S&D Universum Libra Edycja 1 [28.01.2019-28.02.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Mam informacje, że próg nie ulegnie zmianie.
    Potrzebowałabym oficjalnego potwierdzenia od @Starrk oraz @gardze wami, że rezygnują z udziału. Więc czekam na decyzje. Jeśli tak, to @koval91 może wystąpić jako lider o zastępstwo. Najlepiej jakby floty tych graczy (punktowo) były w miarę podobne.


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • @Morgred w dziale miniST wystawiłeś 3 RW powyżej 350%, które proponowałem. Dlatego bardzo Cię proszę, tekst typu [...]ustalanie wyższego progu i tak uniemożliwia słabszym graczom latanie[...] najpierw przeanalizuj, a potem umieszczaj. 350% nie jest niczym nadzwyczajnym ani nieosiągalnym dla graczy z niższego top. Aby zrobić 350% w całości z floty obrońcy, musi ona składać się z jednostek zbudowanych co najmniej z 50kk metalu i/lub kryształu. Aby zniszczyć taką flotę wystarczy posiadać flotę rzędu 60-70kk metalu i/lub kryształu. Mamy eko x7. Top 2000 robi 70kk przyrostu w trzy, cztery dni. O czym zatem bredzisz? Do tego zauważ, że te 350% nie musi składać się tylko z floty obrońcy. Może być to wynik strat obu stron.
  • A mnie się wydaje, że "ciężko" będzie robić RW na 200%. Przy skanowaniu jest coś albo na około 150% (+/-), ale poniżej 200%, albo już około 1k%
    Druga sprawa to fakt, że powrócił stary system liczenia niszczeń moonów, bo pewnie gdyby był do niszczeń osobny temat, a z których % nie był zaliczany do ogólnego % zdobytego przez drużyny jak było przez kilka poprzednich edycji, to nie byłoby pewnie problemu z większym %%.
    Dodajmy też do tego fakt, że żeby wyciągnąć jakiś normalny z zysk z farmingu to nikt o zdrowych zmysłach nie poleci dla 200% i "zysku" na -20/30kk. Nie mniej jednak jest nagroda dla aktywisty, a kamikadze rozbijających się na 500kk dla zysku 5kk nie brakuje :E


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • Tak, bo takie zastępstwo musi jeszcze zaakceptować Rada. Tak więc, proszę o podjęcie oficjalnej decyzji - czy zostajecie czy rezygnujecie, zamiast się kłócić i obrażać. To ma być zabawa, a nie przymus.


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • Starrk napisał(a):

    @Morgred w dziale miniST wystawiłeś 3 RW powyżej 350%, które proponowałem. Dlatego bardzo Cię proszę, tekst typu [...]ustalanie wyższego progu i tak uniemożliwia słabszym graczom latanie[...] najpierw przeanalizuj, a potem umieszczaj. 350% nie jest niczym nadzwyczajnym ani nieosiągalnym dla graczy z niższego top. Aby zrobić 350% w całości z floty obrońcy, musi ona składać się z jednostek zbudowanych co najmniej z 50kk metalu i/lub kryształu. Aby zniszczyć taką flotę wystarczy posiadać flotę rzędu 60-70kk metalu i/lub kryształu. Mamy eko x7. Top 2000 robi 70kk przyrostu w trzy, cztery dni. O czym zatem bredzisz? Do tego zauważ, że te 350% nie musi składać się tylko z floty obrońcy. Może być to wynik strat obu stron.
    Starku tutaj nawet 350% nie zrobi dużej różnicy. Nie róbmy sobie żartów z tej edycji SD. Procent ustalany jest odgórnie i jak widzisz pola do polemiki z tą Panią nie ma. Podobnie było z progiem starć ST. Szkoda, że nie ma możliwości zmiany moderatora działu. Gorąco ubolewam nad tym. Wracając na chwilę do tego %. Jeśli mamy mniej ogarniętego górnika w grze to zwyczajnie zapuści urlop na czas trwania SD. Jaki jest dla niego sens odbudowywać tysiąc czy dwa tysiące dtków i satki co drugi dzień, bo ktoś ma zagwarantowane, że procent się wliczy do SD. Nie tylko procent jest absurdalny, ale w ogóle założenie, że większość graczy z top 50, może lecz jak Neferet napisała nie musi latać na tak niski procent. Zakładam jednak, że będzie skoro się on wlicza. Nominalnie sprowadza się ta edycja SD do "szmaconka" i tylko odstrasza mniej aktywnych, zaangażowanych lub ogarniętych graczy, który zaciekle broni w tym temacie Morgred. To odstraszanie już ma swoje kontinuum od wielu absurdalnych decyzji, które zostały nieodwracalnie podjęte w tej grze. Kiedyś pisał też o nich Ryba. Nie ma żadnego sensu dla gracza grającego flotą, "szmacić" górnika do zera co drugi dzień, bo koniec końców wszyscy grający flotą w dużej mierze są od nich zależni. Odliczając budowanie floty od zera z przyjaznych kont górniczych (kaszle) Ruda (kaszle) lub handlowania po minimalu. Takie właśnie "eventy" powodują, że Uni się wyludnia. Obym był złym prorokiem, ale coś czuje, że za jakiś czaś będzie tak jak na Librze przed fuzją. Pustki. Sami będziemy sobie winni, bo ktoś pod wpływem mniej wykształconych lub ogarniętych podejmuje takie "decyzję".

