Propozycja zmiany parametrów uni Wezn - złom z floty

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • @czubulus najmocniej przepraszam, zagapiłem sie i myślałem że to ty byłeś autorem tematu, procenty -_- Akurat jak ty urlopujesz to w spokoju wiem że mogę o czymś zapomnieć :E Może jak @Art ma nas w poważaniu to może wypowie sie kto inny @smoki na przykład :) Jak widać gracze chcą zmiany i są na to gotowi przykre więc że najzwyczajniej w śmiecie zostajemy zlewani...
    Prawda jest taka że stare wezn, mówie o tym przed uf jakby nie patrzeć zostało z naszej grupy najbardziej pokrzywdzone ale też wyszło na tym najlepiej nie licząc właśnie zmniejszenia procentu złomu ze flo i mówi to właśnie ekowiec :p Ja mam frajde z klikania domków niech i ci z kontami bardziej pod flo niech mają frajde z większego pzta ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 2+2 ().

  • @czubulus napisałeś o spalaniu 0,3 i eko x9 podejrzewam że ty, tak jak ja nie do końca wierzysz aby te dwie opcje były możliwe, niby było by to dla każdego bardzo duży + i jak najbardziej jestem za tym aby tak też było ale bądzmy realistami i skupmy się na dwóch opcjach
    podniesienie % złomu do 80
    ładowność sond szpiegowskich
  • Cztery napisał(a):

    @czubulus napisałeś o spalaniu 0,3 i eko x9 podejrzewam że ty, tak jak ja nie do końca wierzysz aby te dwie opcje były możliwe, niby było by to dla każdego bardzo duży + i jak najbardziej jestem za tym aby tak też było ale bądzmy realistami i skupmy się na dwóch opcjach
    podniesienie % złomu do 80
    ładowność sond szpiegowskich

    Ankieta zweryfikuje wszystko .
    Mówią o mnie że jestem wariat.

    Ale ja to nieźle ogarniam.
  • @Safar oczywiście wypowiedziałeś ale cz mógłbyś chociaż rozwinąć swoje wypowiedzi

    Safar napisał(a):

    Jak dla mnie Wezn ma bardzo dobre parametry i nie trzeba nic zmieniać, no może najmniej szkodliwe było by podniesienie eko ale i to nie koniecznie. Wszystkie inne zmiany zwiększą tylko przepaść miedzy graczami.

    Szczególność szkodliwym będzie podniesienie % pola zniszczeń, każdy jeden lot dla agresora będzie opłacalny bez żadnych wielkich kosztów nawet gdy będzie wtopa a sie pozbiera to raz, a dwa @Dobrygracz nie mów że nie ma kto latać po satelitach, wydobyciu itp. jeszcze nie tak dawno był konkurs/rebus na "latająca świnie' (sateliciarz) sprawdź tam jakie nicki sie przewinęły i kto tak naprawdę wygrał to.


    Jednym słowem jestem na: NIE

    Safar napisał(a):

    Czy aktywny czy nie caly czas jestem graczem tego Universum i mam prawo sie wypowiadać, a takie jest moje zdanie.

    Dex latał owszem ale nie tylko on i nie tylko Monte, w gruncie rzeczy to grono nie zamyka się na dwóch osobach

    Safar napisał(a):

    Dokłądnie jak pisze @angelsin nie ma potrzeby zmiany niczego. Spalanie mamy adekwatne do EKO. Nie wspomnę o pz i o sondach - na pewno nie przyczyni sie to do odrodzenia unia a jedynie do dobicia kolejnego gwoździa do trumny.

    Ps. Zanim trafimy na Quantum to prędzej musi być Libra
    W żadnym poście nie podałeś argumentów na temat przepaści która mogła by wyniknąć z wprowadzenia zmian. Na xanthus MadMax(aktualnie top5) chciał zniesienia ładowności sond bo zauważył jakie korzyści przynosi graczą którzy z niej korzystają a są sporo niżej od niego ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 2+2 ().

