ZAKOŃCZONA WYGRANA MNS [MNS] My Nie Spimy 12322,58% vs 1645,17% [CKM] Czarni_Koneserzy_Metalu & [B_S] BlackSun

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Riverine napisał(a):

    Cóż, już widzę te wiadomości w MNS "haha, wygramy wojne bo jego recki będą zbierać złom z gsów a nie mojej floty". Nie zapomnijcie włączyć urlopów jak się pojawi kolejny temat w tym dziale :)

    Niech @wakat decyduje, wszystko zostało powiedziane:) Jak wygracie to graty, tylko w sumie nie wiem czego :D Latania po transportach do ekowców czy mistrzowskiego skilla interpretacji regulaminu?:)
    to nie ma co intepretować bo nie ma o tym wzmianki :D w tej sytuacji bym powiedział raczej dodania swojej reguły, no bo on przeciez to wszystko zaplanował :D
  • Zanim rozpoczynacie wojnę wypadało by znać regulamin ,unavit o co walczysz ?raport wyrazie pokazuje kto ma większe straty ,bitwa i wojna w tym wypadku wygrana bezapelacyjnie przez B_S ,może ktoś chce się założyć? I dajcie już spokój z pisaniem o zbiórkach i gsach ,tylko się kompromitujecie ,znając regulamin nie było by takiej dyskusji ,gratuluje wygranym ,MNS musi uznać wyższość przeciwników ,a @wakat nie będzie miał żadnej zagwozdki ,wystarczy ze przeczyta raport a on czyta ze zrozumieniem
    Bycie OGNiowcem to wyzwanie,któremu większość nie jest w stanie stawić czoła.To jest naprawde bardzo trudna ścieżka, ale prowadząca na sam szczyt.
  • Marshal C napisał(a):

    wishmaster napisał(a):

    Heheh ładnie, ladnie. Hehe
    @unavit ma racje moim zdaniem. Niszczenie to osobne starcia. Wiec rw z niszczenia jest dla agresora. Dla niego na plus jest również zebrany z gsow złom. Reszta dla MNS.
    Bawcie się dalej ;)
    gsy nie łapią progu do wojny więc o czym Ty mówisz?
    Dokładnie tak samo jak gsy nie licza sie w tym starciu tak samo zlom z nich nie bierzemy pod uwage, no logiczne chyba?
    Dlatego od tego co Yodeu zebral trzeba odjąć 72kk sury z gsów.
    Po podliczeniu strat w bitwie i zbiorki z BITWY Yodeu ma gorszy bilans. Wojna po naszej stronie.
    Co do samej bitwy owszem jego wygrana bo tak mowi regulamin, wygrany jest ten, ktory ma mniejsze straty w RW.
    @wakat gdzie jesteś jak potrzebny :E
  • Unavit no to albo liczymy poprzednie rw albo nie - zdecyduj się w końcu :) Jak liczymy całościowo z Gsami to mam mniejsze straty, jak bez gsów też. Natomiast Ty próbujesz na siłę udowodnić najwygodniejszą dla Ciebie wersję, że liczy się tylko złom z gsów, mimo że rw się do wojny nie liczą.

    Idąc tym tropem, jakby kolo Twojego moona latało 1mld złomu od wczoraj to też rw byłoby Twoje jakby moje recki wleciały pierwsze? Kto pierwszy zbierze złom to przegrywa, bo to nie o ten złom chodziło? Bilans jest bilansem, a jakbyś tego nie policzył to jesteś bardziej w plecy niż ja, więc przestań się kompromitować i poczekaj grzecznie na decyzję moderatora.

