Nowe Uniwersa- Kompromis

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nowe Uniwersa- Kompromis

      Widząc odwieczną wojnę pomiędzy tymi co się pushują i kupują anty a ich zaciętymi wrogami, myślę że można pomyśleć nad prostym rozwiązaniem:
      zamiast co 2 miesiące serwer, wychodzą co 4 miesiące 2 serwery:
      1) dla grupy nr 1: serwery takie jak obecnie, GF może dodać dodatkowo tysiąc nowych opcji by było gdzie wydać anty (np technologia maskująca, skrócenie czasu dolotu itd)
      2) dla grupy nr 2: kupowanie surki nieaktywne, skrócenie czasu badań, wszystkie inne dodatki jak MOONS nieaktywne, dopalacze kupno nieaktywne. Możliwy jedynie cały sztab do kupienia i podczas specjalnych eventów wymiana surki u handlarza oraz skrócenie czasu badania ale tylko astro.
      Myślę, że zwiększy to zyski GF (a głównie o to im chodzi) a i gracze będą zadowoleni. Część graczy rezygnuje widząc, że nie dogoni liderów pakujących setki złotych w konto. Teraz będą mieli szansę. Na starych uni będzie można zachować obecny stan, albo wybrać jedną z dwóch opcji.
    • "Myślę, że zwiększy to zyski GF (a głównie o to im chodzi)"

      Wy (gracze) to przestańcie myśleć, bo jednak wam nie wychodzi xD. GF i inne tego typu firmy mają całe sztaby ludzi, którzy wypełniają tabelki w Excelu i potrafią liczyć. Gdyby tego typu rozwiązanie miało im gwarantować wyższe zyski, to gwarantuję, że już dawno zostałoby wprowadzone. Naprawdę zaskakujące, ilu jest w tej grze ekspertów ekonomii.
    • Starrk napisał(a):

      Śmieszny temat :D
      Zwiększy zyski? Pokaż mi obliczenia, jakie przeprowadziłeś, że doszedłeś do takiego wniosku :)
      Próbujesz przerobić grę P2W na F2P, a to nigdy nie będzie zyskowne dla wydawcy :)

      Na takiej zasadzie funkcjonują inne gry np: plemiona. Gra ma gdzieś z 10 lat, stary interfejs a zainteresowanie jest tam kilkukrotnie większe niż na ogame. Czemu ? Na pewno plusem jest to, że rozgrywka się kończy po jakimś czasie, ale też gier osadzonych w średniowieczu jest multum, stara gwardia ma swoje serwery, anciarze swoje.

      GF nie jest instytucją charytatywną więc jej celem jest zysk. Zysk można osiągnąć albo przez zwiększenie ilości graczy albo dodanie nowego produktu.
      1) rozważamy co zrobić aby było więcej graczy (założenie że GF nie pomoże np reklamą)
      Zdefiniowanie celowości i motywacji do gry dla graczy:
      Gram bo:
      Lubię (konfiguracja bez znaczenia)
      Dla zabawy (tu raczej bez znaczenia, choć może kilku się zastanowić jak ciuła w pierwszych godzinach do 10 ptk a lider po godzinie ma 1300).
      bo chce być najlepszy ( konfiguracja będzie miała znaczenie)
      dla innych, dobrej atmosfery (bez znaczenia)
      bo chce wygrać (bez znaczenia)

      W takim wypadku część rezygnuje z gry na nowych uniwersach bo skill się nie liczy, bo nie mogę być najlepszy, bo nie ma funu.
      W dwóch różnych konfiguracjach ten gracz będzie grał dalej bo zauważy swoją szansę.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gethauz ().

    • 1) Nie przybędzie ludzi grających w OGame z tego samego powodu, dla którego nie przybędzie fanów słuchania muzyki z walkmanów - oba twory to przeżytki.

      2) Dalej nie widzę ani wyliczeń ani chociaż sensownego wyjaśnienia jak serwer bez dodatków miałby przynieść większe zyski dla firmy niż serwer ze wszystkimi dodatkami.

      Zapominacie, że ani nie kupiliście OGame, aby w niego grać, ani nie płacicie żadnych abobamenów. Skąd zatem wasze założenie, że ta gra ma być dla graczy, a nie dla napełnienia kabzy niemieckiej firmie?
    • Boze, widzisz i nie grzmisz.

      Gethauz napisał(a):

      Lubię (konfiguracja bez znaczenia)
      Dla zabawy (tu raczej bez znaczenia, choć może kilku się zastanowić jak ciuła w pierwszych godzinach do 10 ptk a lider po godzinie ma 1300).
      Skoro lubisz grac i grasz dla zabawy to graj i sie nie spinaj, ze cos tam inni maja wiecej czy moga wiecej a Tobie nie wolno czy cos. Lider gra juz jakis czas, zapewne kilka lat i dlatego ma te wspomniane 1300 a Ty bys chcial po chwili od startu byc na jego poziomie? To dopiero sprawiedliwosc :D sloma z butow co niektorym wystaje na kilometr ale tego nikt nie zauwaza albo nie chce zauwazyc :)
    • Ja widzę prostsze rozwiązanie problemu... na każdym uniwersum trzy listy rankingowe: ogólna, tych co wydali kasę na astro oraz tych co nie wydali kasy (można wprowadzić jakiś limit wydatków, np. z listy trzeciej wylatuje się jeżeli wyda się więcej niż np 50zł). W ten sposób będzie można porównywać swoje osiągi do ludzi o podobnym podejściu do gry
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Gethauz napisał(a):

      Widząc odwieczną wojnę pomiędzy tymi co się pushują i kupują anty a ich zaciętymi wrogami, myślę że można pomyśleć nad prostym rozwiązaniem:
      zamiast co 2 miesiące serwer, wychodzą co 4 miesiące 2 serwery:
      1) dla grupy nr 1: serwery takie jak obecnie, GF może dodać dodatkowo tysiąc nowych opcji by było gdzie wydać anty (np technologia maskująca, skrócenie czasu dolotu itd)
      2) dla grupy nr 2: kupowanie surki nieaktywne, skrócenie czasu badań, wszystkie inne dodatki jak MOONS nieaktywne, dopalacze kupno nieaktywne. Możliwy jedynie cały sztab do kupienia i podczas specjalnych eventów wymiana surki u handlarza oraz skrócenie czasu badania ale tylko astro.
      Myślę, że zwiększy to zyski GF (a głównie o to im chodzi) a i gracze będą zadowoleni. Część graczy rezygnuje widząc, że nie dogoni liderów pakujących setki złotych w konto. Teraz będą mieli szansę. Na starych uni będzie można zachować obecny stan, albo wybrać jedną z dwóch opcji.
      To co zaznaczyłem by się przydało, ale tylko, żeby ludzie odpalili kasacje konta.
    • wampek napisał(a):

      Ja widzę prostsze rozwiązanie problemu... na każdym uniwersum trzy listy rankingowe: ogólna, tych co wydali kasę na astro oraz tych co nie wydali kasy (można wprowadzić jakiś limit wydatków, np. z listy trzeciej wylatuje się jeżeli wyda się więcej niż np 50zł). W ten sposób będzie można porównywać swoje osiągi do ludzi o podobnym podejściu do gry
      Co mam powiedziec np. ja kiedy regularnie wydaje minimum 100zl na antymaterie? Nie wazne czy event jest czy go nie ma?
    • To będziesz uwzględniony na głównej liście razem ze wszystkimi. A osoby niepłacące, które chciałyby porównać swoje umiejętności do innych osób grających bez wspomagania będą miały taką możliwość na oddzielnej liście... moim zdaniem uczciwe
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • A kto gdzieś napisał, że grasz nieuczciwie? Jednakże nie jest tajemnicą, że wydając kasę, ma się większe "możliwości" niedostępne dla innych. Ja bym chciał wiedzieć jak wypadam na tle osób grających z takimi samymi kartami jak ja... co w tym dziwnego i złego?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      A kto gdzieś napisał, że grasz nieuczciwie? Jednakże nie jest tajemnicą, że wydając kasę, ma się większe "możliwości" niedostępne dla innych. Ja bym chciał wiedzieć jak wypadam na tle osób grających z takimi samymi kartami jak ja... co w tym dziwnego i złego?
      Wyjasnij jakie mam wieksze mozliwosci? Kupuje konta, zlomuje je? Tyle zysku co masz z handlu i wymieniania dexu u handlarza i biorac pod uwage koszt zakupu antymaterii ma sie nijak do tego ile mozna wycisnac z idlakow. Bo nie jest tak, ze jak kupuje sie anty to i surowce masz w gratisie :E
    • Starrk napisał(a):

      1) Nie przybędzie ludzi grających w OGame z tego samego powodu, dla którego nie przybędzie fanów słuchania muzyki z walkmanów - oba twory to przeżytki.

      2) Dalej nie widzę ani wyliczeń ani chociaż sensownego wyjaśnienia jak serwer bez dodatków miałby przynieść większe zyski dla firmy niż serwer ze wszystkimi dodatkami.

      Zapominacie, że ani nie kupiliście OGame, aby w niego grać, ani nie płacicie żadnych abobamenów. Skąd zatem wasze założenie, że ta gra ma być dla graczy, a nie dla napełnienia kabzy niemieckiej firmie?


      1)Im słabszy produkt tym większe zadanie dla reklamodawców ale nie zgodzę się, że ogame to walkman. W poprzednim roku najczęściej oglądanym filmem był gniot star wars old republic. Zainteresowanie tą tematyką jest więc większe niż myślisz.
      2) Celem nie jest wyeliminowanie z życia antymaterii a danie wyboru ile chce wydać pieniędzy na tą rozrywkę oraz dostosowanie
      poziomu do graczy.Nie zamierzam się kłócić jaka jest granica wydawania kasy na ogame "moralnie" przystępna a jaka nie, ile wydaje
      i czy to odpowiednie. Chodzi o stworzenie produktu dostosowanego dla potrzeb graczy z większą ilością gotówki i z mniejszą. Przy drugim uniwersum zostanie sztab, zostanie przy eventach handlarz i skrócenie astro (czyli wydatek do 50 zł na miesiąc)
      Drugie uni zarobi więc na siebie a wprowadzi większą rywalizacje przez co więcej osób będzie grało w tą grę. Jeśli natomiast ktoś chce wydać fortunę to zostanie przy opcji nr 1 i ją wyda bo nic nie będzie go ograniczało.
      Teraz nowe uni:
      1-20 osób wydało ponad 500 zł w ciągu tygodnia
      20-50 osób wydało ponad 100 zł w ciągu tygodnia
      50-200 wyda je w ciągu miesiąca
      cała reszta wyda mniej lub w ogóle
      Za rok liczba graczy aktywnie grających będzie oscylowała poniżej 100 a tych co kupują anty poniżej powiedzmy 30.
      Wypuśmy więc 2 uni co 4 miesiące:
      Ponieważ na drugim uni będzie większa rywalizacja, będzie więcej graczy, więcej kupi sztab. A Ci co chcieli wydać więcej to ją wydadzą na drugim uni. I wilk i owca cała.

      Skończy się pushowie kont bo po co skoro można te surowce kupić od GF, skończy się temat "wiosłowania po złomie" bo nie będzie skrócenia czasu budowy chyba, że za przedmioty nie do kupienia.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gethauz ().

    • Truck driver napisał(a):

      wampek napisał(a):

      A kto gdzieś napisał, że grasz nieuczciwie? Jednakże nie jest tajemnicą, że wydając kasę, ma się większe "możliwości" niedostępne dla innych. Ja bym chciał wiedzieć jak wypadam na tle osób grających z takimi samymi kartami jak ja... co w tym dziwnego i złego?
      Wyjasnij jakie mam wieksze mozliwosci? Kupuje konta, zlomuje je? Tyle zysku co masz z handlu i wymieniania dexu u handlarza i biorac pod uwage koszt zakupu antymaterii ma sie nijak do tego ile mozna wycisnac z idlakow. Bo nie jest tak, ze jak kupuje sie anty to i surowce masz w gratisie :E
      No to po co regularnie wydajesz 100 zł na anty skoro to nic nie daje? Weź mi też wyjaśnij co Tobie nie pasuje w moim pomyślę? Boisz się, że ludzie dowiedzą się, że wydajesz pieniądze na grę? Przecież i tak się przyznałeś do tego na forum, więc w czym problem?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Kupuje regularnie anty bo mam dostawcow wiec musze przerobic dex, ktory skupuje? A nie handluje na jednych koordach tylko po calym uni i nie wszedzie mam odpowiednio duze magazyny wiec anty ucieka szybko by kupic taniej a sprzedac u handlarza po max przelicznikach i wyjsc troche na plus z kazdej wymiany.

      Nie pasuje mi w calym pomysle to, ze chcecie wprowadzic uni z anty ale jednoczesnie dzieki temu sprawic by szybciej takie uni bylo zamkniete niz zostanie otwarte? Skracanie czasu lotu floty albo badan ale tylko astrofizyki? Ogarnijcie sie.
    • @Gethauz czy ty serio porównujesz kultowe uniwersum science fiction, jakim jest świat Gwiezdnych Wojen, do niszowego gniotu przeglądarkowego, jakim jest OGame? Choćby Disney wydał film pod tytułam "Pierdy Chewbakki", to i tak masa ludzi by na to poszła do kin, ponieważ to ich uniwersum.
      OGame nie ma fanów. OGame to relikt nierozwijanych już dzisiaj i niecieszących się wielką popularnością tekstowych gier przeglądarkowych. Wciąż nie dałeś nawet jednego sensownego argumentu, dla którego Twój pomysł miałby sktukować przyciągnięciem ludzi do tego trupa.
    • Truck driver napisał(a):

      Kupuje regularnie anty bo mam dostawcow wiec musze przerobic dex, ktory skupuje? A nie handluje na jednych koordach tylko po calym uni i nie wszedzie mam odpowiednio duze magazyny wiec anty ucieka szybko by kupic taniej a sprzedac u handlarza po max przelicznikach i wyjsc troche na plus z kazdej wymiany.

      Nie pasuje mi w calym pomysle to, ze chcecie wprowadzic uni z anty ale jednoczesnie dzieki temu sprawic by szybciej takie uni bylo zamkniete niz zostanie otwarte? Skracanie czasu lotu floty albo badan ale tylko astrofizyki? Ogarnijcie sie.
      A więc anty przynosi tobie korzyści... więc skąd wniosek, że się nie przydaje? Sam sobie zaprzeczasz. Ja bez jej wykupu nie mam możliwości prowadzenia skupu... Prosiłem cię byś powiedział, co nie podoba ci się w MOIM pomyślę, a nie pomyślę kolegi, bo na jego temat się nie wypowiadałem... czytaj ze zrozumieniem
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      Ja widzę prostsze rozwiązanie problemu... na każdym uniwersum trzy listy rankingowe: ogólna, tych co wydali kasę na astro oraz tych co nie wydali kasy (można wprowadzić jakiś limit wydatków, np. z listy trzeciej wylatuje się jeżeli wyda się więcej niż np 50zł). W ten sposób będzie można porównywać swoje osiągi do ludzi o podobnym podejściu do gry
      Ok. To Twoj pomysl? To Ci wyjasnie co mi sie nie podoba. Chcesz oddzielic graczy, ktorzy korzystaja z antymaterii od reszty ale co z tymi, ktorzy nie kupuja antymaterii tylko kupuja konta i je zlomuja? Tego nikomu nie udowodnisz a wg Twojego pomyslu wrzucisz takich graczy w statystyki z graczami "uczciwymi". Bomba pomysl, klaniam sie nisko po same lozysko z wyrazami szacunku dla Twojego genialnego toku myslenia ;)
    • No to już jest problem na inny temat i kwestia odpowiedniego skonstruowania regulaminu i narzędzi GO do wykrywania takich przypadków... mój pomysł rozwiązuje inną kwestie. Tą dotyczącą poczucia braku perspektyw dalszego rozwoju przez graczy niewydających pieniędzy... oni też chcą mieć o co walczyć. Wiem, że nigdy nie przyznasz mi racji, bo moje rozwiązanie automatycznie negatywnie odbije się na prestiżu twoich osiągnięć na uniwersum, ale prawdę mówiąc mało mnie to obchodzi.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      No to już jest problem na inny temat i kwestia odpowiedniego skonstruowania regulaminu i narzędzi GO do wykrywania takich przypadków... mój pomysł rozwiązuje inną kwestie. Tą dotyczącą poczucia braku perspektyw dalszego rozwoju przez graczy niewydających pieniędzy... oni też chcą mieć o co walczyć. Wiem, że nigdy nie przyznasz mi racji, bo moje rozwiązanie automatycznie negatywnie odbije się na prestiżu twoich osiągnięć na uniwersum, ale prawdę mówiąc mało mnie to obchodzi.
      Wierz mi, ze da sie rozwinac konto bez antymaterii. Na swoim przykladzie. Nie kupuje anty, sprzedaje dex flociarzom, latam po idlakach i tez sie rozwine. Nie flotowo ale ekonomicznie na pewno dam rade i bez anty tak wiec Twoj pomysl jest taki troche dla dzieci w stylu pokazac wszystkim, kto ma wiecej czasu na gre bo by latac po tych idlakach to serio trzeba miec czas. Bez tego z samego wydobycia ciezko jest komus odskoczyc w statystykach.
    • Gethauz napisał(a):

      Dla zabawy (tu raczej bez znaczenia, choć może kilku się zastanowić jak ciuła w pierwszych godzinach do 10 ptk a lider po godzinie ma 1300).
      Nie wiem ile razy to pisałam ale chyba dużo. :fgrin:

      Kupowanie surowców za antymaterię w dłuższej perspektywie nie ma znaczenia. Uni bardzo szybko weryfikuje zdolności graczy do gry.

      Uni Bellatrix
      Topka po 1 dniu:
      ExTop1 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=154&j=pl&id=100277 skasowane
      ExTop2 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=154&j=pl&id=100021 teraz top 405
      ExTop3 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=154&j=pl&id=100142 teraz 23
      ExTop4 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=154&j=pl&id=100255 teraz 219

      Uni Aquarius
      ExTop1 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=153&j=pl&id=100406 skasowane
      ExTop2 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=153&j=pl&id=100411 obecnie 431
      ExTop3 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=153&j=pl&id=100010 obecnie 500
      ExTop4 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=153&j=pl&id=100056 obecnie 38 ale w maju konto miało top 1.084 potem systematycznie odzyskiwało top do obecnego stanu.
      ExTop5 ciapka.pl/index.php?pd=gracz&k=pl&s=153&j=pl&id=100021 skasowane

      Wysokie top w pierwszych dniach nie jest gwarancją pozostania w top.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik