Wyliczenie po zebraniu niewidocznego pz

• Rozwiązane

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Szczęście sprzyja bardziej, jak schemat postępowania ("FS" na śmieci + czas odbioru) jest powtarzalny. Jeżeli ktoś ma na tyle floty, żeby puścić 2 ataki i wisieć nimi nad księżycem do zapalenia się lampki, to zostaje kwestia determinacji - można wtedy napisać że to liczenie zawróconej stacji z teleportu kolegi..
  • Jak byś, Matku, wbił dwie minuty po lądowaniu i przeskanowaniu, to bym nie rozmyślał, bo fakt, że nie odbierałem fsów mógł do tego doprowadzić - wisisz nad moonem, flota ląduje i ją rozbijasz. Jak byś rozbił sondy i zobaczył znikające pz - w ogóle bym się nie zastanawiał - mój błąd i koniec. Ale wlot w tej samej sekundzie zakrawa mi co najmniej na megafarta. I to za pierwszym razem, nigdy wcześniej nie wlatując i nie mijając się.
    Dziękuję wszystkim, więcej już nie dociekam.
    Mimo wszystko graty, Matt, bo jesteś pierwszą osobą, która mnie konkretnie zezłomowała.
    nie
  • Napiszę tak, Matek zrobił pewnie to samo co już kiedyś zrobiłem. Wiedział mniej więcej kiedy wraca ci flota, wystarczy krótka obserwacja. Nie wiedział kiedy wróci ci flo dokładnie, ale był w stanie określić kiedy będzie. Ja obserwowałem gościa, który grał dość cyklicznie, floty odbierał, a raczej nie odbierał zawsze na czas, bo dawał sobie 15-20 minut na zalogowanie się na konto.

Jak go wyliczyłem? Czekałem kiedy wyloguje się z konta, 15 minut leci czas i mam czas wysłania flo (ludzie najczęściej popełniają ten błąd, że po puszczeniu FS kończą grę i wylogowują się). Więc mam czas wylotu, wiem o której mniej więcej flo wróci. Puściłem więc atak i żeby nie przestrzelić i wsiałem nad planetą opóźniając do czasu aż zapali się gwiazdka, później strzał i po akcji. Kolega oczywiście mi pomagał, bo wisieć z flotą i ja opóźniać nie jest łatwo jak czasu zostaje 2-3 minuty do wlotu. tak opóźnialiśmy na 4 sondy naraz.

Wbił ci się w czas, bo zapewne też dał sobie 2-3 minuty na wiszenie nad planetą. Zobaczył aktywkę, puścił atak i ... Miał farta, że wstrzelił się sekundę po przylocie głównej flo. Tak bywa :/

• To, co napisał @Starrk jest jasne i oczywiste i w tym przypadku też prawie że tak było.
    Mój sojusznik, @BlackLatteCoffee pięknie mi to wszystko rozpisał z podaniem dokładnych czasów i popierając ładną grafiką ze strzałkami, ale poprosił, żebym się tą tajemną wiedzą nie dzielił. Teraz mi się rozjaśniło i wiem, w jaki sposób mnie policzył.
    Konkluzja jest taka, że nie można wyliczyć kogoś po zebraniu niewidocznego pz, ale popełniłem błąd, który skończył się tak jak się skończył.
    Idę budować flotę ;)
    Dzięki jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi.
    nie
  • Jeżeli ostatnią aktywnością z danego moona było wysłanie floty na fs - to dokładnie znany jest czas wylotu floty. Znany jest czas lotu (jeżeli pz na stałe miejsce - albo po prostu porobił screeny i potem rano popatrzył którego pza brakuje). Tak więc znany jest (co do sekundy) czas powrotu. I tyle zagadki.

