Propozycja zmiany parametrów uni Wezn - złom z floty

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Propozycja zmiany parametrów uni Wezn - złom z floty

    Dzień dobry wszystkim

    Od czasu fuzji trochę minęło, ci co wcześniej grali na Wezn pamiętają 70% złomu z floty jaki posiadaliśmy, niestety po połączeniu został on obniżony do 60% Patrząc na ostatnie wydarzenia, mam na myśli rozpad sojuszu OLD który w pewnym stopniu przyczyni się negatywnie do szybkości rozwoju uni wychodzę z propozycją podniesienia złomu z floty do 80%. Zapytacie dlaczego skok o "dwa oczka" stety/niestety Art nie robi ankiety jeżeli chodzi o podniesienie danego parametru o jeden poziom. Dlatego w grę wchodzi tylko 60%=>80% i z drugiej strony a co nam szkodzi :D

    Co do ekowców którzy będą się bali o loty po satkach/dtkach posiadam dwa argumenty ;) pierwszy to taki że z tego co mi wiadomo nie ma kto już latać po satkach... :E a dwa, wprowadzono niedawno dodatkową ładowność przez co trzymamy mniej DT na planetach (kto trzyma ten trzyma ;) ) więc dla was zmiana nie będzie odczuwalna bo będzie po prostu "po staremu"
    O bonusach dla flociarzy nie muszę wspominać :)

    Zachęcam do kulturalnej dyskusji i wyrażenia swojej opinii na ten temat.

    Pozdrawiam.

    @Art

    W drodze dyskusji padły następujące propozycje:

    czubulus napisał(a):

    1. 80% pole zniszczeń
    2. Spalanie dexu 0,3
    3. Eko x 9
    4. Ładowność sond
    W związku z czym Wezn prosiłoby o przeprowadzenie ankiety na temat wyżej wymienionych parametrów :) Miejmy nadzieję że nie przyjdzie nam czekać na to kilka miesięcy :E a później drugie tyle na zmiany :E

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dobrygracz ().

  • Jak najbardziej jestem za. Faktem jest, że flot jest trochę mniej, a flociarzy coraz częściej widujemy na urlopach. Bardzo prawdopodobne,że spowodowane to jest właśnie brakiem motywacji do obserwacji/polowania na obce floty z których zysk jest skromny i nieadekwatny do podejmowanego ryzyka. UFS z samej nazwy już zabija grę dla tych, którzy mają fruwajki a im więcej takich graczy tym prędzej wiadomo do czego to dąży. Myślę, że taki rozwój rzeczy wzbogacony o taki % złomu przyczyni się, iż gracze którzy grali do tej pory eko zmienią swój styl gry. Założeniem większości ekowców jest chyba myśl, że kiedyś postawią flotę marzeń - kiedy jak nie w takich warunkach?(zaplecze kopalniane już macie xD)
    Podsumowując widzimy, że coraz bardziej cichnie na naszym uni, fajnie by było jeszcze raz tchnąć troszeczkę życia a taki krok jest jak najbardziej w tym kierunku.
    Apel do sojuszu old: bierzcie się do roboty, my zaczynaliśmy z dużo mniejszymi siłami.
  • A dajmy nawet i x15 eko :D a tak na serio to pomysł uważam za dobry ale od siebie dorzucił bym jeszcze ładowność SS czasami zdarzy się że górnik sie zagapi i wyśle kilka kk surki za mało (nie mówie tu głównie o sobie :D) a i dla flociarza, który trafi pokaźny rój sond to swego rodzaju bonus ;)

    tymotheus napisał(a):

    i jak żyć przy takim słabym popycie na paliwko :P ?
    Jak kolega ma za dużo to ja chętnie zapraszam ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 2+2 ().

  • Ruda napisał(a):

    Mam nadzieję, ze ładowność sond nie przejdzie jak już to było kiedyś wspomniane przy takich propozycjach. ;)
    Ożywienie uni przy zwiększonym pzcie i zmniejszeniu wartości dexu, dobre sobie ;)
    wiem że było, wiem tez ze nic z tego nie było. Gralem na dwoch uni z ładownościa ss i z tego co zauważyłem 3/4 graczy na kazdym z tych uni mialo po kilka set k do miliardów sond do farmienia chociażby idlaczkow
  • Jak dla mnie Wezn ma bardzo dobre parametry i nie trzeba nic zmieniać, no może najmniej szkodliwe było by podniesienie eko ale i to nie koniecznie. Wszystkie inne zmiany zwiększą tylko przepaść miedzy graczami.

    Szczególność szkodliwym będzie podniesienie % pola zniszczeń, każdy jeden lot dla agresora będzie opłacalny bez żadnych wielkich kosztów nawet gdy będzie wtopa a sie pozbiera to raz, a dwa @Dobrygracz nie mów że nie ma kto latać po satelitach, wydobyciu itp. jeszcze nie tak dawno był konkurs/rebus na "latająca świnie' (sateliciarz) sprawdź tam jakie nicki sie przewinęły i kto tak naprawdę wygrał to.


    Jednym słowem jestem na: NIE
  • @Safar Nie moja wina że halszka rozpłakała się po jednym wlocie, zresztą, wystarczy spojrzeć na to ile osób przychodzi na forum i pod starciami dexa wypisuje że mu się należało za te wloty w satelity :E a o Montezumie wielkie boom zrobiła jedna osoba więc nie przesadzaj. Wróciłeś do aktywnej gry? Bo dobrze by było żeby wypowiadali się ci co będą tutaj grać a nie zaglądać od święta ;)
    Wystarczy spojrzeć na to:

    Nie trzeba nic więcej dodawać.
  • Ledwo dyskusja ruszyła a już mamy płonną wymianę zdań. Na ten czas konkretnie... osobiście uważam parametry wezn za dobre.

    Nie wiedziałem, że jest jakieś uni gdzie spalanie wynosi 0,3 to chyba jedyna zmiana z jaką by się zgodził. Ogólnie reszta parametrów zalezy wg mnie od ewentualnych kolejnych fuzji... bo jeżeli mieli byśmy wpaść np na Quantum xD to eko x10 i pz 100% proszę
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • Obniżenie kosztu lotu jest bez sensu - już i tak przecież możliwość przeniesienia planety na pozycję 15 zapewniła mega dopływ deuteru - szczególnie duża różnica dla tych, co eko nie mają. Sondy to totalna porażka - i wcale nie chodzi o farmienie - wprowadzenie ładowności sond zbyt wiele zmienia.

    A pz - na Oberonie było 80% i strasznie płakaliście, że to było nierówno ... a teraz chcecie to wprowadzić tutaj. Przy 80% latasz na pewniaka - wystarczy samemu się pozbierać - straty prawie zerowe.

    Już nie wspominam nawet, że wprowadzenie zestawu 80% + 0,3 spalania (jest w ogóle jakieś uni z takim spalaniem? ) = śmierć eko - gdyż każdy flociarz lata za darmo. I wcale to nie ożywi uni - tylko przyspieszy koniec. I dobrze :)

    Ale moje zdanie - nie ma sensu ruszać nic.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Jakoś na nowym uni są podobne parametry.
    Taki oberonik cwajka.
    Widocznie ludzie chcą tego.
    Niech lud przemówi w ankiecie.


    smoki napisał(a):

    Nowe uniwersum o nazwie


    Galatea


    Zostanie otwarte 25 marca 2019 około godziny 14:00




    Universum będzie posiadało następujące parametry:



    prędkość ekonomii 6x (produkcja surowców, budowa budynków, stocznie)

    • prędkość badań 12x

    • prędkość flot 3x (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)

    • 80% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń

    30% złomu z obrony trafi na pole zniszczeń

    • 50% współczynnik zużycia deuteru

    • 8 galaktyk

    • BRAK ładowności sond szpiegowskich

    • +25 pól


    Dodatkowo po pomyślnym potwierdzeniu adresu e-mail na konto trafi 8 000 Antymaterii !!!



    życzymy sukcesów i satysfakcjonującej gry
    Wasz OGame Team
    Mówią o mnie że jestem wariat.

    Ale ja to nieźle ogarniam.
  • brak SS, eko 6, spalanie 0.5 - brzmi jak Wezn? Kurcze ... tylko obecne Wezn, a nie te zmiany co niby je dyskutowaliście (we własnym gronie)


    @czubek
    Zadanie (ciach!)

    czubulus napisał(a):

    No to już mamy kilka opcji

    1. 80% pole zniszczeń
    2. Spalanie dexu 0,3
    4. Eko x 9
    5. Ładowność sond

    Wskaż (porównując do nowego uni) ile z tych punktów jest podobnych.
    Następnie wskaż, ile z tych punktów jest różnych od nowego uni.