    Innymi słowy zostaje, choć nie popieram i tylko dlatego, aby pozostać słownym jak już na początku się określiłem. Gdybym wiedział, że zostanie podjęta taka decyzja nawet bym nie wysyłał zgłoszenia. Szkoda gadać.

    :E
  • gardze wami napisał(a):

    Starrk napisał(a):

    @Morgred w dziale miniST wystawiłeś 3 RW powyżej 350%, które proponowałem. Dlatego bardzo Cię proszę, tekst typu [...]ustalanie wyższego progu i tak uniemożliwia słabszym graczom latanie[...] najpierw przeanalizuj, a potem umieszczaj. 350% nie jest niczym nadzwyczajnym ani nieosiągalnym dla graczy z niższego top. Aby zrobić 350% w całości z floty obrońcy, musi ona składać się z jednostek zbudowanych co najmniej z 50kk metalu i/lub kryształu. Aby zniszczyć taką flotę wystarczy posiadać flotę rzędu 60-70kk metalu i/lub kryształu. Mamy eko x7. Top 2000 robi 70kk przyrostu w trzy, cztery dni. O czym zatem bredzisz? Do tego zauważ, że te 350% nie musi składać się tylko z floty obrońcy. Może być to wynik strat obu stron.
    (...) bo ktoś pod wpływem mniej wykształconych lub ogarniętych podejmuje takie "decyzję".

    ciap napisał(a):

    gardze wami napisał(a):

    Procent ustalany jest odgórnie i jak widzisz pola do polemiki z tą Panią nie ma.
    Jeżeli ma info że nie ulegnie zmianie:

    Neferet napisał(a):

    Mam informacje, że próg nie ulegnie zmianie.
    To ta decyzja nie zależy od niej?

    Rozumiem, że może jest późno i nie chce Ci się czytać do końca. Ale sugeruje, przeczytać zanim się cokolwiek napiszę. To tak jak z decyzjami. Wymagają przemyślenia zanim się je podejmie. Wiem taki tok przyczynowo-skutkowy jest dla obecnej administracji abstrakcyjny więc może być to dla Ciebie trudne. Zmusza mnie jednak do odpowiedzi w tym temacie, bo stawiasz mnie przed zarzutem, że kogoś oskarżam, a nie poświęciłaś nawet chwili, żeby przeczytać co napisałem.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

  • gardze wami napisał(a):

    Procent ustalany jest odgórnie i jak widzisz pola do polemiki z tą Panią nie ma. Podobnie było z progiem starć ST. Szkoda, że nie ma możliwości zmiany moderatora działu.
    Gdybym to ja o tym decydowała :) A o zmianę moderatora możecie wnioskować, nie widzę przeciwwskazań :) Tylko to nie moderator decyduje o progach. Spójrz sobie w temat: Progi ST Uni Libra: solo - 1400% , ACS - 2100% i wtedy zobaczysz kto wrzuca informację o zmianach progów :) Ale jeśli chcesz to zapraszam na PW i możemy o tym porozmawiać.


    Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
    Seek and Destroy





  • Pozostaje miec [ciach] wywalone na cale to S&D i mi jako gornikowi tylko odbudowywac sie po ewentualnych wlotach w bunkierki (z czym problemu mial nie bede jesli jakis narwaniec nie da zyc bo nic wiecej poza satkami i trampkami nie bedzie w stanie ubic) :D graty dla wlodarzy za profesjonalne podejscie do tematu :)

    Moderator Neferet:
    Pseudocenzura
  • Neferet napisał(a):

    gardze wami napisał(a):

    Procent ustalany jest odgórnie i jak widzisz pola do polemiki z tą Panią nie ma. Podobnie było z progiem starć ST. Szkoda, że nie ma możliwości zmiany moderatora działu.
    Gdybym to ja o tym decydowała :) A o zmianę moderatora możecie wnioskować, nie widzę przeciwwskazań :) Tylko to nie moderator decyduje o progach. Spójrz sobie w temat: Progi ST Uni Libra: solo - 1400% , ACS - 2100% i wtedy zobaczysz kto wrzuca informację o zmianach progów :) Ale jeśli chcesz to zapraszam na PW i możemy o tym porozmawiać.
    Ależ ja nie mam zarzutów do Pani pracy (może oprócz progiem starć w ST). Jak mógłbym mieć? Usunąć trzy posty, napisać czasem od siebie dwa merytoryczne i dwadzieścia na tematy przyziemne i oczywiście kilkanaście w stylu luff, pcha w śnieg, kruszynka mym bogiem itd. Wolontariat marzenie. Dać adres do dobrego korpo?

    Jaki ma sens rozmowa z Tobą na pw, skoro nie jesteś osobą decyzyjną? Przekazujesz informację i wywiązujesz się z tego najlepiej jak umiesz. Liczę, że osoba odpowiedzialna za ten "event" to przeczyta bo to z nią wypadałoby porozmawiać i zadać kilka pytań: Czy dobrze się ostatnio czuje na przykład lub zasugerować jej, że pewne decyzję podejmuje się według ciągu przyczynowo-skutkowego i nie powinny być podejmowane przy popołudniowej kawie w przerwie pomiędzy drapaniem się po du, a lunchem, lecz po przemyśleniu lub skontaktowaniu się z graczami. To dla nich organizowany jest ten event, a podejście taśmowe byleby szybciej rodzi pewne konsekwencje, o których wspomniałem wcześniej.

    Nie ciągnijmy już tego dalej. Decyzje zostały podjęte.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gardze wami ().

  • gardze wami napisał(a):

    Rozumiem, że może jest późno i nie chce Ci się czytać do końca. Ale sugeruje, przeczytać zanim się cokolwiek napiszę. To tak jak z decyzjami. Wymagają przemyślenia zanim się je podejmie. Wiem taki tok przyczynowo-skutkowy jest dla obecnej administracji abstrakcyjny więc może być to dla Ciebie trudne. Zmusza mnie jednak do odpowiedzi w tym temacie, bo stawiasz mnie przed zarzutem, że kogoś oskarżam, a nie poświęciłaś nawet chwili, żeby przeczytać co napisałem.
    Zacytowałam jedno zdanie i się do niego odniosłam. Na temat. :fsmile:
    "Procent ustalany jest odgórnie i jak widzisz pola do polemiki z tą Panią nie ma."
    To zdanie sugeruje że z "tą Panią" nie ma szansy na rozmowę. Napisałeś to więc dlaczego miałam cytować całą wiadomość gdy chciałam skomentować tylko to jedno zdanie. :roll:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    gardze wami napisał(a):

    Rozumiem, że może jest późno i nie chce Ci się czytać do końca. Ale sugeruje, przeczytać zanim się cokolwiek napiszę. To tak jak z decyzjami. Wymagają przemyślenia zanim się je podejmie. Wiem taki tok przyczynowo-skutkowy jest dla obecnej administracji abstrakcyjny więc może być to dla Ciebie trudne. Zmusza mnie jednak do odpowiedzi w tym temacie, bo stawiasz mnie przed zarzutem, że kogoś oskarżam, a nie poświęciłaś nawet chwili, żeby przeczytać co napisałem.
    Zacytowałam jedno zdanie i się do niego odniosłam. Na temat. :fsmile: "Procent ustalany jest odgórnie i jak widzisz pola do polemiki z tą Panią nie ma."
    To zdanie sugeruje że z "tą Panią" nie ma szansy na rozmowę. Napisałeś to więc dlaczego miałam cytować całą wiadomość gdy chciałam skomentować tylko to jedno zdanie. :roll:
    Niesamowite, że nadal nic nie rozumiesz. W jakim świetle to stawia graczy, skoro GO jest tak przeraźliwie błyskotliwy.
    Dagmaro, może imiennie coś to da. Jest prawie tak jak napisałaś. Prawie jak "event" dla graczy. Reklama Żywca. Jesteś ze mną?
    To zdanie sugeruje, że nie ma z Tą Panią szansy na rozmowę, ponieważ nie ona podejmuje decyzję. Spokojnie. To zaledwie 4 linijki niżej. Dasz radę. Wierze w Ciebie.
  • gardze wami napisał(a):

    Starrk napisał(a):

    Entro, jeśli nie zaakceptują rezygnacji to udostępnię statków na 200% co byśmy zostali skreśleni.
    Ja nie widzę żadnego problemu w tym abyśmy wspólnie zbojkotowali ten %. Myślę, że inne teamy, które choć troche mają do siebie i do innych szacunku również powinny zrezygnować z tego eventu. Może choć taka forma "protestu" nakłoni do zmiany absurdalnie niskiego %.

    Morgred napisał(a):

    Z tego co widzę % jest 200 a nie 20.
    czeski błąd
    nic nie wskórasz na Quaorze była sytuacja że Ruda podała błędne informacje na temat ataków na członka drużyny a dokładniej od kiedy obowiązuje zakaz koleżanka została wyrzucona z sd przed startem jeszcze :E wszyscy zaprotestowali i odeszli zostało 3 [ciach] chyba i se grało :E

    Moderator Neferet:
    Cytujemy tylko fragment do którego się odnosimy. Nie tworzymy tzw. drzewek z cytatów. Obraza
  • Widząc dyskusje o progach ja tylko przypomnę trzy rzeczy o których chyba zapominacie:
    1. W S&D uczestniczą gracze z różnymi flotami, nie tylko z gigantycznymi.
    2. Ogame to gra wojenna więc jeśli ktoś liczy, że będzie sobie grał bez ryzyka, że ktoś mu zgasi światło na planetach, to wybrał niewłaściwą grę.
    3. To jest tylko zabawa, za dużo tu złych emocji.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • Arkadius napisał(a):


    nic nie wskórasz na Quaorze była sytuacja że Ruda podała błędne informacje na temat ataków na członka drużyny a dokładniej od kiedy obowiązuje zakaz koleżanka została wyrzucona z sd przed startem jeszcze :E wszyscy zaprotestowali i odeszli zostało 3 noobów chyba i se grało :E

    Byłoby też wskazane, żebyś mnie nie oczerniał i nie kłamał. ;) Bo nie do końca było jak mówisz. Może warto wrócić i sobie przypomnieć.





