S&D Universum Wezn Edycja 1 [18.03.2019-18.04.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • S&D Universum Wezn Edycja 1 [18.03.2019-18.04.2019]

    Ruszyły zapisy do pierwszej edycji Seek and Destroy na uni Wezn.

    Ten temat powstał żebyście mogli swobodnie dyskutować o jej przebiegu :)


    Pamiętajmy, że każdego z nas obowiązuje Regulamin Forum OGame.pl, a także Regulamin działu Seek & Destroy.
    W szczególności nie życzymy sobie w tym temacie spam'u, wulgaryzmów jak i rozmów na tematy niezwiązane z przebiegiem projektu Seek And Destroy na Wezn.






    A poniżej dla przypomnienia zostawiam najważniejsze zasady projektu:
    • Próg starć dla uWezn w tym roku to 180%.
    • czas na wstawianie RW i niszczeń: 4 doby
    • Zasady publikacji RW - zwróćcie uwagę na tytuły rw i niszczeń!
    RW: 2008-11-07 10:24:34 - zlyarchiwista [mroczniarchiwiści] - 300 %
    Niszczenia moonów: [NM] 2015-10-09 15:38:24 - zlyOgr [zleZielonki] - 300%
    Zły format nagłówka może skutkować nie zaliczeniem starcia przez program liczący. Liczy się każdy znak.
    • Wrzucając raport z NM musi on zawierać datę, godzinę starcia, koordynaty atakowanego księżyca oraz całą treść wiadomości z gry.
    • powrót do starego liczenia niszczeń: % za zniszczenie moona =((średnica/100)^2)/17
    Uwaga: % za zniszczonego moona musi przekraczać próg! Czyli zaliczane będą moony od średnicy 5532 w górę!
    Moony do niszczenia zgłaszamy mi przez prywatną wiadomość. Mam maksymalnie 12h na sprawdzenie zgłoszenia. Nadsyłamy nie więcej niż 5 w jednym zgłoszeniu! Wzór zgłoszenia. Kolejne zgłoszenie można nadsyłać dopiero po sprawdzeniu już nadesłanego.
    • Atak na członka własnej drużyny skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Programu do końca edycji. Obrona ataku członka drużyny również, nawet w przypadku obrony sojusznika!
    • Jeśli ktoś będzie chciał zmienić nick w trakcie rozgrywki - proszę o pw. Raporty ze zmienionym nickiem, w przypadku braku informacji, nie zostaną zaliczone.
    • ACSy: Każdy gracz biorący udział w projekcie, rozliczany jest indywidualnie według zasad: (III. 1 Zasady projektu Seek & Destroy)





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • Też się cieszę, że znalazło się tylu chętnych :D

    Ja natomiast zgłosiłem się na ochotnika, żeby w tej rundzie nadzorować wasze Uni podczas S&D, więc witam wszystkich :)

    Jako iż zapisy są już zamknięte to pozwoliłem opracować sobie Podział dla waszego Uni. Powinien on się pojawić wieczorem ok. godziny 21. Z góry informuję iż wojna, która obecnie się toczy między sojuszami [KNR] oraz [OLD] nie została wzięta pod uwagę przy ustalaniu podziału.

    Dodatkowo informuję, że próg starć dla uWezn w tym roku to 180%.

    A poniżej dla przypomnienia zostawiam najważniejsze zasady projektu:
    • czas na wstawianie RW i niszczeń: 4 doby
    • powrót do starego liczenia niszczeń: % za zniszczenie moona =((średnica/100)^2)/17
    Uwaga: % za zniszczonego moona musi przekraczać próg! Czyli zaliczane będą moony od średnicy 5532 w górę!
    Moony do niszczenia zgłaszamy mi przez prywatną wiadomość. Mam maksymalnie 12h na sprawdzenie zgłoszenia. Nadsyłamy nie więcej niż 5 w jednym zgłoszeniu! Wzór zgłoszenia. Kolejne zgłoszenie można nadsyłać dopiero po sprawdzeniu już nadesłanego.
    • Atak na członka własnej drużyny skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Programu do końca edycji. Obrona ataku członka drużyny również, nawet w przypadku obrony sojusznika!
    • Zasady publikacji RW - zwróćcie uwagę na tytuły rw i niszczeń!
    RW: 2008-11-07 10:24:34 - zlyarchiwista [mroczniarchiwiści] - 300 %
    Niszczenia moonów: [NM] 2015-10-09 15:38:24 - zlyOgr [zleZielonki] - 300%

    Zły format nagłówka może skutkować nie zaliczeniem starcia przez program liczący. Liczy się każdy znak.
    • Jeśli ktoś będzie chciał zmienić nick w trakcie rozgrywki - proszę o pw. Raporty ze zmienionym nickiem, w przypadku braku informacji, nie zostaną zaliczone.
    • ACSy: Każdy gracz biorący udział w projekcie, rozliczany jest indywidualnie według zasad: (III. 1 Zasady projektu Seek & Destroy)


    To chyba wszystko :) W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zachęcam do pytania w tym temacie lub poprzez PW do mnie :)
    Coś o mnie o tu ^^

    "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."




