Zmiana konfiguracji uniwersum

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • To, że Universum ma mniej graczy nie znaczy, że takie nie jest potrzebne. Gra z takimi parametrami jest znacznie powolniejsza. Wprowadzone zmiany tak naprawdę spowodują, że ustawienia będą niemal identyczne jak w przypadku innych istniejących Uniwersów. Po co?

    Edit: To takie Universum dla tzw. niedzielnych graczy. Jak wiadomo nie będą dominującą grupą i przy takich parametrach universum nie będzie brylowało w ilości graczy.
    Make Beer, not War.
  • jak najbardziej jestem za podniesieniem debrisu ze złomu i podniesienie eko do x7

    bardzo przyjemnie się tak gra :)

    przeciwny jestem oczywiście złomun z obrony, gdyż przez to uni całkowicie się wyludnia

    Imperare sibi maximum imperium est



    ST#262 NEKKAR ON
    ST#2 WASSAT- OFF

    ST#87 Uni69 - OFF
    ST#67Fenrir - OFF
    ST#3 Dorado - ON
    ST łącznie - 421
  • Lord Beerius napisał(a):

    To, że Universum ma mniej graczy nie znaczy, że takie nie jest potrzebne. Gra z takimi parametrami jest znacznie powolniejsza. Wprowadzone zmiany tak naprawdę spowodują, że ustawienia będą niemal identyczne jak w przypadku innych istniejących Uniwersów. Po co?

    Edit: To takie Universum dla tzw. niedzielnych graczy. Jak wiadomo nie będą dominującą grupą i przy takich parametrach universum nie będzie brylowało w ilości graczy.
    Tylko że mamy na uni graczy różnych, mamy flociarzy, górników i tak jak to określiłeś "niedzielnych graczy". Ta ostatnia grupa może nie jest szczególnie zainteresowana zmianami (bo nie jest za bardzo zaangażowana w cokolwiek), ale z tego samego powodu zmiana parametrów nie powinna im przeszkadzać. Prędkość floty się nie zmieni, więc długości fsów czy długość akceptowalnego bfsa zostanie taka sama, a zmiana eko z x6 na x7 też stylu gry nie zmieni - a pozwoli dotrzymać kroku innym uni. Podniesienie złomu z 50% do 70% może ewentualnie negatywnie dotknąć niewielką liczbę graczy, ale liczba bunkrów na uni które nagle stałyby się opłacalne do ataku przy takiej zmianie to może z 5-10 graczy. A co ma zostać zezłomowane i tak zostanie zezłomowane, tylko że suma surowców pozostałych we wszechświecie po walce będzie większa.
  • Tak naprawdę to już jest pozamiatane i żadnych zmian nie będzie. Co z tego, że 99% graczy chce zmian? My nie dostaniemy nawet ankiety. Ta gra widocznie nie jest dla nas, a dla administracji. Tak myślałem, że jak nie załapiemy się z Bellatrix to już zmian nie będzie. Także szkoda się produkować.
  • Myślę, że uni wymiera ze względu na swój wiek. Największy ruch jest po starcie, a potem to już równia pochyla w dół i ustawienia mają tutaj znaczenie drugorzędne.
    Związane ze slabnaca popularnością gry. Era świetności gier przegladarkowych już parę lat temu się skończyła. :)

    Na wspierającym wszechświecie też można pisać fajne historie.
    Make Beer, not War.
  • Hefajstos napisał(a):

    Tak naprawdę to już jest pozamiatane i żadnych zmian nie będzie. Co z tego, że 99% graczy chce zmian? My nie dostaniemy nawet ankiety. Ta gra widocznie nie jest dla nas, a dla administracji. Tak myślałem, że jak nie załapiemy się z Bellatrix to już zmian nie będzie. Także szkoda się produkować.
    No niestety - tak jak pokazali to przy UF tak i tutaj :) Wegetujcie sobie spokojnie na wymarłym uni z 30 graczami a pozniej was wrzucimy w młyn z kontami 100x lepszymi i sie bawcie albo inaczej - kończcie gre albo grajcie UFS tyle w temacie. Szkoda @Art ze poraz kolejny pokazujecie gdzie macie nasze opinie ale cóż chyba po prostu trzeba się przyzwyczaić a nie liczyc na to że zrobicie cokolwiek tak jak gracze proszą :)


    Art napisał(a):

