Domagamy się UniFusion lub chociaż podniesienia prędkości.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Domagamy się UniFusion lub chociaż podniesienia prędkości.

    Zakładam ten temat z nadzieją, że coś ruszy w temacie. Nie liczę na jakiś duży oddzew bo tu w działach na forum Aquarius ciężko o jakiś post. Od 3 miesięcy gram na uni z racji tego, iż trafiłem akurat w czesie unifusion i nie mogłem wybrać Quantum, a ta konfiguracja była dla mnie najlepsza. Kiedy zaczynałem było jeszcze ok 1200 kont, dzisiaj jest ok 900 w tym ponad połowa, albo nawet dwie trzecie to wieczne urlopy i idlaki. Codziennie z samej topki znikają konta. Tu nie ma już jak się rozwijać. Wszędzie puste układy nawet 1, 2, 3 gala. Dlatego domagam się podjęcia jakiś kroków by coś z tym zrobić. Kiedy UniFusion? Choćby nawet podnieść na razie prędkość eko na x7 jak to już jest na większości uni oraz prędkość badań. Nie zamierzam kończyć tutaj gry i zaczynać od nowa na jakimś innym uni bo to nie ma sensu.
    Pozdrawiam.

    @Art
  • Przyspieszenie tempa raczej nie pomoże, wielu graczy, którzy są mało aktywni (Czyli, jak dobrze zauważyłeś, większość na aquariusie), zostaną dodatkowo odstraszeni przez większą szybkość, a I satysfakcja z punktów mniejsza :P

    Trzeba jednak przyznać (ze smutkiem), że ten serwer umarł, nawet nie ma komu dexu sprzedać bo nikt nie lata! Nic oprócz fuzji tu chyba nie pomoże... też żal mi konta, tym bardziej, że nie ma gwarancji, że nowo wybrane uniwersum nie okaże się podobną klapą...
  • Aquarius jest generalnie tragicznie ciężki. To jedyne uniwersum w Polsce, które ma jednocześnie złom z obrony i podniesiony speed floty. Sprawia to, że nie da tu się grać mało aktywnie. Trzeba albo all in, albo wcale. Sprawia to, że mamy mało górników, bo górnicy lubią się zabunkrować. Flociarze mogą latać tylko na siebie wzajemnie. Z takim ustawieniem parametrów to z góry było skazane na porażkę.

    Na takim Zibalu (aktywny złom z obrony) atak gwiazdami trwa minimum 4 godziny (w układzie). Komu się chce czekać 8h na zysk rzędu 50-100 kk? Niewielu osobom.
    Na choćby Yildun są gracze z potężną liczbą gwiazd, ale tam wystarczy normalnie efesować, bo nikt gwiazdami nie poleci, gdy zysku nie widzi.
    Na Aquariusie efesowanie nie wystarczy i trzeba się zdrowo nakombinować, żeby normalnie grać.

    Jednoczesny speed floty i złom z obrony to parametry nie do utrzymania przy unifusion. Nawet umawiając się, że mnożnik prędkości floty i % PZ z obrony to wartości, które można jak speed eko zmienić jednym kliknięciem myszy gdzieś w Niemczech, to specyfika Aquariusa nie zostanie zachowana, o ile nie będzie łączenia międzynarodowego, bo kilka uniwersów podobnych jest, choćby amerykański Oberon, który ma nawet ładowność sond.

    Wracając do Polski, Aquarius to drugie pod względem wieku uniwersum, które jeszcze fuzji nie przeszło, a z uni ze speedem floty - najstarsze. Piszę o speedzie floty, bo to była opcja brana jako priorytet przy łączeniu, tzn. starano się przede wszystkim łączyć unie z tym samym speedem floty. Z tego powodu wykluczyłbym Zibal, który zresztą punktowo pasuje bardziej do Xanthusa lub Taurusa niż do Aquariusa, a także Cosmos. Zostaje Bellatrix i Dorado, ale to ostatnie ma dopiero 4-5 miesięcy i wciąż sporo graczy. Bellatrix natomiast to najmniejsze uni w Polsce, na fuzję czekają tak samo jak i Aquarius. Parametry zbieżne (x4/x4 przy x5/x3 Aquariusa), nieco mniejszy PZ, nieco mniej pól bonusowych na Bellatrix, ale te zmiany nie sprawiają raczej problemu. Natomiast pozostawienie złomu z obrony zabije Bellatrix do końca :D

    Lwica jest boska :)
  • Przy wyborze uni do powrotu mając do wyboru od Zibala w dół wybrałem właśnie Aquarius ze względu na parametry. Żałowałem tylko, że nie było x5 speed floty, ale do x3 już się jakoś przyzwyczaiłem bo nie jest to aż tak tragiczne jak x1. Nie sądziłem, że to aż taka klapa wyjdzie, tak to poczekałbym na Europę te 4 dni. Jestem górnikiem 100% czasem farmiącym i od założenia konta mam obronę na 0. Według mnie stawianie WR, LDL czy innych to zwyczajna strata surowca, który wolę wrzucić w kopalnie lub badania.

    Właśnie ze względu na brak graczy postuluje o podwyższenie speedu eko i badań bo gdzieś trzeba nadrobić surowcami tą pustkę na uni, która nie pozwala szybciej się rozwijać.

    @Fifi Imperator jak coś to ja jestem chętny na Twój deuter.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dr Grande ().

  • buleon napisał(a):

    To Bellatrix miała x4 floty. I skoro Cię sondami nie wyfarmiają, to grasz bardzo aktywnie.
    Interesuje mnie tylko x5 w górę chociaż eko.

    Jeżeli do aktywnej gry zaliczyć codzienną zbiórkę i zalogowanie się kilka razy by sprawdzić czy satki całe to tak gram aktywnie. Co do farmień sondami to myślę, że one po prostu nie mają właściwości bojowych i przy zderzeniu z satkami i DTkami wychodzi remis. Ale tego nie sprawdzałem w Trashsimie, więc nie jestem pewny.
  • kruszynka napisał(a):

    buleon napisał(a):

    @kruszynka pomożesz tutaj jak na Bellatrix i wyczarujesz nam @Art ? :)
    Już wczoraj mu wspominałam, że Aquarius też by chciał ankietę :)
    Tylko tutaj w sumie mało osób się wypowiedziało. I tak naprawdę jakich chcecie zmian? Tylko eko?

    Mało osób się wypowiedziało bo to uni ledwo żyje. Całe ciągi układów są puste, nie ma co farmić nawet. DID jak widać po założonych tematach też nie żyje. Najlepiej jakby podnieść tylko eko i badania co by wyrównalo chociaż za farmy, których nie ma.
  • Za chwilę pojawi się ankieta w sprawie prędkości Eco. Tutaj zapewne będzie większa chęć uzyskania eco x7, dlatego też nie mogę zaproponować zwiększenia prędkości badań przy eco x7, gdyż jest ona uzależniona od prędkości ekonomii, jej maks to 12. Zatem ekonomia nie może być większa niż 6.

    Proszę mieć to na uwadze przy oddawaniu głosu.
  • Ogłoszenie już jest:
    Zmiana konfiguracji universów Aquarius & Bellatrix


    smoki napisał(a):

    Szanowni Gracze,


    mam przyjemność poinformować, że przegłosowane przez Was konfiguracje universów zostaną wprowadzone 25 marca ok. godziny 10:00.
    • Aquarius
      • Zmiana prędkości ekonomii z x5 na x7
    • Bellatrix
      • Zmiana prędkości ekonomii z x4 na x7
    Pozdrawiamy,
    Wasz Zespół OGame
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik