Dok kosmiczny - zwiększenie %

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Dok kosmiczny - zwiększenie %

      Przerwawszy pracę w matlabie zajrzałem na swoje konto i zobaczyłem niewielką ikonkę koło jednej z planet. Ta ikonka czasami przez kilka godzin towarzyszy mojemu wiernemu moonowi i planecie. Tak pomyślałem, że można by wprowadzić pewne dwa udogodnienia.

      Mianowicie oświecę, że aby odzyskać w doku 100% pozostałego złomu z floty (przy złomie na uni =70% jest to pozostałe 30%) należało by ten dok rozbudować do poziomu 612 498! (wykrzyknik na szczęście nie oznacza silni!) Jak wiadomo, postawienie 10lvl jest już bardo kłopotliwe, a początkowe lvl, będące praktycznie darmowe dają najwięcej. 10lvl zapewnia około 54% złomu z maksymalnego pola wrakowego co oznacza, że dla naszego przykładu:

      derbis - 70%
      pole wrakowe- 30%*54%=16,2%
      marnuje się - 30%-16.2%=13,8%

      Pomysł jest prosty, miech mechanik zwiększa pole wrakowe o dodatkowe 10%, wtedy marnować się będzie np. 3.8%

      Pomysł nie spowoduje odzyskiwania większej ilości złomu niż miała docelowa flota, bo nikt nie zbuduje doku do 199lvl, ale gdyby to nastąpiło to po prostu maksymalna wartość to wartość pola wrakowego. Co ciekawe na uni z derbisem 80% wystarczyłby 4lvl doku, ale takie unia są tylko 4, a mechanik mimo, że najtańszy, to nie wieczny.

      Poniżej wykresik funkcji poziomu doku (0-20) od % odzysku z pozostałości derbisu (100%-derbis):



      Drugie udogodnienie to pewna szansa, że marnująca się część procent (13,8%) opadanie na księżyc i go zwiększy:

      surowce ~objętości moona (~ są proporcjonalne)
      objętość~d^3 (są proporcjonalne do sześcianu średnicy)

      Końcowa średnica będzie pierwiastkiem trzeciego stopnia z ilości marnowanego złomu 13,8%*N1 dzielonego przez N0 (ilość surowca która tworzy kulę o średnicy 1km, wartość umowna, zakładamy np. 1k surki).

      D=(k%*N1/N0+1)^(1/3)

      Wtedy jeden miliard złomu zwiększy księżyc o jakieś 50km, z czasem może to się okazać dużo dla wielkich moonów i pushówek lub słabych flociarzy. Oczywiście mechanik by to spowalniał, coś za coś. :popcorn:
    • Projekt zrobiony tylko pod pusherow i pushowki
      Flota prawie w calosci wyremontowana w Doku
      Mozna taka pushowke dziennie zlomowac i zbierac PZ a Dok bedzie remontowal flote
      Autor projektu chyba tego nie wziol pod uwage

      Propozycja nie do przyjecia !!!

      Pozdrawiam
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez john malkowitz007 ().

    • john malkowitz007 napisał(a):

      Projekt zrobiony tylko pod pusherow i puszowki
      Flota prawie w calosci wyremontowana w Doku
      Mozna taka pushowke dizennie zlomowac i zbierac PZ a Dok bedzie remontowal flote
      Autor projektu chyba tego nie wziol pod uwage

      Propozycja nie do przyjecia !!!

      Pozdrawiam
      Pewnie sie nie znam i napisze kolejna glupote ale nawet jesli to dzieki takiemu rozwiazaniu nie przybedzie graczy? Odbudowac flote po kilku latach jej montowania w wielu przypadkach mija sie z celem a przeciez push i multi juz dzis sa powszechnie znane i brak pregierza a takze znajomosci graczy z adminami tylko temu sprzyja :roll:
    • To złomuj codziennie taką pushówkę, ciekawe ile razy się uda? Legor co wybaczy, team ci wybaczy, ale ludzie ci nie wybaczą. Projekt jest skierowany głównie dla uni z dużym złomem, gdzie w doku renomuje się do 15% floty co stanowi jej malutką część. Byłbym nawet za tym, aby stracone jednostki przeciwnika także wliczały się do pola wrakowego, agresor musiałby wówczas rozważniej dobierać oręż.
    • Qwant-holon napisal
      To złomuj codziennie taką pushówkę, ciekawe ile razy się uda?
      Wlasnie o to chodzi ze raczej sie nie uda , tylko wlasciciel tej pushowki bedzie ja zlomowal

      Byłbym nawet za tym, aby stracone jednostki przeciwnika także wliczały się do pola wrakowego
      Jeszcze wiekszy zysk dla pushera przy nastepnym starciu

      A w przypadku duzych normalnych starc moze sie okazac ze obronca nie ma zadnych strat
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • john malkowitz007 napisał(a):

      Qwant-holon napisal
      To złomuj codziennie taką pushówkę, ciekawe ile razy się uda?
      Wlasnie o to chodzi ze raczej sie nie uda , tylko wlasciciel tej pushowki bedzie ja zlomowal
      Flociarz z Twoimi umiejetnosciami na pewno bedzie mial problem o ktorym piszesz :) masz mocna flote a poza miniST na wiecej jakos Cie nie stac a jak cos trafisz na miare ST to jest swieto. Nie oszukujmy sie ale taka jest prawda john. Nie licz wszystkich swoja miara bo sa flociarze z krwi i kosci do ktorych Ci daleko i gracze posiadajacy flote farmingowa ale latajacy na ochlapy tak jak Ty to robisz.
    • john malkowitz007 napisał(a):

      A jakie sa twoje umiejetnosci ???
      Jak daleko siegam pamiecia tylko mnie krytykujesz i czepiasz sie moich wypowiedzi
      Pokaz Swoje ST lub przynajmniej Mini ST jak jestes takii dobry i mocny
      Prosze bardzo, ostatnie przed fuzja z libra i z duza slabsza flota niz Ty dysponujesz:

      Kamil vs. sylwester1976 [NoM] ~ 1255.65%

      Kamil vs. malanga [STA] - 12.441 %

      Kamil vs. wladca mordoru [NoM] - OBRONA - 22.856%

      Kamil vs. losiu - 2572%
    • Qwant-holon napisał(a):

      To złomuj codziennie taką pushówkę, ciekawe ile razy się uda?
      Przepychanki przepychankami, a mi chodziło nie o skila w wyłapaniu pushówki tylko o nagminne złomowanie własnych. Może i team ma to w gdzieś, GF też, tym bardziej jak ładujesz anty, ale ludzie to widzą i po chwili masz 0 pozycję w rankingu. Zamiast gadać o niczym odnieście się lepiej do obydwu pomysłów - zwiększanie moona z marnowanego złomu.
    • I o to mi chodzi
      Pusher bedzie dziennie zlomowal swoja pushowke , bo bedzie wiedzial kiedy flota oposci Dok
      Nikt inny jej nie zezlomuje
      Jestem stanowczo na nie
      Propozycja / projekt tak jak pisalem na poczatku , dla pusherow ,a nie dla uczciwych graczy

      @ Truck driver
      Nie cale Unii tylko kilku klakierow , przydupasow i wazeliniarzy
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Wyraźnie lecz nadal niepełnie - co z opcją opadania marnowanego złomu na księżyc i zwiększania jego średnicy zgodnie z podanym wzorem, przy czym wartość N0 jest umowną stałą (ja brałem 1k surki) przyjmujemy w zależności od upodobań, czy 1kkk złomu na planetce ma zwiększyć moona o około 50km.

      Qwant-holon napisał(a):

      D=(k%*N1/N0+1)^(1/3)

      Przykładowe obliczenia:

      zakładamy że marnuje się k=13.8% złomu po starciu*
      N1 - starcie za 1mld (1 kkk) wartości floty
      N0 - będziemy zakładać np. 1k, 10k,100k surowców.
      D- zmiana wielkości moona.

      D=(0,138*10^9/N0+1)^(1/3)=...

      N0=1k=10^3 => D=51.677km
      N0=10k=10^4 => D=23.987km
      N0=100k=10^5 => D=11.136km

      Jako ciekawostkę podam, że wzór robiłem pod sens fizyczny, a nie własne upodobanie.

      *- można zmniejszyć wartość współczynnika marnowania złomu zakładając np. ze połowa marnującego się złomu trafia na księżyc, a reszta spala się w atmosferze planety.
    • Qwant-holon napisał(a):

      Wyraźnie lecz nadal niepełnie - co z opcją opadania marnowanego złomu na księżyc i zwiększania jego średnicy zgodnie z podanym wzorem, przy czym wartość N0 jest umowną stałą (ja brałem 1k surki) przyjmujemy w zależności od upodobań, czy 1kkk złomu na planetce ma zwiększyć moona o około 50km.
      Wydanie 1kkk surki to malutki pryszcz, więc stworzenie moona, który jest prawie niemożliwy do zniszczenia bardzo łatwe, wciąż jestem bardzo na nie. Dodatkowe opcje do gry są spoko, jeśli jej nie niszczą, wydaje mi się, że Twój pomysł sprawia, że gracz, który zawsze na czas odbiera floty będzie nie do złapania. Może spróbować coś o podobnych statystykach na uni eko? Na wojskowych chyba nie ma szans.
    • Co wy z tym moonem "nie do zniszczenia" macie? Max średnica to 8944km, jak masz mniejszy np. 8800km to się zwiększy po kilku wlotach, o ile wcześniej go nie stracisz i wszystko trafia szlag. Ktoś kiedyś wymyślił, że moon nie może być większy od planety, a najmniejsza planeta zaczyna się właśnie od średnicy największego moona. Ciekawą opcją byłoby także zwiększanie planety, ale to akurat wprowadzałoby zbytni ambaras w grze.
    • Qwant-holon napisał(a):

      Co wy z tym moonem "nie do zniszczenia" macie? Max średnica to 8944km, jak masz mniejszy np. 8800km to się zwiększy po kilku wlotach, o ile wcześniej go nie stracisz i wszystko trafia szlag. Ktoś kiedyś wymyślił, że moon nie może być większy od planety, a najmniejsza planeta zaczyna się właśnie od średnicy największego moona. Ciekawą opcją byłoby także zwiększanie planety, ale to akurat wprowadzałoby zbytni ambaras w grze.
      No to wszystko ok, ale wracając do tematu, to zwiekszając jeszcze bardziej procent z doku, zniszczymy te gre.
    • foxopi napisał(a):

      No to wszystko ok, ale wracając do tematu, to zwiekszając jeszcze bardziej procent z doku, zniszczymy te gre.
      Dlaczego "zniszczymy"? Po zlomie latwiej bedzie sie odbudowac i tyle. A jak ktos nie przypilnuje doku to i tak oberwie znowu jesli agresor bedzie mial zysk z dobitki :P zamiast negowac pomysl zauwazcie, ze jest to proste rozwiazanie nie wymagajace pomocy sojuszu ani antymaterii jak to wspomnial wczesniej @john malkowitz007. Przy duzych flotach obecny % zlomu jaki wpada do doku na odbudowe i tak daje ladnego kopa na start a podniesienie tego procenta tylko ulatwi rozgrywke i zmotywuje do dalszej gry.
    • Truck driver napisał(a):

      Dlaczego "zniszczymy"? Po zlomie latwiej bedzie sie odbudowac i tyle. A jak ktos nie przypilnuje doku to i tak oberwie znowu jesli agresor bedzie mial zysk z dobitki :P zamiast negowac pomysl zauwazcie, ze jest to proste rozwiazanie nie wymagajace pomocy sojuszu ani antymaterii jak to wspomnial wczesniej @john malkowitz007. Przy duzych flotach obecny % zlomu jaki wpada do doku na odbudowe i tak daje ladnego kopa na start a podniesienie tego procenta tylko ulatwi rozgrywke i zmotywuje do dalszej gry.
      Wszystko to co mówisz to prawda, ale zauważ, że teraz flociarz musi bardzo uważać na swoją flotę Nie będzie już to miało swojej "wartości", którą ma teraz, zwiększając % doku, ponieważ rozgrywka stanie się "prosta", a czemu mamy iść w prostotę? Kiedyś doku wcale nie było, już i tak mamy duże udogodnienie. Moim zdaniem gra polegająca na statystykach, rankingu powinna być coraz cięższa, nie łatwiejsza. Skoro większość, podkreślam większość mojej floty wróci to znów górnicy dostaną po tyłku, a flociarze odskoczą w topkę graczy jeszcze bardziej, bo będą więcej zarabiać.

      I proszę nie argumentować w sposób taki, że górnik także może mieć flotę :P

      Jakbym miał się odnieść do uni militarnych to też kiepsko to widzę, może źle na to spoglądam, ale jak flociarz nie traci swojej floty po zezłomowaniu, to dalej jest taka średnia "punktacja". Chodzi mi głównie o statystyki i możliwość przebijania się w górę, bądź zbijania innych w dół, czyli tak jak to powinno być w grze rankingowej. Wydaje mi się to złym rozwiązaniem ze względu na podział graczy (eko-flota itd)
    • foxopi napisał(a):

      Truck driver napisał(a):

      Dlaczego "zniszczymy"? Po zlomie latwiej bedzie sie odbudowac i tyle. A jak ktos nie przypilnuje doku to i tak oberwie znowu jesli agresor bedzie mial zysk z dobitki :P zamiast negowac pomysl zauwazcie, ze jest to proste rozwiazanie nie wymagajace pomocy sojuszu ani antymaterii jak to wspomnial wczesniej @john malkowitz007. Przy duzych flotach obecny % zlomu jaki wpada do doku na odbudowe i tak daje ladnego kopa na start a podniesienie tego procenta tylko ulatwi rozgrywke i zmotywuje do dalszej gry.
      Wszystko to co mówisz to prawda, ale zauważ, że teraz flociarz musi bardzo uważać na swoją flotę Nie będzie już to miało swojej "wartości", którą ma teraz, zwiększając % doku, ponieważ rozgrywka stanie się "prosta", a czemu mamy iść w prostotę? Kiedyś doku wcale nie było, już i tak mamy duże udogodnienie. Moim zdaniem gra polegająca na statystykach, rankingu powinna być coraz cięższa, nie łatwiejsza. Skoro większość, podkreślam większość mojej floty wróci to znów górnicy dostaną po tyłku, a flociarze odskoczą w topkę graczy jeszcze bardziej, bo będą więcej zarabiać.
      I proszę nie argumentować w sposób taki, że górnik także może mieć flotę :P

      Jakbym miał się odnieść do uni militarnych to też kiepsko to widzę, może źle na to spoglądam, ale jak flociarz nie traci swojej floty po zezłomowaniu, to dalej jest taka średnia "punktacja". Chodzi mi głównie o statystyki i możliwość przebijania się w górę, bądź zbijania innych w dół, czyli tak jak to powinno być w grze rankingowej. Wydaje mi się to złym rozwiązaniem ze względu na podział graczy (eko-flota itd)
      Pomysl jeszcze raz nad tym wszystkim co napisales. Uwazasz, ze wiekszosc Twojej floty straconej w wyniku starcia wroci przez dok? Skad takie wnioski? Teraz dzieki temu, ze jest dok masz max 15-16% z calosci floty do odzyskania z pola wrakowego wiec wyjasnij jaka to jest wiekszosc z calosci posiadanej floty przed zlomowaniem? Nawet jesli uda Ci sie rozbudowac dok do 20lvl to nadal nie da Ci to nawet 20% z wielkosci floty jaka dostaniesz do odzyskania z pz. Czyli dostajesz zloma i tracisz powiedzmy 1000 gesi to odzyskasz nie wiecej jak 200 gs pod warunkiem, ze rozbudujesz dok do takiego poziomu by odzyskac te 20%. I gdzie tu wieksza czesc floty do odzyskania? Prosta matematyka.


      Koszt rozbudowy doku z 6 (jeszcze oplacalnego poziomu) do 20lvl o ktorym napisalem wyzej :D powodzenia :)

      imgur.com/GvJSGPE

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

    • To znaczy zależy na jakim grasz uni - jeśli złom na uni (militarne) wynosi 70%, to tak jak już wspomniałem, odzyskanie 20% floty jest możliwe przy 199lvl doku (a nie 20lvl). Natomiast na normalnych uni, gdzie złom wynosi 30% sytuacja jest inna, bo już pierwszy poziom da około 30% odzysku, a 10lvl da 38%. Żeby odzyskać 2/3 pola wrakowego jak w przypadku uni militarnego wymagany lvl to znowu 199 poziom, przy czym odzysk wyniesie wtedy 46,67% (2/3*70%).

      Ogółem, mechanik miałby to zwiększać o np. 10%, co wpływa istotnie na unia militarne, gdzie tracona jest duża część floty. Niestety nie chroni to przed pushówkami bo 100% odzysku to perpetuum mobile...
    • Gram teraz na Librze. X2 flota i X7 eko, 70% zlomu na pz z floty i bez zlomu z obrony. Przyklady jakie podaje sa oparte na tych parametrach. Gram tylko na jednym koncie wiec nie mam rozeznania w poszczegolnych uniwersach a liczenie nie jest moja mocna strona. Zawsze bylem kiepski z wzorow i tym podobnych matematycznych wyliczen :)
    • Truck driver napisał(a):

      Pomysl jeszcze raz nad tym wszystkim co napisales. Uwazasz, ze wiekszosc Twojej floty straconej w wyniku starcia wroci przez dok? Skad takie wnioski? Teraz dzieki temu, ze jest dok masz max 15-16% z calosci floty do odzyskania z pola wrakowego wiec wyjasnij jaka to jest wiekszosc z calosci posiadanej floty przed zlomowaniem? Nawet jesli uda Ci sie rozbudowac dok do 20lvl to nadal nie da Ci to nawet 20% z wielkosci floty jaka dostaniesz do odzyskania z pz. Czyli dostajesz zloma i tracisz powiedzmy 1000 gesi to odzyskasz nie wiecej jak 200 gs pod warunkiem, ze rozbudujesz dok do takiego poziomu by odzyskac te 20%. I gdzie tu wieksza czesc floty do odzyskania? Prosta matematyka.

      Koszt rozbudowy doku z 6 (jeszcze oplacalnego poziomu) do 20lvl o ktorym napisalem wyzej :D powodzenia :)

      imgur.com/GvJSGPE
      Mówimy tu o zwiększeniu procent, czemu jestem przeciwny i wyjaśniam dlaczego, teraz mamy te 15 do 35% z doku a ja pisałem co by było gdyby