    Na koniec (skoro twierdzisz ze lud tak chce jak nowe uni) - kiedy dwie nowe galaktyki?

    Moderator mntek:
    Wycięto prowokacje
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Dokładnie tak z ładownością. Farmienie nie ma znaczenia (widziałem gdzieś wyliczenia ile można sfarmić mt, a ile sondami - średnio na godzinę wychodziło podobnie). Sondy z ładownością przyspieszają desant moona (paliwo leci z kolonizatorem, potem kr, sondy robią moona, sondy na planete, sondy przewożą zasoby na moona, tele za anty - i desant gotowy). Dodatkowo - łatwiejsze robienie fake aktywek. Plus mnóstwo zabaw z szybką dostawą paliwa do sąsiada. W praktyce - każdy ekonom dostanie ostro po tyłku (jak wyda kr na sondy - to nie zrobi np astro).

    Ładowność sond może być dobra, jeżeli od początku uni jest w parametrach - wtedy każdy wie na co się decyduje. Wprowadzanie sond teraz zbyt dużo zmienia w mechanice grania. Z czego, niestety, wiele osób pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy.

    Co do eko - moim zdaniem podniesienie eko ma jedną wadę - totalnie ogranicza słabszych graczy, a boostuje topkę. I to piszę jako top1 eko uni - czyli osoba, która najwięcej by na tym skorzystała. Przy eko 1 farmiąc idlaków można nadrobić braki w eko. Im wyższe eko - tym topka eko szybciej ucieka i różnica staje się coraz większa (wraz z czasem). Więc mimo poświęcenia czasu słabsi gracze NIGDY nie dogonią topki - co dla nich powinno być dużą wadą rozwiązania. Zwiększone wydobycie idlaków nic nie zmienia - różnica jest i tak coraz większa.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • wyraziłem zdanie i nawet nie zostałem zbesztany, nie ukrywam że wyrażając je patrzyłem na to na ile zmiany uprzykrzyły by mi grę, a nie uprzyjemniły innym. Ogólnie sądzę że w/w zmiany nie jak wniosą ożywienie na uni bo to nastąpi po prostu z kolejnym UF. Próżno szukać chętnych do gry od 0 bez wsparcia znajomych gdyż jak zostało to wyżej wspomniane - nie mają szans na dogonienie topki (tak jak i ja dajmy na to grając eko)
    Fakt większy % z debrisu pomógł by aktywnie grającym flociarzom oraz słabszym aktywistom ale...

    A tak po za tym miała być kurturarna dyskusja a zeszła już do poziomu wojny knr vs dex... ;/ może skończcie debatować co ,kto, ile czego miał oraz co zrobił, a poprzestańmy na konkretnej merytorycznej kwestii zmian ustawień uni.
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • dexPL napisał(a):

    Dokładnie tak z ładownością. Farmienie nie ma znaczenia (widziałem gdzieś wyliczenia ile można sfarmić mt, a ile sondami - średnio na godzinę wychodziło podobnie). Sondy z ładownością przyspieszają desant moona (paliwo leci z kolonizatorem, potem kr, sondy robią moona, sondy na planete, sondy przewożą zasoby na moona, tele za anty - i desant gotowy). Dodatkowo - łatwiejsze robienie fake aktywek. Plus mnóstwo zabaw z szybką dostawą paliwa do sąsiada. W praktyce - każdy ekonom dostanie ostro po tyłku (jak wyda kr na sondy - to nie zrobi np astro).

