Newsletter OGame #24 - Nowy limitowany urlop

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Newsletter OGame #24 - Nowy limitowany urlop

      Dziś w Newsletter można było przeczytać:

      AKTUALIZACJA dotycząca urlopu
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…niczonego-statusu-urlopu/

      Nowy limitowany tryb urlopowy
      Droga Społeczności,
      wraz z jedną z nadchodzących aktualizacji do gry trafi nowy, limitowany tryb urlopowy.

      A o co chodzi?
      W chwili obecnej gracze mogą pozostawać w trybie urlopowym przez nieograniczony czas, wymykając się w ten sposób dynamice gry. Mogą także inicjować ataki (także rakietami międzyplanetarnymi), chowając się po ich zakończeniu przed potencjalnym kontratakiem. W ten sposób blokują nawet przez lata pozycje w grze, nie stanowiąc nawet funkcji "źródła zasobów". Limitowany tryb urlopowy ma ukrócić korzystanie z takich strategii.

      Opcję tę wprowadzimy w ramach ustawień serwerowych i będziemy mogli aktywować ją w zakresie naszych lub Waszych życzeń i wymagań. Dostępną rocznie liczbę dni urlopu będziemy mogli ustawić osobno dla każdego serwera lub zaimplementować jako stałe ustawienie, które oczywiście wcześniej Wam zakomunikujemy. Przy starcie nowego uniwersum będziecie zatem posiadać wszystkie ważne informacje. Nie musicie się także martwić o stare uniwersa, tam wszystko pozostanie po staremu, a Wy będziecie nadal mogli urlopować do woli.

      Ponadto zaimplementowaliśmy możliwość cooldownu, który nie pozwoli na bezpośrednią reaktywację urlopu zaraz po opuszczeniu trybu urlopowego. Tylko w ramach potencjalnego rozszerzenia funkcji Komandora lub Sztabu Dowodzenia będziemy mogli przydzielać dodatkowe dni urlopu w grze. Jest to jednak wyłącznie możliwość, z której na razie nie mamy zamiaru korzystać. Nie będzie także opcji bezpośredniego zakupu dodatkowych dni urlopu.
      Temat urlopów powracał w pomysłach jak bumerang np. board.pl.ogame.gameforge.com/index.php/Thread/422268-URLOPY/ board.pl.ogame.gameforge.com/i…zawsze-nie-ma-tak-dobrze/

      Co myślicie?
      Żart na 1 kwietnia? :fgrin:

      Badania – niekończąca się historia
      Badania posiadają w OGame zazwyczaj bardzo konkretny cel. Każdy statek wymaga pewnego poziomu badań. Podobnie jest z niektórymi budynkami lub badaniami, które chcemy rozbudować lub zgłębić. Na przestrzeni lat większość tych badań traciła kiedyś swój sens. Dany budynek można już zbudować, a produkcję danego statku zlecić w stoczni.
      Jednak z biegiem czasu dodawaliśmy coraz więcej dodatkowych celów dla "kończących się" badań. Tak było np. w przypadku technologii plazmowej do ulepszenia produkcji surowców (1% metalu / 0,66% kryształu / 0,33% deuteru na poziom), obniżenie kosztów wyburzenia za pomocą technologii jonowej, wyższe poziomy napędu impulsowego i nadprzestrzennego w celu przyspieszenia recyklerów oraz już od dłuższego czasu wyższa wydajność elektrowni fuzyjnej dzięki wyższym stopniom technologii energetycznej. Nie zapomnijmy także o niedawno dodanemu podwyższeniu ładowności flot o 5% na poziom technologii nadprzestrzennej. Istnieje mnóstwo możliwości ulepszania wydajności Waszych kont.


      Badania w przyszłości
      Wcale nie musimy w tym miejscu kończyć naszej podróży. Koniecznie korzystajcie zatem z możliwości dalszych ulepszeń "kończących się" badań, by stale rosnąć w siłę lub łączcie je z innymi rozbudowaniami na Waszych kontach. No chyba, że nie marzy Wam się tak wysoki poziom terraformera, by otrzymać ulepszenie technologii grawitonów prawie że "gratis". Także technologia laserowa nadal może okazać się przydatna. Pomysłów jest tyle co gwiazd na niebie - zarówno po stronie społeczności jak i w naszych długodystansowych planach.
      Pamiętajcie zatem, że historia badań nie dobiegła jeszcze końca i wyczekujcie ciekawych zmian!


      Do zobaczenia wkrótce!
      Wasz WeTeHa

      Ciekawe co wymyślą na laserową. x;
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • „Nie musicie się także martwić o stare uniwersa, tam wszystko pozostanie po staremu, a Wy będziecie nadal mogli urlopować do woli."

