Kiedy połączenie z innym Uniwersum?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Kiedy połączenie z innym Uniwersum?

    Witam,
    tak rzucę pytanie w przestrzeń kosmiczną, choć nie wiem gdzie i kiedy doleci:

    Kiedy połączenie Dorado z innym Uniwersum?

    Aktywnych graczy coraz mniej, a na urlopowiczów latać się jakoś nie da.
    Jeśli jesteś za - polub ten temat.
  • OKi dzięki za informację.
    Faktycznie nie doczytałem.
    ALE:
    pytałem kto jest za - nie przyspieszasz w ten sposób procesu połączenia dając mi -1
    druga sprawa Ty grasz na Dorado? Bo jeśli nie to kiepsko wcinać się tam gdzie nie proszą. :/
  • Nie gram na Dorado, ale nie bardzo masz jak zabronić mi wypowiadać się w tak ogólnym temacie, jakim jest fuzja jakiegoś uniwersum. Tak młode uni jakim jest Dorado nie nadaje się do fuzji. Ba, wciskając je do kolejki, przeciągasz tylko czas oczekiwania na fuzję dla starszych uniwersów, które są w o wiele gorszym stanie i swoje już czekają :)
    Także kolejny śmieszny temat dla nowego uniwersum :)

    E:
    Universum Dorado x6x2
    591 aktywny

    Universum Libra x7x2
    416 aktywny

    Twoje młode uni ma więcej aktywnych graczy niż Libra po ostatniej fuzji z dwoma innymi uniwersami, więc na jakiej podstawie domagasz się fuzji dla takiego brzdąca?

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Starrk ().

  • Starrk napisał(a):

    Nie gram na Dorado, ale nie bardzo masz jak zabronić mi wypowiadać się w tak ogólnym temacie, jakim jest fuzja jakiegoś uniwersum.
    Nie zabraniam Ci się wypowiadać. Dziwię się tylko, że głosujesz (jeszcze negatywnie) w sprawie, która Cię nie powinna interesować. Nie grasz na tym Unii więc czemu głosujesz przeciw?
    Co do innych Uniwersów - niech tam gracze robią swoje posty. Ja nie będę im dawał za to -1.
  • Głosuję przeciw, ponieważ twoje zapytanie jest najzwyczajniej w świecie niepoważne.
    Jakby 10ciolatek pytał innych 10ciolatków, czy mogą sobie przegłosować i kupić alkohol. W obu przypadkach odpowiedź jest ta sama: nie, za młodzi jesteście.
    Najmłodszym łączony uniwersum był zdaje się Yildun, który jako najgorszy w grupie i tak musiał czekać rok na łączenie.
  • Co za cebula w komentarzach, naprawdę. Nie udzielić odpowiedzi, tylko żałować fuzji, bo na jakiejś Librze, która tutaj nikogo nie obchodzi, jest 100 graczy aktywnych mniej. To jest żenada. Zawiść, eh ręce opadają.

    Dorado jest stosunkowo młode, to fakt. Ale liczba kont spada w zatrważającym tempie. Osobiście dawno nie grałem i np. nie wiedziałem, że fuzje średnio są co 2 lata. W tym tempie kasowania kont przez GF (idlaków) za 1,5 roku zostanie może z 500 kont (już jest tylko 1300). Trzeba się upominać o swoje i walczyć. Bezczynność do niczego nie doprowadzi.
  • Hefajstos napisał(a):

    Co za cebula w komentarzach, naprawdę. Nie udzielić odpowiedzi, tylko żałować fuzji, bo na jakiejś Librze, która tutaj nikogo nie obchodzi, jest 100 graczy aktywnych mniej. To jest żenada. Zawiść, eh ręce opadają.

    Dorado jest stosunkowo młode, to fakt. Ale liczba kont spada w zatrważającym tempie. Osobiście dawno nie grałem i np. nie wiedziałem, że fuzje średnio są co 2 lata. W tym tempie kasowania kont przez GF (idlaków) za 1,5 roku zostanie może z 500 kont (już jest tylko 1300). Trzeba się upominać o swoje i walczyć. Bezczynność do niczego nie doprowadzi.
    Nie czytaj tych postów jako "co Cie obchodzi libra" tylko....

    Start uni zawsze jest okresem w życiu serwera gdzie aktywność jest większa. Przed ostatnim łączeniem robiłam różne porównania jak liczba graczy malała w czasie. Zauważyłam że im więcej graczy na początek (lub po fuzji) to gwałtowniejszy spadek. Każdy serwer ma swoją optymalną liczbę graczy, niezależnie od początkowej liczby graczy wszystkie +/- dochodzą o jednym czasie do tego.

    Po łączeniu nie powinno być takiego sadku. A jednak. Pomimo że łączymy serwery na których gracze grają długo i powinni nadal grać to więcej ludzi kończy grę po łączeniu. Powiedzmy że w sumie z serwerów łączonych miesięcznie ubywa 10 kont. To po łączeniu tych kont jest 15. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • @ciap

    Może dlatego kończą grę po fuzji, że fuzja została przeprowadzona zbyt późno? I po prostu różnice w statystykach pomiędzy łączonymi uniwersami są zbyt wielkie? Tego nie wiem, ale na zdrowy rozsądek, tak bym obstawiał. Wydaje mi się, że trzeba szukać przyczyn, a nie patrzeć na skutek bez refleksji.

    Niemniej strasznie mnie też dziwi, że GF w dalszym ciągu kasuje idlaków. To najtrudniej przeboleć. Czy ktoś wie, dlaczego mimo spadku liczby kont na uni, ciągle, od tylu lat, to robią?
  • Ja jestem tego zdania, ze jak chcesz klepac eko to wybierz najspokojniejsze uni i graj nie domagajac sie fuzji. A jesli chcesz grac flota i szukasz wrazen to zacznij od nowa gre na Quantum czy na Spicy i jesli jestes dobrym flociarzem to sobie poradzisz. Pewnie bez znaczenia to moje zdanie ale mam prawo jak kazdy do napisania wiec bez zaczepek prosze :)
  • Hefajstos napisał(a):

    Może dlatego kończą grę po fuzji, że fuzja została przeprowadzona zbyt późno? I po prostu różnice w statystykach pomiędzy łączonymi uniwersami są zbyt wielkie? Tego nie wiem, ale na zdrowy rozsądek, tak bym obstawiał. Wydaje mi się, że trzeba szukać przyczyn, a nie patrzeć na skutek bez refleksji.
    Teoretycznie fuzja nie ma wpływu na różnice punktów aż tak bardzo jakby mogło się wydawać. Np. jest dwóch górników na uni X i Y, obaj mają po 100kk punktów i grają na tych samych parametrach. Gracz X farmi szaraków, lata na ekspedycje i nie dostał złoma. Gracz Y gra tylko z eko i 2 razy dostał złoma z wypchanymi DT na kopalnie. Gracz X zrobił 100kk punktów, gracz Y tylko 50kk. Dochodzi do łączenia. Gracz Y psioczy że jest gorszy. Różnice które powstały - fuzja ma mały wpływ, po prostu różnice powstają w wyniku różnej gry.

    Inna rzecz to wiek serwera. I tutaj czas w którym zrobimy fuzję też nie ma znaczenia. Jeżeli dziś połączymy to jeden serwer będzie 1 rok starczy. Jeżeli zrobimy fuzje za 2 lata to różnica nadal będzie 1 rok.


    Hefajstos napisał(a):

    Niemniej strasznie mnie też dziwi, że GF w dalszym ciągu kasuje idlaków. To najtrudniej przeboleć. Czy ktoś wie, dlaczego mimo spadku liczby kont na uni, ciągle, od tylu lat, to robią?
    board.origin.ogame.gameforge.com/
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • @Hefajstos ale GF niczego nie kasuje...
    W myśl zasad gry, konta z automatu się kasują po (chyba) 34 dniach. Wyjątkiem jest opcja premium - antymateria.
    A dlaczego sobie tak wymyślili? A żeby 3/4 graczy-botów startujących razem z serwerem nie zapychało wiecznie galaktyki. Przy ostatniej fuzji przenosili nawet idlaków i zbanowanych. Płacz o brak miejsc był niemiłosierny.
  • Fuzja Dorado z czymkolwiek byłaby możliwa wyłącznie wtedy, gdyby "za" w ankiecie był Pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina. Wtedy to by zrobili fuzję nawet z przystankiem tramwajowym i paczką misiów Haribo.

    Albatros, Starrk Ci minusuje, bo boi się, że zrobią fuzję Dorado z Librą, i będziesz dla niego zielony przez następną dekadę :D
    Si vis pacem, para bellum