Zmiana zapisu regulaminu dot. handlu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiana zapisu regulaminu dot. handlu

    Witam, zdaje sobie sprawę z tego, że podobny temat już istnieje. Jednakże! Zaznaczam, że w tamtym temacie pomysłem jest aby zmienić obowiązujące w tym momencie przeliczniki handlowe oraz interpretacje zasad gry. Z mojej strony proponowałbym niewielką zmianę w zapisie, którą przedstawię poniżej. Zmiana zapisu o tych kilka słów jest o tyle ważna, iż pozwoli walkę z "legalnym pushem handlowym".

    W obecnym regulaminie dotyczącym pushu jest następujący zapis:


    Art napisał(a):

    Po zakończeniu blokady za push surowce muszą być zwrócone na planetę Administracji Gry.

    Handel wykraczający poza określone przeliczniki na korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.


    3:2:1 - każda jednostka deuteru jest warta 2 jednostki kryształu lub 3 jednostki metalu.

    2:1:1 - każda jednostka deuteru jest warta 1 jednostkę kryształu lub 2 jednostki metalu.
    Przeliczniki obowiązują na wszystkich uniwersach OGame.pl.
    Proponuję zmianę zapisu o dodanie zaledwie kilka słów i jedną linijkę, która pozwoli na wyciągnięcie konsekwencji przy manipulacji przelicznikiem handlowym.


    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.
    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu korzyść gracza słabszego NIE będzie traktowany jako push.


    Zdaję sobie sprawę, że zapis nie jest idealny i pozostaje kwestia interpretacji "korzyści gracza silniejszego". Aby go ulepszyć zwracam się do Was wszystkich o pomoc w ulepszeniu go oraz próbę ominięcia takiego zapisu.
    Wnoszę o zdrowy rozsądek i chęć zmiany na lepsze naszej małej, aczkolwiek aktywnej polskiej społeczności ogame'owej.
    Mam nadzieję, że obędzie się bez wycieczek personalnych i próby udowodnienia sobie kto ma rację, a kto nie. Zróbmy coś razem, pls.


    PEACE
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • Póki co myślałem w takich kategoriach:
    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu korzyść gracza silniejszego będzie traktowany jako push.
    lub
    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu regularne korzyści gracza silniejszego będzie traktowany jako push.

    W pierwszej wersji jest problem z interpretecją "korzyść gracza silniejszego" można to wypisać w innym podpunkcie gdyby ktoś był zainteresowany, chodziło mi przede wszystkim o prostotę i dostępność dla ludzi, którzy z tym procederem nigdy nie mieli styczności.
    W drugiej wersji natomiast jest to bardzo łatwe do ominięcia poprzez push z większą ilością surki używając za każdym razem innego konta...

    W głowie narodziła mi się również myśl, która nie wiem czy będzie zdrowa...
    Pozostawienie tylko pierwszej wersji bez dopisku ze słabszymi kontami i zakaz przesyłania surowców kontom z mniejszą ilością surowców, ewentualnie potraktować to tak jak teraz jest traktowana pożyczka recków - zgłoszenie do GO takiej wysyłki i uzasadnienie jej.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • W tym momencie korzyść to każdy handel poza widełkami, np. 100 kk deuteru za 500 kk kryształu to korzyść gracza sprzedającego deuter. Handel zgodny z widełkami jest korzystny dla obu stron i dozwolony. Trzeba zrozumieć, że 1 deuter jest wart od 1 do 2 kryształu. Moja propozycja z innego tematu podnosi wartość minimalną deuteru, nie zmienia definicji korzyści.

    Można też ukuć pojęcie korzyści potencjalnej, odnoszącej się do maksimum, które może dać antyhandlarz. Wtedy korzyść potencjalną można uzyskać kupując deuter za metal i kryształ oraz metal za kryształ. Różnicę pomiędzy przelicznikiem handlowym ustalonym a przelicznikiem maksymalnym nazwijmy korzyścią potencjalną, dla ułatwienia. Innych definicji korzyści nie znam.

    Lwica jest boska :)
  • Pisząc w tym zapisie korzyść chodzi mi o korzyści płynące z handlu po minimalnym przeliczniku z deuterówkami czyli:

    - Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.

