50gr out of order ....what for?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Hefajstos napisał(a):

    A mnie nie dziwi, że GO poświęca więcej czasu na sprawdzanie graczy ze ścisłego top.

    Moim zdaniem to jest w porządku, ale niestety zgoda na push i to tak jawny, że z jednego sojuszu, w jednym układzie są przelewane surowce z jednego konta na drugie i potem konto pushujące idzie od razu na urlop... No ludzie bądźmy poważni.

    Co do Aceta to ja tam nie wiem, ale dostał też ostrzeżenie. Zabronione to zabronione i tyle. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?

    Acetonitryl napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    A mnie nie dziwi, że GO poświęca więcej czasu na sprawdzanie graczy ze ścisłego top.

    Moim zdaniem to jest w porządku, ale niestety zgoda na push i to tak jawny, że z jednego sojuszu, w jednym układzie są przelewane surowce z jednego konta na drugie i potem konto pushujące idzie od razu na urlop... No ludzie bądźmy poważni.

    Co do Aceta to ja tam nie wiem, ale dostał też ostrzeżenie. Zabronione to zabronione i tyle. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?
    Po 1sze po ostrzeżeniu przestałem grać w OGame w pracy. Może z raz zdarzyło mi się z przyzwyczajenia zalogować. Pan GO stwierdził, że było wiele logowań...logów oczywiście ani dowodów nie pokazał, SGO się nie odezwał, wywalone na 102. Zbanują Cię i nawet dowodów Ci nie raczą przedstawić. Bo od 4 dni nie dostałem odpowiedzi na odwołanie, bo po co. Poza tym tu nie chodzi o tego VPNa nawet....jak wyżej, jakby od początku było jasne jak to działa to nie byłoby problemu, nie grałbym i tyle. Czytaj ze zrozumieniem, że po 5 miesiącach nagle okazało się że coś jest nie tak. Nie zamierzam siedząc w robocie zmieniać sieć 100razy i przełączać się na internet z telefonu...tożto jest niepoważne i nawet brzmi niedorzecznie. Jedyne o co tu chodzi to sam fakt, że zamiast zająć się poważnymi przewinieniami GO zajmują się duperelami które łatwo znaleźć jak się uweźmiesz np na top 1. Przykład z góry postów z gwałtem idealnie to odzwierciedla. No a druga sprawa, że sam fakt bycia top 1 zostałem wzięty na widelec a reszta hulaj dusza piekła nie ma. Co to są za porządku że zasady dotyczą tylko wybranych? Wiem że z Waszej perspektywy wszystko fajnie wygląda...ale z mojej niekoniecznie biorąc pod uwagę ile czasu poświęciłem na grę tutaj a reszta może robić co chce bo nie byli top 1.
    No ale po co ten VPN ? ProSkanner wyżej rozjaśnił temat, jak to u Was działało, czyli jak zdarzyło Wam się przysnąć, to ten co nie zasnął logował na konto drugiego ? Zobacz, skoro ja ostatnio zasnąłem, dostałem od Ciebie " gonga" a sojusznicy mieli by hasło do konta, a ja używałbym VPN, to byś się oblizał, zgadza się ? Tym bardziej, że wiedzieli, że przysnąłem bo skanowali przed Twoim wlotem. Uważasz to za sprawiedliwe jakby się zalogowali przez VPNa i podnieśli flotę ? Ja uważam, że nie zostałeś zbanowany za nic, a teraz takie trochę naciągane tłumaczenie i wybielanie swojej osoby. Dobry jesteś, byłeś i może będziesz, ale nikt nie ma zdrowia, żeby przez 5 miesięcy grać i w ciągu nocy/dnia i pracować. Próbowałem, zwyczajnie się nie da chcąc normalnie funkcjonować w ciągu dnia.
    Nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji.
  • Jesiou napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    A mnie nie dziwi, że GO poświęca więcej czasu na sprawdzanie graczy ze ścisłego top.

    Moim zdaniem to jest w porządku, ale niestety zgoda na push i to tak jawny, że z jednego sojuszu, w jednym układzie są przelewane surowce z jednego konta na drugie i potem konto pushujące idzie od razu na urlop... No ludzie bądźmy poważni.

    Co do Aceta to ja tam nie wiem, ale dostał też ostrzeżenie. Zabronione to zabronione i tyle. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?

    Acetonitryl napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    A mnie nie dziwi, że GO poświęca więcej czasu na sprawdzanie graczy ze ścisłego top.

    Moim zdaniem to jest w porządku, ale niestety zgoda na push i to tak jawny, że z jednego sojuszu, w jednym układzie są przelewane surowce z jednego konta na drugie i potem konto pushujące idzie od razu na urlop... No ludzie bądźmy poważni.

    Co do Aceta to ja tam nie wiem, ale dostał też ostrzeżenie. Zabronione to zabronione i tyle. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?
    Po 1sze po ostrzeżeniu przestałem grać w OGame w pracy. Może z raz zdarzyło mi się z przyzwyczajenia zalogować. Pan GO stwierdził, że było wiele logowań...logów oczywiście ani dowodów nie pokazał, SGO się nie odezwał, wywalone na 102. Zbanują Cię i nawet dowodów Ci nie raczą przedstawić. Bo od 4 dni nie dostałem odpowiedzi na odwołanie, bo po co. Poza tym tu nie chodzi o tego VPNa nawet....jak wyżej, jakby od początku było jasne jak to działa to nie byłoby problemu, nie grałbym i tyle. Czytaj ze zrozumieniem, że po 5 miesiącach nagle okazało się że coś jest nie tak. Nie zamierzam siedząc w robocie zmieniać sieć 100razy i przełączać się na internet z telefonu...tożto jest niepoważne i nawet brzmi niedorzecznie. Jedyne o co tu chodzi to sam fakt, że zamiast zająć się poważnymi przewinieniami GO zajmują się duperelami które łatwo znaleźć jak się uweźmiesz np na top 1. Przykład z góry postów z gwałtem idealnie to odzwierciedla. No a druga sprawa, że sam fakt bycia top 1 zostałem wzięty na widelec a reszta hulaj dusza piekła nie ma. Co to są za porządku że zasady dotyczą tylko wybranych? Wiem że z Waszej perspektywy wszystko fajnie wygląda...ale z mojej niekoniecznie biorąc pod uwagę ile czasu poświęciłem na grę tutaj a reszta może robić co chce bo nie byli top 1.
    No ale po co ten VPN ? ProSkanner wyżej rozjaśnił temat, jak to u Was działało, czyli jak zdarzyło Wam się przysnąć, to ten co nie zasnął logował na konto drugiego ? Zobacz, skoro ja ostatnio zasnąłem, dostałem od Ciebie " gonga" a sojusznicy mieli by hasło do konta, a ja używałbym VPN, to byś się oblizał, zgadza się ? Tym bardziej, że wiedzieli, że przysnąłem bo skanowali przed Twoim wlotem. Uważasz to za sprawiedliwe jakby się zalogowali przez VPNa i podnieśli flotę ? Ja uważam, że nie zostałeś zbanowany za nic, a teraz takie trochę naciągane tłumaczenie i wybielanie swojej osoby. Dobry jesteś, byłeś i może będziesz, ale nikt nie ma zdrowia, żeby przez 5 miesięcy grać i w ciągu nocy/dnia i pracować. Próbowałem, zwyczajnie się nie da chcąc normalnie funkcjonować w ciągu dnia.
    Jakbym korzystał z tego w taki sposób to myślisz że kamyk farmił mi dex z moonów? Przemyśl zanim coś powiesz bo aż żal :) Korzystałem z VPNa bo moja praca wymaga korzystania z VPNa. Tyle w temacie.
  • Jesiou napisał(a):

    ProSkanner wyżej rozjaśnił temat, jak to u Was działało, czyli jak zdarzyło Wam się przysnąć, to ten co nie zasnął logował na konto drugiego ?
    Gdzie ja tak napisałem przytocz? też miałem logowanie przez VPN i tego dotyczył wers:

    ProSkaner. napisał(a):

    a jak widać napisałem w temacie że były takie logowania i moje konto cały czas jest aktywne
    także naucz się czytać i nie pisz rzeczy, które nie zostały napisane
    uIZAR - [OFF] 165 ST
    uWEZN (UF) - [
    ON] 8 ST
    uDorado - [
    ON] 21 ST
    Poprzednie konto - ProSkaner


  • Acetonitryl napisał(a):

    Jesiou napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    A mnie nie dziwi, że GO poświęca więcej czasu na sprawdzanie graczy ze ścisłego top.

    Moim zdaniem to jest w porządku, ale niestety zgoda na push i to tak jawny, że z jednego sojuszu, w jednym układzie są przelewane surowce z jednego konta na drugie i potem konto pushujące idzie od razu na urlop... No ludzie bądźmy poważni.

    Co do Aceta to ja tam nie wiem, ale dostał też ostrzeżenie. Zabronione to zabronione i tyle. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?

    Acetonitryl napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    A mnie nie dziwi, że GO poświęca więcej czasu na sprawdzanie graczy ze ścisłego top.

    Moim zdaniem to jest w porządku, ale niestety zgoda na push i to tak jawny, że z jednego sojuszu, w jednym układzie są przelewane surowce z jednego konta na drugie i potem konto pushujące idzie od razu na urlop... No ludzie bądźmy poważni.

