propozycja zwiększenia złomu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • @TheDavid Nie chodzi nawet o zmianę, a o przywrócenie. Sam zacząłeś grać na uni z 70/80% pz ;']
    zeby rozwinąć temat...

    Sam zacząłeś grać na uni z 70/80%, teraz jest 50% więc faktycznie, lepiej dla ekowców... ale nie bądź jak typowy janusz "ja ni bede mioł to i sumsiad ni bedzie mioł", nie odbieraj zabawy innym.
    Żyj i dać żyć innym.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Guderian ().

  • To prawda, choć wtedy nie ogarnąłem jeszcze co jest co. Większy złom dla flociarzy to szansa na wzmocnienie i ja to rozumiem. Problem w tym, że potencjalnymi celami staną się tacy jak ja...
    Poprośmy o ankietę na forum w sprawie powtórzenia ankiety w grze.
    Widzę prawdziwa dyskusja wybuchła dopiero po fakcie. Przekonamy się zatem czy świadomość zalet tego pomysłu wzrosła.
  • Nadal jesteś celem, wystarczy unikać skanów i robić dobre fsy. Nikt nie będzie Ci z przypadku ściągał kulek jeśli nie zobaczy co przewozisz i w ogóle czy coś przewozisz.
    Na yildunie (jak jeszcze grałem) nie poznałem osoby, która latała po satelitach bez widocznego dla niej zysku, nawet teraz jeśli będziesz na planetach miał więcej surowców ktoś może w Ciebie wlecieć. Jak dobrze pamiętam masz trochę (nawet nie tak mało) obrony na planetach i jakieś okruchy. Nikt Ci w to nie wleci bo nie ma za bardzo po co, nie ma powodu dla którego miałby wlecieć bo nie widzi w tym dla siebie zysku. Farmienie sondami na idlerach generuje większy zysk w ciągu 10 minut niż tracenie czasu na latanie po tym co posiadasz i marnowanie 30-50 minut w zależności jak daleko ktoś od Ciebie jest :P

    Bunkier nigdy nie jest czymś co jest bezpieczne, wielu o tym się już przekonało i wiele osób udowadniało raz po raz, że każdy bunkier jest do przeorania. Nawet jeśli na Librze ktoś ściągnie Ci kulkę i poleci za Twoją flotą to niewykluczone, iż właśnie ktoś ze starego Yilduna Ci pomoże, bo będzie w stanie :P Bez zmian w pzcie taka możliwość zmniejszy się diametralnie.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • TheDavid napisał(a):

    To prawda, choć wtedy nie ogarnąłem jeszcze co jest co. Większy złom dla flociarzy to szansa na wzmocnienie i ja to rozumiem. Problem w tym, że potencjalnymi celami staną się tacy jak ja...
    Poprośmy o ankietę na forum w sprawie powtórzenia ankiety w grze.
    Widzę prawdziwa dyskusja wybuchła dopiero po fakcie. Przekonamy się zatem czy świadomość zalet tego pomysłu wzrosła.
    nie wiem, może ja czegoś nie rozumiem... zaczynałam jako górnik i w sumie teraz też więcej kopie niż latam, ale ja nie widzę w podniesieniu złomu korzyści tylko dla flociarzy. Flociarze kupują dex żeby latać!! z pzów mają surowce które są potrzebne nie tylko do stawiania floty, ale i kopalni i na zakup dexu. ten pz wraca w dużej mierze właśnie do górników, którzy sprzedają dex by szybciej się rozwijać... i owszem górnicy też padają ofiarą fociarzy (tak samo inni flociarze), także bądźmy szczerzy - podniesienie pztów to korzyści nie tylko dla flociarzy. skorzysta na tym całe uni. i flociarze i górnicy. wszyscy.
  • przyznam sie ze mam kilka kodow :P ale jestem pazerny I sie nie podziele !

    Wracajac do tematu trzeba przyznac ze teraz wszystko w rekach @Art I jego dobrej woli !
    Art mogl bys to jeszcze raz przemyslec bo za ankieta sa jedni z najaktywniejszych graczy na uni I forum !

    Ja uszanuje kazda decyzje choc teoretycznie juz zapadla :/
    Swoja droga trzeba przyznac ze sam temat cos wniusl na uni I na forum bo jak widac oprocz dzialu st yildun to reszte dzialow umarlo :P no I nawet nie ma jako tako gowno burzy co sie rzadko zdaza :D
  • Pełna zgoda jeśli chodzi, że wiadomości wysyłane z naszego panelu nie są widoczne i łatwo je przegapić. Popytam i zobaczę czy da się coś z tym fantem zrobić i np. uczynić je bardziej widzialnymi.

    Ok, umówmy się. Wyślę powtórzoną ankietę w czwartek lub piątek. Aczkolwiek na zmiany konfiguracji w maju jest już za późno i będzie trzeba czekać do kolejnej tury.
  • A co jeśli po drugiej ankiecie przeciwnicy podniesienia % podniosą głos? Wnioskowaliście za ankietą, ankieta była - wiele osób ją olało z różnych powodów! Teraz będzie 2 i choć życzę Wam żeby faktycznie przywrócono te 70% to co będzie jeśli nie? Zażądacie 3?
    I nie bądźcie śmieszni, że TAKIE floty latają na librach i nie straszcie już tak nią, bo nie jest wcale taka straszna.
    tylko VICIA !!!
  • nie przejdzie to nie przejdzie :P a co będzie czas pokaże :P

    @Art dzięki za wysłuchanie głosu ludu :)

    Nie rozumiem ekonomow bo boją się o to ze będą atakowania a to na mniejszym % lepiej na was latać bo większy zysk a jak zwiększa % to bardziej wszyscy będą się rozglądać za jakimiś flota! co do setek bo takie też chodzą plotki to jak ktoś latał po setkach to będzie latał czy będzie 50 czy 70 a ten co nie lata to i latał dalej nie będzie :E

    Jednym słowy tym co najbardziej się rzucają o niepodnoszenie % robi to najmniejsza różnice a tylko robią niepotrzebny nikomu ferment na forum !

