S&D Universum Europa Edycja 1 [13.05.2019-13.06.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Gitkoles napisał(a):

    Dzień dobry
    pojawiło się w mojej drużynie pytanie:

    czy do odebrania nagrody za ilość zniszczonych księżyców liczą się sztuki? czyli czy liczymy tam moony, które nie mają wymaganych 4702km i procent za ich zniszczenie nie przekracza 130%?

    i czy można wielokrotnie niszczyć komuś księżyc na tych samych współrzędnych? np sąsiadom z us jak sobie zrobią ponownie? w końcu to seek and destroy


    Neferet napisał(a):

    Dzień dobry,
    Księżyce liczą się na sztuki w klasyfikacji Postrach Księżyców, jednak wszystkie muszą być powyżej 4702km i procent musi być równy lub większy niż 130%. Wszystkie moony przez zniszczeniem muszą być mi zgłoszone. Tylko nie na ostatnią chwilę, bo raz mogę odpisać po 5minutach, a innym razem po 8h (np w nocy).
    Co do drugiego pytania, można wielokrotnie niszczyć moony jeśli pojawi się nowy. Tzn. niszczysz jeden, powstaje kolejny i jego też możesz zniszczyć, ale trzeba go ponownie zgłosić.


    nie żeby coś, ale pytałem :D
    A tak serio, to nie ma znaczenia czy jesteś papieżem, czy Barackiem Obamą, czy też Bono albo Björk – niektórzy ludzie będą cię uwielbiać, a niektórzy nienawidzić. Możesz być kolesiem wałęsającym się po ulicach albo najsławniejszą osobą na świecie, to bez znaczenia. Niezgoda i opozycja są, niestety, częścią człowieczeństwa. Nie znam jeszcze artysty, który by nie zaznał jakiejś formy krytyki.
  • Co innego sąsiadom, co innego kontom z którymi się ewidentnie współpracuje. Zostało to dokładnie sprawdzone u obsługi gry i podjęliśmy decyzję, że takich sytuacji tolerować nie będziemy.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Toadie napisał(a):

    Co innego sąsiadom, co innego kontom z którymi się ewidentnie współpracuje. Zostało to dokładnie sprawdzone u obsługi gry i podjęliśmy decyzję, że takich sytuacji tolerować nie będzie.
    skoro masz czelność mnie oczerniać, proszę o dowody współpracy gracza fox i mnie od początku trwania S&D?
    A tak serio, to nie ma znaczenia czy jesteś papieżem, czy Barackiem Obamą, czy też Bono albo Björk – niektórzy ludzie będą cię uwielbiać, a niektórzy nienawidzić. Możesz być kolesiem wałęsającym się po ulicach albo najsławniejszą osobą na świecie, to bez znaczenia. Niezgoda i opozycja są, niestety, częścią człowieczeństwa. Nie znam jeszcze artysty, który by nie zaznał jakiejś formy krytyki.
  • Jak pisałem wcześniej, wszystko zostało sprawdzone u obsługi gry. Po więcej szczegółów zapraszam na PW.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Podsumowanie Cosmos:
    Takie tłumy, że SD, może za rok jak Was połączą.

    Podsumowanie Europa:
    Przynajmniej coś się dzieje, to że uni jest zdominowane przez WSNR, to już inna opcja, ale nie tylko oni latają, [ciach] :E

    Bez odbioru.

    Moderator Neferet:
    Obraźliwe insynuacje
    "Wiecie tyle ile ja chce żebyście wiedzieli." - Nyah [*]
    W grze od: 06.10.2005r. - Ta historia dalej trwa...
  • Przecież po to są te drużyny w S&D żeby jednak nawet jeden dominujący sojusz podzielić na konkurencyjne ekipy.

    @po prostu Szymon no oczywiście. Ja sobie tylko zadaje pytanie czy te nagrody za S&D i te zyskowne wloty na 130% nie przyczyniają się do jeszcze większej emigracji/rezygnacji z uni. Czy wszyscy na tym nie stracimy na dłuższą metę.
    ST- 88368% 8-)
  • po prostu Szymon napisał(a):

    Ja nie zapisałem się dla nagrody tylko żeby się pobawić w fajnym towarzystwie na co nie narzekam , a jeśli ktoś zostawia na tyle sury na bunkrze że wlot i tak jest zyskowny to jego problem fs też trzeba umieć robić :D
    Zgadza się. Jednak zauważyłem że kilkaset osób uciekło na urlop przez waszą rywalizację i odnoszę wrażenie że nie wszyscy wrócą.
    Jeśli kij na to kładziesz to wyobraź sobie scenariusz w którym zostaje tylko ekipa z S&D za miesiąc (wiem że to surrealizm) ale analizując te wydarzenie może na dłuższą metę zostawić długofalowe skutki dla was- flociarzy, dla mnie obserwatora, dla kolegów ekonomistów przez brak parterów handlowych.
    Przez te właśnie kilkaset tys lmów lecących z zyskiem rzęcu 45min czasu ogame'owego;
    dla 130%
    ST- 88368% 8-)
  • Ja już wyraziłem swoją opinię, że S&D powinno się robić przed UF.

    A tak fajnie wpadamy w bunkierki, szmacimy się, czego nie jestem zwolennikiem. I po tym wspaniałym seeku na Europie zostanie 40 aktywnych graczy, a reszta nie powróci już z urlopów :)
    Ale co tam zabijajmy się o te 130 % c'nie sojusz? XDDD

    siemano kolano!
    SOLO - 839977.41%
    ACS - 351347,16%


    uEuropa - 4 501 895,59% = 332 ST
    uWasat - 694384.77% = 61 ST
    uOrion - 450861.08% = 227 ST
    uKassio - 436333.77% = 228 ST
  • Każde uni bardziej wymiera po SD, nie wiem po co ten lament.
    Jeśli komuś to przeszkadza to zawsze można prosić o ankietę za zwiększeniem progu % lub zlikwidowaniem SD ;)
    Próg jest jaki jest, więc w lataniu nawet na te 130% jeśli jest zysk nie widzę nic złego. Jeśli ktoś nie gra aktywnie i daje sobie regularnie takie wloty fundować to i tak serwer nie ma z niego pożytku ;)
    u15 - top 200? (off)
    u56 - top 20 (off)
    uTarazed - top 7 (off)
    uWezn - top 2 (off)
    uAquarius - top 1 (off)
    uEuropa top 2 (off)
  • Szkoda że nie zrozumieliście Panowie, no ale każdy może mieć własny punkt widzenia.
    Myślę że ponad 90% graczy, a od początku uni Europa może i 95% to ludzie którzy grają w tą grę z sentymentu. Nie zależy im aż tak bardzo jak wam, nie kupują antymaterii (albo niewiele), czasem zapominają o flocie, albo nie mają czasu się zalogować bo mają ważniejsze rzeczy na głowie. Nie sprawdzają gry internetowej co kilkanaście minut z telefonu. Na kontach i błędach takich graczy Wy zbudowaliście swoje konta, jeśli dla Ciebie cała reszta prócz kilku topowych flot nie daje żadnego pożytku uniwersum to jesteś strasznym ignorantem, albo swoje konto budowałeś jakoś inaczej... ;}
    ST- 88368% 8-)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez drakon ().

  • Prawda jest taka, że kto ma zakończyć grę przez S&D to wcześniej czy później i tak by ją zakończył z jakiegokolwiek innego powodu (złom etc.) Ja już dawno przestałem na to patrzeć w ten sposób, bo tak skonstruowana jest gra, że z czasem graczy nie przybywa, tylko ubywa. Sam niejednokrotnie wysłałem jakiegoś gracza na wieczny urlop i potem zadawałem sobie pytanie czy może gdybym mu odpuścił to grałby dalej? Ale odpowiedź brzmi nie. Gdyby nie ja, to zezłomowałby go ktoś inny i też by zakończył grę. Kto chce grać, będzie grał, a kto ma zakończyć grę ten ją zakończy z tego czy innego powodu. S&D tylko to trochę przyspiesza ;)
  • Legend napisał(a):

    Po bitwie...

    Agresor I Am Legend [Emeryci]
    ________________________________________________

    Okręt wojenny 1.994 ( -6 )
    _________________________________________

    Obrońca Admiral Universe [CzyTyWu]
    ________________________________________________

    Zniszczony!
    _________________________________________
    @Legend tutaj brakuje połowy raportu i tytułu.

    Podliczenie odbędzie się jutro, poczekam na poprawę wyżej wymienionego raportu :)


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • @Z A N Y proszę poprawnie podać % uzyskany z ACSa na graczu SumoMiki.
    Cytując regulamin:

    Dozwolone są ataki ACS z członkami swojej drużyny, drużyny przeciwnej jak i z niebiorącymi udziału w S&D graczami. Każdy z uczestników S&D biorących udział w ataku publikuje swój raport wojenny, wpisując w temacie odpowiednią ilość % w zależności od wartości swojej floty, biorącej udział w starciu.
    Gracz z najsilniejszą flotą przyznaje sobie 100%, a następni w kolejności 80, 60, 40, 20 % z ogółu zdobytych, przy czym przy obliczaniu siły floty liczymy floty wszystkich graczy, także tych nie biorących udziału w S&D
    Przykład: starcie z udziałem 5 graczy - zdobyty % wynosi 200.
    Gracz z największą flotą zdobywa 200%
    Następny 160%
    Następny 120%
    Następny 80%
    Następny 40%
    Razem zdobyli 600% o ile wszyscy atakujący biorą udział w S&D.
    Jeśli dwóch graczy wysyła flotę o identycznej wartości, dzielą się %, na przykład dwie identyczne największe floty zdobędą 2x90% ze starcia. (w omawianym przypadku byłoby to 2x 180%)
    WAŻNE: Warunkiem koniecznym publikacji dodatkowych RW przy ataku łączonym jest to, by wartość wszystkich dołączonych flot jednego gracza była równa co najmniej 10% wartości głównej floty atakującej.
    WAŻNE: Pojęcie flota główna rozumiemy, jako największa flota biorąca udział w ataku wysłana przez jednego gracza, niezależnie od tego, czy jest ona podzielona - liczy się suma flot jednego gracza. (Np. Gracz A posłał 1500 OW, 400 Pancerników, Gracz B posłał 1600 OW - flota główna to flota gracza A)
    Wyjątek: jeśli flota dołączana przez gracza do ACS'a nie stanowi 10% wartości floty podstawowej ale jednocześnie stanowi 100% jego floty bojowej zgłoszonej do programu (można wykluczyć Gwiazdy Śmierci z powodu ich niewielkiej prędkości i przydatności w takich sytuacjach) - jego RW również może zostać opublikowane i będzie liczyło się na poczet drużyny tego gracza.
    Podpowiem, że twoja flota nie była największą flotą w starciu, więc twój procent to nie 40821.02% :)


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • Powiedziały płaczki co nie ładują



    Policzmy sobie te badania... Ojoj, coś mi tu nie wychodzi na 210 dni trwania Europy... Ładuj dalej na koncie Kota, bern, bo kocioł garnkowi przygarnia.
    Ja sobie włączę urlop i będę żył, uni połączą i zostaniesz z niczym...
    Insynuacje co do cudzego życia sobie odłóżcie na bok, jak nie potraficie kogoś uszanować, to mordy w kubły i nie bulgotać.

    PS. Bo odlecieć flotą z telefonu też trzeba umieć... Jestem aktywny, ale ktoś leci dalej... tak się robią minusy właśnie ^^
  • Jedyne badania jakie przeklikane były na tym koncie to turbo oraz astro.
    Ty drogi księdzu potrafisz przeklikać na moonie 200k LDL, a przy następnym wlocie 500 plazm. NA MOONIE. A jedyny cel jaki w tym masz to jest to, że stracę 20kk floty :E Dodatkowo przeniesione 11 planet za anty na 15 pozycję oraz rozwijanie konta poprzez skupowanie deuteru i wymienianie go na surowce za anty w handlarzu :E
    Wydawaj dalej pieniądze z tacy na antymaterię, pozdrawiam <3

    P.S Ładne zamszowe konto
    P.S2. I zacznij odbierać FSy jak się napijesz, bo słyszałem, że ostatnio z tym kiepsko ;)
    u15 - top 200? (off)
    u56 - top 20 (off)
    uTarazed - top 7 (off)
    uWezn - top 2 (off)
    uAquarius - top 1 (off)
    uEuropa top 2 (off)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez bERN ().