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • Toadie napisał(a):

    Ogame to gra wojenna więc jeśli ktoś liczy, że będzie sobie grał bez ryzyka, że ktoś mu zgasi światło na planetach, to wybrał niewłaściwą grę.
    Przepraszam bardzo. Ogame to gra przede wszystkim strategiczna a nie wojenna. Gdyby byla to gra wojenna to by nie bylo podzialu na universum pokojowe (skierowane dla gornikow) jak niegdys uni68, zroznicowane jak np. x3 flota i x3 eko badz agresywne (nagradzajace gre flota) jak np. Quantum czy Spica.

    LoleXXX napisał(a):

    Sam dam radę. Parę tysięcy rakiet i samą szybką wykręcę niesamowity procent i kosmiczny zysk. I jeszcze ta satysfakcja!
    Widac, ze mnie slabo znasz skoro myslisz, ze mozna mnie bezkarnie rakietowac :D jeden juz skasowal konto kiedy mnie rakietowal, chcesz byc nastepny i poczuc na co mnie stac to czekam na Twoj ruch :)

    LoleXXX napisał(a):

    Chłopie, na żadnym uni nie miałem tak zabunkrowanych planet jak Ty i nigdy w czasie Seeka nie miałem niechcianych gości
    Mam zabunkrowane planety bo farmie idlaki z planet ale z racji, ze masz za daleko do mnie to wybaczam, miales prawo tego nie zauwazyc. Srednio co 40h sciagam ze wszystkich planet 70-80 kk sury z kazdej planety wiec cos musi byc do ochrony by byle jaki farmer sie nie wbil i nie wylecial z zyskiem? Odpal trash sima i obczaj czy nie mam racji :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

  • Toadie napisał(a):

    Widząc dyskusje o progach ja tylko przypomnę trzy rzeczy o których chyba zapominacie:


    2. Ogame to gra wojenna więc jeśli ktoś liczy, że będzie sobie grał bez ryzyka, że ktoś mu zgasi światło na planetach, to wybrał niewłaściwą grę.
    Z wielką przyjemnością będę cytować Twój post, szczególnie gdy administracja będzie stwarzała pozory tłumaczenia graczom słabszym jak uchronić się od graczy mocniejszych. Wykluczając czas trwania SD bo przecież Twoja odpowiedź jest ogólna. Precyzja.
    Swoją drogą myślałeś już o odpięciu urlopu na czas trwania SD? Mniej przyjemne skutki podejmowania decyzji z kapelusza, w zasięgu ręki.
    Zachęcam.

    Skoro już raczyłeś wypowiedzieć się w temacie. Mógłbyś tak w trzech zdaniach napisać czym kierowałeś się w podejmowaniu decyzji o wliczanym %? ponieważ nie chciałbym zaburzać Twojego harmonogramu wolontariatu, a myślę, że tylko pozornie może być to tylko wynik Twojego złego samopoczucia.
    Czy nie uważasz, że automatyzowanie procesu wdrażania SD na poszczególne uni powoduje szerokie konsekwencje i w dużej mierze ustalony przez Ciebie procent może doprowadzić do przyspieszenia procesu wyludnienia Uni po fuzji? Czy choćby przez chwilę rozpatrywałeś kontakt z graczami w sprawie procentu jaki na danym Uni ma obowiązywać, skoro ten "prawie event" jest dla graczy?
    Na razie trzy. Czuje się jeszcze dobrze. Ostatnio koleżanki Rudej mnie na bieżąco podszkalają. Może starczy mi cierpliwości.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez gardze wami ().

  • Ruda napisał(a):

    Byłoby też wskazane, żebyś mnie nie oczerniał i nie kłamał. ;) Bo nie do końca było jak mówisz. Może warto wrócić i sobie przypomnieć.
    hmmm może mi powiesz gdzie tu skłamałem ?
    nie miałem zamiaru cie oczerniać co miałem do wytknięcia Ci to już dawno to zrobiłem i nie tylko ja bo zapewne dobrze pamiętasz tą gówno burze co była w dyskusji na forum i głównie chodziło o nie doprecyzowane zasady w których sama sie pogubiłaś

    Moderator Neferet:
    Cytujemy tylko fragment do którego się odnosimy. Nie tworzymy tzw. drzewek z cytatów