    To nic innego jak dokładnie ten zapis. Pisząc korzyść chciałem podpiąć zapis w regulaminie dotyczący handlu i pushowania się poprzez manipulację przelicznikami dokładnie pod ten podpunkt aby nie było wątpliwości jak interpretować "brudny handel"

    Jeśli zmiana w regulaminie nie będzie odpowiedzią która okaże się złotym środkiem to faktycznie zamknięcie widełek do stałego przelicznika może wydawać się jedynym rozwiązaniem. Chciałbym mimo wszystko uniknąć kastracji handlu bo jest to nieodzowna część gry towarzysząca nam niemal od początków ogame.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • No dobrze, ale wcale nie muszę mieć paliwówki, żeby mieć korzyść potencjalną z handlu. Handluję właśnie po to, żeby mieć korzyść. Wszystko się rozbija o to, że ludzie zakładają sobie kolejne konta, by mieć więcej możliwości odnoszenia tych korzyści.

    Widzę wprowadzenie "regularne" do zapisu. To z kolei odblokowuje przetop floty/obrony, bo tam regularności nie będzie. Nie rozwiązuje to więc problemu.

    Pomyślałem chwilę na ten temat i wydaje mi się, że spojrzeć powinniśmy nie na konta top, a na same paliwówki. Jakiś hmm... nakaz przyrostów punktowych? Nakaz prawidłowej gry? :D Brzmi dziwnie, ale chyba to najbardziej odróżnia support od ekonoma :) I fakt, wtedy podstawową paliwówkę traktujemy jako ekonoma :P

    Lwica jest boska :)
  • Mysle, ze przydałby się jakiś GO żeby nam pomóc to rozwiązać. Z naszej strony problem jest prosty - widzimy kogoś na falandze, widzimy jak gra, nie rosną punkty zniszczeń itd... ale jak już @ciap oraz @Art pisali support musi udowodnić złamanie regulaminu. W obecnym zapisie manipulacja przelicznikami jest dozwolona i jest traktowana jako handel. Nie możemy się o to burzyć i ich potępiać za egzekwowanie regulaminu, chociaż zgadzam się, że powinni nieco inaczej to interpretować.

    Na Yildunie mam niedaleko siebie gracza, który loguje się raz na parę dni i nigdy nie dogląda floty, co przekroczy 500k pkt mogę śmiało w niego wlatywać i złomować bo wiem, że i tak go nie ma. Gdyby regulamin zmienił się w sposób jaki proponuję to niechybnie dostałbym bana :E
    Zwróciłeś uwagę na bardzo ciekawą rzecz. Mianowicie nie chodzi nawet o sam handel, a o odróżnienie konta słupa od konta na którym ktoś rzeczywiście gra. Po przyrostach też czasem można nie poznać z prostej przyczyny - deuter jest wysyłany na słabsze konto, a metal z kryształem inwestowany w obronę
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • oz ty @buleon.. tu nawet ja nie skumalem ... zapis powinien byc taki by skutkiem przekazania surowcow z kont stopinonych, po na mierzeniu,jak znalzl sie na koncie wyzej skutkuje banem oczywiscie przedewszystkim na silniejszym koncie ... paliwowki to troche inny temat je powinien ograniczyc wyzszy przelicznik - jaki? nie mi dyktowac wam warunki :) od tego w sumie jest @buleon twoj temat XD i wytrwałosci temat ozył
    padaka nie ogame ../...
    top1 wydobycia świata
    graczu z Quantum kupie tanio deu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

  • Guderian napisał(a):

    Na Yildunie mam niedaleko siebie gracza, który loguje się raz na parę dni i nigdy nie dogląda floty, co przekroczy 500k pkt mogę śmiało w niego wlatywać i złomować bo wiem, że i tak go nie ma. Gdyby regulamin zmienił się w sposób jaki proponuję to niechybnie dostałbym bana
    Niby tak. To naprawdę nie jest prosta zmiana. Przy czym jest różnica między kontem konsekwentnie złomowanym, a takim, które wysyła surowce gdzie indziej.

    ale cios antynazista napisał(a):

    zapis powinien byc taki by skutkiem przekazania surowcow z kont stopinonych, po na mierzeniu,jak znalzl sie na koncie wyzej skutkuje banem oczywiscie przedewszystkim na silniejszym koncie ..
    No spoko. Przejmę/zrobię konto na Quantum, stopię flotę na deuter i Ci sprzedam po przeliczniku minimalnie wyższym od minimala i wsadzę Cię na bana.

    Lwica jest boska :)
  • hmmmm XD i to jest zlozony problem .. gdzie inne widelki musza obawiazywac .. hm racja jakas jest XD
    ale wiesz mi, nie kupilbym tak wiekszej ilsci sury po minmalu bo nigdzie tak sie nie zdaza .. a proby wymuszenia pushu tez juz przerabialem ... roznie probowano sie mnie pozbyc
    padaka nie ogame ../...
    top1 wydobycia świata
    graczu z Quantum kupie tanio deu
  • Przysiadłem do regulaminu i oto co wykoncypowałem:
    Problemem są konta słupy, które poprzez zsyłkę i manipulacje przelicznikami wzbogacają konto główne.
    W regulaminie są zapisy odnośnie takiego postępowania ale nieodnoszące się bezpośredniego do tego problemu:

    Wspiera silniejszego gracza surowcami w ramach "handlu" stosując niezrównoważone przeliczniki.
    Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego.

    Regulamin jest napisany wprost i opisuje handel pomiędzy dwójką graczy. Co gdyby rozszerzyć regulamin o wzmiankę "krążenia" surowców?
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • problem jest w tym ze jak juz tak chca ok ale niech to nie bedzie banalnie latwe i tanie w anty ... uproscili system na maxa ... maja byc konta słupy ok .. paliwowki ok .. zgoda na takie multi ok ... ale nie po 2 1 1 XD i z takimi zapisami /inertpretacja...
    ode mnie chyba wszystko dzieki wszystkim za czujność i wytrwałosci w przepychaniu się z Teamem ,
    licze na nie usuniecie i tego tematu
    pozdr i chcialbym doczekac sie jakies ankietki, bo chyba to jest zloty srodek jakie zmiany maga sie odbyc, ktore sa konieczne
    padaka nie ogame ../...
    top1 wydobycia świata
    graczu z Quantum kupie tanio deu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ale cios antynazista ().

  • Guderian napisał(a):

    Co gdyby rozszerzyć regulamin o wzmiankę "krążenia" surowców?
    Zrób to tak, żeby wspomniany przez Ciebie nowy gracz to zrozumiał.

    A wystarczy rozszerzyć push na słanie surowców w dół.

    Guderian napisał(a):

    Problemem są konta słupy, które poprzez zsyłkę i manipulacje przelicznikami wzbogacają konto główne.
    Tych problemów jest więcej, minimum 4. Paliwówki zwykłe i antymateryjne, słupy i floty/bunkry na przetop.

    Lwica jest boska :)
  • Zdaje sobie sprawę z tego jak działają zwykłe paliwówki i pushe złomowe "legalne". Słupy to słanie sobie surki poprzez idlaka? Czy przypadkiem za to kilka lat temu nie sypały się bany masowo? :P
    Domyślam się, że wszystko działa mniej więcej na podobnej zasadzie i w większości sytuacji jest w to zaangażowanych więcej niż dwa konta?
    Żeby opisać to w sposób, który zrozumie nawet pięciolatek potrzebuję to lepiej zrozumieć, ale spróbuję.

    Na ten moment jest kilka problemów, które zauważam... może jest ich więcej
    Co do flot/bunkrów na przetop... każda zmiana "właściciela" konta na danym uni jest teraz jak mniemam monitorowane poprzez niedawno co wprowadzone lobby co ułatwia nieco sprawę. Chyba, że chodzi o hodowanie takiego konta przez kogoś innego wystarczająco długo by potem się nim nakarmić?

    Paliwówki zwykłe i antymateryjne dałoby radę ogranąć już teraz istniejącym regulaminem, rano postaram się coś wykrzesać - wszystkie propozycje i pomysły mile widziane;p
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • @Art
    Jest zabronione by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe dalej zwane pushem od konta słabszego.
    Push to między innymi transport surowców przez gracza słabszego do silniejszego gracza z większą liczbą punktów bez uzyskania widocznych korzyści dla niego.
    Handel musi zostać zakończony w ciągu 72 godzin.


    W wyjątkowych sytuacjach (np. podział ataku zwiążku, zdobyczy czy pomoc recyklerów...), musi być poinformowany Operator Gry poprzez system zgłoszeń na stronie ogame.support.gameforce.com/pl


    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu push gracza silniejszego będzie tratowane jako naruszenie zasady push.

    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu push gracza słabszego NIE będzie traktowany jako naruszenie zasady push.

    3:2:1 - każda jednostka deuteru jest warta 2 jednostki kryształu lub 3 jednostki metalu
    2:1:1 każda jednostka deuteru jest warta 1 jednostkę kryształu lub 2 jednostki metalu.