    I błagam, nie opowiadaj już, że miałeś to policzone i wysłałeś 10k z 16k recków, bo nie miałeś pojęcia ile ja wysłałem i czy ludzie z soja nie mieli dogranych, po prostu dałeś ciała, bo nie sądziłeś że polecę do końca, a teraz próbujesz odwracać kota ogonem:)

    P.S. To może jeszcze pobawimy się w przeliczniki metal:kriss:deu ? tego też regulamin nie określa, ale jak już dodajemy do niego swoje zasady, to ja chętnie tę dorzucę:)
    Ze złomu powstałeś i w złom się obrócisz.
  • unavit napisał(a):

    Marshal C napisał(a):

    wishmaster napisał(a):

    Heheh ładnie, ladnie. Hehe
    @unavit ma racje moim zdaniem. Niszczenie to osobne starcia. Wiec rw z niszczenia jest dla agresora. Dla niego na plus jest również zebrany z gsow złom. Reszta dla MNS.
    Bawcie się dalej ;)
    gsy nie łapią progu do wojny więc o czym Ty mówisz?
    Dokładnie tak samo jak gsy nie licza sie w tym starciu tak samo zlom z nich nie bierzemy pod uwage, no logiczne chyba?Dlatego od tego co Yodeu zebral trzeba odjąć 72kk sury z gsów.
    Po podliczeniu strat w bitwie i zbiorki z BITWY Yodeu ma gorszy bilans. Wojna po naszej stronie.
    Co do samej bitwy owszem jego wygrana bo tak mowi regulamin, wygrany jest ten, ktory ma mniejsze straty w RW.
    @wakat gdzie jesteś jak potrzebny :E
    przeczytaj jeszcze raz co napisaleś... piszesz że nie bierzemy pod uwagę ani gsow ani złomu z nich, a zdanie później, że trzeba odjąć złom z gs :D Przestań już kombinować i się bardziej kompromitować.
  • Marshal C napisał(a):

    wishmaster napisał(a):

    Heheh ładnie, ladnie. Hehe
    @unavit ma racje moim zdaniem. Niszczenie to osobne starcia. Wiec rw z niszczenia jest dla agresora. Dla niego na plus jest również zebrany z gsow złom. Reszta dla MNS.
    Bawcie się dalej ;)
    gsy nie łapią progu do wojny więc o czym Ty mówisz?
    No to jeszcze lepiej dla MNSow. :E Nie łap mnie za słówka tylko zczaj ogólny sen wypowiedzi. Gratki dla MNS
  • Gethauz napisał(a):

    Może niech Yodeau wejdzie i napisze, że on zbierał pz ze starcia a z gs zostawił unavitowi ]:-D To co kolega z soja rozbije się sekundę przed i powie unavit, rw moje bo tamtem złom to z innego nobka XD Graty dla obu stron za fajną wojnę
    no no :D tak też można pokombinować :thumbsup: a tak na poważnie to odwracamy sytuację -> unavit leci zezlomować kogoś -> przed wlotem rozbijamy o obrońcę 100kk sond -> unavit wlatuje, zlomuję obrońcę -> wg jego rozumowania zbiera złom z sond -> reszta trafia do obrońcy -> unavit przegrywa wojnę.
    Tak to wygląda wg niego, ciekawe co by wtedy wymyślił :thumbsup:
  • Marshal C napisał(a):

    Gethauz napisał(a):

    Może niech Yodeau wejdzie i napisze, że on zbierał pz ze starcia a z gs zostawił unavitowi ]:-D To co kolega z soja rozbije się sekundę przed i powie unavit, rw moje bo tamtem złom to z innego nobka XD Graty dla obu stron za fajną wojnę
    no no :D tak też można pokombinować :thumbsup: a tak na poważnie to odwracamy sytuację -> unavit leci zezlomować kogoś -> przed wlotem rozbijamy o obrońcę 100kk sond -> unavit wlatuje, zlomuję obrońcę -> wg jego rozumowania zbiera złom z sond -> reszta trafia do obrońcy -> unavit przegrywa wojnę.Tak to wygląda wg niego, ciekawe co by wtedy wymyślił :thumbsup:
    Pewnie, że obrońca zebrał złom z sond, a on ze STarcia :D
  • Marshal C napisał(a):

    Gethauz napisał(a):