  • Zacząłem przygote na weznie jakoś 2 miesiące po starcie i będąc daleko do tyłu zjechali mnie nie raz nie dwa kuzwa nawet nie trzy myślę że to kwesta samo zaparcia oraz tego że męntalność obecnie grających jest najprościej mówiąc zje**na, dostałem w****rdol na jednym uni, pójde na drugie do momentu aż znowu mi nie wpi***olą...
  • Zjechałeś na temat nowego uni to podałem ci dalej swój przykład odnośnie wezna z grzeczności ;) najbliżej ci do galatea cz jakoś tak :p mody i tak wykasują.
    A już na temat, nikogo tu nie zachęcam do zakładania nowego konta na takim uni jak wezn bo sam bym tego nie robił :p Chodzi bardziej o zatrzymanie tych co jeszcze grają ;)
  • Zmiany powinny nastąpić im więcej tym lepiej niech się coś dzieje na pewno zachęci to tych graczy co jeszcze graja do szybszego dognania topki która już w połowie jest na urlopie a ten kto uważa to za zły pomysł (czyli gracze co dostali złoma i odeszła im chęć do gry albo są już na urlopie i nie wrócą lub wrócą nie wiadomo kiedy lub tacy co nie lubią zmian bo to? czy tamto ? niczym psy ogrodnika sam nie weźmie i drugiemu nie da a wypie... stąd żebyśta po wodzie chodzili i o pić prosili hejjj.
  • Cztery napisał(a):

    @Safar oczywiście wypowiedziałeś ale cz mógłbyś chociaż rozwinąć swoje wypowiedzi
    W żadnym poście nie podałeś argumentów na temat przepaści która mogła by wyniknąć z wprowadzenia zmian. Na xanthus MadMax(aktualnie top5) chciał zniesienia ładowności sond bo zauważył jakie korzyści przynosi graczą którzy z niej korzystają a są sporo niżej od niego ;)
    Problem jest taki że najwięcej do powiedzenia miały osoby które skończyły grę bo dostały złoma albo się boją grać dalej ALE że ciągle ich konta pozostają na uniwersum to oczywiście mają dużo do gadania bo są częścią społeczności ;) Safar zaczął coś klikać to do niego nic nie mam ;) Dwa te osoby nie zgodzą się na zmiany które pozytywnie wpłynęły by na rozwój uni(bo przecież i tak nie będą grać a wroga nie pozwolą pompować), gdyby ktoś rzucił pomysłem złom 10% eko x1 flota x1 spalanie x10 to pewnie by się zgodzili XD a w najlepszym przypadku będą powtarzać " tak jak jest, jest najlepiej" a co mnie najbardziej bawi, osoby które to powtarzają I TAK NIE GRAJĄ XDDD

    Więc słucham, może jakieś inne propozycje byście podali które waszym zdaniem ożywią UNI? ah i powrót do listopada 2018 roku nie wchodzi w gre :E :E :E :E :E :E :E :E

    Devastator napisał(a):

    Zmiany powinny nastąpić im więcej tym lepiej niech się coś dzieje na pewno zachęci to tych graczy co jeszcze graja do szybszego dognania topki która już w połowie jest na urlopie a ten kto uważa to za zły pomysł (czyli gracze co dostali złoma i odeszła im chęć do gry albo są już na urlopie i nie wrócą lub wrócą nie wiadomo kiedy lub tacy co nie lubią zmian bo to? czy tamto ? niczym psy ogrodnika sam nie weźmie i drugiemu nie da a wypie... stąd żebyśta po wodzie chodzili i o pić prosili hejjj.
    Pisałem o tym wcześniej, cieszę się że nie tylko ja to tak widzę ;) i tak niczego innego po tych graczach się nie spodziewałem, ba byłym mega zaskoczony gdyby ktoś na to przystał :E :E :E
  • @Cztery jakiś tam argument podałem.

    Ale ok to odnośnie zwiększenia % na pz, uważam że to jest stanowczo za dużo a dlaczego ? Taki % skutecznie ubije zabawę przy próbie np obrony innego gracza. Co z tego że walka będzie na remis, potencjalny agresor/agresorzy ustawia sobie recki na daną sekunde zbiera cały lub większość złomu i wsumie jest wygrany. Lot będzie na ble co bez wielkiego ryzyka wystarczy zabezpieczyć się reckami... nie będzie się płacić za błędy. Dodać do tego to spalanie 0,3 to jest dodatkowy impuls do lotu... "a co mi tam, mało przepale".

    Ładowność sond niby dobre niby nie dobre :E ładowność sond znowu daje wielkie pole do manewru do farmienia, transportu surowców na budowy itp ale przede wszystkim w dojechaniu kogoś. Mniej niż godzine, ba moze nawet 30 min powstac kolonia,księzyc i teleport i po sąsiedzku flota dojechana ;( Druga sprawa farmienie sondami nie każdy ma dostęp do gry przez większość dnia, są tacy co moga w czasie pracy poświecić chwile i klikać a sa tacy co klikaja tylko po pracy, po wykonaniu swoich obowiązków domowych. Włąsnie Ci gracze co klikaja "po" podetnie im sie skrzydła bo wiekszość szaraków zostanie foła w ...

    A co do eko... nie ma złomu podniesionego, nie ma mniejszego spalania to nie trzeba podnosić jest dość dobrze to zbilansowane, nie wydaje mi sie żeby to w czymś pomogło czy uatrakcyjniło gre, nasze uni, a wręcz przeciwnie także troszke zwiększy dystans między danymi grupami graczy.

    Dziękuje to na tyle chyba ode mnie
  • podniesienie eko zawsze jest plusem i dla ekonomów, jak i farmerów.
    Obniżenie spalania totalnie bez sensu.
    Podniesiony PZ ma swoje plusy i minusy - ile osób tyle zdań.
    Ładowność sond to oczywiście plus dla aktywnych, ale co nieaktywni mają do gadania :P ?
    U4 [Fatum] OFF
    Quantum [B_A] OFF
    Fornax/Wezn :)
    Mensa
  • Safar napisał(a):

    Druga sprawa farmienie sondami nie każdy ma dostęp do gry przez większość dnia, są tacy co moga w czasie pracy poświecić chwile i klikać a sa tacy co klikaja tylko po pracy, po wykonaniu swoich obowiązków domowych. Włąsnie Ci gracze co klikaja "po" podetnie im sie skrzydła bo wiekszość szaraków zostanie foła w ...
    No dobrze, ale aktywną grę należy promować, a nie obcinać. Powiem Ci coś więcej, na Xanthusie "nieaktywni" nadal efektywnie farmią DT. Wystarczy wysłać je nie na 100 %, a wstrzelić się w okres, gdzie sondofarmerów jest mało.

    Safar napisał(a):

    Ładowność sond niby dobre niby nie dobre ładowność sond znowu daje wielkie pole do manewru do farmienia, transportu surowców na budowy itp ale przede wszystkim w dojechaniu kogoś. Mniej niż godzine, ba moze nawet 30 min powstac kolonia,księzyc i teleport i po sąsiedzku flota dojechana
    Mhm, ale to nowa opcja taktyczna. Albo robisz ul, albo fsujesz i nikt Cię nie dojedzie.

    Lwica jest boska :)
  • buleon napisał(a):

    Safar napisał(a):

    Druga sprawa farmienie sondami nie każdy ma dostęp do gry przez większość dnia, są tacy co moga w czasie pracy poświecić chwile i klikać a sa tacy co klikaja tylko po pracy, po wykonaniu swoich obowiązków domowych. Włąsnie Ci gracze co klikaja "po" podetnie im sie skrzydła bo wiekszość szaraków zostanie foła w ...
    No dobrze, ale aktywną grę należy promować, a nie obcinać. Powiem Ci coś więcej, na Xanthusie "nieaktywni" nadal efektywnie farmią DT. Wystarczy wysłać je nie na 100 %, a wstrzelić się w okres, gdzie sondofarmerów jest mało.
    Właśnie wstrzelić sie, na pewno bedzie trudniej niż teraz... jednak klasyczne farmienie zajmuje więcej czasu, ufarmienie 100us od swoich moonow troszke zajmie, sondami ten czas redukuje sie drastycznie i drastycznie spada liczba farm

    buleon napisał(a):


    Safar napisał(a):

    Ładowność sond niby dobre niby nie dobre ładowność sond znowu daje wielkie pole do manewru do farmienia, transportu surowców na budowy itp ale przede wszystkim w dojechaniu kogoś. Mniej niż godzine, ba moze nawet 30 min powstac kolonia,księzyc i teleport i po sąsiedzku flota dojechana
    Mhm, ale to nowa opcja taktyczna. Albo robisz ul, albo fsujesz i nikt Cię nie dojedzie.
    Nie wierzę że nigdy nie robiłeś/nie robisz tak że musisz wyskoczyc do sklepu, wyjechać do rodziny nie robiąc fs,a - telefon w rece i odswieżanie co chwile. Odswieżajac co iles minut na pewno nie sprawdzasz ukłądu czy jest ktoś w układzie
  • Safar napisał(a):

    @Cztery jakiś tam argument podałem.