    Co do Aceta to ja tam nie wiem, ale dostał też ostrzeżenie. Zabronione to zabronione i tyle. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?
    Po 1sze po ostrzeżeniu przestałem grać w OGame w pracy. Może z raz zdarzyło mi się z przyzwyczajenia zalogować. Pan GO stwierdził, że było wiele logowań...logów oczywiście ani dowodów nie pokazał, SGO się nie odezwał, wywalone na 102. Zbanują Cię i nawet dowodów Ci nie raczą przedstawić. Bo od 4 dni nie dostałem odpowiedzi na odwołanie, bo po co. Poza tym tu nie chodzi o tego VPNa nawet....jak wyżej, jakby od początku było jasne jak to działa to nie byłoby problemu, nie grałbym i tyle. Czytaj ze zrozumieniem, że po 5 miesiącach nagle okazało się że coś jest nie tak. Nie zamierzam siedząc w robocie zmieniać sieć 100razy i przełączać się na internet z telefonu...tożto jest niepoważne i nawet brzmi niedorzecznie. Jedyne o co tu chodzi to sam fakt, że zamiast zająć się poważnymi przewinieniami GO zajmują się duperelami które łatwo znaleźć jak się uweźmiesz np na top 1. Przykład z góry postów z gwałtem idealnie to odzwierciedla. No a druga sprawa, że sam fakt bycia top 1 zostałem wzięty na widelec a reszta hulaj dusza piekła nie ma. Co to są za porządku że zasady dotyczą tylko wybranych? Wiem że z Waszej perspektywy wszystko fajnie wygląda...ale z mojej niekoniecznie biorąc pod uwagę ile czasu poświęciłem na grę tutaj a reszta może robić co chce bo nie byli top 1.
    No ale po co ten VPN ? ProSkanner wyżej rozjaśnił temat, jak to u Was działało, czyli jak zdarzyło Wam się przysnąć, to ten co nie zasnął logował na konto drugiego ? Zobacz, skoro ja ostatnio zasnąłem, dostałem od Ciebie " gonga" a sojusznicy mieli by hasło do konta, a ja używałbym VPN, to byś się oblizał, zgadza się ? Tym bardziej, że wiedzieli, że przysnąłem bo skanowali przed Twoim wlotem. Uważasz to za sprawiedliwe jakby się zalogowali przez VPNa i podnieśli flotę ? Ja uważam, że nie zostałeś zbanowany za nic, a teraz takie trochę naciągane tłumaczenie i wybielanie swojej osoby. Dobry jesteś, byłeś i może będziesz, ale nikt nie ma zdrowia, żeby przez 5 miesięcy grać i w ciągu nocy/dnia i pracować. Próbowałem, zwyczajnie się nie da chcąc normalnie funkcjonować w ciągu dnia.
    Jakbym korzystał z tego w taki sposób to myślisz że kamyk farmił mi dex z moonów? Przemyśl zanim coś powiesz bo aż żal :) Korzystałem z VPNa bo moja praca wymaga korzystania z VPNa. Tyle w temacie.
    No to teraz się skupisz na pracy i zarobisz więcej pieniążków. Z korzyścią dla wszystkich. Albo o 5 rano już wszyscy koledzy spali i nie miał kto konta podejrzeć :) Tyle w temacie.
    Nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji.
  • kamykmocy napisał(a):

    Przynajmniej w międzyczasie gdy my tutaj dyskutujemy Lordzik dostał bana za pusz na Szaqu. Może GO uznali, że pusze jednak też będą banować
    szkoda że tak późno bo "świętoszków " na tym uni pełno ^^ nawet Jesiou się kiedyś nachapał z MALACKA tyle że to było LEGALNE gdyż ten drugi był wyżej,

    Podobnie było z obcym i jegomościem ze ścisłej topki w drugim miesiącu gry (do tej pory wpada Obcemu na board pokomentować st z gratkami)

    i GO kija mogą zrobić, a niekiedy nie chcą... taka prawda gra przestała mieć sens, gramy z przyzwyczajenia, sentymentu a na każdy przepis znajdzie się obejście... Ci co się łudzą że bez pakowania PLN i czystą grą będą w ścisłym top to niech śnią dalej... pewnie gramy dla ludzi ale jak nie mamy uczciwej szansy konkurowania (bo jeżeli ktoś uważa że bez pln w ciągu 2óch godzin robi 3k pkt na starcie uni ) no to proszę Was o czym mówimy... bez komandorów, dopalaczy itp nie było by szans na taki odskok, złomy złomami , nolife no lifem ale każdy z nas musi spać, jeść i sra... no wiadomo co...

    tak więc wracamy do tematu... brawo za zdjęcie tabeli kar świetny to był pomysł, brawo za brak banów gdzie się należały od początku (sprawiło że wiele osób skończyło - jak np ja) i brawo za bany tam gdzie nie powinno ich być (to też sprawia że nie raz wiele osób kończy)

    jak by jeszcze go się za allegro wzieli a jest tam co robić było by poemat ^^
    Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

    Universum: Wezn

  • GO twierdzi, że były logowania, Ty - że nie, komu wierzyć? Coś jest w tym, co napisał Jesiou. Ja tam bana nie dostane, bo gram na 200% czysto. Nie wiem, jak wygląda Twoja praca, ani internet w niej, więc moje rozwiązanie było bardzo logiczne.

    Niemniej jesteś świetnym graczem, uni ucierpiało na Twoim banie, bo zawsze to było ciekawej poczytać ST. Powodzenia na emeryturze, albo jeżeli wrócisz i zaakceptujesz "stare/nowe" zasady.
  • Hefajstos napisał(a):

    GO twierdzi, że były logowania, Ty - że nie, komu wierzyć? Coś jest w tym, co napisał Jesiou. Ja tam bana nie dostane, bo gram na 200% czysto. Nie wiem, jak wygląda Twoja praca, ani internet w niej, więc moje rozwiązanie było bardzo logiczne.

