Wymarzone uniwersa

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wymarzone uniwersa

      Witam serdecznie!

      Poza sporadycznymi ankietami odnośnie badania popytu na cechy nowych uni, oraz wyrażaniem zgubionych w toku dyskusji luźnych o tym opinii, nie było dotąd miejsca na tego typu pomysły i rozkminy. Dzięki jednej z takich właśnie opinii, oraz w związku z ostatnim poruszeniem odnośnie fuzji i idących za nimi zmian parametrów, wpadłem na pomysł założenia wątku, w którym każdy może zaprezentować swoją wizję wymarzonego uniwersum. Za inspirację dziękuję koledze @john malkowitz007. Sądzę że temat poruszy nasze wyobraźnie, a z ciekawszych pomysłów wynikną równie ciekawe dyskusje. Kto wie, może niektóre z tych modlitw jeszcze wysłuchają jakie kosmiczne bóstwa i stworzą nowe, specyficzne wszechświaty. No ale nie to jest credo mojej intencji. Nie jest to więc wątek typowo projektowy, o charakterze wnioskowym w relacji gracze - team. Chodzi o zabawę i kondycję forum. Wszystkie wizje dozwolone - i te sensowne, i te absurdalne.

      Aby treść tematu była w miarę przejrzysta, sugeruję każdy nowy pomysł opisać w miarę transparentnie, podobnie jak ma to miejsce w raportach wojennych, czy właśnie nowych uni. Nie będę niczego ustalał, bo nie przewiduję takiej potrzeby ani sensu. Z resztą nie mogąc się postrzymać, sam zaprezentuję przykład jednej z moich fantazji...

      Nazwa uniwersum: Strefa 11
      Prędkość ekonomii: x11
      Prędkość flot: x1 (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      Debris: 90% floty (1 poziom doku: 50%, z aktualnym wykładnikiem rozwoju)
      Galaktyki: 11
      Paczka na start: 11.000 metalu, 11.000 kryształu, 11.000 deuteru, 11.000 Antymaterii, + 11 pól
      Oddam konto na forum
    • Nazwa uniwersum: xxx
      Prędkość ekonomii: x7
      Prędkość flot: x4 (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      Debris: 70% floty (1 poziom doku: 25%, z aktualnym wykładnikiem rozwoju) z doświadczenia wiem ze większy debris prowadzi do sytuacji patologicznych gdzie osoba po złomie stawiając za raz po gongu antyrecki nie raz wychodzi na +
      Galaktyki: 5
      Zużycie deuteru 0,5
      Paczka na start: xxx + 30 pól i obowiązująca stara zasada dotycząca relokacji :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 2+2 ().

    • Nazwa uni: Chaos
      Prędkość flot: x1 (co dwa lata ankieta wśród graczy, czy zwiększyć aktualną szybkość o 1, czy też pozostawić dotychczasową)
      Prędkość ekonomii: x2 (w każdą rocznicę powstania uni ten parametr otrzymuje +1)
      Prędkość badań: x3 (co trzy lata ten parametr podwaja aktualną wartość)
      Zużycie deuteru: 1.0 (co roku parametr zmniejsza się o 0.1, aż do osiągnięcia 0.5 po pięciu latach, później już nie maleje)
      Debris: 10% z floty cywilnej, 90% z floty bojowej (co roku pierwszy parametr podnosi się o 10%, a drugi maleje o 10%, aż do momentu, gdy oba nie osiągną 50%, później już się nie zmieniają)
      Galaktyki: 4 (przez pierwsze 3 lata co roku dochodzi jedna nowa galaktyka, później coroczna ankieta wśród graczy, czy dołożyć kolejną galaktykę, czy nie)

      tia :E


      EDIT:
      Zmiana koncepcji ostatniego punktu dotyczącego Galaktyk.
      Galaktyki: 4 - przez pierwsze 3 lata co roku dochodzi jedna nowa galaktyka. Na dwa miesiące przed 4 urodzinami uni każdy gracz posiadający kolonie w 1 galaktyce dostaje darmowe relokacje w ilości równej jego planet w tej gali.
      Relokacje te powinien (choć nie musi) wykorzystać na wyniesienie się z 1 galaktyki, ponieważ w 4 rocznicę powstania uni pierwsza galaktyka zostaje skasowana, a w raz z nią wszystkie pozostałe w niej planety. Następuje automatyczne przenumerowanie pozostałych galaktyk: druga staje się pierwszą, trzecia drugą a siódma - szóstą. Proces powtarza się co dwa lata - w nieparzyste urodziny dodawana jest jedna gala na końcu, a w parzyste usuwana ta, która aktualnie jest pierwszą. ]:-D


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez zefir ().

    • Ja bym widział takie uni "po staremu", niestety za mało graczy pojawia się na serwerach żeby tak wolne uni miało rację bytu...
      A szkoda :(


      Nazwa uniwersum: powrót do przeszłości
      Prędkość ekonomii: x1
      Prędkość flot: x1 (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      Debris: 30% floty
      Galaktyki: z 5
      Paczka na start: brać się do roboty :D
      Dlatego stanowczo odradzam państwu oglądanie tego filmu.
    • Eko: x10 - co dwa tygodnie -1 do tego parametru ąż do uzyskania wartości 5
      Flo: x1 - co dwa tygodnie +1 do tego parametru aż do uzyskania wartości 5
      Badania: x2 - co tydzień +1 do tego parametru aż do uzyskania wartości 10
      Debris: 10% - co tydzień +10% do tego parametru aż do uzyskania wartości 70%
      Galaktyki: 100
      US: 50
      Dodatkowe opcje: wyłączona funkcja premium Skróc o połowę/Zakończ przez pierwsze trzy miesiące istnienia uniwersum.
    • Do wizji o Strefie 11 dodałbym jeden (ten ostatni) element. A więc tak...
      Nazwa uniwersum: Strefa 11
      Prędkość ekonomii: x11
      Prędkość flot: x1 (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      Debris: 90% floty (1 poziom doku: 50%, z aktualnym wykładnikiem rozwoju)
      Galaktyki: 11
      Paczka na start: 11.000 metalu, 11.000 kryształu, 11.000 deuteru, 11.000 Antymaterii, + 11 pól
      Inne: Noobprotection zmodyfikowane o całkowite wykluczenie ataku na własne planety

      Pewnie zamiast dodawać nowe pomysły, będę szlifował ten.

      Fajnie, że wątek się przyjął. Kiedyś na nudnych zajęciach robiłem sobie rozpiski do Warhammera. Takie szkice relaksują :)

      Starrk napisał(a):

      Galaktyki: 100
      No i to mi się podoba! :D
    • Nazwa uniwersum: Ciap :fgrin:
      Prędkość ekonomii: x10
      Prędkość flot: x1 (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      Debris: 1% floty (tylko 1 poziom doku: 99%)
      Galaktyki: 1
      Paczka na start: 10.000.000 metalu, 10.000.000 kryształu, 10.000.000 deuteru, 100.000 Antymaterii, +45 pól
      Noob protection: 1.000.000 punktów

      +

      Ładowność floty: +10%/Tn
    • Hermes napisał(a):




      Starrk napisał(a):

      Galaktyki: 100
      No i to mi się podoba! :D
      Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś był taki wynalazek. Jubileuszowe uni 50. 50 galaktyk po 100 układów. Bardzo miło je wspominam. Jedyne uniwersum, na którym górnik miał potrzebę posiadać więcej niż 1 gsa :D Lot przez czterdzieściparę galaktyk (żadnego zakrzywienia!!!) żeby przewieźć surowce.... To było coś :D

      A w tych wszystkich Waszych uniwersach brakuje mi jednego, 15k graczy po 3 dniach od startu :E
    • A ja będę sobie skrommy.
      Prędkość flot x1, żeby były szachy a nie mordobicie.
      Eko x 10, żeby jakoś w miarę to szło.
      Badania x 12, żeby nie trzeba było czekać na badania przez miesiąc albo i dłużej.
      Złom 90%, żeby złomowanie było wyraźnie bardziej opłacalne od farmienia.
      Złom z obrony 90%, bo realnie dawałby około 27%, więc nad robienie bunkrów musiałoby być przemyślane.
      4 galaktyki w zupełności by wystarczyły.
      40 dodatkowych pól
      Brak antymaterii (dobra jestem utopistą, to chociażby bonusów skracających czas z antymaterii)
      Oficerowie tylko z eventów.
      Moon, milion na 1%, żeby na zrobienie moona musiał być jakiś wysiłek.
      Bonus do ataku z laserowej, bonus do osłony z jonowej, żeby one też coś dawały, a nie kończyły się na 12 i 5 poziomie.
      Bonus do napędów z energetycznej.
      Coś pominąłem?
      Zibal PL S&D 2 Edycja Postrach Księżyców :)
    • Ja tam wole jak stateczki latają wolniej, większa adrenalina że nie dolecę :thumbsup: i oczekiwanie na sukces. Badania szybciej - bo anty za drogie O_O O_O , eko też umiarkowane szybciej.