    Może niech Yodeau wejdzie i napisze, że on zbierał pz ze starcia a z gs zostawił unavitowi ]:-D To co kolega z soja rozbije się sekundę przed i powie unavit, rw moje bo tamtem złom to z innego nobka XD Graty dla obu stron za fajną wojnę
    no no :D tak też można pokombinować :thumbsup: a tak na poważnie to odwracamy sytuację -> unavit leci zezlomować kogoś -> przed wlotem rozbijamy o obrońcę 100kk sond -> unavit wlatuje, zlomuję obrońcę -> wg jego rozumowania zbiera złom z sond -> reszta trafia do obrońcy -> unavit przegrywa wojnę.Tak to wygląda wg niego, ciekawe co by wtedy wymyślił :thumbsup:

    Nie interesuje nas nic poza BITWA A I ZŁOMEM Z BITWY A.
    Jesli na Pz lezy 1kkk sury od wczoraj Yodeu to zbiera ja zbieram wszystko z bitwy to ja wygrywam w wojnie . Tak ciezko pojąć??
    Nie liczymy zlomu z gsow to są osobne starcia.
    Z bitwy powstało 50k reckow, na pz bylo bodajże 54k, te 4k nas nie intersuje.
    Moj bilans BITWY A i zlomu z BITWY A jest lepszy a tylko to bierzemy pod uwage. Zaden wcześniejszy PZ ktory lezal nas nie obchodzi bo z jakiej paki? rownie dobrze po starciu ktos mogl rozbic o mnje 100k sond zebym zebral i wyszedł lepiej, bezsens prawda?
    To samo ze zlomem z GSów
  • unavit napisał(a):

    Marshal C napisał(a):

    Gethauz napisał(a):

    Może niech Yodeau wejdzie i napisze, że on zbierał pz ze starcia a z gs zostawił unavitowi ]:-D To co kolega z soja rozbije się sekundę przed i powie unavit, rw moje bo tamtem złom to z innego nobka XD Graty dla obu stron za fajną wojnę
    no no :D tak też można pokombinować :thumbsup: a tak na poważnie to odwracamy sytuację -> unavit leci zezlomować kogoś -> przed wlotem rozbijamy o obrońcę 100kk sond -> unavit wlatuje, zlomuję obrońcę -> wg jego rozumowania zbiera złom z sond -> reszta trafia do obrońcy -> unavit przegrywa wojnę.Tak to wygląda wg niego, ciekawe co by wtedy wymyślił :thumbsup:
    Nie interesuje nas nic poza BITWA A I ZŁOMEM Z BITWY A.
    Jesli na Pz lezy 1kkk sury od wczoraj Yodeu to zbiera ja zbieram wszystko z bitwy to ja wygrywam w wojnie . Tak ciezko pojąć??
    Nie liczymy zlomu z gsow to są osobne starcia.
    Z bitwy powstało 50k reckow, na pz bylo bodajże 54k, te 4k nas nie intersuje.
    Moj bilans BITWY A i zlomu z BITWY A jest lepszy a tylko to bierzemy pod uwage. Zaden wcześniejszy PZ ktory lezal nas nie obchodzi bo z jakiej paki? rownie dobrze po starciu ktos mogl rozbic o mnje 100k sond zebym zebral i wyszedł lepiej, bezsens prawda?
    To samo ze zlomem z GSów
    człowieku, masz rozdwojenie jaźni? Po raz kolejny w dwóch zdaniach napisałeś dwie różne wersje.

    Nie interesuje nas nic poza BITWA A I ZŁOMEM Z BITWY A. - zgadza się

    Nie liczymy zlomu z gsow to są osobne starcia. - zgadza się

    Jesli na Pz lezy 1kkk sury od wczoraj Yodeu to zbiera ja zbieram wszystko z bitwy to ja wygrywam w wojnie . Tak ciezko pojąć?? - nie zgadza się

    to w końcu jak to jest vibovit? Interesuje nas ten złom co leżał czy nie? Bo zaczynasz od tego, że nie interesuje, potem piszesz, że jednak on zbiera złom co leżał, a Ty z bitwy, a następnie znowu, że nie liczymy gs.

