S&D Universum Libra Edycja 1 [28.01.2019-28.02.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • slimakk napisał(a):

    ciamajdek napisał(a):

    ciamajdek
    Winter Is Coming [WINTER]
    GG - dla drużyny
    13755554

    Flota:

    Lekkie Myśliwce: 11111111
    Ciężkie myśliwce: 0
    Krążowniki:1111111
    Okręty Wojenne: 666666
    Bombowce: 0
    Niszczyciele: 200000
    Gwiazdy Śmierci:
    Pancerniki: 666666
    Ktos zapomnial ze ma 2000 gesi ?
    Ciama postanowił zredukować swoją flotę na czas SD.
    Nadprogramowe statki zostaną przekazane potrzebującym. Tzn mi.



    "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

    WINTER
  • gardze wami napisał(a):

    Osobiście myślę, że na Librze gracz z 3tyś pkt we flocie nie jest w stanie mieć znaczącego wkładu w wygraną swojej drużyny. Owszem można sztucznie nabić liczebność S&D licząc na ilość zgłoszeń i zdaje sobie sprawę z tego, że zamysł samego S&D jest taki aby jak największa pula graczy mogła uczestniczyć, jednak czasy się zmieniły. To były zasady ustalane dla uni z eko x1.

    Truck driver napisał(a):

    Dokladnie. Ogame sie zmienia co chwila, wchodza nowe zasady wiec i nad tym mozna by bylo pomyslec. Co np. taki @litek. czy @LoleXXX moga wniesc do S&D poza oddaniem swoich flot w recki?
    Nie bardzo rozumiem w czym problem.

    Drużyny są dzielone po równo czyli w każdej drużynie są gracze mocni, średni i słaby. Jak sobie przeanalizować dotychczasowe dzielenie to top2 w każdej drużynie jest słabszy od każdego w top1. Idąc dalej najsłabsze top1 dostaje najsilniejszego top2 (jeżeli jest wyjątek to punkty są bardzo blisko

    Jeżeli liczebność drużyn jest +/- 1 osoba, mamy duży rozrzut punktów i staramy się równomiernie rozłożyć punkty (patrz wyżej) to każda drużyna ma taką samą ilość osób mocnych, słabych.
    Jeszcze nigdy nie widziałam drużyny w SD która miałaby np. 2 najmocniejszych graczy i 6 najgorszych.

    Sama przy userskich projektach sortowałam graczy po punktach a potem rozkładałam:
    1 grupa, 2 grupa, .... X grupa.
    najmocniejszy > najsłabszy
    najsłabszy < najmocniejszy
    najmocniejszy > najsłabszy
    itd

    :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    gardze wami napisał(a):

    Osobiście myślę, że na Librze gracz z 3tyś pkt we flocie nie jest w stanie mieć znaczącego wkładu w wygraną swojej drużyny. Owszem można sztucznie nabić liczebność S&D licząc na ilość zgłoszeń i zdaje sobie sprawę z tego, że zamysł samego S&D jest taki aby jak największa pula graczy mogła uczestniczyć, jednak czasy się zmieniły. To były zasady ustalane dla uni z eko x1.

    Truck driver napisał(a):

    Dokladnie. Ogame sie zmienia co chwila, wchodza nowe zasady wiec i nad tym mozna by bylo pomyslec. Co np. taki @litek. czy @LoleXXX moga wniesc do S&D poza oddaniem swoich flot w recki?
    Nie bardzo rozumiem w czym problem.
    Drużyny są dzielone po równo czyli w każdej drużynie są gracze mocni, średni i słaby. Jak sobie przeanalizować dotychczasowe dzielenie to top2 w każdej drużynie jest słabszy od każdego w top1. Idąc dalej najsłabsze top1 dostaje najsilniejszego top2 (jeżeli jest wyjątek to punkty są bardzo blisko

    Jeżeli liczebność drużyn jest +/- 1 osoba, mamy duży rozrzut punktów i staramy się równomiernie rozłożyć punkty (patrz wyżej) to każda drużyna ma taką samą ilość osób mocnych, słabych.
    Jeszcze nigdy nie widziałam drużyny w SD która miałaby np. 2 najmocniejszych graczy i 6 najgorszych.

    Sama przy userskich projektach sortowałam graczy po punktach a potem rozkładałam:
    1 grupa, 2 grupa, .... X grupa.
    najmocniejszy > najsłabszy
    najsłabszy < najmocniejszy
    najmocniejszy > najsłabszy
    itd

    :fsmile:
    Wg mnie problemem jest fakt, ze beda w grupach gracze, ktorzy nic nie beda znaczyc dla druzyny a mimo to zgarna nagrode druzynowa za sama tylko obecnosc i zero zaangazowania. @gardze wami o tym wlasnie pisal ale czytanie ze zrozumieniem sie klania i troche logicznego myslenia tez by sie przydalo.


    ciap napisał(a):

    Na razie mam 0 statków bojowych.

    Mam jeszcze tydzień na zbudowanie.
    Dobrze by bylo na taka okolicznosc gdyby zmienic zasady gry i wprowadzic taki prog, ze trzeba miec flote na tyle duza by moc zezlomowac innego flociarza a nie tylko same DT i satki gornikow.
  • Truck driver napisał(a):

    Wg mnie problemem jest fakt, ze beda w grupach gracze, ktorzy nic nie beda znaczyc dla druzyny a mimo to zgarna nagrode druzynowa za sama tylko obecnosc i zero zaangazowania. @gardze wami o tym wlasnie pisal ale czytanie ze zrozumieniem sie klania i troche logicznego myslenia tez by sie przydalo.

    wakat napisał(a):

    wymagania: wstawienie w odpowiedni sposób regulaminowych rw na łącznie 3, lub więcej, procent, całkowitej wartość rw danej drużyny

    Uwaga: Uprawniony do otrzymania nagrody jest również ten kto nie osiągnął progu 3% jednak łączna liczba zaliczonych rw wynosić będzie minimum 75% ilości wszystkich zaliczonych rw przypadających na jednego gracza na danym uni
    Na u68 zwycięska drużyna zrobiła 807k % czyli żeby zgarnąć nagrodę trzeba np. zrobić 24k %.
    Jeżeli to nazywasz samą obecnością i zero zaangażowaniem to pOzDro. XD
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Truck driver napisał(a):

    LoleXXX napisał(a):

    @Truck driver serio, weź wyślij się trochę! Przeczytaj zasady sd i nie pisz więcej takich głupot!
    Moge sam sie zglosic ze swoja marna flotka, nic nie brac udzialu w rozgrywkach i na koniec zgarnac nagrode druzynowa? Mam takie prawo i moge skorzystac? Bedzie to uczciwe?
    Jeżeli w zasadach tak jest napisane to jak najbardziej. A ja przyznam szczerze - nie czytałem tych zasad i nawet nie wiem co tu można wygrać ;P
    tylko VICIA !!!
  • Truck driver napisał(a):

    Niech zgadne @ciap. Bylas w zwycieskiej druzynie i zgarnelas nagrode druzynowa, jak zreszta w kazdej edycji zapisujesz sie tylko w tym celu? ;)
    Wielokrotnie już pisałam po co się zapisuje - tak po to. Nigdy tego nie ukrywałam więc nie wiem dlaczego robisz z tego takie odkrycie. I nie wiem dlaczego większość osób traktuje to jako coś złego.
    Raz moja drużyna wygrywała prawie przez całe SD, w ostatnich 2 dniach padło mega ST i przegraliśmy. Innym razem moja drużyna wygrała i mogłam wybrać nagrodę wartą 1,5kkk surowców. To był mój pierwszy deuter 39. Ponieważ nikt mnie nie zabierał do ACS musiałam sama nabić procenty.

    Co ciekawe moja flota jest tak mała że w każdym SD odliczając moją flotę drużyna nadal wygląda flotowo ok w stosunku do innych. W tej edycji na u68 moja drużyna zrobiła 257k % w tym 303% było moje. Ktoś powie mało więc policzmy. Moja flota to 0,108% drużyny, procent zrobiony to 1,117 więc porównując flotę do procentów to wyrobiłam normę, nie dużo ale to nadal więcej.

    Miałam ogólnie plan się nie zapisywać ale chyba tymi postami zachęciliście mnie. :fgrin:
    /me tupta budować bojówki!

    Jeszcze porozmawiajmy o tych 24k %.
    Przy małej flocie bardzo ciężko jest nabić % w ACS gdy się jest najsłabszym. W poprzednich edycjach gdy brałam udział to drużyna nabijała % głownie przy dużych ACS. Przy takich ACS nie bierze się mniejszych flot. Jeżeli nie spełnia wymaganego % to musi lecieć cała (poza GŚ) to znowu może spowalniać.

    Założenie, PZ 70%, 100% zniszczonych przeliczamy na PZ, liczymy ostatni miesiąc, wszystkie osoby które mają więcej niż 10k %

    NickTop Flota% z zniszczonych
    Malack1763.076
    Zgredek2564.715
    SANDER9092305.934
    ciamajdek3169.908
    Starrk9144.713
    Ruda86133.459
    fz7508483.053
    sorai5763.866
    markus663.851
    andrzej1236263.735
    Koniec gry462.307
    maniek01212550.081
    chemik171548.774
    Schan1638.077
    rufin1136.565
    niania3132.571
    AmstelL1031.295
    ZAKI4729.259
    Blisko domu9328.015
    WagetKleopatra37125.483
    StySia2824.960
    Saladyn9718.800
    blood3518.149
    Hogan2017.272
    Avinashi1716.591
    TERMINATOR8282812.963
    VanKris65210.638



    Nie jest dokładne bo SANDER90, Ruda czy WagetKleopatra mają % nabite jako obrońca, więc do SD nie liczyłoby się. Do tego dochodzą statki cywilne liczone w 50% a deuter przepada na PZ a w punktach pokazuje. To jedynie zarys, skala o jakich liczbach mówimy.
    Jak widać zrobić 24k % małą flota wcale nie musi być takie hop siup.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Trauk drajwer ty znowu błyszczysz :D podłapałem myśl Entro i wypowiadasz się nie mając zbytnio pojęcia o czym piszesz...

    Kazdy gracz ma prawo pobawić się w s&d, nie ważne czy ma dużo foty czy nie, może mieć małą flotę ale zacięcie i zrobi więcej % niż ktoś z największą flotą jeśli tamten nie będzie aktywnie uczestniczył a poza tym drużyny są dobierane w miare sprawiedliwie. Jak już ktoś tam wspomniał, zamiast się mądrzyć zacznij coś pokazywać w grze a jeśli nie potrafisz to chociaż nie wypowiadaj się na tematy nie zbyt Ci znane..

    Mam nadzieje, że jeszcze sporo graczy zapisze się do zabawy i rozruszają uni ;)
  • szturman napisał(a):

    Trauk drajwer ty znowu błyszczysz :D podłapałem myśl Entro i wypowiadasz się nie mając zbytnio pojęcia o czym piszesz...

    Kazdy gracz ma prawo pobawić się w s&d, nie ważne czy ma dużo foty czy nie, może mieć małą flotę ale zacięcie i zrobi więcej % niż ktoś z największą flotą jeśli tamten nie będzie aktywnie uczestniczył a poza tym drużyny są dobierane w miare sprawiedliwie. Jak już ktoś tam wspomniał, zamiast się mądrzyć zacznij coś pokazywać w grze a jeśli nie potrafisz to chociaż nie wypowiadaj się na tematy nie zbyt Ci znane..

    Mam nadzieje, że jeszcze sporo graczy zapisze się do zabawy i rozruszają uni ;)
    Bierzecie zbyt doslownie do siebie wszystko to co pisze, podobnie jak moj zbanowany ulubieniec :P z humorem trzeba zyc, lepiej sie smiac niz plakac czy sie klocic a tak to przynajmniej temat rozruszany :)

    Zapisalbym sie do tego S&D ale czas i charakter pracy mi nie pozwalaja wiec jak mam byc tylko statysta to po co sie zapisywac? :P na nagrody zadne nie licze, sam sobie zbuduje kopalnie czy zrobie badanie ale reasumujac i tak faktycznie za duzo udzielam sie w temacie gdzie nawet nie bede mial zamiaru brac udzialu w zabawie. Obiecuje poprawe a wszystkim uczestnikom zycze dobrej zabawy i powodzenia w nabijaniu %%% ;)
  • coś moze wiadomo kto będzie naszym prowadzącym ?

    w początkowych postach coś pisało sie o Rudej osobiście nie miałbym nic przeciwko a nawet przychyliłbym się do tej opcji pod warunkiem stworzenia odpowiednich drużyn nie muszę tu pisać chyba ze między nami a koalicją jest zdrowa rywalizacja więc można by pomyśleć o dwóch drożynach my & wy a reszta niech sobie wybierze dowolną opcje w której drużynie chciała by się znaleźć w końcu SD robi się dla graczy a nie dla modków żeby mieli co robić :)
    dla nas nie musi być równowagi przyzwyczailiśmy się ze koalicja ma przewagę flotową i w niczym nam to nie przeszkadza myślę że take rozwiązanie miało by największy sens (nikt by nie został chyba wykluczony z rozgrywek w tedy z powodu ataku na osobę z drużyny co często się zdarza ) chyba nie muszę pisać ze nikt nie będzie patrzył na SD i drużynę w sytuacji kiedy jedna ze stron będzie miała okazje do sprzątnięcia floty drugiej chyba mogę tu pisać w imieniu też koalicji
    wydaje mi się ze taka rozgrywka miała by dużo większą mobilizacje po obu stronach
    dodatkowym argumentem może być to ze żaden WarriorS nie wyobraża sobie sytuacji ze miałby zrobić ACSa z WINTEREM zapewne jest też na odwrót :ocb: więc po co tworzyć martwą drużynę która nie będzie ze sobą współpracowała???
  • Ja proponuję trzy drużyny zrobić. Dwie z koalicji - czarni i czerwoni, jedna warriorsi i przyjaciele - dowolny kolor.
    Dlaczego trzy? Bo jak będą dwie, my i oni, to w tej drugiej będzie za dużo graczy. O przewadze w liczbie czy wartości statków nie wspominając.
    A dlaczego oni to mają być czarni i czerwoni? Bo zawsze chciałem wypić toast niczym Gajos z Kondratem w psach: Na pohybel czarnym i czerwonym :D
  • ciap napisał(a):

    S&D jest po to żeby zrobić mieszane drużyny.
    Podział na sojusze macie w wojnach. :>
    wypowiadanie wojny to jakiś przeżytek i służyłby wyłącznie pozbyciu się basha za niszczenie moonów i nikt nie daje nagród za wygranie jej :O

    w sumie dzięki za wyprowadzenie z błędu bo jakoś się łudziłem że S&D jest dla graczy i sie je robi po to żeby zachęcić ich do aktywniejszej gry ale jak zawszę TEAM wie lepiej :E
  • tak jak Igrzyska Olimpijskie nie powinny być upolityczniane, tak i S&D też nie powinno być mieszane w konflikty. Składy powinny być jak najbardziej wymieszane. Będziesz miał okazję zezłomować członka drużyny - spoko, ale będziesz musiał pokalkulować, jakie szanse ma ta akcja, bo zostaniesz wyrzucony z zawodów :)

    chcecie mieć jakieś nagrody za walki sojuszowe, to rozpiszcie własny projekt, a nie mieszacie w S&D.

    I mój odzew nie jest tylko w stronę WarriorS, bo WINTER pochwalało jego wypowiedz. Ale to niszczy ducha S&D i jeśli prowadzący wpadnie na pomysł, aby jednak zrobić podział w jakimkolwiek stopniu przypominający WINTE vs WarriorS, to wypisuję się z zawodów.
  • Arkadius napisał(a):

    w sumie dzięki za wyprowadzenie z błędu bo jakoś się łudziłem że S&D jest dla graczy i sie je robi po to żeby zachęcić ich do aktywniejszej gry ale jak zawszę TEAM wie lepiej
    Na u68 tez były obozy i na S&D zostały wymieszane. Wiele osób miało problem a finalnie powstawały bardzo fajne mieszane ACSy.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Starrk napisał(a):

    tak jak Igrzyska Olimpijskie nie powinny być upolityczniane, tak i S&D też nie powinno być mieszane w konflikty. Składy powinny być jak najbardziej wymieszane. Będziesz miał okazję zezłomować członka drużyny - spoko, ale będziesz musiał pokalkulować, jakie szanse ma ta akcja, bo zostaniesz wyrzucony z zawodów :)

    chcecie mieć jakieś nagrody za walki sojuszowe, to rozpiszcie własny projekt, a nie mieszacie w S&D.

    I mój odzew nie jest tylko w stronę WarriorS, bo WINTER pochwalało jego wypowiedz. Ale to niszczy ducha S&D i jeśli prowadzący wpadnie na pomysł, aby jednak zrobić podział w jakimkolwiek stopniu przypominający WINTE vs WarriorS, to wypisuję się z zawodów.
    Po prostu przyznaj, że boisz się moich gsów :D
  • Arkadius napisał(a):

    w sumie dzięki za wyprowadzenie z błędu bo jakoś się łudziłem że S&D jest dla graczy i sie je robi po to żeby zachęcić ich do aktywniejszej gry ale jak zawszę TEAM wie lepiej
    Grałeś na Vedze w S&D i tam też były koalicje które nikomu nie przeszkadzały bawić się wg zasad S&D. Z tego co pamiętam z wielu edycji na innych uniach często zdarzały się już w zgłoszeniach warunki graczy, że nie chcą być z tym czy innym graczem w drużynie. Zawsze drużyny były tworzone w ten sposób aby sumarycznie każda z nich miała porównywalną sumę punktów militarnych i często nie jest możliwe tworzenie takich jakie Ty sobie tu wymyśliłeś własnie ze względu na tą zależność. Moderator może, ale nie musi dostosować się do życzeń graczy, a do wszystkich życzeń jest to czasami niemożliwe. Udział w S&D jest dobrowolny i nikt nie "musi" w nim uczestniczyć jeśli nie pasują mu zasady tej zabawy.
  • ackra napisał(a):

    Arkadius napisał(a):

    w sumie dzięki za wyprowadzenie z błędu bo jakoś się łudziłem że S&D jest dla graczy i sie je robi po to żeby zachęcić ich do aktywniejszej gry ale jak zawszę TEAM wie lepiej
    Grałeś na Vedze w S&D i tam też były koalicje które nikomu nie przeszkadzały bawić się wg zasad S&D. Z tego co pamiętam z wielu edycji na innych uniach często zdarzały się już w zgłoszeniach warunki graczy, że nie chcą być z tym czy innym graczem w drużynie. Zawsze drużyny były tworzone w ten sposób aby sumarycznie każda z nich miała porównywalną sumę punktów militarnych i często nie jest możliwe tworzenie takich jakie Ty sobie tu wymyśliłeś własnie ze względu na tą zależność. Moderator może, ale nie musi dostosować się do życzeń graczy, a do wszystkich życzeń jest to czasami niemożliwe. Udział w S&D jest dobrowolny i nikt nie "musi" w nim uczestniczyć jeśli nie pasują mu zasady tej zabawy.
    zawszę przeszkadzały tworzono martwe drużyny które były w praktyce tylko na forum grałem nie tylko na vedze ale też na Quaora czy librze i nie pamiętam żeby z jakieś edycji kogoś nie wyrzucili i żeby gdzieś ktoś latał z przeciwnikami czasy są takie że nikt przy zdrowych zmysłach nie poleci z osobą z która się gania na co dzień kiedyś było za pewne inaczej ale te czasy minęły

    jak już wcześniej pisałem nam nie przeszkadza że koalicja będzie miała dwa razy więcej punktów niż nasza drużyna i będzie jej trzy razy więcej chyba dla nich to lepiej większe prawdopodobieństwo że wygrają :E

    Starrk napisał(a):

    tak jak Igrzyska Olimpijskie nie powinny być upolityczniane, tak i S&D też nie powinno być mieszane w konflikty. Składy powinny być jak najbardziej wymieszane. Będziesz miał okazję zezłomować członka drużyny - spoko, ale będziesz musiał pokalkulować, jakie szanse ma ta akcja, bo zostaniesz wyrzucony z zawodów :)

    chcecie mieć jakieś nagrody za walki sojuszowe, to rozpiszcie własny projekt, a nie mieszacie w S&D.

    I mój odzew nie jest tylko w stronę WarriorS, bo WINTER pochwalało jego wypowiedz. Ale to niszczy ducha S&D i jeśli prowadzący wpadnie na pomysł, aby jednak zrobić podział w jakimkolwiek stopniu przypominający WINTE vs WarriorS, to wypisuję się z zawodów.

    nie wiem gdzie Ty tu widzisz POLITYKĘ jakąkolwiek to jest tylko GRA więc czemu ma się nie zrobić bardziej przyjemniejsza biorąc udział w SD i robiąc drużyny które będą ze sobą współpracowały bo po to się je chyba tworzy???
    upierasz się przy mieszanych drużynach tylko nie wiem co ci wniesie jak będziesz miał w drużynie przykładowo 2 WarriorSów ? czyżbyś chciał z nimi latać na resztę swojej koalicji ? :E ba pytanie czy w ogóle poleciałbyś z którymś w ACSie na jakąś flote na moona a nie na farming na planete pod falą ?
    czy po prostu liczysz że z tego względu że jak będziesz z którymś w drużynie to może nie poleci na Ciebie przy kolejnej okazji kiedy kuleczki popękają a będą duże mniejsze szanse ze koledzy wybronią znowu?

    może mi to wytłumaczysz łopatologicznie bo jakoś nie rozumie Twojego upory z tymi drużynami mieszanymi
  • @Arkadius sprawa jest całkiem prosta - jesteś za cienki w uszach, żeby moją motywacją miała być nieagresja ze strony WarriorSów w mojej drużynie :)
    Nie wiem, czego nie rozumiesz w tym, że próbujesz mieszać Wojny w Seek and Destroy. Bo za wojny nie ma nagród? To rozpisz swój projekt.

    Jak chcesz przytaczać przykłady, to zacznij od tego, że jesteś tak słaby, że niszczyłeś moony w momencie, gdy nie mieliście najmniejszej szansy na zrobienie RW - efekt? Nawet stacji zawracać nie musiałem. Więc przykro mi bardzo, ale koledzy i kruche moony nie mają tu najmniejszego znaczenia :)