Bye, bye uni x1

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Bye, bye uni x1

      Cześć

      Widząc kontrast między prędkościami dawnych i obecnych serwerów chciałbym poruszyć kwestię podstawowego speed x1. Nie wiem na ile to możliwe, ale bardzo bym chciał żeby w dyskusji została poruszona kwestia nie tylko ta, czy ta prędkość mają jeszcze jakąś przyszłość, ale też ta, dlaczego tak, a dlaczego nie. Zastanawiałem się czy nie poruszyć sprawy w jednym z wątków dotyczących fuzji, ale stwierdziłem, że naprawdę starym wyjadaczom ta kwestia należy się w osobnym wątku. Czynię to też dlatego, że niebawem zniknie ostatnie z dotychczasowych uni z tym parametrem (chodzi o uni Nekkar x1/x1).
      Oddam konto na forum

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Hermes: Kosmetycznie ().

    • Są takie chwile, w których zastanawiam się co odpowiedzieć. Kiedy dochodzi do kilku prób montażu odpowiedniej odpowiedzi, zwykle decyduję się nie odpowiadać wcale. Zrobiłeś kupę dywagacji z kolejnego tematu (ja niestety dałem się niepotrzebnie ponieść emocjom i w tym pomogłem) - tym razem jeszcze zanim w ogóle się zaczął.

      Kogo obchodzi o jakie uni chodzi i o jaki który z dwóch parametrów dokładnie, skoro żadnego uni x1 już nie ma. W dodatku chyba łatwo się domyślić, że chodzi tu o ogólne tempo gry a nie drobne pierdoły (widziałeś tu uni eko x1 przy fleet x7?). Proszę cię, zanim coś odpowiesz, zastanów się o co chodzi, a nie odpisuj co tam sobie pomyślisz i czynisz treści nieprzejrzystymi.

      Skończyła mi się cierpliwość (i najlepsze jest to, że ty dalej będziesz swoje...).

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Hermes: Ehhh... / Kosmetycznie ().

    • @Hermes 99,99% osob zrozumiała o co chodzi.
      Zmiana speed jest dobra na starym serwerze bo rozrusza trochę grę. Kwestia tylko tego czy musi zaraz być taka drastyczna. Jakbym miała do wyboru to wolałabym mniej a co jakiś czas. Speed podnoszą gracze pod łączenie i to żeby słabo potem nie wyjść czyli jak najwyżej.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Hermes napisał(a):

      (widziałeś tu uni eko x1 przy speed x7?).
      No u68 chociażby ma takie parametry?
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • Chodziło mi o eko x1 przy fleet x7. Z tych nerwów udupiłem błąd (który już poprawiam).

      Mam propozycję - ustosunkujmy się już po tej awanturze do meritum ;)

      @ciap, dokładnie mi to tak wygląda, że chcą hurtem ogarnąć całe przyszłe fuzje. Mogliby raz na rok dać standardowe uni, żeby zatrzymać wszystkich dziadów sprzed dekady, ale co ja tam sobie mogę chcieć...
    • Witam, podzielam zdanie Hermesa, gra idzie w złym kierunku. Zauważcie, że kiedyś prędkości były dużo mniejsze, graczy było jeszcze więcej i każdy się cieszył z np. zwykłych paru kk zysku, a teraz sądzę, że ciężko będzie ocenić na jakiej prędkości eko/flota firma się zatrzyma, bo stwierdzi, że zrobiła się z tego gra for fun, a nie prawdziwa, rasowa gra strategiczna przez przeglądarkę.
      Nie umniejszam tutaj szybkim uni, chcę tylko napomknąć, że jakby wszystkie wartości na ogame dążą ku jak największej liczbie. Zakładając, że badania, kopalnie, kosztują tyle samo, gra się szybciej, ale przede wszystkim łatwiej, bo np. szybciej zrobisz komputerową na jakiś konkretny poziom na szybszym uni niż na wolniejszym, a to już daje sporą przewagę, bo można wtedy puścić więcej flot, więcej zarobić. Jestem przeciwnikiem zwiększania prędkości, aczkolwiek zapewne większość ma inne zdanie. Co do Nekkaru to wiedziałem, że tak będzie, w zasadzie to im wcześniej zmieniliby prędkość tym lepiej, bo i tak to nastąpiłoby prędzej czy później.
    • Raz, że prędkość jest zwiększana ze względu na ewentualne fuzje, a dwa by po prostu było na uni co robić... jak posiada się rozbudowane konto, na którym na kopalnie czeka się kilka dni(tygodni), to gra zaczyna trochę nużyć. Zwiększenie wydobycia sprawia, że człowiek ma po co się logować i widzi jak jego gra przynosi efekty. Rozumiem, że są fascynaci, co grają dla idei, ale zwykły zjadacz chleba niestety postrzega grę poprzez frajdę, jaką mu ona daje.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • rozrusza trochę grę? O czym Wy piszecie? Czyli wcześniej nie ruszała się w cale? Jakakolwiek zmiana parametrów niesie ze sobą ryzyko jak zmiana warunków na umowie. Robiąc taki krok twórcy gry oraz Wy - jej dystrybutorzy - wykazujecie wolę przyjęcia tony rzygów i bluzgów ze strony użytkowników. Jeśli myślicie, że tak trzeba to znaczy że ustrój demokratyczny wypaczył Wasz światopogląd i wykazujecie brak zainteresowania psychologią tłumu. Wrzucacie nas do jednego wora byle mieć święty spokój. Co oznacza, że powinniście wpierw zweryfikować swoje podejście zanim zaczniecie mieszać :) pozdrawiam kumatych a z niekumatymi na pochybel.
    • Witam,
      Chciałbym wtrącić swoją opinię na temat Uni x1, otóż zgadzam się ze stwierdzeniem, że brakuje Uni ze speed fleet x1. Ciągle są dodawane Universa z większym speed fleetem a przyznam sam, że chętnie bym zagrał na x1. A jakby nie patrzeć takie Universum ma swój urok, gra jest nieco wolniejsza i niektórym graczom, może ona odpowiadać. Uważam, że Gameforge powinien rozważyć otworzenie takiego serwera w niedalekiej przyszłości.
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Jezeli juz to eko 10 x speed floty x 1 takie unii moze przyciagnac wiecej graczy
      Co do tego czy więcej, czy mniej, to nie wiem, bo nie znam statystyk, ani nie jestem rozeznany w popycie na parametry. Niemniej jednak zacierałbym łapki na takie kombo. Oj, zacierałbym... Temat rzeka, ale niestety można by sobie chcieć i gdybać.

      P.s. Aż mnie zainspirowałeś do nowego wątku (ale to na potem).
    • To, że GF dawał uniwersa z eko x1, i zainteresowanie było praktycznie zerowe. To, że ankiety robione przed każdym uni przez polski team wykazują praktycznie zerowe zainteresowanie taką konfiguracją.
      Potem byłby płacz o fuzję, nie byłoby z kim takiego uni połączyć.
      Mam wymieniać dalej?
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.