    Niemniej jesteś świetnym graczem, uni ucierpiało na Twoim banie, bo zawsze to było ciekawej poczytać ST. Powodzenia na emeryturze, albo jeżeli wrócisz i zaakceptujesz "stare/nowe" zasady.
    No i logicznie podchodząc do tematu będę mógł się skupić na innych rzeczach. Nie ukrywam, że pomogła mi ta sytuacja podjąć decyzję o rzuceniu tego szajsu, szkoda zdrowia i nerwów...niemniej jednak pozostaje spory niesmak.... ST poglądacie od paru graczy którzy robią czyste starcia raz na parę dni, reszta tylko do obserwacji na mmorpg-stat.eu/ bo panowie co konta skupują raczej się na boardzie tym nie chwalą...a dziesiątki takich starć "ładnych" niestety nam dane oglądać nie było. Smuteczek :D A co do samych logowań to szanowne GO nawet nie raczyły pokazać mi tych logowań a niemożność wytłumaczenia się lub zobaczenia dowodów za które Cie karzą jest jakby trochę niezbywalnym prawem w każdym normalnym miejscu, nawet w grze. O ile jak ktoś za push dostaje i wie że go zrobił albo jak za basha dostałem i wiedziałem że się walnąłem o tyle z całą stanowczością mogę powiedzieć, że tutaj nie wiem o jakie logowania chodzi po ostrzeżeniu. No chyba że żyjemy w komunistycznych Chinach albo Korei Północnej. To wtedy nie ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Acetonitryl ().

  • Acetonitryl napisał(a):


    reszta tylko do obserwacji na mmorpg-stat.eu/ bo panowie co konta skupują raczej się na boardzie tym nie chwalą...a dziesiątki takich starć "ładnych" niestety nam dane oglądać nie było.
    O ile zdecydują się na jednorazowy złom, a nie powolne przetapianie floty u handlarza złomu i przesyłanie tego wraz z wydobyciem na swoje konto do handlu paliwem.
    I raczej się nie dowiemy, ponieważ ci smutni i źli panowie (albo panie ;P) bardzo dbają o to, by ich konta flagowe nie logowały się w niedozwolony sposób :P A na kupionym koncie można parę dni czy tygodni lewizny zaryzykować - łatwo przyszło, łatwo poszło :P
    Si vis pacem, para bellum
  • Też bym z tym wszystkim nie przesadzał, bo zaraz uznamy że tylko Ci co walneli ekstremalny pusz to źli, a reszta porządni. TORy jak sama nazwa sojuszu wskazuje maja bardzo dużo za uszami - wystarczy zobaczyć co się dzieje na początku 5g. Obcy pusznal się perfidnie havenem (legalnie bo legalnie, ale na tej samej zasadzie obcy mógłby rozbić flote teraz o Krakena i też byłoby legalnie). Kraken wali na 5 multikontach/ deutorówkach i też wątpie w jego uczciwość. Może Acet wisi niesłusznie, może słusznie, sam kiedyś zostałem dość "surowo" potraktowany przez go i wiem, że prośby o wyjaśnienia nic nie dają. Też mowiłem wtedy, że nie wracam, a jednak tu jestem. Więc Acet przykro mi, ale niestety kiedyś tu jeszcze wrócisz, a może w ogóle nie skończysz, nudno będzie :P

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kamykmocy ().

  • Hefajstos napisał(a):

    Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?


    To może się doedukuj zanim zaczniesz mówić (a w zasadzie pisać). Wszystkim wyjdzie na dobre



    Yossarian napisał(a):


    Albo zmieńmy regulamin i wywalmy zapis o pushu i multikontach. Sytuacji na uni to i tak nie zmieni, a niesmak współistnienia równych i równiejszych zniknie.
    W ramach ciekawostki dodam, że kiedyś w ramach uni eventowego gdzieś tam na .uk dali na 3 tygodnie uni "chaos"- z dozwolonym absolutnie wszystkim poza botami :E
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DUDEUSZ ().

  • DUDEUSZ napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?
    To może się doedukuj zanim zaczniesz mówić (a w zasadzie pisać). Wszystkim wyjdzie na dobre ;)
    No @ Duduś to wytłumacz koledze, bo problemu nie widzisz, 3/4 społeczności Ogame widzi, a Ty się każesz edukować ? :> Wytłumacz jak Ty rozumiesz korzystanie z VPNa, z chęcią się do edukuję.
    Nie zrozumiałeś. Nie mam pretensji.
  • DUDEUSZ napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?
    To może się doedukuj zanim zaczniesz mówić (a w zasadzie pisać). Wszystkim wyjdzie na dobre



    Yossarian napisał(a):

    Albo zmieńmy regulamin i wywalmy zapis o pushu i multikontach. Sytuacji na uni to i tak nie zmieni, a niesmak współistnienia równych i równiejszych zniknie.
    W ramach ciekawostki dodam, że kiedyś w ramach uni eventowego gdzieś tam na .uk dali na 3 tygodnie uni "chaos"- z dozwolonym absolutnie wszystkim poza botami :E

    No dokładnie panie mądry, wytłumacz. Nie każdy musi być informatykiem. To inteligentna osoba powinna wiedzieć. Wydaje mi się, że dużo się nie pomyliłem, ale Ty raczej sugerujesz, że tak, więc oświec swoją wiedzą. Ja na wałkach żadnych na OG się nie znam, ale przynajmniej nie ląduje na banie. Obce mi są boty, TORy i inne takie. Nie potrzebne mi są do gry.
  • Hefajstos napisał(a):

    DUDEUSZ napisał(a):

    Hefajstos napisał(a):

    Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym VPN, ale jeżeli o sieć, to jest coś takiego jak hot spot i można korzystać na lapku z internetu ze swojego telefonu. W czym więc problem?
    To może się doedukuj zanim zaczniesz mówić (a w zasadzie pisać). Wszystkim wyjdzie na dobre


    Yossarian napisał(a):

    Albo zmieńmy regulamin i wywalmy zapis o pushu i multikontach. Sytuacji na uni to i tak nie zmieni, a niesmak współistnienia równych i równiejszych zniknie.
    W ramach ciekawostki dodam, że kiedyś w ramach uni eventowego gdzieś tam na .uk dali na 3 tygodnie uni "chaos"- z dozwolonym absolutnie wszystkim poza botami :E
    No dokładnie panie mądry, wytłumacz. Nie każdy musi być informatykiem. To inteligentna osoba powinna wiedzieć. Wydaje mi się, że dużo się nie pomyliłem, ale Ty raczej sugerujesz, że tak, więc oświec swoją wiedzą. Ja na wałkach żadnych na OG się nie znam, ale przynajmniej nie ląduje na banie. Obce mi są boty, TORy i inne takie. Nie potrzebne mi są do gry.
    Zamiast zadawać głupie pytania polecam wykonać minimum wysiłku i sprawdzić to samemu chociażby wpisując w google. Zajmie to zdecydowanie mniej czasu niż pisanie tych dywagacji na forum. Dodam jedynie,że absolutnie nie trzeba być informatykiem żeby zrozumieć czym jest VPN, wystarczy podstawowa wiedza na poziomie gimnazjum/liceum dotycząca działania komputera i sieci. Dla ułatwienia dla leniwców przesyłam definicje żywcem przeklejoną z Wikipedii....

    Virtual Private Network
    Virtual Private Network (VPN), wirtualna sieć prywatnatunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.


    Zastosowanie
    Rozwiązania oparte na VPN stosowane są np. w sieciach korporacyjnych firm, których zdalni użytkownicy pracują ze swoich domów na niezabezpieczonych łączach. Wirtualne Sieci Prywatne charakteryzują się dość dużą efektywnością, nawet na słabych łączach (dzięki kompresji danych) oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa (ze względu na szyfrowanie). Rozwiązanie to sprawdza się w firmach, których pracownicy często podróżują lub korzystają z możliwości telepracy.

    Tunelowanie VPN jest również wykorzystywane do ochrony przed monitorowaniem ruchu sieciowego przez agendy rządowe. Pozwala w sposób bezpieczny komunikować się z krajów z silną cenzurą (np. Chiny, Iran), a także w przypadku transmisji obarczonej ryzykiem prawnym (np. współdzielenie plików). Istnieją techniki blokowania połączeń VPN.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Acetonitryl ().

  • Dodaj, że gdybyś postawił sobie w domu na stałym łączu mały serwerek linuxowy (np. na Raspbery Pi, albo starym kompie) to mógłbyś dodatkowo tunelować połączenie swojej przeglądarki w pracy na sieć domową i nie byłoby tego tematu. Problem powstał bo GO wyłapał, że łączysz sie z proxy VPNa, które najwyraźniej było na czarnej liście. Dla mnie to formalizm ze strony GO, bo sprawę da się łatwo obejść.
    Tak naprawdę liczy się to, czy uzyskiwałeś dzięki temu jakieś profity. Jeśli nie - to zwykła biurokracja. Jeśli tak - ban jest słuszny.
    Si vis pacem, para bellum
  • Vertigo77 napisał(a):

    Dodaj, że gdybyś postawił sobie w domu na stałym łączu mały serwerek linuxowy (np. na Raspbery Pi, albo starym kompie) to mógłbyś dodatkowo tunelować połączenie swojej przeglądarki w pracy na sieć domową i nie byłoby tego tematu. Problem powstał bo GO wyłapał, że łączysz sie z proxy VPNa, które najwyraźniej było na czarnej liście. Dla mnie to formalizm ze strony GO, bo sprawę da się łatwo obejść.
    Tak naprawdę liczy się to, czy uzyskiwałeś dzięki temu jakieś profity. Jeśli nie - to zwykła biurokracja. Jeśli tak - ban jest słuszny.
    Mógłbym. Mógłbym również kupić sobie tableta i myszkę do niego podłączyć, postawić cały serwer szafe, albo zmieniać sieć na komórkową 50 razy dziennie albo jedną z 100 innych rzeczy żeby GO się nie pokapowali. Ale absolutnie nie zamierzam wkładać wysiłku w to żeby wszystko wyglądało tak jak sobie GO zażyczy. NIe zależy mi na tej grze aż tak bardzo i nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi właśnie o to że gdybym CHCIAŁ ukryć tego typu aktywności to bym je ukrył. Nie robiłem tego bo jak już wielokrotnie pisałem NIGDY wcześniej nikt się do tego nie przyczepił a gram w ten sam sposób od przynajmniej 5 lat czyli od kiedy pracuję w tej firmie gdzie pracuję. Jeśli powyższe wytłumaczenie jest niewystarczające i jest to powód do bana...cóż. Widocznie nie jest to już gra dla mnie. Szkoda tylko że dziesiątki osób gra IDENTYCZNIE w ten sam sposób ale ich nikt nie banuje...bo GO ba zbyt wyrypane na to żeby sprawdzić wszystkich rzetelnie. Wniosek z tego taki - lepiej trzymaj się w cieniu, puszuj się po cichu, nie wychylaj się za bardzo a wszystko będzie dobrze. Jedynym profitem tego rozwiązania dla mnie był fakt że mogłem grać w Ogame a nie odświeżać z telefonu. Tyle ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Acetonitryl ().

