propozycja zwiększenia złomu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zola_25 napisał(a):

    @Art można prosić o frekwencję osób głosujących? 51% było za pozostawieniem parametrów bez zmian, czyli praktycznie niewielka różnica w głosach i na dodatek przy długim weekendzie gdzie nie każdy logował... różnica wynosiła 1?2? głosy?
    No niech się jeszcze okaże, że serio 1 głos zabraknął i to jeszcze mój. :E Zostanę ikoną upadku Yildun i głównym celem wszelkich aktów wandalizmu -_-
  • @TheDavid zdaje się, że zaczynałeś razem ze mną na starym Yildun, gdzie pierwotnie było 70% PZ, więc nie rozumiem czemu tak bardzo próbujesz ten pomysł obalić. Fuzja przyniosła nam niestety zbędną zmianę % PZ na 50... Jako, że serwer wciąż nazywa się Yildun, a wielu graczy poprzez ankietę w okresie majówki nie mogło wziąć udziału w ankiecie, apeluję do @Art o ponowne puszczenie ankiety, ale w terminie, kiedy ludzie nie są na wyjazdach. Paru moich buddy nie mogło wziąć udziału w ankiecie, a podejrzewam, że już ich głosy mogłyby przeważyć szalę na korzyść przywrócenia 70% PZ, które było pierwotną konfiguracją Yildun.
  • I spalanie x 3,0 :)

    A na poważnie, ankieta była, szanse głosowania były dla wszystkich równe. Szanujmy się i zaakceptujmy jej wyniki, za jakieś pół roku, jeśli nadal będzie wola, to złożymy wniosek jeszcze raz. Bo co się stanie, gdy teraz przejdzie wyższy złom? Górnicy poproszą o trzecią ankietę, bo nie wiem... matury? Dzień Matki? Finał Ligi Mistrzów? Dzień Dziecka? Susza w Zimbabwe?

    Też chciałem większego % z floty, bo to napędza rozgrywkę, ale ponawianie ankiety z takiego powodu sprawia, że głos graczy ma mniejszą wartość.

    Lwica jest boska :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

  • Bardzo proszę o ponowna ankietew sprawie zmiany konfiguracji. Wielu graczy ją przegapilo (w tym ja). Nie gram bo jest za niski zlom a chetnie bede glosowal za jego podniesieniem.
    Pozdrawiam i czekam na ankiete
    Gdzieś w dalekiej, ciemnej przestrzeni czai się....ZŁO :evil:
    Uni - Izar - OFF
    Uni - Quaoar - OFF
    Uni - Yildun - ON
  • buleon napisał(a):

    I spalanie x 3,0 :)
    A na poważnie, ankieta była, szanse głosowania były dla wszystkich równe. Szanujmy się i zaakceptujmy jej wyniki, za jakieś pół roku, jeśli nadal będzie wola, to złożymy wniosek jeszcze raz. Bo co się stanie, gdy teraz przejdzie wyższy złom? Górnicy poproszą o trzecią ankietę, bo nie wiem... matury? Dzień Matki? Finał Ligi Mistrzów? Dzień Dziecka? Susza w Zimbabwe?

    Też chciałem większego % z floty, bo to napędza rozgrywkę, ale ponawianie ankiety z takiego powodu sprawia, że głos graczy ma mniejszą wartość.
    Oj buleon ankieta była w majówkę i @Art nie przewidział, że wielu ludzi wbije "U" albo przewidział nie wiem.Część ludzi na prawie dwa tygodnie wbiła urlopy więc tak jak napisałeś szanujmy się i dajmy ludziom zagłosować ponownie a jak uważacie, że to zły pomysł niech rząd głosowanie na prezydenta zrobi 24.12., albo 2.01.
    LEPIEJ STRACIĆ FLOTĘ ZA PRZYJACIELA NIŻ PATRZEĆ JAK ROŚNIE I RDZEWIEJE W ORBITACH