    DUDEUSZ napisał(a):

    W takim wypadku możnaby ankietę i tak przeprowadzić, a zmiany wprowadzić powiedzmy za te kilka miesięcy ( o ile oczywiście gracze wyrażą takie chęci - no ale to akurat dość oczywisty warunek :p)
    Wolałbym jeszcze wstrzymać się ze zmianami. Jest to Uni dość młode, a i proponowane zmiany nie zrobiłyby tu rewolucji. Zmiana eko o jedno oczko to niewiele. DF już prędzej, sondy odpadaja - o tym pisałem już przy okazji zmian na innych Universach.Proponuję zrobienie ankiety w okolicy połowy czerwca.
    Ps. @Art - WOLAŁBYM :) No fajnie a grasz tu?:P pod jakim nickiem?:P Bo cos mi się nie wydaje że to co Tobie się WYDAJE jest tu najważniejsze a zdanie ludzi którzy tu graja i chyba troszkę lepiej wiedzą co dla NAS jako Dorado jest lepsze niż Ty jako człowiek który może mylnie za co z góry moge prszeprosic jesli się myle - gra malo lub wcale:)
    Personal best: 2660%
    ACS:17122,97%
  • Bora 3d napisał(a):

    Szkoda @Art ze poraz kolejny pokazujecie gdzie macie nasze opinie ale cóż chyba po prostu trzeba się przyzwyczaić a nie liczyc na to że zrobicie cokolwiek tak jak gracze proszą
    Kiepska ta za czepka biorąc pod uwagę, że pomysł ze zmianami konfiguracji wyszedł ode mnie i to od naszego kraju zaczęły się ankiety. No i same ankiety to też mój pomysł, który daje Wam i nam możliwość pozyskiwania realnej opinii na dowolny temat. Dlatego daruj sobie.

    ackra napisał(a):

    Jeśli gracze tak pragną zmian to może @Art przemyśli i się zgodzi na ankietę. Trzymam kciuki :thumbup:
    Żeby tylko aktywność na forum przekładała się na aktywność w grze ;)
    Niemniej jednak pochyliłem się nad cyferkami aktywności na forum i owszem wygląda to słabo. Universum szybko się wyludnia i podniesienie złomu czy zwiększenie ekonomii tego nie powstrzyma. Niemniej jednak pochylę się nad tematem ankiety ponownie.
  • Art napisał(a):

    Żeby tylko aktywność na forum przekładała się na aktywność w grze ;) Niemniej jednak pochyliłem się nad cyferkami aktywności na forum i owszem wygląda to słabo. Universum szybko się wyludnia i podniesienie złomu czy zwiększenie ekonomii tego nie powstrzyma. Niemniej jednak pochylę się nad tematem ankiety ponownie.

    @Art Skoro poziom debrisu czy prędkość ekonomii nie wpływa Twoim zdaniem na frekwencje, to co to czyni? Po dorado powstały 2 uniwersa z większym debrisem (Fenrir dodatkowo jako pierwszy z badaniami x12) i posiadają one zdecydowanie lepszą aktywność jeżeli chodzi o graczy.

    Przeglądam galaktykę i widzę, że nowych kont ciągle dobywa, więc nie jest tak, że na starych uniwersach nie pojawiają się nowi gracze. Jednak jakbym miał rozpoczynać na starszym uniwersum to Dorado wydawałoby mi się nietrafionym wyborem - jeśli chciałbym pograć flotą to zdecydowanie wybrałbym Europę lub Fenrir gdzie jest większy debris, jeżeli myślałbym o budowaniu Eko to Zibal / Cosmos z prędkością floty x1 wydawałby mi się sensowniejszym wyborem. Dorado jest takie pomiędzy czyli nie wiadomo pod jaką grę :)

    Mam nadzieję, że po rozwiązaniu problemów związanych z ostatnią niedzielą handlową pochylisz się nad tematem ankiety tak jak obiecałeś i uda się reanimować naszego truposzka.
  • Lord Beerius napisał(a):

    Skoro przeglądasz to jak wyglądają zmiany aktywności graczy na Uniwersach gdzie zostały wprowadzone podobne zmiany
    Jako gracz nie mam dostępu do takich danych, jednak wyrażam swoją opinie jako potencjalny "nowy" gracz, który zastanawiałby się nad wyborem uniwersum na którym miałby zacząć grę. Dorado niczym nie zachęca, bo jest pomiędzy bez wyraźnego wskazania na kierunek gry. Jako gracz, który gra tutaj aktywnie zależy mi na zmianie parametrów w kontekście fuzji, która kiedyś nastąpi - myślę, że wyrównałoby to szansę. Wystarczy spojrzeć chociażby na Europę, która jest młodszych uni o 2 miesiące, a Top już przegonił naszych graczy z czołówki.

    Wiem jednak, że nie gram tutaj sam, dlatego myślę że ankieta byłaby najsprawiedliwszym rozwiązaniem. Przecież byłaby w niej do wyboru opcja, aby parametrów nie zmieniać - prawda?
  • Hefajstos napisał(a):

    Lord Beerius napisał(a):

    Skoro przeglądasz to jak wyglądają zmiany aktywności graczy na Uniwersach gdzie zostały wprowadzone podobne zmiany?
    A co to ma za znaczenie. Ważne, żeby były wprowadzone u nas :)

    Takie ma znaczenie, że wprowadzenie zmian ma ponoć skutkować większą aktywnością.
    Jak pisałem jakiś czas temu ustawienia Uniwersow powinny być różne, a nie takie same tyle, że rozbite na kilka, bo to dopiero jest bez sensu i na pewno nie zapewni wzrostu graczy na Uni.
    Make Beer, not War.
  • Lord Beerius napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    Lord Beerius napisał(a):

    Skoro przeglądasz to jak wyglądają zmiany aktywności graczy na Uniwersach gdzie zostały wprowadzone podobne zmiany?
    A co to ma za znaczenie. Ważne, żeby były wprowadzone u nas :)
    Takie ma znaczenie, że wprowadzenie zmian ma ponoć skutkować większą aktywnością.
    Jak pisałem jakiś czas temu ustawienia Uniwersow powinny być różne, a nie takie same tyle, że rozbite na kilka, bo to dopiero jest bez sensu i na pewno nie zapewni wzrostu graczy na Uni.

    Pewnie, że ma. Nie sądziłem, że trzeba to tłumaczyć. Zresztą nie o to tylko tu chodzi, o czym jest napisane we wcześniejszych postach, więc nie będę się powtarzał.
  • Lord Beerius napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    Lord Beerius napisał(a):

    Skoro przeglądasz to jak wyglądają zmiany aktywności graczy na Uniwersach gdzie zostały wprowadzone podobne zmiany?
    A co to ma za znaczenie. Ważne, żeby były wprowadzone u nas :)
    Takie ma znaczenie, że wprowadzenie zmian ma ponoć skutkować większą aktywnością.
    Jak pisałem jakiś czas temu ustawienia Uniwersow powinny być różne, a nie takie same tyle, że rozbite na kilka, bo to dopiero jest bez sensu i na pewno nie zapewni wzrostu graczy na Uni.
    Wypowiadasz się z perspektywy gracza, który założył tutaj konto niedawno i zdobył całe 6k punktów. Wszystkim pozostałym graczom z większym stażem na Dorado chodzi raczej bardziej o wyrównanie szans w perspektywie przyszłej fuzji. Obecnie x7 eko oraz 70-80% Pz zdają się być standardem.
  • No dokładnie ja wypowiadam się ze swojej, a Ty ze swojej. Tyle, że ja nie chcę zmian pod siebie uzasadniając, że zyskają wszyscy i gra będzie bardziej atrakcyjna. Ja po prostu wybrałem Uniwersum z najbardziej odpowiadajacymi mi ustawieniami. :)

    Dlatego szukam argumentów bezstronnych, obiektywnych, wyrażonych w konkretnych danych.
    Make Beer, not War.
  • Lord Beerius napisał(a):

    No dokładnie ja wypowiadam się ze swojej, a Ty ze swojej. Tyle, że ja nie chcę zmian pod siebie uzasadniając, że zyskają wszyscy i gra będzie bardziej atrakcyjna. Ja po prostu wybrałem Uniwersum z najbardziej odpowiadajacymi mi ustawieniami. :)