      Nazwa uni: dla mnie bez znaczenia
      Prędkość ekonomii: x7-10
      Prędkość floty: 1x
      Prędkość badań: x12
      Debris: 70-80% z flo i 30% obrona aby się opłacało bunkierki orać
      Galaktyki: 5 dla mnie wystarczy z zakrzywieniami, będzie 7 też nie będzie źle... byle by dużo ludzi pograło.
      Brak budowania flo za anty ani przyspieszania budowania flo za anty bym sobie wymarzył (już nie chce krzywdzić innych że uni bez anty :thumbup: )
      Pozdrowionka dla znajomych :thumbsup:
    • Nazwa Uniwersum: NonPush-up
      • prędkość ekonomii 6x
      • prędkość badań 12x
      • prędkość flot 1x
      • 30% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń
      • 50% współczynnik zużycia deuteru
      • 4 galaktyki
      • brak ładowności sond szpiegowskich
      • +30 pól
      • 25.000 Antymaterii na start
      • stały przelicznik handlowy
      • każdy push = permaban
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Nawa Uni: U70

      prędkość ekonomii 7x (produkcja surowców, budowa budynków, stocznie)
      • prędkość badań 14x
      • prędkość flot 1x (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      • 70% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń
      • 50% współczynnik zużycia deuteru
      • 9 galaktyk 1-499
      • ładowność sond szpiegowskich
      • BRAK ACS
      • +30 pól
    • Nawa Uni: FFA Bicz

      prędkość ekonomii 7x (produkcja surowców, budowa budynków, stocznie)
      • prędkość badań 14x
      • prędkość flot 2x (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      • 70% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń
      • 50% współczynnik zużycia deuteru
      • 5 galaktyk 1-499
      • Brak ładowność sond
      Brak ACS
      Brak sojuszy
      Brak piratów oraz obcych
      • +30 pól
      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • Nawa Uni: Total FFA Bicz Forte

      • prędkość ekonomii 7x (produkcja surowców, budowa budynków, stocznie)
      • prędkość badań 14x
      • prędkość flot 6x (czas lotu, czas użycia teleportu, rakiety międzyplanetarne)
      • 70% złomu ze zniszczonych statków trafi na pole zniszczeń
      • 50% współczynnik zużycia deuteru
      • 3 galaktyki 1-499
      • Brak ładowność sond
      • Brak ACS
      • Brak sojuszy
      • Dostępne wszystkie możliwe bugi (tj. klonowanie surowców, klonowanie floty, brak podglądu floty za pomocą falangi)
      • Turecka Antymateria

      • +30 pól
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Marys napisał(a):

      Ruda napisał(a):

      DarthMario. napisał(a):

      Nazwa uniwersum: Unreal
      1. Ban nie na konto, a na IP

      W dobie dzisiejszych możliwości słaba kara :P
      No właśnie nie, to że sobie zresetujecie router czy co tam macie, to niczego nie zmienia. Dalej wiadomo że Ty to Ty.
      Granie przez telefon = zmienne IP
      Dodatkowo - w przypadku realnego korzystania z jednego wifi (np akademik uczelni) jeden ban = eliminacja wielu uczciwych.

      Jak już to może prędzej bany na HWID / Mac Karty (ale to także da się ominąć).


      Moje wymarzone uni to takie, gdzie Support AKTYWNIE pilnuje porządku. Nie chodzi tylko o obsługę ticketów, ale także sami sprawdzają na bieżąco konta, loty. Przy czym zdaję sobie sprawę, że w obecnym układzie jest to niemożliwe - bo to wymaga ok 2 GO / uni (plus jakaś struktura wyżej).

      A parametry uni - naprawdę, mają niewielkie znaczenie. Zawsze znajdą się wielbiciele szybszych, wolniejszych, ładowności sond, złomu z obrony. Ważniejsze jednak, aby rywalizacja była uczciwa, a przewinienia nagradzane. Plus oczywiście jasne zasady gry, równe dla wszystkich.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Moje wymarzone uniwersum:

      • nazwa uniwersum: Koloseum



      • Flota x5
      • Eko x10
      • Pole zniszczeń 80%
      • Badania x20
      • Długość ekspedycji /2
      • 7 galaktyk
      • brak acs
      • 150% zużycia deuteru
      • dostępny handlarz za 20k anty każdy reroll 10k
      • zwiększone podstawowe wydobycie zbieracza do 30%
      • zmniejszone zyski odkrywcy do x5
      • max pz na 16 polu wynoszący 5kkk
      • ładowność sond
      :E
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!