    PIRAT KTÓRY PRZECIWSTAWIŁ SIĘ CENZURZE MODERATORÓW


    Best Solo :thumbup: : u Yildun -41235,73%






    Best ACS U Quaoar -147810.62%

    Dał Ci Bóg nikczemną postać, jeśli się ludzie nie będą ciebie bali, to się będą z ciebie śmiali.
  • Zola_25 napisał(a):

    @Art można prosić o frekwencję osób głosujących? 51% było za pozostawieniem parametrów bez zmian, czyli praktycznie niewielka różnica w głosach i na dodatek przy długim weekendzie gdzie nie każdy logował... różnica wynosiła 1?2? głosy?
    Ankietę wysłałem w takim terminie, aby móc zdążyć z przekazaniem wyników (pozytywnych) do majowej serii zmian w konfiguracjach (w Niemczech wolne wypada tylko 1 maja). Możliwe, że termin wypadł niefortunnie, ale czy jest to podstawa dla zwolenników zmiany DF do powtórzenia ankiety?

    Głosów było w sumie niewiele bo 87. Faktycznie głosów za utrzymaniem było 44. Jeszcze zerknę jak wyglądała aktywność na Universum przed i po weekendzie majowym i podejmę decyzję co do powtórzenia ankiety.
  • Głosów w ankiecie padło niewiele. Nie wiem czy wnika to z niechęci do wyrażania opinii czy może problem leży w innym miejscu. Jednak długi weekend nie był przyczyną słabeh ilości głosów.
    Aktywność na serwerze w okresie ankiety była stała i nie odbiegała w żaden sposób od dni przed jak i po ankiecie.
  • Art napisał(a):

    Głosów w ankiecie padło niewiele. Nie wiem czy wnika to z niechęci do wyrażania opinii czy może problem leży w innym miejscu. Jednak długi weekend nie był przyczyną słabeh ilości głosów.
    Aktywność na serwerze w okresie ankiety była stała i nie odbiegała w żaden sposób od dni przed jak i po ankiecie.
    Art a co szkodzi puścić ankietę jeszcze raz? Jeżeli wynik się powtórzy to będziesz w 100%pewny że Uni nie chce zmian. Patrz też pod kątem przyszłych fuzji, by nie było płaczu, że nasze Uni to slabiaki, a inni są za mocni. Pozwólmy zniwelować straty i wyrównać poziom.
  • Art napisał(a):

    Głosów w ankiecie padło niewiele. Nie wiem czy wnika to z niechęci do wyrażania opinii czy może problem leży w innym miejscu. Jednak długi weekend nie był przyczyną słabeh ilości głosów.
    Aktywność na serwerze w okresie ankiety była stała i nie odbiegała w żaden sposób od dni przed jak i po ankiecie.
    mimo wszystko różnica była tylko w 1 głosie @Art nawet jak frekwencja była w miarę stała to przez 1 głos całe uni będzie cierpieć zacofanie po następnej fuzji... puść ankiete jeszcze raz. 1 głos to żadna różnica. a jak się znowu wynik powtórzy to trudno, odpuścimy. ale 1 głos?? znam min. 3 osoby, które nie oddały głosu bo akurat się nie zalogowały a były za podniesieniem złomu. i już by była różnica 2 głosów za zmianą parametrów...
  • Art napisał(a):

    Głosów w ankiecie padło niewiele.
    Dlatego wielu graczy tego Uni jest przekonana, że jej wynik byłby zupełnie inny jeśli zostałaby przeprowadzona jeszcze raz. Warto spróbować. Nikogo to nic nie kosztuje, a pozytywny wynik w moim przekonaniu ma pozytywny wydźwięk na rozgrywkę
    Yildun musi gonić Libre. Pozwól im zagłosować jeszcze raz. Z szacunku do graczy, którzy po majówce wrócili do aktywnej gry.
  • Tylko, że tym samym tworzycie precedens. Na forum widzę głosy zwolenników i te głosy próbują forsować ankietę ponownie, bo uprzednia była dla nich niepomyślna.
    Wasz argument na niską aktywność odparłem, że to nie jest wina długiego weekendu czy świąt. Stosowanie przez Was argumentów "wielu graczy" nie ma pokrycia w cyfrach, do których sam mam wgląd.

    Robienie ankiet nikogo nie kosztuje i można je robić tak długo, aż osiągnie się pożądany rezultat? To może od razu pójdę i zgłoszę zmianę konfiguracji bo tego chcecie tu na forum?
    Chcecie zrobić to dobrze, przygotujcie kolegów i koleżanki na kolejną ankietę, którą mógłbym zaproponować za kilka miesięcy. Zwiększajcie świadomość tych co grają, że oddając głos w ankiecie mają realny wpływ na zmianę. Wystarczy spojrzeć na to co zrobiła @ciap na U68 i jak wyglądał jej lobbing :p Da się?
    Nie mogę ulegać głosom kilku graczy, którzy na forum najczęściej wspominają o potrzebie zmian. To na Was spoczywa odpowiedzialność przekonania pozostałych graczy do zmiany.
  • Art napisał(a):

    To na Was spoczywa odpowiedzialność przekonania pozostałych graczy do zmiany.
    Jestem przekonany, że znacznie wzrosła świadomość graczy dzięki temu, że został założony ten temat oraz głównie dlatego, że szybko została ankieta wprowadzona w życie. Mimo tego, że sytuacja byłaby precedensowa to myślę, że wynik nowej ankiety można założyć, że byłby znany. W jakim celu zatem przedłużać Yildun czas oczekiwania na zmianę, która mogłaby nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni?

    PS
    Jeśli rzeczywiście jest tak, że wynik ponownej ankiety byłby podobny to zgadzam się z Twoim postem w całej rozciągłości, lecz pozwól się wszystkim o tym przekonać. Na dzień dzisiejszy znajdujemy się w sytuacji, w której nieznaczna ilość graczy, w ankiecie w której padło niewiele głosów zadecydowała za PZ nie do końca widać rozumiejąc jak wyniki tej ankiety wpłynie dalej na rozgrywkę. W myśl zasady po co zmieniać % jeśli nie mam z tego profitów? Takie głosy padły też w tym temacie. Ale zmiany powinny być apolityczne i myśle, że świadomość społeczna tego Uni urosła na tyle, że są oni gotowi na następną ankietę już teraz.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez gardze wami ().

  • gardze wami napisał(a):

    W jakim celu zatem przedłużać Yildun czas oczekiwania na zmianę, która mogłaby nastąpić w przeciągu najbliższych tygodni?
    Po pierwsze nie tygodni a miesięcy, po drugie nie uważasz, że należałoby uszanować decyzję osób, które mają odmienne zdanie od zwolenników zmian?
    Przykro mi, ale kilka dni od ostatniej ankiety to za mało, aby jednoznacznie stwierdzić, że Universum jest gotowe na kolejną ankietę.
  • @Art sam wiesz że większy złom to szybszy rozwój uni. Wiesz też z którym uni połączy sie Yildun po fuzji i że różnica sił stale się powiększa.
    Mało tego, ja i mój soj przyszliśmy z Quaoar gdzie złom był 80% czyli najwyższy z łączonych uni. Mój soj na uni dominuje - co potwierdza że wyższy złom wpływa na rozwój. Nigdy w życiu nie zdecydowałabym sie na gre z tak niskim złomem ale nie daliście nam żadnego wyboru. Poprosiliśmy o zmiane dostaliśmy ankiete w długi weekend i przegraliśmy jednym głosem... Daj nam zagłosować jeszcze raz.
  • Art napisał(a):