      Z tego wynika - tu trzymam za słowo, że nie będzie to ruszane na starych uniwersach, więc w sumie można będzie nadal urlopować dwa lata bez konsekwencji.
      Uważam pomysł za nie do końca dobry ze względu na to, że czasem jest, że nie chcę nam się grać nawet i przez 2-3 lata, wtedy urlopujemy, wielu z nas ma floty po kilka mld, strata jej oznacza stratę starych wyjadaczy, bo taki nie zaloguje straci wszystkie statki i w sumie skończy grać. GF będzie na tym stratne, ja tak to widzę, bo każdy gracz to pieniądz(w sensie, że każdy się liczy, bo wiadomo, że nie wszyscy kupują, ale Ci co grają także sprawiają, że Ci co kupują mają po co grać).
    • A dlaczego nie wprowadzic limitu urlopu na starych Uniach ?
      Propozycja
      Na 68 3 miesiace urlopu w roku ( do uzgodnienia )

      Ktos chce dluzej Urlopowac ?
      Dodatkowy urlop mozna kupic za AM , ile i za ile do uzgodnienia

      Mala zmiana , Urlop mozna wylaczyc po 24 godz ,a nie jak dotychczas po 48 ( speed floty x1 )

      UZASADNIENIE
      Albo wiecej kont bedzie grac , lub do kasy wplynie wiecej pieniazkow za AM
      Jest jeszcze taka mozliwosc ze czesc kont na wiecznych Urlopach zniknie ,
      Przynajmniej bedzie wtedy w galach wiecej wolnych miejsc
      Obecnie i tak nic z nich nie ma
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • @up
      jeśli będę musiał płacić za dodatkowy urlop w grze bo mam lepsze rzeczy do roboty w weekend i wakacje to będę bardzo wdzięczny za wyciągnięcie mnie z nałogu :D
      In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
    • „Mogą także inicjować ataki (także rakietami międzyplanetarnymi), chowając się po ich zakończeniu przed potencjalnym kontratakiem."

      Wszystko fajnie tylko, że to by działało gdyby po zakończonym ataku rakietowym nie można było iść na urlop przez np. 2 dni.
      Tak to po prostu po ataku idę na urlop(z tym nowym systemem limitowanych urlopów), bo nie ma żadnego cd, jest jedynie cd po zdjęciu urlopu.
      No, ale pewnie chodziło o to, że nawet jak się schowamy to przy limitowanym urlopie z czasem taki gość po prostu z urlopu wejdzie do gry i wtedy będzie go można trafić.

      Mnie ciekawi tylko jakie będą rzeczywiste limity tych urlopów i zakładam, że teraz mówią, że starych uni nie ruszą, a za parę miesięcy wprowadzą to do wszystkich.
    • john malkowitz007 napisał(a):

      A dlaczego nie wprowadzic limitu urlopu na starych Uniach ?
      Propozycja
      Na 68 3 miesiace urlopu w roku ( do uzgodnienia )
      Bo stare Uni są tak specyficzne i mają tak starych graczy, że przy narzuceniu limitu, w większości by upadły - ot co.

      john malkowitz007 napisał(a):

      Ktos chce dluzej Urlopowac ?
      Dodatkowy urlop mozna kupic za AM , ile i za ile do uzgodnienia
      Chcesz dzielić graczy na tych lepszych i gorszych? Dyskryminować tych co nie chcą płacić, albo tych, którzy grają dla przyjemności? Bo ktoś nie ma tyle wolego czasu co Ty? Albo bo nie jest na emeryturze i zwyczajnie nie chce płacić?
      W 2018 miałem 99 dni urlopu (?!) ale taka praca, że w pewnym momencie się wyłączam i znikam.. konto tez ma mi zniknąć - bo mam intensywne 3 miesiące w pracy?

      john malkowitz007 napisał(a):

      Mala zmiana , Urlop mozna wylaczyc po 24 godz ,a nie jak dotychczas po 48 ( speed floty x1 )
      Z tym się mogę zgodzić, ale pod warunkiem, że GO/SGO będą weryfikowali działania każdego grającego UFS`em przez 24h od wyjścia z upa - jeżeli odpala konto tylko do ściągania moona lub rakietowania, to powinien dostać standardowy urlop... i wracamy do punktu wyjścia - zostanie po staremu - jednak się nie zgadzam.


      john malkowitz007 napisał(a):

      UZASADNIENIE
      Albo wiecej kont bedzie grac , lub do kasy wplynie wiecej pieniazkow za AM
      Jest jeszcze taka mozliwosc ze czesc kont na wiecznych Urlopach zniknie ,
      Przynajmniej bedzie wtedy w galach wiecej wolnych miejsc
      Obecnie i tak nic z nich nie ma
      ad. 1 ani jedno ani drugie - nie zapłacą to się w końcu uwolnią :)
      ad. 2 po przejściu na nowe Uni, po UF - bo raczej wynik ewentualnej ankiety nie pozwoli na taką zmianę - GRACZE nie zgodzą się.
      ad. 3 jak będziesz miał tyle planet, że faktycznie nie będziesz miał gdzie ich kolonizować, to wróć z tą opinią.. ale wcześniej zrób astro.
    • f4ust

