Kolonizacja w dalszym etapie gry

• Rozwiązane

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kolonizacja w dalszym etapie gry

Hej,

mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy dotyczących kolonizacji. Gram na eko, bez floty i przymierzam się do kolejnej kolonii. Wiem, że początkowe planety mają więcej energii, a końcowe więcej dexu. Paliwa w sumie nie potrzebuje za dużo, mam też już kolonię na 12 miejscu, czy jest jakiś sens kolonizować planety 1-3? Grawitrony zbadałem już wcześniej, pomijam aspekt wielkości, wiem że 200+ pól są opłacalne i takie mam wszystkie do tej pory. Czy cokolwiek zyskam mając taką kolonię czy może lepiej mimo wszystko skupiać się na tych z dalszych miejsc, aby kopać dex i wymieniać?
  • Na chwilę obecną planety 1-3 są nieopłacalne. Im więcej deuteru dana planeta może produkować, tym lepiej. Jeśli zamierzasz relokować swoją planetę pod deuter (pozycje 13-15), to bierz 8, bo masz największą szansę na dużą planetę. Jeśli nie, to weź albo coś w okolicy 8-12 (w miarę duże i dość chłodne), albo 13-15 bez relokacji, przy czym skolonizuj coś na poziomie 180 startowych pól.

Więcej o kolonizacji:
    board.pl.ogame.gameforge.com/i…-FAQ-Planety-Kolonizacja/

Lwica jest boska :)
  • Dzięki za podpowiedź, czyli jest tak jak podejrzewałem. To jeszcze jedna sprawa, ponieważ zebrałem sporo anty z ekspedycji, już niedługo uzbieram na relokację , czy lepiej relokować na 15 miejsce czy lepiej np na 11-12. Czytałem, że z uwagi na małą ilość energii z satelit trzeba rozwijać fuzyjną, więc to zawsze zużywa dex, natomiast np na 12tce można nadrobić energię samymi satelitami.
  • Revenine wrote:

czy lepiej relokować na 15 miejsce czy lepiej np na 11-12.
    Jak masz anty to tylko 15.

Moje konto > ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=68&j=pl&id=164727 :fsmile:
    [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
    [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
    :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
  • Ładnie rozwinięte i prawie same 15tki :)
    A jak rozwiązujesz problem energii? Bo przenosiłbym ewentualnie planetę która ma już pobudowane wszystkie rodzaje kopalń (260 pól), energia z satelit i słonecznej w tej chwili.
  • Elektrownia słoneczna (Poziom 29)0 0 0 9.200
    Elektrownia fuzyjna (Poziom 21)0 0 10.878 80.746
    Satelita słoneczny (Liczba: 1)0 0 0 2

Tak :fgrin:

lub

Elektrownia słoneczna (Poziom 29)0 0 0 9.200
    Elektrownia fuzyjna (Poziom 21)0 0 9.791 72.671
    Satelita słoneczny (Liczba: 0)0 0 0 0

8-)

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

• Revenine wrote:

Ok, i ten ubytek dexu związany z fuzyjną jest rekompensowany przez różnice w wydobyciu w porównaniu np do 12 miejsca w układzie?
    Jakby nie był to dawno bym wróciła na 12 :D