    Zabrania się manipulowania przelicznikiem handlowym przez podmiot trzeci, który nie uczestniczy w pierwotnym handlu (używanie kont trzecich na które są zsyłane surowce w celu korzystniejszego przelicznika na rzecz gracza silniejszego; budowa obrony/floty w celu dobrowolnego zezłomowania i w efekcie push gracza silniejszego)

    Przeliczniki oraz regulamin obowiązują na wszystkich uniwersach OGame.pl


    Pożyczka recyklerów/ACS:
    zaleca się, aby w ciągu 72 godzin powiadomić Operatora Gry w przypadku wysyłania surowców do silniejszego gracza po udzieleniu mu pomocy w postaci pożyczki recyklerów (zarówno przy zwykłej walce jak i przy podziale złomu po walce ACS).


    Za push może być również ukarany gracz, który:

    • Celowo składuje surowce na planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez atak
    • Dokonuje ataku słabszymi flotami aby powstało pole zniszczeń do odzyskania surowców
    • Wspiera silniejszego gracza surowcami w ramach "handlu" stosując niezrównoważone przeliczniki
    • Nie dopełnił obowiązku zgłoszenia pożyczki recyklerów
    • Wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości by silniejsze konto otrzymywało korzyści surowcowe od konta słabszego


    Jeśli nieoczekiwanie otrzymujesz surowce od gracza słabszego może to być próba wymuszenia pushu. Jest to niedozwolone, należy więc takie postępowanie zgłosić do Operatora Gry w ciągu 72h załączając raport z dostarczenia surowców przez obcą flotę. Operator zdecyduje, czy niechciany transport należy zwrócić na planetę GO, czy nie. Niechciane surowce można także odesłać do osoby wysyłającej (w ciągu 72h).
    Podobne postępowanie następuje w przypadku, gdy gracz słabszy celowo rozbija się o Ciebie.

    Sojusz może pomóc w odbudowie tylko wtedy, gdy Operator wyrazi na to zgodę. Aby ją uzyskać, gracz musi przedstawić Operatorowi raport wojenny. GO ustala warunki pomocy, jej wielkość oraz czas jej trwania. Dopuszczalna jest tylko pomoc dla obrońcy. Jeżeli bitwę przegra agresor, to pomagać mogą mu tylko osoby posiadające większą liczbę punktów. GO ma prawo nie wyrazić zgody na pomoc. Wszelkie transporty od graczy słabszych przed wyrażeniem przez GO zgody na pomoc, są traktowane jako push.

    Uwaga, push obejmuje powyższe przypadki, jednakże nie jest do nich ograniczony.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • buleon napisał(a):

    Pomyślałem chwilę na ten temat i wydaje mi się, że spojrzeć powinniśmy nie na konta top, a na same paliwówki. Jakiś hmm... nakaz przyrostów punktowych? Nakaz prawidłowej gry? Brzmi dziwnie, ale chyba to najbardziej odróżnia support od ekonoma I fakt, wtedy podstawową paliwówkę traktujemy jako ekonoma
    Moim zdaniem wlasnie od tego nalezy zaczac. Monitorowac tempo rozwoju kazdego konta i banowac konto, ktore nie wykazuje rozwoju w tempie do mozliwosci rozwinietego eko. Ktos powie, ze konto stoi pol roku aktywne i sie nie rozwija. Ale sa jeszcze logi gdzie mozna sprawdzic ruchy flot i ilosci wozonych i inwestowanych surowcow bo moze byc tak, ze ktos "zamraza" surowce w budynkach czy w badaniach aby nie robic fs-ow i przyrostow nie widac. Wtedy skonczy sie prowadzenie komus paliwowek czy tzw kont slupow. Jesli ten proces by sie udal i daloby rade nad tym zapanowac to wtedy mozna chyba dalej myslec nad wprowadzaniem zmian w regulaminie.
  • Z takiej, że zaburza to równowage ekosystemu ogame. Jedni prowadzą paliwówki by mieć tańsze paliwo i w efekcie na tym zyskiwać, a inni w efekcie kupują konta, pushują się przez słupy... można wymieniać bez końca.
    Innymi słowy - błędne koło, które trzeba zatrzymać :)

    EDIT: link do tematu na originie

    klik
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Guderian ().