    Ex
  • Ja mam pytanie dlaczego wojna nie została wzięta pod uwagę?
    Obydwa sojusze nie darzą się sympatią od uf wystarczy spojrzeć w topke starć, a na dodatek podczas wojny mamy być w jednej drużynie SD. JA TEGO NIE WIDZĘ.
    Drugie pytanie jak można zrezygnować z SD
    uIZAR - [OFF] 165 ST
    uWEZN (UF) - [
    ON] 8 ST
    uDorado - [
    ON] 21 ST
    Poprzednie konto - ProSkaner


    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ProSkaner. ().

  • @Pro

    Wiadomo, że były dwie przyczyny wypowiedzenie tej wojny:
    - brak bana dla tego, co liczyć do 6 nie umie
    - S&D (specjalnie zgłosiliście, aby być w jednej drużynie, a innej niż my).

    Poczekaj do wieczora na podział graczy, a dopiero później płacz ...

    Pozdro.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • przestancie juz z tymi powodami....
    zabawki brac i sie bawic :)

    a SD zostanie zepsute, jesli mod nie wezmie pod uwage wojny, taka jest prawda....

    po za tym jak widać dostaliśmy totanie młodego i być moze mało doswiadczonego moda, stwierdzam to po
    - ilosci postów
    - % wprowadzonego do SD - tez bym nie chcial mieć wiele roboty
    - przyszedl na ochotnika - az jestem ciekaw czemu?
    - nie wział wojny pod uwage - znajac sytuacje na uni, zaklada , ze wielu z nas odpadnie z projektu SD, co pozwoli na zmniejszenie liczenia do minimum....


    chcociaz wolałbym się mylić... jednak jak kazdy wie, ja mam zawsze racje :D
  • Witam w tegorocznej edycji SD uni Wezn

    Na wstępie powiem że wg mojej opinii ciężko było stworzyć teamy zrównoważone punktowo bez mieszania sojuszów (np Banksy to maskotki ^^ i polują na nas wszyscy - to co mamy nie bawić się wogóle i kasacje załączyć?)

    Troszkę wkradło się tu lamentowanie ... OLDy jak stare baby boją się wojny - która czy jest oficjalna czy nie i tak ma miejsce, jedna różnica że bash nie obowiązuje.
    Pro... nie ma sensu rezygnować ... po prostu % ze starcia na członku teamu nie liczy się do s&d ^^ mamy 3 dni na ogarnięcie kuwety, może modek ugnie się do waszej prośby i ewentualnie dostosuje składy do sytuacji... choć s&d zawsze miało łączyć różne składy. Zdarzały się sytuację iż osobiste animozje brały górę, ale to były wyjątki.

    % jak dla mnie na +. Nie chciał bym co rano budzić się bez satek bo większość z nas ma ok 150% na planecie i więcej także....
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • To ja się może ustosunkuję i rozwinę nieco kwestię takiej, a nie innej decyzji.

    ProSkaner. napisał(a):

    Ja mam pytanie dlaczego wojna nie została wzięta pod uwagę?
    Obydwa sojusze nie darzą się sympatią od uf wystarczy spojrzeć w topke starć, a na dodatek podczas wojny mamy być w jednej drużynie SD. JA TEGO NIE WIDZĘ.
    Drugie pytanie jak można zrezygnować z SD
    Wojna pomiedzy waszymi sojuszami nie została uwzględniona głównie ze względu na najważniejszą zasadę równości drużyn(przytoczyłbym cytat z zasad projektu, ale jestem w pracy i z telefonu ciężko ;) ). Probowałem różnych kombinacji, jednakże żadna nie była na tyle korzystna, by móc ją zaakceptować jako oficjalny podział drużyn. Ponadto, drugim czynnikiem decyzyjnym był fakt iż oficjalna wojna miała swój początek w niedzielę, tj. 10 marca, podczas gdy zapisy rozpoczęły się 4 marca. Po poruszeniu tematu z innymi osobami z zespołu S&D decyzję podjąłem taką a nie inną - nawet po zaznajomieniu się z historią uWezn oraz tematu samej wojny.
    Nie wspominając o tym, że każda osoba, która się zgłasza do projektu tym samym zobowiązuje się do przestrzegania zasad i zapisów odnośnie Seek & Destroy, a tam można znaleźć zapis mówiący, że Opiekun, może, ale nie musi wziąć pod uwagę trwającej wojny - tym bardziej tej rozpoczętej już po ogłoszeniu zapisów.