    Ładowność sond może być dobra, jeżeli od początku uni jest w parametrach - wtedy każdy wie na co się decyduje. Wprowadzanie sond teraz zbyt dużo zmienia w mechanice grania. Z czego, niestety, wiele osób pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy.
    Miałem sie nie wypowiadać ale zdecydowanie nie zgadzam sie z tym co napisałeś grałem na Bell gdzie była ładowność i doskonale pamiętam graczy nie koniecznie w topce którzy przy 50k sond potrafili po kilku godzinach farmienia potrafili uzbierać całkiem sporo surowca i w tym miejscu pozdrawiam bardzo serdecznie 007 może tu zajrzysz kolego ;) Grałem na uriel które przeniosło sie na xan gdzie była ładowność SS i też większość z Uriel nie mogli sie doczekać i już tydzien przed uf mieli natrzaskane od uja sond oraz pamiętam też ileż osób potrafiło godzinami i pewnie dalej to robią farmić idlaki sondami i tu nasuwa sie moje pytanie gracz Meduza obecnie top 1 na xan ma coś ponad 3kkk sond i cz robił by to gdyby mu sie to nie opłacało??? Piszesz o mnóstwie zabaw z przerzucaniem paliwa ale cz nie o to chodzi w tej grze aby sie pobawić a nie bezdusznie tylko wgapywać sie w cyferki?
    Faktycznie 80pz to trochę przesada dla zabawy grałem ze znajomymi na argentynskim uni z takim parametrem i przyznam sie że specjalnie dawałem sie złomować więdząc ze dam rade sie wyzbierać i nie raz wychodziłem na + z takich starć więc jak najbardziej na NIE dla tej opcji ;) pozdro
  • Temat zdechł || tak samo jak zapał @czubulus ostatnio na Xanthus padł pomysł zlikwidowania ładowności sond szpiegowskich i proszę zobaczyć z jakim rezultatem się to skączyło klik. Wychodzi na to że nie tylko topka na tym skorzysta w większości zwykli randomowi gracze ;) A co z % złomu? 60 za mało 80 za dużo proponuje więc 70% ze złomu floty i każdy powinien byc zadowolony :) Liczę na odzew aktywnych graczy nie tylko tych którym nigdy nic nie pasuje dużo szczekają siedząc na urlopach i te pe i te sre :P Nie gracie nie macie na to ochoty rozumiem ale nie psujcie innym zabawy ;) Walczmy o leprzą konfiguracje!
  • @Cztery Tzn ? Jak mój zapał zdechł że jestem na urlopie ? Nie Bój się Wrócę .
    Ja wyraziłem swoje zdanie na ten temat i dalej go podtrzymuje.
    Myślę że takie parametry pozwolą zbliżyć się do topki.

    czubulus napisał(a):

    No to już mamy kilka opcji

    1. 80% pole zniszczeń
    2. Spalanie dexu 0,3
    4. Eko x 9
    5. Ładowność sond

    Jak widzisz założyciel tematu podpoił już to pod wodza.

    Dobrygracz napisał(a):

    Dzień dobry wszystkim

    Od czasu fuzji trochę minęło, ci co wcześniej grali na Wezn pamiętają 70% złomu z floty jaki posiadaliśmy, niestety po połączeniu został on obniżony do 60% Patrząc na ostatnie wydarzenia, mam na myśli rozpad sojuszu OLD który w pewnym stopniu przyczyni się negatywnie do szybkości rozwoju uni wychodzę z propozycją podniesienia złomu z floty do 80%. Zapytacie dlaczego skok o "dwa oczka" stety/niestety Art nie robi ankiety jeżeli chodzi o podniesienie danego parametru o jeden poziom. Dlatego w grę wchodzi tylko 60%=>80% i z drugiej strony a co nam szkodzi :D

    Co do ekowców którzy będą się bali o loty po satkach/dtkach posiadam dwa argumenty ;) pierwszy to taki że z tego co mi wiadomo nie ma kto już latać po satkach... :E a dwa, wprowadzono niedawno dodatkową ładowność przez co trzymamy mniej DT na planetach (kto trzyma ten trzyma ;) ) więc dla was zmiana nie będzie odczuwalna bo będzie po prostu "po staremu"
    O bonusach dla flociarzy nie muszę wspominać :)

    Zachęcam do kulturalnej dyskusji i wyrażenia swojej opinii na ten temat.

    Pozdrawiam.

    @Art

    W drodze dyskusji padły następujące propozycje:

    czubulus napisał(a):

    1. 80% pole zniszczeń
    2. Spalanie dexu 0,3
    3. Eko x 9
    4. Ładowność sond
    W związku z czym Wezn prosiłoby o przeprowadzenie ankiety na temat wyżej wymienionych parametrów :) Miejmy nadzieję że nie przyjdzie nam czekać na to kilka miesięcy :E a później drugie tyle na zmiany :E

    Jedyne co można zrobić to poprosić sołtysa @Art o ankietę na uni. I wprowadzenia zmian.
    Mówią o mnie że jestem wariat.

    Ale ja to nieźle ogarniam.