    Ogarnij się i przyjmij jedną wersję :thumbsup:
  • unavit napisał(a):

    Moj bilans BITWY A i zlomu z BITWY A jest lepszy a tylko to bierzemy pod uwage. Zaden wcześniejszy PZ ktory lezal nas nie obchodzi bo z jakiej paki? rownie dobrze po starciu ktos mogl rozbic o mnje 100k sond zebym zebral i wyszedł lepiej, bezsens prawda?
    To samo ze zlomem z GSów
    Zakładam, że "BITWA A" to rw które wklejaliśmy do wojny:)

    Właśnie sam sobie odpowiedziałeś - skoro wcześniejszy PZ nas nie obchodzi to z jakiej racji odliczasz go od mojej zbiórki kalkulując straty z "BITWY A" ? mogło tam leżeć cokolwiek i nie ma w regulaminie żadnej wzmianki o tym że ma to jakikolwiek wpływ na główne starcie - raport mojej zbiórki z PZ jest po starciu więc niezależnie od tego co leżało wcześniej zebrałem 320kk złomu - a to daje mi mniejsze straty niż u Ciebie.

    I da się to bardzo prosto policzyć, rozpiszę, żebyś miał łatwiej:

    Złomu z "BITWY A" jest 1000kk

    Ja zebrałem 320kk Ty 680kk ,
    moje straty 412kk Twoje 899kk
    co daje bilans Ja: -92kk Ty: -220kk.

    Skoro sam piszesz jasno i wyraźnie że wcześniejszy PZ nas nie obchodzi, i rw i tak się do wojny nie liczyły to wskaż mi punkt w regulaminie który mówi o tym, że złom który leżał obok planety przed starciem należy odjąć od mojej zbiórki, która była po starciu w celu policzenia bilansu z "BITWY A"?
    Ze złomu powstałeś i w złom się obrócisz.
  • Riverine napisał(a):

    unavit napisał(a):

    Moj bilans BITWY A i zlomu z BITWY A jest lepszy a tylko to bierzemy pod uwage. Zaden wcześniejszy PZ ktory lezal nas nie obchodzi bo z jakiej paki? rownie dobrze po starciu ktos mogl rozbic o mnje 100k sond zebym zebral i wyszedł lepiej, bezsens prawda?
    To samo ze zlomem z GSów
    Zakładam, że "BITWA A" to rw które wklejaliśmy do wojny:)
    Właśnie sam sobie odpowiedziałeś - skoro wcześniejszy PZ nas nie obchodzi to z jakiej racji odliczasz go od mojej zbiórki kalkulując straty z "BITWY A" ? mogło tam leżeć cokolwiek i nie ma w regulaminie żadnej wzmianki o tym że ma to jakikolwiek wpływ na główne starcie - raport mojej zbiórki z PZ jest po starciu więc niezależnie od tego co leżało wcześniej zebrałem 320kk złomu - a to daje mi mniejsze straty niż u Ciebie.

    I da się to bardzo prosto policzyć, rozpiszę, żebyś miał łatwiej:

    Złomu z "BITWY A" jest 1000kk

    Ja zebrałem 320kk Ty 680kk ,
    moje straty 412kk Twoje 899kk
    co daje bilans Ja: -92kk Ty: -220kk.

    Skoro sam piszesz jasno i wyraźnie że wcześniejszy PZ nas nie obchodzi, i rw i tak się do wojny nie liczyły to wskaż mi punkt w regulaminie który mówi o tym, że złom który leżał obok planety przed starciem należy odjąć od mojej zbiórki, która była po starciu w celu policzenia bilansu z "BITWY A"?
    Z bitwy bylo 1000k zlomu
    zebrałem 760kk, tak zobacz wyżej
    Wiec Ty z bitwy masz resztę czyli 240kk

    Bilans bitwy?
    899k - 760 = 139kk strat
    Ty, 412kk - 240= 172kk strat

    Tu podliczylem straty z bitwy i zlom z bitwy bez zadnych gsow.