    Odpowiadając na twoje pytanie odnośnie wycofania sie z Seeka @ProSkaner.... Możesz kompletnie zignorować swój udział w projekcie i nie wrzucać żadnych RW. Wtedy też w razie wygranej twojej drużyny nie zostanie ci przydzielona nagroda.

    souris napisał(a):

    przestancie juz z tymi powodami....
    zabawki brac i sie bawic :)

    a SD zostanie zepsute, jesli mod nie wezmie pod uwage wojny, taka jest prawda....

    po za tym jak widać dostaliśmy totanie młodego i być moze mało doswiadczonego moda, stwierdzam to po
    - ilosci postów
    - % wprowadzonego do SD - tez bym nie chcial mieć wiele roboty
    - przyszedl na ochotnika - az jestem ciekaw czemu?
    - nie wział wojny pod uwage - znajac sytuacje na uni, zaklada , ze wielu z nas odpadnie z projektu SD, co pozwoli na zmniejszenie liczenia do minimum....


    chcociaz wolałbym się mylić... jednak jak kazdy wie, ja mam zawsze racje :D
    Zgadza się souris, mój staż moda wynosi mniej więcej pół roku, natomiast staż na forum to około rok ;) Co nie zmienia faktu, że pewne poważniejsze decyzje konsultuję z bardziej doświadczonymi osobami ;)
    Próg procentowy jest ustalany odgórnie i nie mam na niego zbyt wielkiego wpływu. Jeśli duża część uczestników wnosiłaby o podniesienie go można by tą kwestię przedyskutować. Pamiętajcie jednak, że próg nie może być za wysoki, bo Niszczenia też muszą się załapać ;)
    Wszyscy jesteśmy ochotnikami. Każda jedna osoba opiekująca sie tym projektem. Ja jeden ze wszystkich nigdy nie grałem na Wezn ;) Poza tym... Lubię ten projekt i sprawia mi frajdę zajmowanie się nim!
    A co do ostatniego twojego podpunktu... W żadnym wypadku! Z całego serca bym chciał, by wszyscy zgłoszeni ukończyli tę rundę! I będę się cieszył jeśli starć będzie dużo - zarówno dużych, jak i małych! A liczyć lubię, więc... Dajcie mi powód, żebym się oliczył aż bedę mieć dość :fgrin:
    Coś o mnie o tu ^^

    "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."




    Ex
  • Teraz tak tylko patrzę i mam pewne sugestie...

    różnice punktowe we flocie pomiędzy teamami są duuuuże... ale domyślam się że przy indywidualnych rozmiarach niektórych flot opiekun nie miał lepszych opcji.

    Zasady zamieszczania rw fajnie było by przypiąć w temacie z podziałem (z tego co pamiętam na niektórych uniach tak było kiedyś - to tylko moja sugestia :) )

    no i najważniejsze... serio?? różowy do podziału teamów killerów xD?
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • top lan to lata glownie gsami albo mt ... a lmów mam tak mało, że mi ich szkoda. Nie mam zamiaru ich rozbijać dla szpanu - chyba że mi brakuje paliwa na wysłanie więcej floty :D co czasem się zdarza. Ale wiesz, ja nie flociarz jestem, więc gram po swojemu.

    A 180% to chyba wychodzi z niszczenia moona minimalnego dopuszczalnego (jakies 5.5k) - więc zwiększanie progu nie ma sensu. Ustalisz 300% i nagrody za niszczenia moonów nie ma komu wręczyć.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • czubulus napisał(a):

    @Zaqes
    180% to top łan będzie rozbijał swoją flotę o bunkry byle rw było.
    Podział z dupy jak nic chodź ja aż tak złe nie trafiłem.
    Zasady w sumie tego nie zakazują. Skoro lubi być na minus... :rolleyes: Bo jak to mówi mój znajomy - W Seeku ma być rozpierdziel :D

    A co do progu... Osobiście uważam, że mogło być dużo gorzej i mógł zostać ogłoszony nawet niższy ;) A tak to i spora część Satek jest "chroniona", i Księżyców sporo się mieści w progu... ;)

    angelsin napisał(a):

    Teraz tak tylko patrzę i mam pewne sugestie...

    różnice punktowe we flocie pomiędzy teamami są duuuuże... ale domyślam się że przy indywidualnych rozmiarach niektórych flot opiekun nie miał lepszych opcji.