      Tak jak napisalem
      Ci co siedzana wiecznych urlopach znikna jak nie zaplaca,tak nic z nich nie ma
      Napisalem do uzgodnienia limit urlopu , moze byc 4nawet miesiace
      A kiedy bedzie nastepne Unifuzjon ?
      Skad wiadomo ze docelowym bedzie nowe uni gdzie bedzie obowiazywal limit Urlopu ?
      Ci co dotychczas graja UFS.em , beda musieli srednio po 1 dniu Urlopu 3 dni grac ( przy limicie 3 miesiecy Urlopu ) lub kupic Urlop za AM
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Co do limitu urlopu to jak dla mnie kiepska sprawa...ale fajnie by było "otworzyć" konta zbanowane i wieczne U ...można by było zrobić tak ze dany gracz ma urlop i max co 14dni musi się na chwile zalogować na koncie..i ze tak powiem licznik się zeruje i znowu ma 14dni...jeśli się nie zaloguje przez te 14dni to konto automatycznie ma wyłączony urlop i dostaje status idlaka ;) a co do kont zbanowanych to właściciela zablokować dostęp tak jak maja obecnie a z kont zrobić również idlaki...wprowadzilo by to duzo zabawy na starszych uni gdzie takich kont jest masę
    • Ogame i tak już upada. Graczy też jest coraz mniej. Mam nadzieję, że GF tym pomysłem z limitowanym urlopem strzela sobie prosto w łeb. Myślę, że to po prostu taka forma uwolnienia graczy od gry i siebie od graczy, bo opłacalność utrzymywania gry im spada ;]
      Z tego co się orientuję to ogame jest GRĄ, a nie pracą/życiem, któremu trzeba poświęcać 99% czasu. Osoba, która wymyśliła wprowadzenie limitu urlopu musiała dostać czymś ciężkim/twardym w główkę. Bo żeby wpaść na takie coś, trzeba być niepełnosprawnym umysłowo ;)


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      Ogame i tak już upada. Graczy też jest coraz mniej. Mam nadzieję, że GF tym pomysłem z limitowanym urlopem strzela sobie prosto w łeb. Myślę, że to po prostu taka forma uwolnienia graczy od gry i siebie od graczy, bo opłacalność utrzymywania gry im spada
      Z tego co się orientuję to ogame jest GRĄ, a nie pracą/życiem, któremu trzeba poświęcać 99% czasu. Osoba, która wymyśliła wprowadzenie limitu urlopu musiała dostać czymś ciężkim/twardym w główkę. Bo żeby wpaść na takie coś, trzeba być niepełnosprawnym umysłowo
      Z wszystkim sie zgadzam prócz tego,ze gra upada.O tym,ze ogame upada mozna poczytac juz w tematach z 2008 r a tu 2019 i gra ma sie lepiej niz kiedys :E Pomijając oczywiscie takie chore pomysly :) Co będzie nastepne?Darmowa gra przez 3 miesiące? :E Dla dynamiki gry... :quasi:
    • Avinashi

      Lepiej jezeli bedzie mniej graczy ,ale aktywnych
      A co teraz jest z tych na wiecznych Urlopach ???
      Falszuja statystyki , blokuja miejsce w ukladach i nic poza tym
      Bardzo wielu juz pewnie zapomnialo o grze i o tym ze ich konto jeszcze istnieje
      Ilu z nich i kiedy wroci do gry ??? 1...2 ..5 %
      Jezeli wroca to chyba nie po to by grac ,aa sprzedac konto
      GF doskonale wie o tym i dlatego na razie wprowadza limitowany Urlop na nowo otwieranych unii
      A na starych wprowadza w pozniejszym okresie
      Dlaczego by tego nie przyspieszyc ???
      Po co nam statysci na wiecznych Urlopach ???
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Lepiej jezeli bedzie mniej graczy ,ale aktywnych
      A co teraz jest z tych na wiecznych Urlopach ???
      Falszuja statystyki , blokuja miejsce w ukladach i nic poza tym
      Bardzo wielu juz pewnie zapomnialo o grze i o tym ze ich konto jeszcze istnieje
      Nie no spoko, masz rację, ale tylko do tego momentu. Bo dlaczego przez konta na wiecznych urlopach mają ucierpieć gracze, którzy chcą grać sobie od czasu do czasu? Nie każdy ma tyle czasu/chęci co Ty. Inna sprawa to prędkość uni....
      Ja np nie mam ochoty grać cały czas, bo mam ciekawsze rzeczy do robienia aniżeli siedzenie przy komputerze 24/24, a grę traktować jak grę i rozrywkę co kilka dni gdy mam chwilę wolną i chęć na granie


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi

      Napisalem wyraznie

      Propozycja
      Na 68 3 miesiace urlopu w roku ( do uzgodnienia )

      Ktos chce dluzej Urlopowac ?
      Dodatkowy urlop mozna kupic za AM , ile i za ile do uzgodnienia

      Mala zmiana , Urlop mozna wylaczyc po 24 godz ,a nie jak dotychczas po 48 ( speed floty x1 )

      Ps
      Co do Unii z innym speed floty nie wypowiadam sie na ten temat
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"