Event antymateria na ekspedycji - optymalizacja efektów

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • szansa znalezienia anty jest losowa, ile mniej wiecej wynosi mozesz znalezc w tym faq, o ktorym wspomniales
    zadnymi kombinacjami wysylanych flot jej nie zwiekszysz, byc moze podczas eventu jest wieksza ( tego nie wiem )
    sklad expy najbardziej oplacalny to dt ( w zaleznosci od ilosci pkt. top1 ) +1ss
  • john malkowitz007 napisał(a):

    I jeszcze + Bombowiec
    Mozna wtedy na ekspedycji znalesc statki , za wyjatkiem GS
    Nie bombowiec tylko niszczyciel.

    Kiedyś najlepszy skład to było coś koło 420 DT + 1 ss + 1 niszczarka ale pewnie zmieniła się ilość DT po zmianach w ładowności (nie wnikałem).

    Dzięki sondzie wiesz, czy w układzie jest tłoczno czy możesz sobie spokojnie wysyłać 4 sloty na jeden układ.
  • Das140 napisał(a):

    Jeżeli interesuje Cię tylko anty, to polecam posyłać jednego krążownika. Szybciej latają i szybciej wrócą
    Jeden zrozumiał sedno (bo dziś akurat jest ten event)

    uściśle jeszcze że mi chodzi o to, że na pewno są jakieś obszary gdzie jest większe prawdopodobieństwa złowienia anty - przynajmniej tak mi się wydaje

    co ile układów najlepiej wysyłać żeby nie było za blisko?
  • Wysyłanie statków bojowych na expa jest bez sensu:
    1. Większa szansa na straty z piratami (większa szansa, że jak spotkasz piratów to będą tam statki bojowe - a wtedy padają dt)
    2. Wysłanie statków bojowych zwiększa szanse na dostanie statków bojowych (innych niz lm / cm) - a przez to zmniejsza szanse na anty

    Plus - jak dostaniesz 1kk metalu to naspawasz duzo wiecej statków bojowych niż dostaniesz z ekspedycji - więc zawsze lepiej dostać zasoby niż statki. Policz sobie wartość z np 10 ekspedycji gdzie dostałeś statki - a potem z 10 ekspedycji, gdzie dostałes zasoby.

    A na koniec - wysyła się 417dt + 1 sonda - i zmiana pojemności nie ma tu znaczenia (nie zmienia wartości statku). Na młodych uni wysyła się mniej - zgodnie z tabelkami (liczba potrzebnych dt zależy od punktów gracza top1 uni)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • @x1 x1
    Nie da się zwiększyć szansy na antymaterię, ale da się zwiększyć liczbę ekspedycji w czasie co przekłada się na większe zbiory anty. Jak mówiłem, wysyłanie po jednym krążku w układzie na jedną godzinę maksymalizuje liczbę wykonanych ekspedycji.

    Podobno jak wyśle się na dłużej (np. 2h) szanse na 'dobry' event zwiększają się. Jednakże szanse rosną nieproporcjonalnie do ilości ekspedycji utraconych wskutek dłuższej eksploracji oraz nie zapominajmy o event-ach wydłużających czas powrotu ekspedycji.

    Nie jestem pewien, ale jeżeli w układzie jest za dużo wykonanych ekspedycji, to szansę na 'dobry' event spadają. Należy więc dodać do ekspedycji sondę, w celu sprawdzenia czy nie przekroczyliśmy jakiegoś limitu ekspedycji. Najlepiej wysyłać z czterech różnych planet/księżyców :)

    Można pomyśleć nad inwestycją w admirała, żeby zwiększyć liczbę slotów ekspedycji, ale nie wiem, czy inwestycja się zwróci, więc nie ręczę za nią :)
  • pit napisał(a):

    wysylasz w ukladzie. Wtedy statki szybciej wracajaci mozesz wyslac wiecej exp

    Das140 napisał(a):

    Nie jestem pewien, ale jeżeli w układzie jest za dużo wykonanych ekspedycji, to szansę na 'dobry' event spadają.
    każdy kto naiwnie wierzył, że najlepiej latać blisko za każdym razem, szybko się przekonał że nie ma nic za darmo

    Das140 napisał(a):

    nie wiem, czy inwestycja się zwróci
    wolę już wydać 12, albo 1000 zł na anty, niż bawić się w tą mozolność


    Temat do zamknięcia
    dzięki Das za wyczerpujące odpowiedzi