Odgrzewany kotlet- technologia laserowa

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Odgrzewany kotlet- technologia laserowa

      jako ze najbardziej badziewna technologia w tej grze (w mojej opinii) dostala nawet fajny bonusik postanowilem napisac kilka slow na temat kolejnej badziewnej technologii- technologii laserowej.


      kiedys szukajac zupelnie czegos innego w google trafilem na pomysl wykorzystania technologii laserowej. pomysly z bonusami byly rozne- od dosc ciekawych do zupelnie fantastycznych. nie pamietam wszystkich (napewno gdzies to tu na forum jest wiec sobie poszukajcie) wiec chcialbym wymienic dwa ktore nawet logicznie przychodza do glowy:

      1) bonus do produkcji energii JEDYNIE z satelit- glupi 1% na poziom zrobilby juz "cos" aczkolwiek moznaby sie pokusic nawet o 2%;p
      2) bonus do ataku dzialek laserowych- zeby nie byc pazernym tu zaproponuje 1% co drugi poziom badania. dobra powiecie ze jest technologia bojowa. no ok ale ten bonus dzialalby tylko na dzialka laserowe, tak samo jak np technologia jonowa tylko na dzialo jonowe. ogolnie w tym punkcie chodzi mi o to ze majac bonusy ataku do kazdego typu obrony moznaby bardziej kombinowac ze skladem obrony na planecie. bonus nie dotyczylby statkow

      punkt 2 jest dodatkowa opcja

      napisalem ten watek glownie dlatego by pokazac srodowisku Ogame ze moznaby usprawnic kilka badan i nadac im SENS rozwoju lub poprostu wieksze znaczenie, co mogloby sie przelozyc na poszerzeniu stylu gry. na forum pelno jest pomyslow ludzi co do badan (i nie tylko) ktore by urozmaicilyby rozgrywke nadajac nowe cele dla jeszcze wiekszej rywalizacji. nie znam sie az tak ale w mojej opini dodanie dodatkowej funkcji do powiedzmy badan czy czego kolwiek w takiej grze przegladarkowej to chyba nie jest jakas wielka trudnosc...


      podsumowujac. moze czas by ludzie wyzej pomysleli nad jakimis fajnymi update'ami dla powiewu swiezosci w tej grze.

      dziekuje i zapraszam do dyskusji
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Uważam że podnoszenie energii dla Ss ma sens, ale z przelicznikiem profitu podobnym do t. plazmowej. To znaczy, na zimne planety większy profit, na umiarkowane średni, a na gorące niski.

      Kwestia merytoryczna - nie podoba mi się, że technologia nadprzestrzenna dostała ten update. Prędzej pasowałoby to do rozwoju poziomów stoczni (z uwzględnieniem dalej idących jej reform), albo nowego rodzaju badania. Swoją drogą masz rację, że między technologią laserową i bojową panuje pewna nieścisłość. Ja kocham klimat i wiem, że w grze jest kilka paralogicznych absurdów, które stworzyli ludzie nie mający pojęcia o klimatach science-fiction. Napisane żeby było - większość ludzi nawet nie wie co czyta. Ale brzmi patetycznie, więc jest ok. Tymczasem rzeczywiście - fajnie by było gdyby każdy element gry posiadał swój własny wachlarz rozwoju. Każdy z trybów dostarczania energii, surowca, przestrzeni magazynowej posiadał swój osobny suwak optymalizacji, dostosowanej do własnych potrzeb. Każdy statek wyposażalibyśmy we własny rodzaj uzbrojenia (np. im większe uzbrojenie, tym relatywnie wolniejszy statek), a cargo (w tej samej zasadzie) miałoby regulowaną relację prędkości i pojemności). Można by to wszystko zmontować w bardzo intuicyjny interfejs tych "suwaków" i każdy gracz mógłby bardziej eksponować unikatowość swojej floty, obrony, ekonomii. No ale to są tylko wizjonerskie bajania mojej głowy.

      Reasumując - tak, GF ma problem z merytoryką badań / tak, zgadzam się że na badaniach cała gra stoi.
    • Właśnie chciałem dodać temat na temat Tech. laserowej a widzę że już jest coś więc się dopisze z moim pomysłem.

      tech. laserowa na każdy poziom jakiś procent np. 1% czy 5% zwiększałoby siłę ataku dla jakiegoś typu statku czy obronny ;) czy coś w tym stylu.
      czy chociażby
      Pomysł opcjonalnie:
      np. co 5lev. zwiększa siłę ataku podstawowego (nie licze tech. bojowej. by sie dodawalo) Lekkich laserów czy Ciężkich laserów.
      czy atak dla CM bo są drogie porównując wydajność.
      lub dodawało by upgrade dla danego typu statów szybkie działa na coś

      Albo uruchomić coś w dziale obroonym. bo nie ma żadnego bufa w obronie szybkich dział na statki.