    Ale ok to odnośnie zwiększenia % na pz, uważam że to jest stanowczo za dużo a dlaczego ? Taki % skutecznie ubije zabawę przy próbie np obrony innego gracza. Co z tego że walka będzie na remis, potencjalny agresor/agresorzy ustawia sobie recki na daną sekunde zbiera cały lub większość złomu i wsumie jest wygrany. Lot będzie na ble co bez wielkiego ryzyka wystarczy zabezpieczyć się reckami... nie będzie się płacić za błędy. Dodać do tego to spalanie 0,3 to jest dodatkowy impuls do lotu... "a co mi tam, mało przepale".

    Ładowność sond niby dobre niby nie dobre :E ładowność sond znowu daje wielkie pole do manewru do farmienia, transportu surowców na budowy itp ale przede wszystkim w dojechaniu kogoś. Mniej niż godzine, ba moze nawet 30 min powstac kolonia,księzyc i teleport i po sąsiedzku flota dojechana ;( Druga sprawa farmienie sondami nie każdy ma dostęp do gry przez większość dnia, są tacy co moga w czasie pracy poświecić chwile i klikać a sa tacy co klikaja tylko po pracy, po wykonaniu swoich obowiązków domowych. Włąsnie Ci gracze co klikaja "po" podetnie im sie skrzydła bo wiekszość szaraków zostanie foła w ...

    A co do eko... nie ma złomu podniesionego, nie ma mniejszego spalania to nie trzeba podnosić jest dość dobrze to zbilansowane, nie wydaje mi sie żeby to w czymś pomogło czy uatrakcyjniło gre, nasze uni, a wręcz przeciwnie także troszke zwiększy dystans między danymi grupami graczy.

    Dziękuje to na tyle chyba ode mnie
    Dogrywanie recyklerów ma miejsce wyłącznie w tedy kiedy jest czas na to. Ja wiem że kolejkowanie to jakaś była wielka tajemnica na oberonie.
    Jak sam się orientujesz większość topowych strać to są szybkie loty i tu dogranie śmieciarek jest żadne.

    Co ty możesz wiedząc o przepalaniu deuteru skoro wiecznie fs i odświeżanie lub fake akty.
    Jak sam mi kiedyś napisałeś na pw twoi sojusznicy maja z tym problemy dla tego nie podnoszą floty do lotu.
    Niższe spalanie może zachęci ich do lotu.

    I tu jest podobna sytuacja z ładownością sond, obawiasz się desantu w układ który masz zapchany wypełniaczem.
    Dokładnie nie każdy ma 24h na 7 dni że by puszczać ataki na idlaki jak to robił twój kolega "top łan"

    Że by się rozwijać to trzeba latać a nie liczyć na kopalnie i że nikt nie poleci bo się nie opłaca.
    Typowa narodowa mentalność nie opłaca się, szkoda ryzykować, sam nie skorzystam to innym nie dam.

    Nie ma już się co spierać będzie ankieta uni zdecyduje.
    Mówią o mnie że jestem wariat.

    Ale ja to nieźle ogarniam.
  • Safar napisał(a):

    Nie wierzę że nigdy nie robiłeś/nie robisz tak że musisz wyskoczyc do sklepu, wyjechać do rodziny nie robiąc fs,a - telefon w rece i odswieżanie co chwile. Odswieżajac co iles minut na pewno nie sprawdzasz ukłądu czy jest ktoś w układzie
    Dlatego flotą gram wyłącznie na x1. Tam musi mnie nie być minimum 40 minut.

    Safar napisał(a):

    Właśnie wstrzelić sie, na pewno bedzie trudniej niż teraz... jednak klasyczne farmienie zajmuje więcej czasu, ufarmienie 100us od swoich moonow troszke zajmie, sondami ten czas redukuje sie drastycznie i drastycznie spada liczba farm
    Na Xanthus mimo powolniejszych sond i tak nie jesteśmy w stanie wyfarmić wszystkiego. Klasyczny farming to 10 minut skanowania i 3 minuty na wysyłkę. Żeby sondami farmić efektywnie, musisz poświęcić na to znacznie więcej czasu.

    Lwica jest boska :)
  • Safar napisał(a):

    Ładowność sond niby dobre niby nie dobre :E ładowność sond znowu daje wielkie pole do manewru do farmienia, transportu surowców na budowy itp ale przede wszystkim w dojechaniu kogoś. Mniej niż godzine, ba moze nawet 30 min powstac kolonia,księzyc i teleport i po sąsiedzku flota dojechana ;(
    Pewnie nie zauważyłeś ale na tym etapie gry mało kto już korzysta z lamek aby na szybko ulepić kulke ;)

    Safar napisał(a):

    @Cztery jakiś tam argument podałem.