    Dlatego szukam argumentów bezstronnych, obiektywnych, wyrażonych w konkretnych danych.
    Gra stanie się bardziej atrakcyjna poprzez wyrównanie szans z innymi uni. Wyjaśnij mi proszę jaki wpływ na dynamikę gry ma Twoim zdaniem prędkość ekonomii ? Najbardziej na styl gry wpływa prędkość flot, której nikt tutaj nie chce dotykać. Zresztą, masz prawo do swojego zdania, tak jak pozostali gracze mają prawo do odmiennego, dlatego demokratycznie chcielibyśmy o tym zadecydować w ankiecie. Jako konkretne dane przytoczę liczbę aktywnych graczy na uniwersach Comsos, Dorado, Fenrir, Europa:

    Comos (x5, x1, 70% PZ) : aktywnych graczy na dzień 17.04.2019 - 977
    Dorado (x6, x2, 50% PZ) : aktywnych graczy na dzień 17.04.2019 - 416
    Europa (x7, x3, 80% PZ) : aktywnych gracz na dzień 17.04.2019 - 1064
    Fenrir (x6, x2, 70% PZ + badania x12) : aktywnych graczy na dzień 17.04.2019 - 1802.

    Czy nadal twierdzisz, że wielkość powstałych pól zniszczeń nie ma wpływu na frekwencje ? Jak w takim razie wyjaśnisz te różnice pomiędzy uni zarówno młodszymi jak i starszymi od Dorado? Przy spadającej liczbie graczy, zostajemy w tyle przez mniejszą ilość potencjalnych celów do ataku, "idlerów", graczy do współpracy handlowej. Prędkość ekonomii dodatkowo te różnice jeszcze potęguje.
  • Przez otwarcie Europy z gry na Dorado właśnie zrezygniwało wielu graczy, w tym ze ścisłego top np. WujO. Większe eko, większy debris k minimalnie większa prędkość flot.

    Dzwon drugi: Fenrir, uni młodsze, konfiguracja w zasadzie taka sama z większą prędkością badań i minimalnie PZ. Do tego krótki odstęp czasu... i my o ankietę musimy już prosić półtora miesiąca :E

    Dd
  • Nigdzie nie twierdzę, że ustawienia konkretne nie mają wpływu. Mają.
    Uważam natomiast, że gracze mają różne preferencje i dlatego tworzone są Uniwersa o różnych ustawieniach. Jedne ustawienia są bardziej popularne inne mniej. Przykład obrazowy.

    Samochód typu sedan jest bardziej popularny od MiniVana ale nie oznacza to że fabryka będzie robiła same sedany, a zrezygnuje z minivanow.

    Co zaś się tyczy obecnej aktywności na poszczególnych Uni. Wyciaganie z tego wniosków na temat wpływu ustawień na wymieraniw uważam za niewłaściwe. Dlaczego?
    Ponieważ pokazuje to tylko aktualną aktywność nie uwzględnia to spadku ilości grających. Przykładowo jeśli na Dorado w szczytowym momencie było 1000 osób, a teraz 416, a na Uniwersum Y bylo to 2000 osób a teraz jest 900.To tak naprawdę nie można mówić, że przez złe ustawienia jest mała aktywność, bo względem szczytowej jest to porównywalne.

    No i teraz kwestia jak takie zmiany wpływały na inne uniwersa, czy ta aktywność rosla o zauważalny procent na stałe czy jest to bez zmaczenia? Na to pytanie zarówno odpowiedź że aktywność wzrosła jak i że bez znaczenia jest dobra dla zwolenników zmian :)

    Natomiast na demokrację bym się nie powoływał, bo to najsłabszy z możliwych sposobów chociazby dlatego że taki leszcz jak ja z tygodniowym kontem i koksu z top10 mają taką samą ilość głosów. Aczkolwiek rozmywa odpowiedzialność.
    Make Beer, not War.
  • @Lord Beerius jak zostalo powiedziane kazdy moze mieć swoje zdanie lecz to o czym mówisz od momentu wprowadzenia UF nie ma miejsca i prawa bytu:) Gdyby to uni do konca swego istnienia kisiło się we własnym sosie proszę bardzo kazdy by wiedzial na co sie pisze. Tutaj natomiast zmiany o ktorych mówimy maja kluczowe znaczenie dla przyszłości wszystkich graczy którzy w konsekwencji skonczą na 1 uniwersum z Europą itd graczami których przewaga rosła znacznie szybciej z powodu korzystniejszych ustawień serwera.
    Personal best: 2660%
    ACS:17122,97%

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bora 3d ().