    Po pierwsze nie tygodni a miesięcy, po drugie nie uważasz, że należałoby uszanować decyzję osób, które mają odmienne zdanie od zwolenników zmian?
    Przykro mi, ale kilka dni od ostatniej ankiety to za mało, aby jednoznacznie stwierdzić, że Universum jest gotowe na kolejną ankietę.
    Odnosiłem się do wprowadzenia zmian w ciągu kilku tygodni jeśli ankieta wprowadzona już teraz miała by inny wynik. Naturalnie uważam, że należy uszanować głos jednego gracza który zadecydował za całe Universum. Sam pisałeś, że w ankiecie uczestniczyła zaledwie garstka skąd zatem podstawa aby twierdzić, że Uni nie jest gotowe na kolejną ankietę? Obydwaj spekulujemy w tym momencie. Różnica jest taka, że ja jestem za wprowadzeniem zmian, a Ty nie jesteś przekonany, że nowa ankieta wprowadzona już teraz miałaby inny wynik. Przekonajmy się.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez gardze wami ().

  • Zola_25 napisał(a):

    @Art sam wiesz że większy złom to szybszy rozwój uni. Wiesz też z którym uni połączy sie Yildun po fuzji i że różnica sił stale się powiększa.
    Mogę mieć swoje zdanie na temat konfiguracji, ale czy mam działać autorytarnie i decydować za wszystkich? Po to była przecież ta ankieta.
    Od dyskusji do przeprowadzenia ankiety minęło 23 dni. A mimo tego wzięło w niej udział 1/3 graczy.

    gardze wami napisał(a):

    Sam pisałeś, że w ankiecie uczestniczyła zaledwie garstka skąd zatem podstawa aby twierdzić, że Uni nie jest gotowe na kolejną ankietę?
    Twierdzę na podstawie aktywności na Universum. Mimo rozesłania jej do praktycznie wszystkich graczy, zagłosowała niewielka ilość, przy praktycznie niezmiennej ilości średniej aktywnych graczy na serwerze. Tutaj należałoby szukać przyczyny.

    gardze wami napisał(a):

    Naturalnie uważam, że należy uszanować głos jednego gracza który zadecydował za całe Universum
    Teraz już przesadzasz. Jeden głos przeważył, ale pozostali także mieli wpływ.

    gardze wami napisał(a):

    Obydwaj spekulujemy w tym momencie. Różnica jest taka, że ja jestem za wprowadzeniem zmian, a Ty nie jesteś przekonany, że nowa ankieta wprowadzona już teraz miałaby inny wynik. Przekonajmy się.
    Problem w tym, że mieliście okazję. Naciskacie na kolejną ankietę wyłącznie dlatego, że obecna okazała się dla Was niepomyślna. W przypadku przewagi owego głosu na ZA, z równą siłą byście optowali za wprowadzeniem zmian, mimo niskiej ilości głosów. Te same argumenty, których używacie teraz byłyby dla Was nieistotne.
    Tak się nie robi.
    Jak to pewien człowiek napisał: "Demokracja jest najgorszym z ustrojów, nie licząc tych, które były już próbowane od czasu do czasu" :P
  • Art napisał(a):

    Naciskacie na kolejną ankietę wyłącznie dlatego, że obecna okazała się dla Was niepomyślna. W przypadku przewagi owego głosu na ZA, z równą siłą byście optowali za wprowadzeniem zmian, mimo niskiej ilości głosów. Te same argumenty, których używacie teraz byłyby dla Was nieistotne.Tak się nie robi.
    Nie uważam, że wprowadzanie nowej ankiety już teraz to jest sytuacja, na która team w tym momencie nie może sobie pozwolić... Zgadzam się że, świadomość graczy na Universum można zmieniać w czasie - pracować na tym tak jak zrobiła to ciap, lecz jak wielu graczy gra na Yildun aktywnie? Jak wiele jednak takich zmian w przeciągu ostatnich kilku lat zostało wprowadzonych w życie w sposób zorganizowany? Kilka? Mam wrażenie że większość z nich została wprowadzona w ostatniej chwili. Nie oszukujmy się. Za kilka miesięcy to Uni straci czas, złom a i wynik tej ankiety mógłby być podobny bo ludzie odchodzą, zapominają nie interesuje to ich jeśli bezpośrednio "czują", że ich to nie dotyczy. Nowych graczy na Yildun nie przybędzie. Nowy gracz z tym % nie wejdzie w rywalizacje z topką na Yildun. Dla nowego gracza bardziej atrakcyjne są nowe Uni, a ze starymi co zrobimy? Włożymy do jednego wora za jakiś czas i powielimy sytuacje sprzed kilku lat w której Universum 50 z debrisem 30% łączyło się z Draco z debrisem 60%. Na 50 nie lobbowano za zmianą. Kilka lat później przy fuzji flota top 1 z 60 była 10 razy silniejsza niż flota z 50.

