Space ambient

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Space ambient

      Witam!

      W związku z tym, że jest to odpowiedni dział i bardzo lubię ten gatunek muzyki, postanowiłem spontanicznie utworzyć poświęcony mu wątek. Sądzę, że znajdzie się kilkoro fanatyków klimatów science-fiction lubiących dopieszczać atmosferę planowania strategii gry przy zacnych dźwiękach odmętów przestrzeni kosmicznych. Ja sam jestem w zasadzie raczkującym laikiem, bo od trzech lat uczepiłem się ilości wykonawców, których mogę policzyć na palcach jednej ręki. Myślę więc, że jest to odpowiedni krok, bym nie tylko ja mógł poznać innych, dla mnie nowych, którzy najpewniej tkwią w zbiorowej pamięci. Dzielmy się tym co najlepsze, co sprawia że na chwilę stajemy się nieważcy, a nasza fantazja wiernie dryfuje wśród gwiazd, gdzie toczą się niespotykane przyziemnie historie.

      Mam też wielką nadzieję, że temat nie zostanie wepchnięty w cień podobnego pt. "czego w tej chwili słuchacie", gdzie interakcja między dzieleniem się treścią, a jej ignorowaniem (tj. w większości nabijaniem postów, żeby wrzucić kawałek po to by niejako pochwalić się, że się byle gówna nie słucha). Moją intencją jest bowiem nawet amatorskie traktowanie o wykonawcach, krytyka danych utworów i albumów.

      Gwoli formalności wymienię przykłady wykonawców, których znam i lubię słuchać, a za samą analizę zabiorę się, gdy ktoś załapie temat i będzie można wymienić się opiniami: Solar Fields, Carbon Based Lifeforms, Stelladrone, Ionosphere, NASA Voyager Recordings
      Oddam konto na forum
    • Cześć,
      Sam lubię słuchać muzyki space ambientowej podczas gry, i cieszę się że ktoś poruszył ten temat. Dawno temu napisałem posta o radiu space ambient Cosmic Waves (cosmicwaves.ru).
      Idealnie nadaje się do słuchania podczas gry i nie tylko. Ten gatunek bardzo cenię i często do niego wracam, chociaż słucham różnej muzyki.
      Dodatkowo polecam te strony do sprawdzenia:
      - echoesofbluemars.org
      - journeyscapesradio.com

      Co do wykonawców to słucham i polecam tą playlistę ze Spotify:
      - open.spotify.com/playlist/5SRH…si=IC6vMlYBRiqPJEijPnk0cQ
      Jest to elektronika z pod znaku Berlińskiej Szkoły.
      A i jeszcze to radio:
      - el-stacja.pl

      :)