Wsparcie dla nowego gracza na starym uni

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wsparcie dla nowego gracza na starym uni

      Nie wiem czy taki pomysł był wpadłem na coś takiego jak wsparcie dla gracza który ma na starcie bonus w zależności od stażu Uniwersum.
      Np.
      Ktoś zakłada nowe konto na starym uni to wiadomo nie ma szas dogonić :D
      dostałby na start np. 200% większe wydobycie surowca z kopalń czy dodatkowa ilość surowca na start aby miał większe szanse dogonić gre (graczy) bo spóźnił się z wiadomością że jest nowe uni i nie założył konta wraz z dniem startu nowego wszechświata (wersja pl.) Uniwersum (wersja ang.) - może to i szalony pomysł ale nie głupi :P
      lub. coś w tym stylu ale np. dla starych uni powyżej iluś tam dni...
      Im starsze konto tym lepszy bunus na start :D
      może to coś by dało dla zachęty???
      hmm...
      powiem chetnie sam bym zalozyl konto na farnir ale juz tyle dni stoi nowe uni ze nie ma sensu czekam na nowe ... tak moze myśleć gracz. - Ale to moje zdanie.
    • Jak dla mnie taki bonus powinien obowiązywać dla startujących na najstarszym uni z każdej pozostałej do wyboru prędkości. Do momentu doprowadzenia konta do poziomu x% (tu wartość do ustalenia) konta zajmującego obecnie pozycję 100 w statystykach. Beneficjentami takiego rozwiązania byliby zarówno nowi jak i starzy gracze. Nowi widzieliby sens klikania na starym uni (zamiast ładować się w nowe uni które za 5 miesięcy i tak będzie martwe). starzy mieliby świeży dopływ kont na uni (spory procent z nich stanowiłyby przyszłe farmy, pozostałe mogłyby być potencjalnymi ofiarami na miarę kolejnego ST) co z kolei dawałoby motywację do dalszego klikania w obrazki.

      Niestety propozycja nierealna, jak wszystko, co powoduje, że komercyjny projekt pod nazwą ogame przynosiłby jego twórcom mniejsze zyski, a tak by było w przypadku promowania starych uni. W momencie startu nowego uni jest ono oczkiem w głowie GF przez powiedzmy miesiąc, gdy kilkuset graczy wydaje co kilka dni pieniądze na anty. Potem następuje przeniesienie uwagi na nowe uni, potem następne, kolejne i tak dalej, aż do momentu kiedy utrzymanie serwerów i pensje dla pracowników nie będą bilansowane dochodami z anty przynajmniej w 50-60% (resztę można aktualnie przerzucić z bardziej dochodowych projektów firmy, ale wszystko ma swoje granice).

      Coraz częściej myślę, że ogame.pl jest w fazie intensywnego wygaszania, bo tylko tak można tłumaczyć niechęć twórców do uatrakcyjnienia rozgrywki (apka na telefon?). Po prostu cykl życiowy ogame dawno się skończył, tylko ciężko to wszystko wyłączyć pewnej nocy i oznajmić graczom, że to koniec.


      nie ufam tym, którzy nie chcą być poza systemem
    • roermond napisał(a):

      I od razu nadużycia,zakładanie fakowych kont i czerpanie z tego korzyści.Ludzue ogarnijcie się,Po to powstają nowe uniwersa żeby na nich grać.A tak powstają twory i po przekroczeniu progu 500k złom i idlak się robi.
      Masz rację, tak na pewno by było, tylko czym się to różni od kupienia puszkonta na alledrogo, lub od znajomego z uni, który kończy grę, bo już ma w perspektywie nowe uni, na którym znowu przez dwa tygodnie porządzi? Jak ktoś ostrożnie loguje, to może trzepnąć ST na takim koncie ze sporą częstotliwością i utuczyć się w szybkim tempie. Jedno pusz konto za mało, a portfel pozwala na ekstrawagancję? Czemu nie 5 pusz kont, albo więcej (tylko trzeba wtedy logować na nie z zachowaniem ostrożności). Proceder jest i będzie, a bonusik dla nowych na uni raczej nie przechyli szali w żadną stronę. A jakby jakiś szaleniec stworzył więcej kont, które po przekroczeniu 500k stałyby się idlakami, to pamiętaj że idlakami byłyby dla wszystkich, więc sam proceder szkodliwy dla spoleczności uni by nie był, wręcz przeciwnie.


      nie ufam tym, którzy nie chcą być poza systemem