    I ostatnie dochodzą do nas głosy kto do czego namawia i na pewno będzie wesoło na uni szczególnie jak....... :evil: :wojna:
  • litek. napisał(a):

    A co jeśli po drugiej ankiecie przeciwnicy podniesienia % podniosą głos? Wnioskowaliście za ankietą, ankieta była - wiele osób ją olało z różnych powodów! Teraz będzie 2 i choć życzę Wam żeby faktycznie przywrócono te 70% to co będzie jeśli nie? Zażądacie 3?
    I nie bądźcie śmieszni, że TAKIE floty latają na librach i nie straszcie już tak nią, bo nie jest wcale taka straszna.
    Dawac ta ankiete poki bana nie mam i oddam swoj glos na pz 70%. Mimo, ze nie gram na tym uni.
  • Zuy sen powiedz dlaczego flociarze mają być faworyzowani? Ty korzystasz z EKOx7 tak samo jak ja. Natomiast ze zwiększonego złomu ja nie skorzystam ani żaden inny Ekonom. Tobie łatwo się wymądrzać na forum bo przyszedłeś z uni o rok starszego. Może mi i pozostałym też zależy na pozycji? Tak samo jak i wam, a jeśli tak nie jest to po co zwiększać pz? Ratowanie uni? Proszę Cię... to w waszym interesie, zyski muszą się zgadzać, prawda?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez TheDavid ().

  • sorro03 napisał(a):


    I ostatnie dochodzą do nas głosy kto do czego namawia i na pewno będzie wesoło na uni szczególnie jak....... :evil: :wojna:
    Wy namawiacie do 70% bo macie w tym interes. Inni namawiają za pozostawieniem 50% bo go nie mają :)
    Zarówna jedna jak i druga strona ma swoje argumenty.
    Cytując klasyka: "Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!" :)
    U29 - OFF
    Yildun- ON
  • Truck driver napisał(a):

    ciap napisał(a):

    Truck driver napisał(a):

    Ta ankieta to tylko dla zarejestrowanych na uni czy jest dostepna gdzies dla wszystkich?
    Zarejestrowanych i każdy ma swój link ;)
    A czy ten link mozna podeslac komus na inne uni?
    Możesz podesłać ale na jeden link jest jedno oddanie głosu więc jak ten ktoś zagłosuje to Ty nie będziesz mógł.

    Każdy gracz dostaje swój link z losowym ciągiem znaków np. "dsfDFFssffg44sfazASASFdfsfdssfF". :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Maicon napisał(a):


    Wy namawiacie do 70% bo macie w tym interes. Inni namawiają za pozostawieniem 50% bo go nie mają :) Zarówna jedna jak i druga strona ma swoje argumenty.
    Cytując klasyka: "Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!" :)
    różnica jest taka, że my nie sugerujemy że jesteście oszustami i nieuczciwymi graczami... szanujemy, że ktoś może mieć inne zdanie a Wy wszem i wobec rozpowiadacie o nas niestworzone historie jacy to nieuczciwi jesteśmy...
  • Maicon napisał(a):

    Wy czyli? Pisz precyzyjniej (najlepiej nickami) bo poczułem się tak jakbyś post adresował do mnie.
    masz rację, trochę nieprecyzyjnie się określiłam. pisząc "Wy" miałam na myśli przeciwników podniesienia złomu. kto pisał posty do ludzi na uni - nie wnikałam. ale tekst mocno sugerował że ludzie którzy chcą wyższego złomu grają nieuczciwie.
    odniosłam się jedynie do Twojego komentarza o namawianiu do swoich racji. można to robić podając argumenty, można też robić to mieszając przeciwników z błotem.
  • klik

    "bardzo uczciwe podejście" ... :E :E :E nóż w kieszeni sam się otwiera, jakie to uczciwe podejście wobec wszystkich na unii gdzie każdy rejestrował się wiedząc, ze pisze się na 70/80% pzta?
    mniejszy pz przedłuży Wam jedynie życie o kilka miesięcy, a innych całkowicie wykluczy z dalszej rozgrywki. Jeśli się bunkrujecie to prędzej czy później zostaniecie zjechani trzymając coś za bunkrem, eot.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • Tak jestem nieuczciwy, siedziałem dłużej niż każdy górnik w grze i się na nich wzbogacałem. Oszukiwałem poprzez 17 poziom napędu nadprzestrzennego dzięki czemu pance latały szybciej niż co nie którzy odświeżali.
    Ktoś dostał złoma bo gumę złapał w drodze do domu? Tak, to ja nieuczciwy gracz przebiłem Ci oponę.
    Śledzę was na bieżąco, mam dostęp do waszych kont a operatorzy są moimi sługusami.
  • OGame to gra strategiczna, owieczki wygrały serwer (nie wnikam czy przed czy po) zezłomowaniu Jankiego, otworzyły się wrota do złomowania każdego bez konsekwencji. Mogliście myśleć o tym wcześniej zamiast teraz trząść portkami... weźcie na klatę i dajcie owieczkom godnie reprezentować Yildun&Quaoar po fuzji :)

    edit; zrobiliście cokolwiek aby nie doprowadzić do hegemonii? pomogliście opozycji w jakikolwiek sposób?
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.