      Osobiście wole bufy na Statki ;)
    • EBOLA napisał(a):

      Albo uruchomić coś w dziale obroonym. bo nie ma żadnego bufa w obronie szybkich dział na statki.
      pomysl dobry ale musialoby to wygladac mniej wiecej tak:

      podnoszenie tech. laserowej zmniejszaloby procentowo mozliwosc uzycia szybkich dzial statkow.


      tekst do opisu moglby wygladac tak:

      "poprzez udoskonalanie tej technologii mozliwa jest szybsza reakcja systemow namierzajacych wrogie floty, skutkujac oddaniem strzalu zanim jeszcze zrobia to wrogie jednostki"
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Hermes napisał(a):

      Każdy statek wyposażalibyśmy we własny rodzaj uzbrojenia (np. im większe uzbrojenie, tym relatywnie wolniejszy statek), a cargo (w tej samej zasadzie) miałoby regulowaną relację prędkości i pojemności). Można by to wszystko zmontować w bardzo intuicyjny interfejs tych "suwaków" i każdy gracz mógłby bardziej eksponować unikatowość swojej floty, obrony, ekonomii. No ale to są tylko wizjonerskie bajania mojej głowy.
      Coś takiego było w xwars, bardzo proste w prowadzeniu. Problem z ogame jest taki że kod gry jest zbyt skomplikowany i najprostszym rozwiązaniem było by napisanie go od nowa, takie OGAME2, ale za małe zainteresowanie jest i GF tym się nie zajmie bo się nie opłaca :p
      Ciekawe funkcje z xwars:
      Budowa własnych statków i ich sprzedaż ( z tego co pamiętam, jak wybudujesz jakiś to nowe badania na niego nie wpływają, tylko na kolejne ze stoczni, więc flotę trzeba było albo sprzedawać albo na mięso wysyłać aby była zgodna z aktualnymi badaniami :p)
      Moduł lotniskowca - przenosił najmniejsze okręty
      Złoto można było zdobyć tylko na 1 gali
      Specjalizacje ras - jedna była bardziej górnikiem, druga od badań inna od floty (jeszcze dyplomacja była)
    • Puck napisał(a):

      Problem z ogame jest taki że kod gry jest zbyt skomplikowany i najprostszym rozwiązaniem było by napisanie go od nowa, takie OGAME2, ale za małe zainteresowanie jest i GF tym się nie zajmie bo się nie opłaca

      wiec jaki sens jest tworzenie na forum dzialu jak ten skoro i tak nic nie bedzie wprowadzone a ludzia tylko nadzieje sie robi tym bardziej ze mam pomysly do kazdego badania;d


      chyba czas stworzyc wlasna gre XD
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Tak sobie myślę, że od siły ognia jest już technologia, nazywa się bojowa. I chyba nie ma sensu, żeby jakakolwiek inna technologia dublowała ten efekt, zwłaszcza gdyby miała to robić w odniesieniu tylko do niektórych statków/obrony.

      Trzeba szukać takich bonusów, które odnoszą się do tych składowych uniwersum, które są obecnie stałe i nie ma możliwości ich modyfikować badaniami.

      Przykładowo ładowność statków była stała, dana raz i koniec. Nie masz wpływu. Więc zmodyfikowano grę w takim kierunku, że pojawiła się możliwość rozwoju tego elementu poprzez badanie. Trzeba więc szukać czegoś podobnego do ładowności, np. spalania
    • Puck napisał(a):

      kod gry jest zbyt skomplikowany i najprostszym rozwiązaniem było by napisanie go od nowa
      Otóż to. Gra idzie w update'y.

      Myślę, że GF wcale się nie lenią. Okresowo dzieją się ciekawe rzeczy. Mamy ciekawą, idącą z duchem czasu szatę graficzną (przepiękne grafiki), mistyczne opisy reliów gry. Czasem przychodzą przełomowe zmiany, jak nie tak dawne zakrzywienia, czy jeszcze świeższe relokacje na skrajne pozycje układów. Jednak rzeczywiście merytoryka w badaniach jest trochę zrobiona na potocznym kolanie - i z uwagi na to, że jako jedyny element uniemożliwia utratę zdobytych punktów (co jest unikatowym aspektem badań), zasługuje na sporo więcej uwagi. Może nawet na szerszą rozbudowę. Jakby nie patrzeć, badania dokręcają śrubę naszych stylów gry. Kto wie co czas przyniesie.

      @@'Piciu', bardzo przytomne uwagi. Podzielam zdanie - bo Tb, To i O mają jeden z czterech podziałów badań, tutaj bojowych. Jednak nazwanie technologii laserowej, jonowej i plazmowej badaniami podstawowymi wypacza trochę kojarzenie tych badań z przydzielonymi im funkcjami - zwłaszcza, że na ich ikonach ukazane są szczelające rzeczy. Tylko o to bym się czepiał. Możnaby tak naprawdę zostawić to wszystko jak jest, ale nazwać i opisać nieco inaczej. Byłoby bardziej merytorycznie i przede wszystkim klimatycznie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Hermes ().

    • dla mnie najważniejsze co mi sie podoba w ogame co jest super to brak limitu np. jak z zakładaniem koloni do tego astrofizyka chcesz rób rekordy może się uda za życia (bez kasy :) (Ja czasem kupuje AM - wspieram grę finansowo) . To mnie nakręca jak coś nie ma limitu można budować inwestować we własne drzewko rozwoju i się cieszyć tym.
      Dlatego nie podoba mi się że część badań jest bezsensu budowa i nic nie daje.
      Wyobrażam to sobie jak drzewko umiejętności bohatera. ;) (tutaj trzeba użyć wyobraźni troche o co mi chodzi.)
      jeden inwestuje w takie talenty a inny w inne.