    Zasady zamieszczania rw fajnie było by przypiąć w temacie z podziałem (z tego co pamiętam na niektórych uniach tak było kiedyś - to tylko moja sugestia :) )

    no i najważniejsze... serio?? różowy do podziału teamów killerów xD?
    @angelsin No właśnie różnice punktowe są niewielkie ;) Rozstrzał pomiędzy drużyną z najmniejsza ilością pkt. floty, a największą to niecałe 1,5kk pkt ;) I na prawdę mniejszych różnić nie dało się zrobić, a patrzy się właśnie na różnice drużynowe, a nie indywidualne ;)


    Zasad w temacie z Podziałem nie mogę niestety wrzucić, ale jeśli wam to pomoże to mogę wrzucić do 1. posta tutaj - w Dyskusjach :) Wiem z mojego krótkiego, ale dość intensywnego doświadczenia :D , że niektórzy mają z pewnymi zapisami problem. Dlatego zawsze służę pomocą :fsmile:

    A z nazwami drużyn i kolorami... Nie mogłem się powstrzymać XD


    A co do podziału jeszcze i nie uwzględnieniu wojny... Pamiętajcie, że nie jest nigdzie powiedziane, że z osobami z Drużyny macie nakaz robić ACS-y ;) Tak samo nie ma zasady mówiącej, że musicie latać TYLKO na osoby z innych drużyn. ;) Poza tym w obu sojuszach jest więcej niż jedna czy 2 osoby, więc jak nadarzy się okazja to będzie komu polecieć na gracza z przeciwnego sojuszu ;) Przyznam się, że też zawsze przy robieniu podziału mam ten dylemat: "No nie, nie może tak być, oni są z pokłóconych Sojuszy :/ " i tym kierowałem się podczas robienia pierwszego w mojej karierze podziału(za co dostałem po łapkach :D ). Jednak gdy stanie się obok i spojrzy nieco szerzej na całą sytuację to okazuje się, że nie jest aż tak tragicznie ;)
    Starałem się, żebyście, pomimo wymieszania członków waszych sojuszy, mieli partnera z sojuszu do ACS-a w Drużynie. Nie wszędzie się to udało, ale nic więcej nie byłem w stanie zrobić. Mam nadzieję, że pomimo tego jak najwięcej z Was będzie aktywnych podczas Seeka i zobaczymy wyrównaną walkę 4 drużyn oraz walkę o nagrody w każdej z 4 kategorii ;)
    Coś o mnie o tu ^^

    "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."




    Ex
  • No to na szybkości poprawki, póki za dużo nie wstawiliście:

    Safar napisał(a):

    Nie wiem czy dobrze najwyżej poprawie.

    [NM] 18.03.2019 00:43:21 - Captain Callisto - 287,70%

    [NM] 18.03.2019 00:05:04 - cherrymanboy - 258,64%
    @Safar Nie do końca. W nagłówku musi się znaleźć twój nick z gry oraz nazwa drużyny, do której należysz ;) Nagłówki do niszczeń powinny być w takim formacie:
    [NM] YYYY-MM-DD HH:MM:SS - Safar [Przytulanki] - %%%
    Więc prawie dobrze :) Nie ma znaczenia na przykład kolejność dnia, miesiąca oraz roku. Może być YYYY-MM-DD albo DD-MM-YYYY ;) No i raport taki musisz również wkleić. Musi być to pełna wiadomość z gry zawierająca datę, godzinę starcia oraz koordynaty niszczonego księżyca. Robisz kopiuj-wklej i na forum ;)

    @czubulus No niestety, ale wszystkie nagłówki muszą zostać poprawione na taki format: YYYY-MM-DD HH:MM:SS - czubulus [Pluszaki] - %%%


    Jak już pisałem w najważniejszych zasadach, format nagłówka jest bardzo ważny, bo inaczej nie zostanie zliczony przez program liczący.
    Poza tym... Nie bójcie się wstawiać w raporcie ze starć godziny. I tak ją widać w nagłówkach :P
    Coś o mnie o tu ^^

    "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."




    Ex
  • Prawie. Zabrakło bardzo ważnych informacji o każdym raporcie:
    Atak na księżyc 28.02.2019 23:35:42
    Gdzieś zaginęły data oraz godzina raportu z otrzymanej wiadomości ;)
    Coś o mnie o tu ^^

    "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."




    Ex