    Dlaczego starcie ktore bylo wczesniej z którego powstał zlom ma mieć wpływ na rezultat innej bitwy?? Nie ma tak prosto
  • Względem rw zamieszczonego w tym poście

    straty agresora: 412 799 000
    straty obrońcy: 899 411 000

    Łącznie zebrany złom:
    agresor: 320 000 000
    obrońca: 759 678 400

    z bitwy powstało 999 584 800 złomu
    różnica: 80 093 600 złomu

    zakładając, iż rzeczywiście rozbiło się 10 GŚ (każda fala po 1 GŚ?), to mamy 72 000 000 złomu - czyli wciąż gdzieś brakuje 8 093 600 złomu.
    Oczywiście pytaniem jest czy te GŚ poległy podczas próby niszczenia księżyca i w związku z tym brakuje jeszcze więcej złomu, czy to może pozostałości po bitwach flota vs flota z udziałem tych 10 GŚ?

    Rozstrzygające będzie kto pierwszy zebrał złom i w jakiej ilości.
    Na przykładzie:
    starcie A - 10x złomu (chronologicznie pierwsze)
    starcie B - 100x złomu (chronologicznie późniejsze)

    Gracz Z jako pierwszy dociera do pola zniszczeń powstałego z obydwu starć i zbiera 15x złomu, następnie gracz Y zbiera 95x złomu.

    W takim wypadku najpierw zaliczany zebranie złomu powstałego w starciu A czyli 10x oraz złom powstały ze starcia B, czyli 5x złomu. Kolejne 95x złomu zaliczamy graczowi Y.

    Teraz napiszę do obsługi gry o udzielenie informacji co i w jakiej kolejności się działo. Z racji tego, iż jutro Wigilia mogę nie otrzymać zwrotnej informacji tak szybko jakbyście tego pragnęli. Proszę zatem o uzbrojenie się w cierpliwość.


    Temat nieco oczyszczam.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • @wakat kolejność zbiórki złomu nie podlega dyskusji, ja zbierałem jako pierwszy wiec tez cześć złomu już leżącego obok planety obrońcy chronologicznie jest w moich reckach. Co w sytuacji gdyby leżało tam 100k+ kryształu po skanowaniu obrońcy i to miałoby decydujacy wpływ na zaliczenie rw dla jednej ze stron w zaleznosci od tego kiedy recyklerzy zbierały złom?

    Chciałbym tylko uzyskać oficjalną wiążącą odpowiedz:

    Czy pole zniszczeń pozostające przy planecie obrońcy powstałe z ataków poprzedzających starcie które nie liczyły się do wojny ma wpływ na bilans z rw które jest zaliczone do wojny ? I tym samym pomniejsza zysk agresora/stratę obrońcy decydując o tym do kogo należy %, niezależnie od tego kto poniósł większe straty w rw liczonym do wojny? Proszę również o wskazanie punktu w regulaminie wojen/gry, który określa i uzasadnia te decyzję.

    Skoro poprzednie rw z niszczenia gs nie są zaliczone do wojny to skąd założenie, ze złom powstały z rw się które nie liczy się w wojnie jest uwzględniony w bilansie zbiórki która nastąpiła po starciu liczącym się w wojnie? Ja, jako agresor nie mam wpływu na to co leży obok planety na moment starcia - sugerujesz w tym momencie ze najpierw powinienem wyznbierac złom z pozycji obrońcy żeby przypadkiem nie wyszło ze ma mniejsze straty bo zebrał złom tylko i wyłącznie ze starcia a ja zbierałem poprzednie powstałe pole zniszczeń ?

    Tym samym chcesz powiedzieć ze generując pole zniszczeń przed starciem (np rozbijając duże ilości sond szpiegowskich na moment przed raportem) odmawiasz agresorowi prawa do zysku, ponieważ zbierał złom powstały wcześniej aniżeli z głównego starcia?

    Napisz wprost i uargumentuj swoją decyzję przytaczając istniejące punkty regulaminu.

    @ poprawione błędy stylistyczne - jestem pod wplywem alkoholu.
    Ze złomu powstałeś i w złom się obrócisz.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Riverine ().