  • maTTse napisał(a):

    Wniosek z tego taki, ze w pracy sie pracuje a nie gra w ogame :D

    Pozdro
    maTTse
    To też :D Jednak nie ma co ukryć, że jak ktoś gra flotowo i stara się to klika też w pracy :P Taka smutna rzeczywistość i patologia tej gry niestety :D Natomiast to w interesie GF jest dopilnowanie żeby ludzie mogli grać kiedy chcą a nie kiedy GF im pozwoli...w końcu to jest ich biznes a nasza przyjemność. Więc jak ktoś mi powie "to nie graj w pracy" to ja powiem w takim razie po co w ogóle grać w OGAME? Jest to gra w czasie rzeczywistym więc siłą rzeczy logujesz się cały czas kiedy sam zdecydujesz, że możesz i masz czas. Nie im decydować ani Wam ani nikomu innemu kto kiedy postanowi grać. Poza tym gwarantuję Ci, że 90% grających aktywnie osób loguje się też i gra w ten szajs z pracy :D Więc jak dla mnie trochę drewniany argument.. ;)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Acetonitryl ().

  • Dla panów u góry chyba nie ma już ratunku, uparli się to zostawcie, a nie ich nawracacie jak kijem rzekę... ;)

    Co do bana: aż strach się piąć do góry jak takie akcje sie na szczycie odwalają ;) Powiem tak: skoro nagle zaczęto egzekwować zasadę, której nie egzekwowano właściwie przez cały czas trwania uni, to powinno się ją wyegzekwować w stosunku do każdego gracza uniwersum. Wiec szanowni GO którzy kopytami się zaparli jak osły i bana nie cofną i już, powinni teraz od góry do dołu topki prześledzić logi każdej osoby i rozrzucać bany niczym kombajn gówno.
    Szkoda, że teraz przypomniały im się takie zasady, szkoda że konsekwencje wyciągane są wybiórczo, szkoda że wobec tego a nie innego gracza, w końcu: szkoda że ten gracz tak na to zareagował.

    Jedyna nadzieja jest taka, że kiedy GO w końcu się uporają z tymi problemami, może wezmą się w końcu za szarańczę, jaką są wulgarne słowa padające w konwersacjach między graczami. Mam dowody. A porządnych puszerów niech zostawią w spokoju, w końcu co oni złego zrobili?

    Acet: zastanów się jeszcze, może coś poklikaj, chociażby eko! a jak nie to przynajmniej nie sprzedaj konta Mirkowi z Bellatrix.... zbyt tanio :evil:
  • Zwazywszy, ze przyszly top 1 ma najwyrazniej czesto w nocy wylaczone kopalnie, a przyrosty adekwatne do top1 PL flociarza to ok, swietnie, czekamy na to :)
    UNI 1 - Top 2 flot '04-'07 [WRAITH] OFF
    po drodze jeszcze dluga historia...
    UNI Tarazed - Top 4 flot '18 [Reds] OFF
    UNI Dorado - Top 6 flot '18 [RiO] ON
    UNI Uriel (US) - eko :sleeping: [Skie] ON
    Ogame.us - Game Operator
  • Cóż, sytuacja odwrotna do mojej, jednakże... Uważam, że warto wypowiedzieć się i w moim temacie. Sytuacji tej nie znam, jednakże- pushe są zdecydowanie większym problemem, niźli VPN. A graczy logujących się z wielu adresów jest wielu- przyczyna najprostsza- możliwość gry na komórce, oraz komputerze. Osobiście nie znam się na informatyce i nie jest koniecznością wpisaną w zasady gry, by znać się w jej zakresie, pomijając, że poszkodowany, tak na prawdę, w tym temacie zna się (przynajmniej minimalnie).

    Reasumując mą wypowiedź- dawanie możliwości gry na komórce (domniemam, że zmienia się IP przy przejściu z telefonu na komputer i na odwrót), a następnie karanie za wykorzystywanie tej możliwości, jest oczywistym nadużyciem. O ile nie było "współpracy" z innym kontem, np nie zrzeszonym, bądź nawet wrogim świadczącym o pushu- moim zdaniem ban jest absolutnie bezpodstawny

    Pozdrawiam, Ave

    PS. Link do mojego tematu- zapraszam wszystkie osoby zainteresowane w temacie, jeśli temat na forum nie poskutkuje, sprawa potoczy się dalej (temat wybitnie sięga więcej, niż 1 universum- a wręcz- każdego)
    Klik
  • VPN umozliwia 'logowanie sie' z wielu IP, czesto poprzez komputery zlokalizowane w roznych krajach, a wiec jezeli logujesz sie raz z domyslnego, a raz z innego kraju i proceder toczy sie w kolko to pojawiaja sie podstawy na przydzielenie bana z tytulu dzielenia konta.
    UNI 1 - Top 2 flot '04-'07 [WRAITH] OFF
    po drodze jeszcze dluga historia...
    UNI Tarazed - Top 4 flot '18 [Reds] OFF
    UNI Dorado - Top 6 flot '18 [RiO] ON
    UNI Uriel (US) - eko :sleeping: [Skie] ON
    Ogame.us - Game Operator
  • rsx napisał(a):

    VPN umozliwia 'logowanie sie' z wielu IP, czesto poprzez komputery zlokalizowane w roznych krajach, a wiec jezeli logujesz sie raz z domyslnego, a raz z innego kraju i proceder toczy sie w kolko to pojawiaja sie podstawy na przydzielenie bana z tytulu dzielenia konta.

    Podobnie, gdy grasz na komputerze i telefonie komórkowym, co robi 99% graczy.
    Si vis pacem, para bellum
  • Wypowiem się i pewnie mnie zjecie. Cóż.

    Vertigo77 napisał(a):

    Podobnie, gdy grasz na komputerze i telefonie komórkowym, co robi 99% graczy.
    Można wyróżnić:
    + zmienne IP
    + grę z różnych IP (różne urządzenia)
    + ukrywanie IP przez proxy/tor/VPN

    Pierwsze dwie rzeczy są dozwolone. Często gracze zgłaszają że mają zmienne IP - nie trzeba tego zrobić. W zasadach mamy "W sytuacji, gdy gracze okazjonalnie, z reguły lub zawsze korzystają ze wspólnego dostępu do internetu np. w szkołach, na uniwersytetach lub w kafejkach internetowych, w tym przypadku należy zgłosić to Operatorowi Gry".
    Trzeci plusik jest niedozwolony.

    Każdy GO ma przeszkolenie z IP i analizowania logów. Umie odróżnić te 3 rzeczy. :fsmile:

    Ave napisał(a):

    sytuacja odwrotna do mojej, jednakże... Uważam, że warto
    Jak to przeczytałam zaraz mi się przypomniało > :fgrin:

    =================

    Teraz odniosę się do tematu bez cytatu ale gdzieś tu padało.

    Zasada zakazu używania maskowania IP jest od kiedy pamiętam w OWU/OWK. Czyli przynajmniej od 2006 roku:
    3.2.5 Korzystanie z usług ‪Gameforge‬ za pomocą usług zapewniających anonimowość lub podobnych działań, które umożliwiają zatajenie lub ukrycie prawdziwego adresu IP lub tożsamości jest niedozwolone.


    Czasem gracze pytają po co tabela kar jest ukryta jak każdy wie jaka jest kara. Skąd wiesz czy kiedyś się coś nie zmieni? Kiedy tabela była widoczna wielokrotnie zmieniane były kary.

    ~"Czekam na odpowiedź 30h".

    "Support nie jest prowadzony 24h na dobę. Nie ma dyżurów różnych osób żeby zawsze ktoś był. Support prowadzą osoby na wolontariacie które poświęcają swój prywatny czas żeby obsłużyć graczy i pilnować gry. Nikt z nas nie dostaje z tego pensji. Wolny czas znaczy po swoich potrzebach (sen, jedzenie), obowiązkach (praca) i innych przyjemnościach. Dlatego każdy członek teamu ma 48h na odpowiedź."
    (Oczywiście jeżeli sytuacja i zaawansowanie problemu gracza pozwala na odpowiedź w 48).

    Jeżeli dziś wejdę w tickety o godzinie 14, następnego dnia wejdę ok 20. Mamy 30 godzin a praktyce wchodzę każdego dnia. :fsmile:


    ~"GO szczególnie sprawdza topkę"

    Oczywiście nie jest tak że GO sprawdza tylko topkę jednak uwaga jest na nich skierowana.


    =================

    Pamiętajcie że GO jest tylko człowiekiem i ma swój ograniczony czas. Jeżeli podejrzewacie kogoś > zgłoście. 20 graczy grających po 2h jest w stanie więcej zauważyć na uni niż nawet 2 GO. Czasem pytacie się mnie po co zgaszać. Lepiej zgłosić 9 razy niepotrzebnie niż raz ominąć złamanie zasad. Każde zgłoszenie jest sprawdzane. Czytam również zarzuty "odpowiadacie szablonem". Odpowiadamy, jak już pisałam GO ma ograniczony czas więc lepiej odpisać szablonem i poświęcić czas na sprawdzanie niż klepać każdemu różne odpowiedzi. Zgłoszenie gracza nie może być dowodem w sprawie, jest jedynie sygnałem że coś może się dziać niedobrego. Dowodem są tylko logi (również zgłoszenia graczy w grze których nie idzie podrobić).
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • @ciap ciekawe jest jedno- NIKT z OG/SOG/modów pomimo osobistych zaproszeń, jedynie na pw odpowiedzi od 2 z przynajmniej 7 osób zaproszonych z teamu nie odpowiedział na temat założony przeze mnie, a troszeczkę powyżej 30 h grubo. Nad to odpowiedź na forum jest, zdawałoby się, łatwiejsze, niż na ticket na przykład. "Nie wiem, ale się wypowiem"- wypowiem się więc, że przynajmniej jeśli chodzi o sprawy pushu team, a przynajmniej jego część, działa nie kompetetnie wedle mej oceny biorąc pod uwagę jego rozmiary na każdym universum. Obrażać łatwo, ignorować jeszcze prościej, ale jakoś nikt z teamu nie miał przysłowiowych "jaj", by odpowiedzieć w temacie, jak napisałem, pomimo osobistych zaproszeń...

    Pozdrawiam z nadzieją, że kiedyś dostrzeżecie problem, choć powoli zaczyna się wydawać, że już jest za późno. Co mi po reakcji na ticket zgłoszony np 2 tyg temu, skoro w tym czasie może w jakimś dziwnym zbiegu okoliczności, flotą rozbić się na przykład o sojuszników- co mi, lub innym graczom po banie konta niemalże pustego? Ban w takiej sytuacji jest działaniem na zasadzie pokazówki i jest to zwyczajnie olewanie tematu.

    A zapewniam, że zasiadanie konta, nawet, jeśli x osób z niego korzysta, jest zdecydowanie mniejszą zbrodnią, niż pushowanie się- wielokrotnie przez push uzyskuje się zdecydowanie większe korzyści w krótszym czasie, szkoda, że team jest tak krótkowzroczny.

    Rzecz jasna, nie ubliżam/nie obrażam nikogo, piszę używając faktów i w odpowiedzi na zaczepkę ze strony OG.

    Pozdrawiam raz jeszcze, Ave
  • @ciap

    Bardzo fajnie, że poświęciłaś swój czas i wyjaśniłaś sprawę, bo to rozwiało wiele wątpliwości i w zasadzie rzucało zły cień na team, więc uważam nawet, że ktoś powinien to wyjaśnić i dobrze, że wzięłaś sprawy w swoje ręce.

    Widzę, wiele osób udawało ekspertów, trochę teraz wyszła siara.
  • ciap napisał(a):

    Wypowiem się i pewnie mnie zjecie. Cóż.

    Vertigo77 napisał(a):

    Podobnie, gdy grasz na komputerze i telefonie komórkowym, co robi 99% graczy.
    Można wyróżnić:+ zmienne IP
    + grę z różnych IP (różne urządzenia)
    + ukrywanie IP przez proxy/tor/VPN

    Pierwsze dwie rzeczy są dozwolone. Często gracze zgłaszają że mają zmienne IP - nie trzeba tego zrobić. W zasadach mamy "W sytuacji, gdy gracze okazjonalnie, z reguły lub zawsze korzystają ze wspólnego dostępu do internetu np. w szkołach, na uniwersytetach lub w kafejkach internetowych, w tym przypadku należy zgłosić to Operatorowi Gry".
    Trzeci plusik jest niedozwolony.

    Każdy GO ma przeszkolenie z IP i analizowania logów. Umie odróżnić te 3 rzeczy. :fsmile:
    Pierwsze dwie sytuacje są WZGLĘDNIE bezpieczne ;)
    Dlaczego tylko względnie? Bo w przypadku zmiennego IP od dostawcy Internetu, a także w przypadku sieci komórkowej, IP używa się na zasadzie dzierżawy. Istnieje więc teoretyczna możliwość, że inny gracz z mojego uniwersum, również gra u tego providera i otrzyma za jakiś czas w dzierżawę to samo IP. Jest to niezwykle mało prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe. Każdy kto przeszukiwał net po śladach IP z sieci komórkowej będzie wiedział o czym mówię. Ślady różnych userów na tym samym IP. Nawet z bardzo różnych regionów Polski.
    Natomiast trzeci punkt userzy stosują najczęściej do zawiadywania kontem, które kupili pod złom, ze względu na brak legalnych łącz. Nawet jeśli kupione konto za jakiś czas dostanie bana, to nie jest aż taki problem, bo zrobił co chciał.

    Sprawa wyglądałaby inaczej, gdyście mieli dostęp do adresów MAC karty sieciowej urządzenia ;} Czego mi nie powiesz :}
    Si vis pacem, para bellum
  • Kurde Panowie spokojnie, za uczciwość Was nie zbanują Po co tak mącić wodę dla "gdyby..."?

    Nigdy nie zagłębialem się mocno w przepisy. Od początku gry na Dorado loguję się z telefonu, albo komputera. Malo tego, zdarza mi się to robić czasami nie ze swojego i nie martwię się, bo wiem, że gram uczciwie.

    Natomiast wierzę, że przeszkolenie GO w tym temacie jest odpowiednie i tj. wspomnieli w temacie, potrafią odróżnić rodzaje logowań.

    Nie wydaje mi się, żeby ktokolwie dostal tu bana za niewinność. "Dostal, to dostal, na *** drążyć temat", hehehe :piwko:

    Pozdrawiam
    maTTse