Dlatego jak wysyłasz fsa - to jeszcze musisz poklikać po koncie (a szczególnie po tym moonie) - aby potem minutki były zupełnie od czapy. I takiego pza się nie da wyliczyć.
    TOP1 Wezn (po UF)

TOP2 Oberon
    TOP1 Oberon
  • nie jest znany mylisz sie bo jak dokladny czs poznasz ? mozesz puscic sondy kilka razy flota bedzie stała, potem odpuscisz na klika minut a pacjent pusci fsa np w 13 minucie aktywnosci po Twoich skanach , minie kilka minut zeskanujesz i floty nie ma i co jak zgadniesz w ktotej minucie wysłal?

wiec nigdy nie poznasz dokladnego czasu wylotu @dexPL
  • Nie będziesz skanował, tylko obserwował. Zaczekasz 15 minut po aktywności, zapiszesz czas. Zeskanujesz, jeśli w wiadomości minuty będą się zgadzać, a floty nie będzie, to oznacza, że FS został puszczony. Czy ktoś kombinował z czasem to druga kwestia, przy poprawnym puszczeniu FS dokładny czas wylotu (a zatem również powrotu) jest nie do wyliczenia przy FS zatrzymaj moon-moon bez ściągnięcia moona.

Lwica jest boska :)
  • Da się wyliczyć powrót FSa z niewidocznego PZta :whistling: (w momencie robienia FSa... )
    kilka osób na Cosmos o tym się przekonało...
    Obserwacja klienta, gdzie robi FSy, kiedy i jak.... Potem rozbić kilka sond i obserwować a zazwyczaj robione FSy były w tym samym układzie i nieodbierane przed wlotami :thumbsup: kilku krotnie niestety pomyliłem się o kilka minut lub zaspałem ze startem.
    Pozdrawiam byłych sojuszników [DT, Kredki oraz GTS] oraz znajomych z uni Cosmos gdzie zaczęła się przygoda :saint:
    w0jci3ch [D T] & Eneczka [D T] vs. Wujek Adam [Zmory] ~ 58641.42% - TOP 1 ACS

• Wokół nas jest to, co potrzebujemy, aby wygrać.…
    • Pamiętaj czego się nauczyłeś. Ocalić cię to może
  • buleon wrote:

A o co rozbijesz sondy na planecie bez obrony i floty u gracza bez sojuszu i - choć tego nie da się z poziomu galaktyki stwierdzić - najprawdopodobniej bez buddy?
    Obrona na planecie zawsze jest u aktywnego gracza, ktory sie cokolwiek pilnuje chocby po to by uchronic dzienne wydobycie. A skoro robi fs-y to znaczy, ze pilnuje konta z mniejszym lub wiekszym zaangazowaniem.
  • Truck driver wrote:

buleon wrote:

A o co rozbijesz sondy na planecie bez obrony i floty u gracza bez sojuszu i - choć tego nie da się z poziomu galaktyki stwierdzić - najprawdopodobniej bez buddy?
    Obrona na planecie zawsze jest u aktywnego gracza, ktory sie cokolwiek pilnuje chocby po to by uchronic dzienne wydobycie. A skoro robi fs-y to znaczy, ze pilnuje konta z mniejszym lub wiekszym zaangazowaniem.
    Głupoty piszesz z tą obroną.
    U9 TOP 145 OFF
    u56 TOP 85 OFF [Emeryci]
    Xanthus TOP 5 ON [Sprite]
  • Truck driver wrote:

Scofield u9 wrote:

ZAWSZE występuje obrona.
    Dopisalem, ze o ile sie pilnuje i zaglada na konto. Ale widac, ze lepiej Tobie wyrwac cos z kontekstu i sie czepiac zamiast odniesc sie do calej tresci.
    Odniosłem się do całej treści choć przytoczyłem jej część. @Reaver przedstawił Ci wyżej sytuacje, w której nie jesteś w stanie rozbić sondy. Nie są to sporadyczne przypadki, gdzie topowi gracze (tacy chyba się pilnują?) mają 0 obrony, satelit, floty na planecie.
    U9 TOP 145 OFF
    u56 TOP 85 OFF [Emeryci]
    Xanthus TOP 5 ON [Sprite]
  • Truck driver wrote:

buleon wrote:

Na u68 sporo top eko ma zero obrony na planetach i moonach. Po dwa nie trzeba na każdej tak mieć. Może potem rzucę jakiś skanem jak znajomi pozwolą. ;)
    [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
    [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
    :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!