np. x2-x5 tego co normalnie. I tak nie byłyby to żadne kosmiczne wartość a co jakiś czas byłaby fajna zabawa. Lub też jak poniższy pomysł:

      Das140 napisał(a):

      To skomplikowany pomysł i złożony jeżeli chodzi o wprowadzenie do gry, ale jestem za :)
      Na razie zacząłbym od zwiększenie zysku z ekspedycji, jeżeli chodzi o znajdowaną flotę i surkę. Pomnożyłbym to przez prędkość eko na uni :)

      może przede wszystkim zdecydowanie większe różnice między poszczególnymi progami bo przy dużej prędkości eko im dalej w las tym te zyski są coraz biedniejsze i na późniejszym etapie gry totalnie marginalne.

      - specjaliści - pomysł "na bogato" aby z jakąś małą szansą była możliwość znalezienia (uratowania) jakiegoś specjalisty (komandora/admirała/geologa/technokraty/mechanika) który przez 3-7 dni odpalał się na koncie - w przypadku graczy którzy mają wykupione przedłuża się. Byłby to głównie mały bonus dla ludzi grających bez anty, więc wątpię żeby miał szansę przejść w tym cyferkowym świecie przeliczanym na hajsy :) ale pomarzyć zawsze można ;p
      rachu ciachu i do piachu
      Leo - Draco - Deimos - Izar - Libra - Galatea