  • No ale tu już gmatwacie pojęcia :)
    Otóż problemem jest multi.
    Skoro znajomi zaburzają "ekosystem" ogame, to równie dobrze żądam wyłączenie opcji ACS na wszystkich uniwersach. No bo jak to tak, grać z pomocą znajomych? Oszukujo!
    Powtarzam: skupcie się na multi. Ostatnie top1 rw chyba uni Zibal (na Terrorze) zostało zrobione przez jedną osobę obsługującą pięć kont, za co poszedł ban.Adekwatnie powinno być z handlami. Jeśli ktoś sam prowadzi pierdyliard kont, to uciąć go tuż przy jajach. Ale jeśli ma tam żywych znajomych, którzy robią to dla/za niego, to... Znajdź sobie własnych znajomych, z którymi też tak połączysz siły.
    Nie po to wyprówam sobie żyły i (próbuję :E) odbieram FSy na 3 uniach i selluje tam dex i metal po minimalu, a w zamian dostaje to samo u siebie, żeby teraz ktoś cały misterny plan popsuł, bo jest Forewer Alołnem :D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Starrk ().

  • Guderian napisał(a):

    Zabrania się manipulowania przelicznikiem handlowym przez podmiot trzeci, który nie uczestniczy w pierwotnym handlu (używanie kont trzecich na które są zsyłane surowce w celu korzystniejszego przelicznika na rzecz gracza silniejszego; budowa obrony/floty w celu dobrowolnego zezłomowania i w efekcie push gracza silniejszego)
    Pisałeś, że ma to być proste. Chyba wolę limity nowym graczom tłumaczyć niż "manipulowanie przelicznikiem handlowym przez podmiot trzeci, który nie uczestniczy w pierwotnym handlu".

    Guderian napisał(a):

    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu push gracza silniejszego będzie tratowane jako naruszenie zasady push.
    I teraz podaj definicję "push gracza silniejszego".

    Dam przykład:
    Mam top 40. Kupuję od gracza top 100 100 kk deuteru płacąc 185 kk kryształu. Push czy nie push?

    Truck driver napisał(a):

    Moim zdaniem wlasnie od tego nalezy zaczac. Monitorowac tempo rozwoju kazdego konta i banowac konto, ktore nie wykazuje rozwoju w tempie do mozliwosci rozwinietego eko. Ktos powie, ze konto stoi pol roku aktywne i sie nie rozwija. Ale sa jeszcze logi gdzie mozna sprawdzic ruchy flot i ilosci wozonych i inwestowanych surowcow bo moze byc tak, ze ktos "zamraza" surowce w budynkach czy w badaniach aby nie robic fs-ow i przyrostow nie widac.
    Tylko tutaj ten nakaz musiałby być konkretny. Guderian chce uciec od podniesienia przeliczników minimalnych, bo psuje to mu grę (handel bez paliwówek i bez antymaterii). Wyobrażasz sobie tłumaczenie graczowi, że swoje surowce musi wydać w określonym czasie i określoną ich ilość? Ja nie bardzo. Taka zmiana w znacznie większy sposób wpłynie na grę zwykłych graczy niż podniesienie przelicznika i limity (o ile współczynnik będzie ustanowiony inteligentnie).

    Liczę na takie zasady, które jasno sprecyzują, co jest pushem, a co nie. Nie chcę domniemywania GO, mają i tak wystarczająco pracy przy wróżeniu czy dane starcie jest ustawione czy nie.

    Starrk napisał(a):

    Powtarzam: skupcie się na multi. Ostatnie top1 rw chyba uni Zibal (na Terrorze) zostało zrobione przez jedną osobę obsługującą pięć kont, za co poszedł ban. Adekwatnie powinno być z handlami. Jeśli ktoś sam prowadzi pierdyliard kont, to uciąć go tuż przy jajach. Ale jeśli ma tam żywych znajomych, którzy robią to dla/za niego, to... Znajdź sobie własnych znajomych, z którymi też tak połączysz siły.
    Multikonto już jest zakazane. Skoro w tym momencie Zespół Gry sobie z nimi nie radzi, to nie widzę innej opcji uzdrawiającej grę niż atak w sens istnienia multikont, którym jest push.

    Poza tematem nieco, ale skoro za multikonto poszedł ban na Zibalu, to dlaczego konta atakujące nie są na banie, a konto obrońcy?

    Lwica jest boska :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

  • Zajmijmy się jednym problemem na raz, ten temat dotyczy handlu i załatania regulaminu aby nie można było się pushować. W momencie, którym nam się to uda multikonta powoli zaczną odchodzić do lamusa, jeśli nie to chętnie i w tym (moim zdaniem) kilka osób pomoże :)
    @buleon jeśli nie jest to dla Ciebie proste i zrozumiałe to nie gmatwaj tego i czytaj tak jak jest napisane. W obecnym regulaminie jest napisane "GRACZ SILNIEJSZY" więc tym się wzorowałem, to chyba jasne że chodzi o konto z większą ilością punktów? Jeśli nie, można to zmienić. Zmieniłem to w wersji, którą przedstawiłem na Origin.

    EDIT: W którym miejscu niby napisałem, że psuje mi grę ustawienie jednolitych przeliczników i nie będę mógł korzystać z paliwówek i antymaterii? Wypraszam sobie, załatanie regulaminu eliminuje między innymi paliwówki.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Guderian ().

  • buleon napisał(a):

    Wyobrażasz sobie tłumaczenie graczowi, że swoje surowce musi wydać w określonym czasie i określoną ich ilość? Ja nie bardzo. Taka zmiana w znacznie większy sposób wpłynie na grę zwykłych graczy niż podniesienie przelicznika i limity (o ile współczynnik będzie ustanowiony inteligentnie).
    Ale to przeciez nic nie trzeba tlumaczyc. Jesli gracz gra sam dla siebie i na swoj rachunek to przyrosty bedzie mial proporcjonalne do rozwinietego eko. Oczywiscie moze miec te przyrosty wieksze niz to wynika ze stopnia rozwoju konta dzieki farmingom i handlu dexem ale wszystko ma swoje granice zdrowego rozsadku.

    Starrk napisał(a):

    Skoro znajomi zaburzają "ekosystem" ogame, to równie dobrze żądam wyłączenie opcji ACS na wszystkich uniwersach. No bo jak to tak, grać z pomocą znajomych? Oszukujo!
    Strzelasz sobie w kolano w tym momencie :) podczas S&D na Librze pokazaliscie, ze w ACS jestescie w stanie wleciec w bunkier i wyciagnac kilkaset kk zysku do podzialu ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

  • Starrk napisał(a):

    @Truck driver nie strzelam, bo moja propozycja usunięcia systemu ACS jest groteską, a nie poważną opcją
    Tak jak głupio brzmi usunięcie ACS, tak głupio brzmi usunięcie pomocy znajomych w innych dziedzinach tej gry.
    Gram juz od kilku ladnych lat i nie wiem o jakiej pomocy mowisz. Mam pomoc od znajomych jedynie jesli chodzi o postawienie moona badz zrobienie pz i handel dexem. A znajomych, ktorym moge podac passy do konta w razie problemow z netem moge policzyc na palcach jednej reki.
  • Truck driver napisał(a):

    Ale to przeciez nic nie trzeba tlumaczyc. Jesli gracz gra sam dla siebie i na swoj rachunek to przyrosty bedzie mial proporcjonalne do rozwinietego eko. Oczywiscie moze miec te przyrosty wieksze niz to wynika ze stopnia rozwoju konta dzieki farmingom i handlu dexem ale wszystko ma swoje granice zdrowego rozsadku.
    No jasne, a na podstawie czego GO mają banować? Konkretnie, co trzeba zrobić/nie zrobić, żeby otrzymać blokadę. Podaj przykład, a ja odpowiem kontrprzykładem. Bo, podkreślę, to nie jest proste, stworzyć zasady eliminujące zachowania niewłaściwe, które będą jednocześnie zrozumiałe, łatwe do wyegzekwowania i nie będą miały negatywnego wpływu na grę zwykłych graczy.


    Guderian napisał(a):

    @buleon jeśli nie jest to dla Ciebie proste i zrozumiałe to nie gmatwaj tego i czytaj tak jak jest napisane. W obecnym regulaminie jest napisane "GRACZ SILNIEJSZY" więc tym się wzorowałem, to chyba jasne że chodzi o konto z większą ilością punktów? Jeśli nie, można to zmienić. Zmieniłem to w wersji, którą przedstawiłem na Origin.
    Nie o to chodzi. W proponowanym przez Ciebie nowym punkcie dotyczącym pushu jest słowo push.

    Guderian napisał(a):

    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu push gracza silniejszego będzie tratowane jako naruszenie zasady push.

    Handel wykraczający poza określone przeliczniki lub mający na celu push gracza słabszego NIE będzie traktowany jako naruszenie zasady push.
    Napisz mi czym jest "handel (...) mający na celu push gracza silniejszego". Bo skracając zapis, widzę coś takiego: push to między innymi handel mający na celu push gracza silniejszego. I odpowiedz na poprzednio zadane przeze mnie pytanie:
    Mam top 40. Kupuję od gracza top 100 100 kk deuteru płacąc 185 kk kryształu. Push czy nie push?

    Lwica jest boska :)