Przeniesienie planet - które pozycje, gala?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Przeniesienie planet - które pozycje, gala?

    Cześć,
    Gram na Fenrir i chciałbym sobie przenieść planety za anty - całkowicie pasywna gra pod eko, bez farmienia bo niestety nie za bardzo mam na to czas. Nie mam też ochoty wstawać co 1h w nocy i sprawdzać czy nikt nie wlatuje :).
    Myślałem nad 4/5 galą co 100 układów się ustawić, pytanie tylko - która pozycja? 12, 15? Jak to wygląda z produkcją energii na wyższych pozycjach? Która z nich jest najkorzystniejsza? Póki co mam planety 260pól+.
    Zdaje sobie sprawę z tego, że za jakiś czas i tak ktoś się koło mnie zasiedli, natomiast do tego czasu chcę już mieć mini bunkier ;). Na tym etapie gry takie przeniesienie powinno mi zapewnić spokojną grę przez najbliższy czas.
    Chętnie wysłucham odpowiedzi bardziej doświadczonych graczy. Dzięki!
  • Dokładnie tak chciałem zrobić - ciężko jest z energią na 15stkach? Nie jest optymalniej przenosić na 12-13?
    Elektrownia fuzyjna? Przekopałem się przez masę poradników i wszędzie odradzają. Ktoś to jeszcze stawia?
    Robić tak ze wszystkimi czy tylko kilka typowo pod dex?
    Może wypowie się jeszcze jakiś górnik, który robił podobnie i ma większy staż niż ja :)?
  • ja napisał(a):

    Mam fuzyjną na 22 i energetyczną na 18 - daje to ~63k energii (70% wykorzystuje obecnie, 30% w zapasie)
    Aby mieć tyle samo z słonecznej to bym musiał dać ją na 45lvl... jest to w sumie 12,5kkk mety i 5kkk kryształu
    Na fuzyjną wydałem - ~0,5kkk mety ~0,2kkk kryształu oraz ~0,1kkk deu

    A teraz cyk... energetyczna na 22 i już słoneczna musi być 51lvl... a koszt od 0-51 to 143kkk / 57kkk Gdzie zwiększenie energetycznej to 18-22
    3kkk kryształu i 1,5kkk deu

    Gram na x6x6 i według tego liczę

    Edit: Minus taki że fuzyjna pobiera dex... w moim przypadku 0,1kkk dexu na rok :p
    To z mojego posta w innym temacie. Kiedyś fuzyjna się nie opłacała, ale pozmieniało się i warto było zakładać planete na 3 i przenosić na 15... ostatnio to się zmieniło, można przenosić z każdego miejsca :p
    Jeżeli nie planujesz wydawać $$$ to polecam 12, ale pamiętaj że co jakiś czas są fuzje i dostaje się kilka darmowych relokacji które można potem użyć (przy ostatnim UF dostałem 12 relokacji XD )
    Polecam lekturę Poradnik górnika - zimne planetki - tylko przeczytaj najpierw ostatni post w tym temacie
  • Dzięki za rady. Zastanawiam się czy jest sens zostawiać matke, która ma tylko 193 pola i jest już częściowo zabudowana czy lepiej ją usunąć i szukać jakiejś kolonii 220+?
    Budowa terraformera na 15 pozycji to będzie masakra w przyszłości, a nawet te +15 pól za anty wygląda średnio. Co radzisz? :)
    Chciałbym jeszcze podpytać o rozwój tech. energetycznej, a el. fuzyjnej. W jakim stosunku najlepiej to rozwijać? Trzymać poziomy na równo?
    Na obecną chwile to sytuacja wygląda dosyć kiepsko. Fuzyjna z 8lvl -> 9lvl daje tylko 155 produkcji energii. To nie pokrywa nawet kolejnego poziomu metalu 18->19.
    Na przykładzie satelit. Na ciepłej planecie (8mka powiedzmy) 60 satek daje 2150 energii (koszt budowy to 120k / 30k). Fuzyjna na 14lvlu daje 2027 energii (koszt budowy to: 6,7kk surki). Powiedzmy, że podnosimy też energetyczną - mamy więcej energii ale dalej koszt jest kosmiczny. Nie neguje tego, że to się nie zwróci tylko pytanie kiedy - za 10 lat jak juź nikt z Nas nie będzie grać :)?
    Wydaje mi się, że troche się pośpieszyłem z tymi przenosinami. Naprowadź mnie proszę :).

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Devex ().

  • ciap napisał(a):

    edes napisał(a):

    20 lvl energetycznej i 22 lvl fuzyjnej i już Ci starczy energii do końca gry
    Współczynnik produkcji: 99%
    Doszłam do końca gry. ;(


    Dafuq napisał(a):

    Raczej początek. Eko dopiero na poziomie 18/15/13. To co - wymiana na szybko?
    Wymieniaj
    Ok dzięki! Podpowiesz jeszcze w jakich proporcjach rozwijać najlepiej na początku tech. energetyczną i el. fuzyjną? Na równo?