    Co jeśli w następnej ankiecie frekwencja będzie jeszcze niższa? Za kilka miesięcy jest więcej pytań i wątpliwości niż ta ankieta jest warta. Konkluzja jest jedna. Topka Yildun na exodusie Librze będzie miała wielki plecak, z którym nie będzie w stanie nic zrobić tylko dlatego, że gracz który na exodusie będzie tłem zadecydował o tym, że floty z Yildun nie urosną bo jest to mu nie na rękę. Ten sam gracz znajdzie kilku graczy z topki Libry, dla których oszałamiający zysk 2mln jest na tyle znaczący, że będzie orany przez nowych kolegów. W rezultacie gracz tło, który nie lobbował za zmianą osiągnął zamierzony efekt. Koledzy z Yildun nie urośli. Pojawili się nowi. 10 razy silniejsi. Jak myślisz, co ten gracz wtedy zrobi?
    Teraz temat jest gorący pozwól im zagłosować jeszcze raz
    Głównym argumentem dla którego zmiana % powinna być wprowadzona jest to, że Yildun wymiera. Pragmatyczne podejście do tego problemu na zasadzie ankieta już była nie rozwiązuje ich problemu.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez gardze wami ().

  • Doskonale rozumiem Twoje wątpliwości. Problem w tym, że przedstawiasz sytuację z ankietami jednostronnie. Wg Ciebie są one po to, aby tworzyć fasadę do przeprowadzenia zmian, aby nie były one autorytarne (wprowadzane przez Support), tylko dawały ułudę wpływania na losy Universum. W 95% ankiet użytkowników zdecydowanych na zmiany jest zdecydowana większość, tym samym wytrącane są argumenty przeciwnikom zmian. W przypadkach takich jak ten, negatywny wynik ankiety spycha zwolenników do obrony i walki o własne racje poprzez opieranie się na mrocznych wizjach wymierania Universum, odpływu graczy - czyt. wszystkich oklepanych argumentów. Macie do tego prawo, tylko jaki jest sens przeprowadzania zatem ankiety?
    Może trzeba z góry przyjąć, że Uni po osiągnięciu stosownego wieku, należy 'zboostować' i podnieść wszystkie ekonomiczne aspekty do maksimum bo innego rozwiązania nie ma? Widać przecież panujący trend. Eco x7, DF 70% to niemalże standard obecnie. Argument 'nie możemy być w tyle w przypadku fuzji' to kolejny frazes dla tych, co po prostu chcą utartą rozgrywkę znaną z pozostałych Uni. Faktycznie, skoro takie mamy konfiguracje, to może one działają? A to oznaczałoby przymus każdego nowego Uni z Eco x7 i DF 70% bo po co pytać o inne opcje.
    Twoją argumentację, którą teraz mi przedstawiasz powinieneś kierować do osób, które zagłosowały na 'NIE'. Osobiście w tej kwestii staram się być bezstronny i szanuję zdanie tych, którzy nie chcą się wypowiadać tutaj na forum.
  • Art napisał(a):

    Mogę mieć swoje zdanie na temat konfiguracji, ale czy mam działać autorytarnie i decydować za wszystkich? Po to była przecież ta ankieta.Od dyskusji do przeprowadzenia ankiety minęło 23 dni. A mimo tego wzięło w niej udział 1/3 graczy.
    przecież tak właśnie zrobiliscie @Art przy fuzji: wrzuciliście ludzi ze złomem 70% i 80% do wora z 50% ;/ wtedy nikt nas o zdanie nie pytał...

    nie każdy ma konto na forum i nie każdy forum czyta. i nie każdy rozumie z czym się wiąże większy złom.

    to kiedy możemy liczyć na kolejną ankietę? za 2 tyg? za miesiąc? za kwartał? nigdy?
  • Art napisał(a):

    gardze wami napisał(a):

    Naturalnie uważam, że należy uszanować głos jednego gracza który zadecydował za całe Universum
    Teraz już przesadzasz. Jeden głos przeważył, ale pozostali także mieli wpływ.

    gardze wami napisał(a):

    Obydwaj spekulujemy w tym momencie. Różnica jest taka, że ja jestem za wprowadzeniem zmian, a Ty nie jesteś przekonany, że nowa ankieta wprowadzona już teraz miałaby inny wynik. Przekonajmy się.
    Jak to pewien człowiek napisał: "Demokracja jest najgorszym z ustrojów, nie licząc tych, które były już próbowane od czasu do czasu" :P
    Yildun to najprawdopodobniej jedno z ostatnich Uni w prędkości x2. Wymaga większej troski niż nowe Uni. Sytuacja jest poważna, a mam wrażenie że jest bagatelizowana. W mojej intencji, jak i w intencji każdego kto preferuje taką prędkość jest wstawić się za dobrymi zmianami na nowych Uni z tą samą prędkością co moje. Mimo tego, że z boku wygląda to na lobbowanie najbardziej wygodniej opcji dla mnie. Ja na Yildun nie gram, ale przechodziłem już przez fuzję, która z boku nie miała żadnego sensu. Owszem dostarczyła większą liczbę aktywnych graczy (z 50 i 60) na wymarłe Draco. Ale to by było na tyle. Rywalizacji tam nie było. Jeśli chcemy dopuścić do takiej samej sytuacji to jesteśmy na dobrej drodze, aby zamykać stare Uni tylko dlatego, że demokracja jest najgorszym z ustrojów. Przekonajmy się czy demokracja się na Uni zmieniła jeśli już duża pula graczy mogła zmienić nagle swoje zdanie.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

  • Art napisał(a):

    Doskonale rozumiem Twoje wątpliwości. Problem w tym, że przedstawiasz sytuację z ankietami jednostronnie. Wg Ciebie są one po to, aby tworzyć fasadę do przeprowadzenia zmian, aby nie były one autorytarne (wprowadzane przez Support), tylko dawały ułudę wpływania na losy Universum. W 95% ankiet użytkowników zdecydowanych na zmiany jest zdecydowana większość, tym samym wytrącane są argumenty przeciwnikom zmian. W przypadkach takich jak ten, negatywny wynik ankiety spycha zwolenników do obrony i walki o własne racje poprzez opieranie się na mrocznych wizjach wymierania Universum, odpływu graczy - czyt. wszystkich oklepanych argumentów. Macie do tego prawo, tylko jaki jest sens przeprowadzania zatem ankiety?
    Myśle, że sens jest taki że gracze bez supportu nie są w stanie sami takiej ankiety przeprowadzić mimo tego, że mogą uważać że zmiany są konieczne. Przypomnijmy sobie sytuację na Wasacie, Librze oraz Draco przed ostatnią fuzją. Wasat rozpoczął aktywną gre na 2 miesiące przed planowaną fuzją. Draco wymarło. Nie farmił tam nikt nawet idlerów. Libra i tło, które przytoczyłem nie istniało gdyż zostało wyorane przez zwolenników oszałamiających zysków z dziennej produkcji. Nie mniej jednak podczas łączenia topowe floty Libry (bez legalnych pushy handlowych) były między 120-150 mln pkt. Największe były floty Wasatu. O czymś to świadczy.

    Art napisał(a):

    Może trzeba z góry przyjąć, że Uni po osiągnięciu stosownego wieku, należy 'zboostować' i podnieść wszystkie ekonomiczne aspekty do maksimum bo innego rozwiązania nie ma? Widać przecież panujący trend. Eco x7, DF 70% to niemalże standard obecnie. Argument 'nie możemy być w tyle w przypadku fuzji' to kolejny frazes dla tych, co po prostu chcą utartą rozgrywkę znaną z pozostałych Uni. Faktycznie, skoro takie mamy konfiguracje, to może one działają? A to oznaczałoby przymus każdego nowego Uni z Eco x7 i DF 70% bo po co pytać o inne opcje.
    Twoją argumentację, którą teraz mi przedstawiasz powinieneś kierować do osób, które zagłosowały na 'NIE'. Osobiście w tej kwestii staram się być bezstronny i szanuję zdanie tych, którzy nie chcą się wypowiadać tutaj na forum.
    Jak najbardziej się z tym zgadzam. Od dawna się o tym w kuluarach graczy rozmawia. Nowe Uni niech będą otwierane na stałych prędkościach, ale z większym złomem aby mogły gonić stare Universa. Obecnie jest to pomieszanie z poplątaniem. Libra z prędkością x2 ma 70%. Yildun młodsze Uni x2 ma mniejszy %. W jaki sposób mają dogonić Libre? Pragmatyzm na zasadzie wygrała w tym przypadku demokracja jest oklepany. Kilka lat temu w Polsce też wygrała demokracja, jak jest teraz każdy wie. Uczmy się na błędach. Gracze chcieliby mieć możliwość zagłosowania jeszcze raz. Doprawdy z tego robimy problem nie do przejścia?
  • yhm nie lubie takich dyskusji :P wole se polatac po kims :D

    @Art dzieki w ogole ze nie olales nas I zrobiles ta ankiete ktora byla :)
    Zgodze sie z art ze byla ankieta, propozycja zwiekszenia przegrala I teoretycznie nie ma przeslanek by robic druga :/
    Szkoda ze 1 glos zadecydowal o tym a nie jakas konkretna liczba wiec z drugiej strony nie dziw sie tez ze probujemy wywalczyc druga :/
    Dodatkowym argumentem za zrobieniem drugiej ankiety byl by fakt ze zapewne wiecej osob by tym razem zaglosowalo ! Mozna by sie pokusic z samego tego faktu lub tego ze np bedzie wieksza przewaga ktorejs opcji I z wieksza iloscia glosujacych :)
    @Art mozna by tez zrobic tak ze druga ankieta bedzie wazna jesli zaglosuje wieksza ilosc osob niz w ankiecie wczesniejszej jak nie to bedzie niewazna a jak tak to jej wynik byl by ostateczny !

    Swoja droga do przeciwnikow propozycji podniesienia szczegolnie tych z flotami mam pytanie ? Po co gracie w ogame ? Po co budujecie floty w tej grze ?
  • Art napisał(a):

    Chcecie zrobić to dobrze, przygotujcie kolegów i koleżanki na kolejną ankietę, którą mógłbym zaproponować za kilka miesięcy. Zwiększajcie świadomość tych co grają, że oddając głos w ankiecie mają realny wpływ na zmianę. Wystarczy spojrzeć na to co zrobiła @ciap na U68 i jak wyglądał jej lobbing :P Da się?
    Nie mogę ulegać głosom kilku graczy, którzy na forum najczęściej wspominają o potrzebie zmian. To na Was spoczywa odpowiedzialność przekonania pozostałych graczy do zmiany.
    Hmm
    80?90? % graczy którzy mi odpisali nie wiedzieli nawet że jest jakaś ankieta i musiałam pokierować gdzie jest. Typowy górnik który sobie klika eko czy fanatyk rekordów (np. obrony) nie klika w zakładki z wiadomościami od teamu. Wiadomość od gracza widać bardziej więc pewnie dlatego był wiekszy odzew.

    Przyznam że sama bym ich nie zauważyła gdybyn nie czytała forum. Dla mnie tamte zakładki to spam o event i tyle. Xd
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik