Zmiana konfiguracji uniwersum

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zmiana konfiguracji uniwersum

    Szanowni Doradowicze!
    Nasze uniwersum jest w mało komfortowej sytuacji. Otwarcie Dorado poprzedzało otwarcie dwóch, bardzo podobnych, ale z punktu widzenia graczy bardziej atrakcyjnych ( wyższe eko, wyższy złom, dodatkowe pierdoły) uniwersów( europa, fenrir). Patrząc na niedawno rozesłane ankiety dotyczące nowego uni, kolejne ma duże szanse mieć podobne parametry. A to oznacza dalsze wyludnianie się uni. Wiadomo, sytuacja nie jest jeszcze taka zła, inne uni mają gorzej, ale wg mnie warto by było coś z tym zrobić, uni tak jak wspomniałem było rozłożone w niekorzystnym momencie, a graczy zawsze będzid ubywać.
    W związku z tym proponuję przeprowadzenie ankiety mającej na celu zmianę konfiguracji uni na taką,która przytrzymała by tych, co planują tu nadal klikać. Takie zmiany pomogą zarówno ekowcom jak i lotnikom. Zwyczajnie więcej sury zostaje na uni :P Nawet Jarczyk i reszta naszych ogejmowych gwiazdeczek się ucieszą, więcej sury z puszówek się wyciągnie :E

    Proponuję takie opcje:
    1) złom z floty:
    50% -> 50% / 70% / 80%
    2) prędkość eko:
    X6 -> X6 / X7
    3) Prędkość badań:
    X6 -> X6 / X12
    Oczywiście tutaj pamiętając o braku możliwości podkręcenia badań, jeśli podkręcilibyśmy prędkość eko.

    4) Jeśli się da, dorzuciłbym także pojemność sond szpiegowskich.

    Wołam @Art .
    I @kruszynka , bo czemu nie :E

    Możliwe, że wg wytycznych GFu Dorado jest za młode, żeby coś zmieniać ( 7 miesięcy). W takim wypadku możnaby ankietę i tak przeprowadzić, a zmiany wprowadzić powiedzmy za te kilka miesięcy ( o ile oczywiście gracze wyrażą takie chęci - no ale to akurat dość oczywisty warunek :p)


    Zapraszam do dyskusji.
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DUDEUSZ ().

  • Fajnie, że poruszyłeś ten temat. Młode uni, a bardzo szybko się wyludnia z powodów, jak powyżej napisałeś. Jeszcze trochę i liczba kont spadnie poniżej 1000, więc może warto przeprowadzić zmiany wraz z innymi uniwersami, bo później już się nie doczekamy...

    Czy administracja i GF może działać w czas, nim będzie za późno?
  • Debris z obrony powoduje wyludnianie uniwersów, a nie ich ożywanie, dając efekt odwrotny do zamierzonego :E
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • @loox generalnie próby podejmowano już wielokrotnie na poprzednich uniwersach,i serio z reguły efekt był odwrotny do zamierzonego. I mówi Ci to osoba,która grała 2 lata na uni z debrisem z obrony, i lubi taki styl gry :P raczej nie tędy droga ;)

    @Godmode fajnie,ale nie tego dotyczy temat :)
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • Podbijam temat i jako reprezentant sojuszu NZD zgłaszam chęć całej naszej ekipy do podniesienia zarówno prędkości eko jak i %pz z floty.

    Co do ładowności sond to osobiście jestem za. Tylko mi banować wszystkich skrypterów wówczas!!


    Edit: W kontekscie czekającej nas kiedyś fuzji (odległej) wypadałoby wyrównać szanse pomiędzy dorado, a europą/fenrir - przy większym PZ i eko te uniwersa są niemożliwe do dotrzymania tempa

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kamykmocy ().

  • Jeśli chodzi o PZ z obrony to efekt będzie zupełnie odwrotny- grałem na AQUARIUS i wiem co się działo... To samo z ładownością sond... Badania mogły być szybsze ale nigdzie mi się nie śpieszy... Ja ogólnie to nie zmieniałbym nic bo gram na tym UNI właśnie z powodu jego parametrów. Komuś się nie podoba niech idzie na Europę---> kieruję słowa do naszych flociarzy bo na Europie na pewno by się nie nudzili... Jest tam doborowe towarzystwo z WSNR i inni... :D

    A teraz coś jeszcze od siebie :D
    Przyczyna wyludniających UNI jest zupełnie inna:
    1. To zbyt częste otwieranie nowych UNI. (wg mnie 2 UNI w ciągu roku to max)
    2. Zbyt dużo krętaczy--->PUSHERÓW, i multikonciarzy... To zniechęca uczciwych graczy do dalszej gry i rywalizacji, w której są postawieni na straconej pozycji... Więc niech każdy teraz spojrzy na siebie ... Ja sobie klikam dalej i nie oczekuję żadnych zmian po za Fuzją UNI w dalekiej przyszłości;)
    Pozdrawiam DORADOWICZÓW ;)
  • Jestem za podniesieniem eko do x7, w ogóle według mnie to powinno się stać nowym x1 i dotyczyć wszystkich uniwersów, łatwiej o fuzje itd. Pół biedy, gdyby na nowych było szybciej, ale przeważająca ilość starych uni (poza zdaje się Virgo) ma już x7, a unie z trzeciego alfabetu (poza Europą) prędkości eko mają niższe.

    Badania na razie idą w miarę szybko, więc tego akurat nie ruszałbym.

    Złom z floty im wyższy, tym szybciej gracze aktywni oddalają się od nieaktywnych. To zawsze bodziec, pozytywny dla tego gracza, który zbierze PZ, negatywny dla tego, który go nie zbierze. Za.

    Ładowność sond - jestem za. To jedna z naprawdę niewielu legalnych strategii, która pozwala przeciwstawić się multikontom paliwowym.

    Lwica jest boska :)
  • Nochowicz_Dorado napisał(a):

    Co do pz z obrony to delikatnie mówiąc nie jest to najlepszy pomysł.
    Po wczorajszym RW myślę, że poza fuzją i co za tym idzie "nowym rozdaniem" nic już tutaj nie pomoże, niestety.
    Ps: skanował ktoś, Jumek i Obcy już bfsy ? :D
    Tylko, że do najbliższej fuzji to jakieś 1.5 roku dopiero... trzeba myśleć przyszłościowo, i wyrównywać się punktowo z potencjalnymi celami do UF.


    @AB Rh plus powtarzane setki razy - Ogame umiera przez archaicznym model rozgrywki. W 2019 roku gry przeglądarkowe to relikty. Nikt w takie rzeczy nie gra poza garstką zapaleńców co tam kiedyś klikała. Istnieje na rynku masa gierek mobilnych, gdzie poziom Pay2Win i różnych wałków robionych przez ludzi jest znacznie większy, i takie produkcje mają znacznie większą popularność.
    Jaki z tego wniosek? Skoro w rozpatrywanych dwóch produktach jest Pay2Win, są wałki, a różny jest model rozgrywki, to P2W/wałki nie są głównym problemem. Skoro są i tu i tu, przyczyną jest to, czym gry się różnią. A nie różnią się wałkami, różnią się modelem rozgrywki ;)
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • Dudeusz, na te relikty średnio co 3 miesiące rejestruje się 5k graczy. Fakt, wśród nich jest ok. 10% stałych, starych wyjadaczy,
    z których ileś tam % odpali się ANTY a potem robi to co każdy widzi... Nie ujmuję im znajomości gry i czasu, który jej poświęcają bo wszystko samo nie przyjdzie... Ale sam wiesz ile wałków przy tym wszystkim odchodzi... Przykład takiego sojuszu ATOMÓWKI... Jumek może rozwinąć temat lepiej bo pewnie ma ku temu odpowiednią wiedzę... To tylko pierwszy przykład z brzegu... Reszta widząc tą całą patologię albo zapodaje urlop albo idlaczy i UNI "umiera"...
    Parametry Dorado wg mnie są bardzo dobre i do wczoraj nie pozwalały żadnej ze stron czuć się pewnie... Mieliśmy swego rodzaju "szachowy pat" głównych sił... Przy większym % z floty to UNI wymarło by już przynajmniej 2 miesiące wcześniej a floty TOPki były by ze dwa razy liczniejsze...
    I odpalanie co niecałe 3 miesiące nowego UNI w żaden sposób nie pomaga a wręcz szkodzi... Bo zniesmaczonym daje nadzieję że na nowym UNI będzie inaczej... A tu to samo...
  • Zacznijmy od tego, że temat nie dotyczy powodów umierania tej gry :X
    Okej, jesteś przeciwny zmianom, nie mam z tym problemu, masz takie prawo. Pamiętaj tylko, że do najbliższej fuzji poczekać musimy jeszcze ze 2 lata przynajmniej.Tylko żeby potem nie było płaczu, że Dorado odstaje od reszty łączonych z nami uni ;)
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • No fakt może trochę poszerzam temat za co przepraszam, ale jedno wychodzi z drugiego. Chcecie zmiany parametrów by nie odstawać po fuzji, do której musi kiedyś dojść w skutek wymierania poszczególnych UNI...

    Ja mam takie marzenie: żeby za każdy PUSH był dożywotni BAN, oczywiście z możliwością odwołania się i otwarto UNI bez możliwości kupienia ANTY. Chyba podałem lekarstwo na wszystkie bolączki tej gry... I znów przeżywać będzie swój RENESANS :D
  • Na Epic Blue było świetnie widać ten "renesans"... Zgadzam się z Dudeuszem, gra idzie w dobrą stronę. Problem jest z mentalnością graczy, którzy wolą oszukiwać, by być w top niż uczciwie ten top osiągnąć.

    Lwica jest boska :)
  • Myślę, że pomysł jak najbardziej dobry. Jestem za podniesieniem eko (nawet do x7) oraz zwiększeniem pz ze zniszczonych statków.
    Nie tak dawno była fuzja, grałem na izar które zostało połączone z dużo bardziej rozwiniętym oberonem i dwoma mniej rozwiniętymi (niż izar) uniami. Na własnej skórze odczułem niedogodności związane z różnicą punktową poszczególnych uni. W naszym wspólnym interesie jest zadbanie o to, żeby nasz serwer nie był "daleko za murzynami".
    uIZAR - [OFF] 165 ST
    uWEZN (UF) - [
    ON] 8 ST
    uDorado - [
    ON] 21 ST
    Poprzednie konto - ProSkaner


  • Zwiększyć eko do x7... czemu nie :) PZ 50% w moim odczuciu bardzo dobry, ale niestety biorąc pod uwagę inne uni, z którymi prawdopodobnie będzie kiedyś fuzja jestem za tym aby go zwiększyć :( Prędkość badań x12 również brzmi kusząco ale został bym przy takim stanie rzeczy jaki jest teraz :)