koszty rozwoju

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • koszty rozwoju

      Witam,

      gram juz ponad 10 lat.
      Od kilku lat zaczyna mnie coraz bardziej denerwować jedna rzecz w ogame - koszty.
      Aby w pewnym momencie coś zrobić to trzeba zbierać i ponad kilka miesięcy na coś - to zniechęca - bo nie każdy lata flotą czy handluje deuterem.

      GF powinno się zastanowić nad pewnymi zmianami w tym zakresie:

      Badania:
      - dla astro powinna być wprowadzona pewna zasada, że każdy kolejny poziom od wybranego przez GF daje planetę - dlaczego:
      * koszty które są niebotyczne
      * czas który i rośnie do 1 roku badania i więcej

      Proponowane zmiany:
      * zamrożenie kosztów badania na określonym poziomie - moja propozycja to 25 lvl Astrofizyki - koszt tego badania to niecałe 10 MLD surowca. Dość drogo dla każdego.
      Wymaga dużego czasu zbierania, oczekiwania, sporej floty do przewozu surowca i kwota 10 MLD surowca wydaje się granicą adekwatną do uzyskania kolejnej planety zakładając koszty amortyzacji jaką trzeba uwzględnić wydając surowce na planety.

      * każdy koszt badania jednocześnie innego jak Astro też powinien zatrzymać się na poziomie granicznym około 10 MLD jednostek.

      Budynki:
      * tutaj jak z badaniami koszt rozwoju kopalni też według mnie powinien się zatrzymać w okolicach 5 MLD surowca max na 1 kopalnie.
      Czas amortyzacji i tak takiej budowli to będzie około 5-7 lat dla ekonomi x5 czy x6.
      * czas budowy dla określonej konfiguracji nanitów oraz fabryki robotów nie może też wydłużać w nieskończoność - powinno się wprowadzić jakiś max czas takiej budowy - max 3 do 6 miesięcy.

      Terraformer:
      zmiana i tutaj powinna nastąpić - każdy poziom musi dawać nowe pola - zwiększy to chęć do rozwoju planet. Mniejsze poziomy przyśpieszenia jak x1 czy x2 uni zyskają najbardziej.

      Zmiany będą bardziej realne dla graczy.
      Pozwolą mieć realne szanse na dalszy rozwój kont i planet.
      Ograniczenia dla graczy średniego poziomu i tych bez antymaterii oddalą i będzie większa szansa na powstrzymanie wymierania universów.

      fenix
      gram ponad 10 lat jako flotowiec lub ekowiec.
    • Pomysl ciekawy ale nie do konca sie z nim zgadzam. Osiagniecie topowego miejsca na uni powinno sie wiazac z pewnymi utrudnieniami. I w tym wypadku koszta w surowcach osiagniecia kolejnego etapu sa jak dla mnie jak najbardziej sluszne. Gdyby ustawic bariere 10kkk dla badan i 5kkk dla budynkow to obecni gracze z czolowki byliby nie do zlapania dla calej reszty "goniacych topke" graczy. Na X7 eko (Libra) nie ma dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) wiekszego problemu jak 5kkk surwowca na jakikolwiek budynek wiec i 10kkk na badanie wiaze sie tylko z posiadaniem odpowiedniej ilosci floty do chomikowania surowcow.
    • Generalnie wszystkie koszta są kalkulowane na podstawie ciągu geometrycznego:

      Kn=K0*q^(n-1)

      gdzie:
      n - poziom budynku lub badania
      Kn - koszt n-tego poziomu
      K0 - koszt początkowy

      I najważniejsze q - iloraz ciągu który wpływa na cenę kolejnego poziomu (q=1.5; 1.6; 1.75; 2; 2.5; 3; 5).

      Ale do rzeczy, ta gierka polega właśnie na tym, że koszt musi rosnąc. Nie mamy do czynienia z np.
      Pokaż spoiler
      Nemaxią
      czy innym dziadostwem gdzie jest maksymalny lvl obiektu np. 30. Kopalnie także produkują zgodnie z ciągiem geometrycznym (q=1,1) wiec kolejny lvl zwiększa. Oczywiście zgadzam się z tym że nie można zbierać tego w nieskończoność. Ktoś się zastanawiał, dlaczego zwiększano ostatnio szybkość uni i zmniejszano spalanie? Właśnie żeby podnieść granicę tych mld z 10 do 50.

      Po drugie jak nie stać górnika na kopalnie może stawiać co innego byleby zdobyć stałe punkty - badania elektrownie, budynki. Można też bunkrować itp.

      Ja uważam, że doskonałym rozwiązaniem byłoby, jak kiedyś sugerowałem, rozszerzenie funkcjonalności MSBN, który w zależności od poziomu pozwalałby badać 2,3,4,... badania jednocześnie. To pomogłoby podnieść próg z 40mld do jakiś 150mld jak ktoś wie o co chodzi.

      Ostatecznie i najważniejsze, co to za przyjemność klepać cały czas to astro 25lvl? Co to za wyzwanie? Ja osobiście tydzień temu rozpocząłem właśnie ten lvl po kwartale chomikowania surki, a dla topki to kwestia 2-3tygodni. Dajmy szansę słabszym, którzy mniej palą dexu.

      Ogółem to temat granic ciekawy, ale rozwiązanie do bani. Jam nigdy nie lubił, nie lubiłem, nie lubię i lubić nie będę ograniczeń odgórnie ustalonych.
    • Byłoby to ciekawe, ale pamiętajmy, że kiedyś było ograniczenie 10 planet, a astro wprowadzili kalkulując na szybkości 1x żeby wyszło jak najbliżej tej liczby. Pod flotę to i 100planet się opłaci, nikt floty nie złapie bo kto zdejmie 100moonów jednej nocy (bez bana)?

      Myślę że nadprzestrzenna, która miała zwiększać ładowność o 10% na lvl to także pomocna rzecz bo pomaga zminimalizować spalanie przy wożeniu surki w dt albo zbierania złomu. Począwszy od 8lvl w górę da to maksymalnie 120-140%, czyli pozwoli zwiększyć barierę tyle razy.

      Generalnie kilka mniejszych pomysłów i bariera leci x10 a jak wiadomo w czasie to perspektywa kilku(nastu) długich lat, więc być może wystarczająco długo aby wystarczyło do doomsday clocku, przy okazji przejdziemy przyspieszenie 10x itp.
    • @Qwant-holon drobna poprawka: ograniczenie było do 9 planet :)
      Weź też pod uwagę bardzo duże ograniczenie dla lotnika w postaci dostępnych slotów dla flot: osobiście byłbym w stanie zefesować "tylko" 24 floty, co oznaczałoby ograniczenie do 24 realnie funkcjonujących planet dla flociarza. U górnika problem byłby mniejszy, bo zwózkę mógłby robić na krzyż :)