  • jest to ABSOLUTNIE KOMICZNE. Innymi słowy, jakby przed KAŻDORAZOWYM atakiem obrońca robił pz na rozmiar, mniej więcej, który by powstał wobec utraty floty, zebrany przez atakującego złom byłby z sond, a starcie, mimo 100% sukcesu agresora, do wojny zaliczałoby się na + dla obrońcy? Ktoś tu jest bardzo nie poważny
  • Riverine napisał(a):

    Czy pole zniszczeń pozostające przy planecie obrońcy powstałe z ataków poprzedzających starcie które nie liczyły się do wojny ma wpływ na bilans z rw które jest zaliczone do wojny ? I tym samym pomniejsza zysk agresora/stratę obrońcy decydując o tym do kogo należy %, niezależnie od tego kto poniósł większe straty w rw liczonym do wojny? Proszę również o wskazanie punktu w regulaminie wojen/gry, który określa i uzasadnia te decyzję.

    Skoro poprzednie rw z niszczenia gs nie są zaliczone do wojny to skąd założenie, ze złom powstały z rw się które nie liczy się w wojnie jest uwzględniony w bilansie zbiórki która nastąpiła po starciu liczącym się w wojnie? Ja, jako agresor nie mam wpływu na to co leży obok planety na moment starcia - sugerujesz w tym momencie ze najpierw powinienem wyznbierac złom z pozycji obrońcy żeby przypadkiem nie wyszło ze ma mniejsze straty bo zebrał złom tylko i wyłącznie ze starcia a ja zbierałem poprzednie powstałe pole zniszczeń ?
    O to właśnie chodzi aby złom zebrany ze starć wcześniejszych nie wliczał się do bilansu konkretnego rw. Jak słusznie zauważyłeś niszczenia nie wliczają się do wyniku wojny, jak również są osobnym zdarzeniami, dlatego złom z nich ma być wyeliminowany z bilansu rw i nie decydować o tym na czyją korzyść będzie zaliczone rw.

    To dla kogo należy zaliczyć procent określa Regulamin podforum Wojny pkt.II.1
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • @wakat owszem, gdyby złom został zebrany przed rw. Ale co w przypadku, gdy jest on w trakcie? podałem, co się zdarzyło, Ty to wyczyściłeś, dlaczego? Wyliczyłem również w sposób logiczny bilans strat, odejmując od obu stron po równo zbiór pz z 10 gęsin, powiększsając równomiernie po 36 mln straty obu stron, w ten sposób złom zebrany po starciu a wynikający z zdarzeń wcześniejszych, nie jest wliczany w starcie
  • napiszę raz jeszcze, łącznie z wyliczaniem, skoro Wakat zdecydował się to usunąć (HMMMM...)

    1. 10 fal gęsin po 1- powstało 72 mln pola zniszczeń,

    2. Doszło do starcia

    3. Straty agresora (Yodeu): 412.799.000

    4. straty obrońcy (Vibovit): 899.411.000

    5. złom zebrany przez agresora (Yodeu): 320 mln

    6. złom zebrany przez obrońcę (Vibovit): 760 mln

    Po odjęciu pz z gwiazd śmierci:

    Ad.5 320 mln-36mln = 284 mln

    Ad. 6. 759.678.400- 36 mln= 723.678.400

    Łączne straty agresora wobec tego (logika)

    412.799.000-284.000.000= 128.799.000

    łączne straty obrońcy:

    899.411.000- 723.678.400= 175.432.600 wedle obu uzyskanych raportów

    @wakat

    Jeśli się mylę, popraw, ale wydaje mi się, że sytuacja jest czysta

    EDIT: podałem dokładną ilość złomu zebranego przez obrońcę

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ave ().

  • wakat napisał(a):

    Riverine napisał(a):

    Czy pole zniszczeń pozostające przy planecie obrońcy powstałe z ataków poprzedzających starcie które nie liczyły się do wojny ma wpływ na bilans z rw które jest zaliczone do wojny ? I tym samym pomniejsza zysk agresora/stratę obrońcy decydując o tym do kogo należy %, niezależnie od tego kto poniósł większe straty w rw liczonym do wojny? Proszę również o wskazanie punktu w regulaminie wojen/gry, który określa i uzasadnia te decyzję.

    Skoro poprzednie rw z niszczenia gs nie są zaliczone do wojny to skąd założenie, ze złom powstały z rw się które nie liczy się w wojnie jest uwzględniony w bilansie zbiórki która nastąpiła po starciu liczącym się w wojnie? Ja, jako agresor nie mam wpływu na to co leży obok planety na moment starcia - sugerujesz w tym momencie ze najpierw powinienem wyznbierac złom z pozycji obrońcy żeby przypadkiem nie wyszło ze ma mniejsze straty bo zebrał złom tylko i wyłącznie ze starcia a ja zbierałem poprzednie powstałe pole zniszczeń ?
    O to właśnie chodzi aby złom zebrany ze starć wcześniejszych nie wliczał się do bilansu konkretnego rw. Jak słusznie zauważyłeś niszczenia nie wliczają się do wyniku wojny, jak również są osobnym zdarzeniami, dlatego złom z nich ma być wyeliminowany z bilansu rw i nie decydować o tym na czyją korzyść będzie zaliczone rw.
    To dla kogo należy zaliczyć procent określa Regulamin podforum Wojny pkt.II.1
    Wakat w takim wypadku werdykt jest oczywisty, skoro złom nie liczący się do wojny nie miał znaczenia to skąd założenie ze moje recki go zbierały ? Eliminując wszelkie starcia nóżkom z nich przed zaliczanym rw jestem mniej stratny niż obrońca i na Boga co to jest za polityka żeby złom powstały przed regulaminowym starciem decydował o wyniku wojny?
    Ze złomu powstałeś i w złom się obrócisz.
  • To nie było jedno rw/starcie/wydarzenie. W spornym rw nie uczestniczyły żadne GŚ i dlatego złom z nich powstały nie jest brany pod uwagę w czasie wyliczania kto poniósł większe straty. Tym bardziej nie widzę powodu dla którego zebrany złom mamy liczyć po połowie, a już na pewno nie widzę powodu aby "powiększać równomiernie po 36 mln straty obu stron" skoro tylko niszczący księżyc poniósł straty we flocie - w wyniku próby niszczenia atakowany mógł stracić księżyc, ale nie flotę.
    Jeśli już ktoś by się upierał aby liczyć to razem - to należałoby po stronie niszczącego księżyc dopisać równowartość 10 GŚ, a po stronie obrońcy nie doliczać nic, bo nie stracił żadnej floty.

    Wszędzie w grze znaczenie ma chronologia - produkuje się to, co się wcześniej wrzuciło o produkcji, złom zbiera ten kto doleci chociażby sekundę wcześniej do pz, pierwszy wchodzi atak gracza, który pojawi się na planecie chociażby sekundę wcześniej etc. Ma to to swoje odbicie w regulaminach na forum - ważny jest stan sojuszowy graczy w momencie startu floty agresora, wojnę na swoich warunkach wypowiada ta strona, która jako pierwsza zamieści deklarację wojenną na forum, do wyniku wojny zaliczają się wszystkie rw zrobione w jej trakcie nawet jeśli rw powstanie 5 sekund przed jej zakończeniem.

    Gracz Yodeu dolatując pierwszy na pz zbiera najpierw złom, który tam leżał wcześniej, a następnie złom powstały w wyniku starcia, a jeśli pomiędzy rw a zbiórką pz powstałby jeszcze dodatkowy złom i ładowność recków byłaby wystarczająca - to zbiera również złom powstały po starciu.
    Do bilansu zaś wliczamy tylko złom pochodzący z danego starcia.
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.
  • jest to oczywiste pomniejszenie zysku atakującego z danego starcia, innymi słowy jest to niesprawiedliwe. Powinienem powiększyć straty równomiernie, mój błąd, jednakże nie zmienia to faktu, iż decyzja przydzielenia całości złomu leżącego przed starciem, w momencie, gdy recyklery wlatywały po starciu, do atakującego jest oczywistym powiększeniem strat atakującego. Co za tym idzie, jest to paradoksalnie stronnicze zachowanie. Przeczytaj raz jeszcze, co napisałem, ponieważ w zasadzie powiększyłem, nie pomniejszyłem, straty obu stron ze zbiórki pz równomiernie
  • wakat napisał(a):

    To nie było jedno rw/starcie/wydarzenie. W spornym rw nie uczestniczyły żadne GŚ i dlatego złom z nich powstały nie jest brany pod uwagę w czasie wyliczania kto poniósł większe straty. Tym bardziej nie widzę powodu dla którego zebrany złom mamy liczyć po połowie, a już na pewno nie widzę powodu aby "powiększać równomiernie po 36 mln straty obu stron" skoro tylko niszczący księżyc poniósł straty we flocie - w wyniku próby niszczenia atakowany mógł stracić księżyc, ale nie flotę.
    Jeśli już ktoś by się upierał aby liczyć to razem - to należałoby po stronie niszczącego księżyc dopisać równowartość 10 GŚ, a po stronie obrońcy nie doliczać nic, bo nie stracił żadnej floty.

    Wszędzie w grze znaczenie ma chronologia - produkuje się to, co się wcześniej wrzuciło o produkcji, złom zbiera ten kto doleci chociażby sekundę wcześniej do pz, pierwszy wchodzi atak gracza, który pojawi się na planecie chociażby sekundę wcześniej etc. Ma to to swoje odbicie w regulaminach na forum - ważny jest stan sojuszowy graczy w momencie startu floty agresora, wojnę na swoich warunkach wypowiada ta strona, która jako pierwsza zamieści deklarację wojenną na forum, do wyniku wojny zaliczają się wszystkie rw zrobione w jej trakcie nawet jeśli rw powstanie 5 sekund przed jej zakończeniem.

    Gracz Yodeu dolatując pierwszy na pz zbiera najpierw złom, który tam leżał wcześniej, a następnie złom powstały w wyniku starcia, a jeśli pomiędzy rw a zbiórką pz powstałby jeszcze dodatkowy złom i ładowność recków byłaby wystarczająca - to zbiera również złom powstały po starciu.
    Do bilansu zaś wliczamy tylko złom pochodzący z danego starcia.
    Ostatnia część tego co napisał wakat to jest to co ja tłumaczyłem cały dzień tym dzbanom. Oni nie rozumieją mechaniki gry i jej zasad.
    Ważne zeby bylo korzystnie dla nich a zasady na bok.
    Nawet @KotPali powiedział o czyms takim jak kolejkowanie, byscie pograli dłużej porobili rozne eksperymenty wpływające na mechanike gre byście wiedzieli o tym.
    Ale cóż mówić do ściany.
  • Udało mi się zdobyć dane jeszcze dnia dzisiejszego, zanim wszyscy na dobre zajeli się przygotowani do Wigilii.

    Logi z gry potwierdzają przedstawioną przez Was wersję wydarzeń - pierwszy do pz powstałych z prób niszczeń oraz z rw dotarł gracz Yodeu, następnie resztę wyzbierał gracz unavitoddam.

    W związku z powyższym przed rw na orbicie leżało 80 093 600 surowców. Gracz Yodeu zebrał zatem 80 093 600 złomu powstałego wskutek prób niszczeń oraz 239 906 400 złomu powstałego w wyniku spornego rw.

    Zatem względem rozsądzenia na czyj korzyść jest to rw:

    straty agresora: 412 799 000 - 239 906 400 = 172 892 600
    straty obrońcy: 899 411 000 - 759 678 400 = 139 732 600

    Mniejsze straty poniósł zatem obrońca, procent z rw należy zatem zaliczyć na korzyść sojuszu obrońcy.

    Przypominam, iż w przypadku gdy ktoś nie zgadza się z decyzją może się odwołać - najpierw u podejmującego decyzję, czyli mnie, jeśli zaś to nie pomoże - u wyższych instancji - w tym przypadku polecam skorzystanie z systemu ticketowego dostępnego na stronie ogame.support.gameforge.com/pl
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.