    ;( Druga sprawa farmienie sondami nie każdy ma dostęp do gry przez większość dnia, są tacy co moga w czasie pracy poświecić chwile i klikać a sa tacy co klikaja tylko po pracy, po wykonaniu swoich obowiązków domowych. Włąsnie Ci gracze co klikaja "po" podetnie im sie skrzydła bo wiekszość szaraków zostanie foła w ...
    Sam wiesz ile czasu mam fsa w powietrzu i mi jakoś to nie przeszkadza że ktoś inny ma więcej czasu ode mnie i ten czas będzie mógł sobie wykorzystać na farmieniu idlaków ;) Idąc dalej twoim tokiem rozumowania może wgl powinni nam skasować zakładke ,,flota'' bo to też nie sprawiedliwe że on ma czas na latanie a ja nie mam i przesto nie rowno sie rozwijamy a nawet może mnie przegonić :(

    pavciosz napisał(a):

    To że inne osoby poświęcają swój prywatny czas na farmienie idlaków kilka godzin dziennie to tylko i wyłącznie ich sprawa i byłbym egoistą chcąc im to zabrać tylko dlatego że mi się zwyczajnie nie chce.
    Natomiast dynamika gry o której już wyżej zostało wspomniane jest dzięki sondom o wiele bardziej przyjemna, sam nie raz nie dwa transportowałem Deuter żeby za chwilę go na darmo przepalić :D

    Ładowność sond umożliwia tylko własnie takim osobą które nie mogą sie poświęcić aby puścić chociaż jeden porządnej fali famiącej która trwa mniej więcej tam i s powrotem 40 minut aby mogły mając powiecmy 10 minut poświecić na farmienie sondami, ile razy dadzą rade obrucić?
  • Cztery napisał(a):

    Pewnie nie zauważyłeś ale na tym etapie gry mało kto już korzysta z lamek aby na szybko ulepić kulke
    Tu akurat nie o samą próbę chodzi. Bez ładownych sond trzeba zrobić kolonię i dosłać krążki na podstawkę i to najlepiej tyle, żeby przy okazji przetransportowały surkę na teleporter. Z sondami wygląda to tak: kolon, stacjonata sondami, LM klik klik, próby sondami, przerzucenie na moona surowców sondami, stacja klik klik, teleporter klik klik. Sondy ruszają po deuter, a flota jest na docelowej pozycji. Kilka, maksymalnie kilkanaście minut.

    Lwica jest boska :)
  • Art napisał(a):

    Eco x7 jest maksimum. DF przy zmianie konfiguracji w Waszym przypadku to maks 70-80%, ładowność sond odpada na starych Universach.
    Przy obecnej konfiguracji Universum, szanse na ankietę są mizerne.
    O ile się nie myle na Oberonie było 80% pz z flo aż dziw bierze że panowie z oberonu tak sie przed typ bronią :E @Art nie rozumiem co chcesz powiedzieć że nasze uniwesum jest stare i przez to z góry przekreślasz nasze szanse na ładowność sond zamiast dać nam możliwość wypowiedzenia sie na ten temat w ankiecie, wszystko kwestia chęci :) W ogame fajne jest to że ilu jest graczy tyle pomysłów na grę, dlaczego nie możemy korzystać z całego jej potencjału...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 2+2 ().

  • Art napisał(a):

    Eco x7 jest maksimum. DF przy zmianie konfiguracji w Waszym przypadku to maks 70-80%, ładowność sond odpada na starych Universach.
    Przy obecnej konfiguracji Universum, szanse na ankietę są mizerne.
    Na dorado ten sam temat został poruszony miesiąc przed nami i z tego co widzę gracze przegłosowali zmiany eko jak i % złomu. W takim razie mamy nadzieję że nikt o nas nie zapomni bo wysłanie ankiety nie jest chyba jakimś wielkim problemem i niebawem również na Wezn gracze będą mogli dokonać wyboru.
    Pozdrawiam.
  • Yildun - z tego co patrzyłem kiedyś - ma jeszcze pole do zmian parametrów.

    Na obecnym Wezn niektóre parametry mają już wartości maksymalne (0.5 deuteru, 7 eko - z tego co Art pisał tego już nie planują zmieniać). Jedyne co można zmienić to % zlomu - a na to jak widać nie było wystarczająco chętnych

    PS. Skończyło się handlowanie, więc teraz wracają pushe złomowe. Więc tym bardziej nikt z GF nie zechce zmieniać wartości złomu z floty ... więc temat skończony.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().