Zmiana nicka podczas zmiany domyślnej ilości wysyłanych SS

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiana nicka podczas zmiany domyślnej ilości wysyłanych SS

    Witam,

    Po zmianie domyślnej ilość wysłanych ss - w ustawieniach - pojawia komunikat "Ten nick jest już używany" co oznacza, że przeładowywany jest również formularz zmieniający nick. Jeżeli ktoś ma zapamiętane dane logowania, albo ma np. włączone auto uzupełnianie w chrome może sobie niechcący zmienić nick.

    Pozdrawiam
  • Już trzykrotnie w ten sposób zmieniłem sobie nick na "harderdaddy" :E wstydzę się sąsiadom spojrzeć w oczy :E
    Pierwszy raz na telefonie podczas włączania urlopu - nie mam pojęcia skąd się wzięła ta fraza w auto uzupełnianiu... mam taki nick tylko na drugim koncie w CR :E
    Drugi raz podczas zmiany domyślnej ilości sond na komputerze
    Trzeci raz na komputerze podczas włączania urlopu.
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • Guderian napisał(a):

    Już trzykrotnie w ten sposób zmieniłem sobie nick na "harderdaddy" :E wstydzę się sąsiadom spojrzeć w oczy :E
    Pierwszy raz na telefonie podczas włączania urlopu - nie mam pojęcia skąd się wzięła ta fraza w auto uzupełnianiu... mam taki nick tylko na drugim koncie w CR :E
    Drugi raz podczas zmiany domyślnej ilości sond na komputerze
    Trzeci raz na komputerze podczas włączania urlopu.
    To jest wina błędzie działającego formularza, skoro klikasz w zakładce z urlopem to po przeładowaniu strony tam właśnie powinieneś skończyć a nie w domyślnym okienku zmiany nicka :) Zupełnie nie rozumiem po co tam przeładowywać całą stronę, można przecież przeładować tylko fragment strony - np ajaxem.
  • ciap napisał(a):

    Przycisk zapisz działa na wszystkie zakładki. Możesz sobie pozmieniać różne ustawienia i jednym zapisz wysłać do GF. :>

    Czy to błąd czy celowe działanie hmm
    Wygląda na celowe? ?(
    Jeżeli jest to celowe, to dałbym max 2 na szynach za intuicyjność :) Trochę tych systemów napisałem i powiem szczerze nie wpadł bym na to, żeby aktualizować wpisy na niewidocznej dla użytkownika powichrzeni. Jeżeli jest przycisk, który coś wykonuje musi on przeładowywać formularz, który aktualnie jest widoczny.
  • Guderian napisał(a):

    Już trzykrotnie w ten sposób zmieniłem sobie nick na "harderdaddy" :E wstydzę się sąsiadom spojrzeć w oczy :E
    E tam... kiedyś przez tydzień musiałem grać jako "dziurawdupie11" xD
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • O ile zmiana wszystkich danych w zakładce na podstawie 1 kliknięcia była intencjonalna o tyle zapamiętywane dane logowania, które automatycznie wypełniają dane przy zmianie nicka już niekoniecznie. Usuńcie zapamiętane dane logowania z przeglądarek, skoro i tak już są zbędne, będzie po problemie. Btw. przy zmianie nicka trzeba podać hasło. Jeżeli nick został zmieniony przez pomyłkę oznacza to, że mieliście takie same dane logowania jak do OGame na innej stronie co nie jest zbyt mądre, lub kiedyś logowaliście się własnie takim nickiem...proszę więc nie narzekać :P
    OGame Tech
  • Mam czyścić zapamiętane dane przeglądarki i utrudniać sobie życie dlatego, że coś nie działa jak należy? O_O
    Przy zmianie nicka hasło jest automatycznie wpisane - bo jest zapamiętane, a nie chce mi się za każdym razem podczas logowania wpisywać go na nowo...
    coś jest ewidentnie spieprzone, więc o tym piszemy, nie narzekamy :*
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Guderian ().

  • Jeżeli wczytuje Ci do OGame dane z innej strony (nie mam pojęcia co to CR) to po pierwsze nie wina OGame tylko skryptu przeglądarki do uzupełniania danych a po drugie zmiana hasła (nie jest dobrym pomysłem posiadanie jednego hasła do wielu stron) w tym wypadku pomoże.
    OGame Tech
  • Hasło do ogame jest tylko i wyłącznie hasłem ogameowym.
    Nie wiem czy od strony technicznej jest to możliwe ale autouzupełnianie pola z nowym nickiem jest conajmniej... słabym rozwiązaniem :S
    CR - Clash Royal, mobilna gierka.
    Pierwszy raz zmieniło mi nick kiedy na telefonie włączałem urlop, przeglądarka Safari.
    Drugi i trzeci raz były już na komputerze, jedynym miejscem gdzie miałem jeszcze taki nick był Gladiatus (gra rowniez od GF), moze tu jest pies pogrzebany?
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • Nie mamy wpływu na to co chrome czy inna przeglądarka uzupełnia, to użytkownik wyraża na to zgodę i chęć :P
    Technicznie nie ma możliwości, żeby nick zmienił się z błędnym hasłem tj. gdzieś musisz mieć zapamiętany ten nick + hasło, które wczytuje się do OGame, być może z Gladiusa. Proponuję znalezć i usunąć ten jeden wpis z danych przeglądarek, powinno pomóc.
    OGame Tech
  • Usunięcie zapamiętanych danych Gladiatusa z przeglądarki pomogło, dziękuję :E
    Mimo wszystko uważam, że nie powinno to działać w ten sposób :( Nie znam się i nie wiem czy to błąd ze strony przeglądarki czy ktoś leniwie napisał kod i dlatego uzupełnia danymi na podstawie podobnego linku
    link ogame: sXX-pl.ogame.gameforge.com/
    link gladiatusa: XX-pl.gladiatus.gameforge.com/
    In a closed society where everybody's guilty, the only crime is getting caught. In a world of thieves, the only final sin is stupidity.
  • Guderian napisał(a):

    ktoś leniwie napisał kod i dlatego uzupełnia danymi na podstawie podobnego linku
    Skopiowanie kodu nie powinno tak działać ponieważ kopiowanie kodu jest dobrą rzeczą jeżeli coś działa dobrze.
    Jak porównasz kod to inaczej wygląda. W gladiatus nick zmieniasz u pustelnika, logowanie jest inne. :fsmile:


    (Nie porzucaj gladiatusa! :fsad: )
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik