S&D Universum 68 Edycja 1 [10.12.2018-10.01.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • S&D Universum 68 Edycja 1 [10.12.2018-10.01.2019]

    Ruszyły zapisy do pierwszej edycji Seek and Destroy na uni 68.

    Ten temat powstał żebyście mogli swobodnie dyskutować o jej przebiegu :)


    Pamiętajmy, że każdego z nas obowiązuje Regulamin Forum OGame.pl, a także Regulamin działu Seek & Destroy.
    W szczególności nie życzymy sobie w tym temacie spam'u, wulgaryzmów jak i rozmów na tematy niezwiązane z przebiegiem projektu Seek And Destroy na 68.

    OGame.pl
    Z Życia Uniwersów
    Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

    Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
  • To jakie będą zmiany w tej edycji? :P

    Inna sprawa, czy trzeba U68 traktować jako nowe uniwersum i liczyć numerki edycji od nowa? Podobnie z resztą jak w przypadku innych :). Bo przez to nigdy nie dojdziemy do jakiejś okrągłej liczby :-(.
    "Jeśli plan A nie wypali, należy mieć plan B, a nie plan A z odzysku."

    COMA
  • Zbyt wysoki tez nie moze byc by dac wszystkim uczestnikom szanse
    Wprowadzic natomiast zastrzezenie ze %% musza byc z floty obroncy lub agresora ( w przypadku obrony )
    w odpowiedniej proporcji , by wyeliminowac rozbijanie swojej floty dla RW z %% liczonymi do rozgrywki ( w poprzedniej edycji byly takie przypadki )
    Ustalic max czas przebywania na Urlopie w czasie rozgrywki po to by zminimalizowac granie UFS.em
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez john malkowitz007 ().

  • KKS napisał(a):

    Witam mamy x7 z 500% pasuje ostawić by ekonomom satek nie jeździć i wykazać się zdolnościami lotniczymi

    By nie krzywdzić słabszych graczy można wprowadzić Progi %

    Top 100 Floty 500%
    top 200 Floty 400%
    Top 300+ Floty 300% :)
    I to jest bardzo dobry próg. Na uni są już tak duże floty, do tego 40% złomu, że to 500% to nie jest problem. Jak najbardziej popieram.
  • Mozna by jeszcze od zysku odliczac koszty deuteru spalanego w ataku ( przelicznik 3:2:1), wtedy udalo by sie wykluczyc rw robione na stracie, ktore nie powinny byc zaliczane. Bo na rw z uwzglednieniem % tylko z floty obroncy pewnie nie ma szans.
    No i fajnie by bylo, zeby GO poinformowalo o tych zmianach ktore maja nastapic jeszcze przed zamknieciem zapisow do S&D, to przynajmniej bysmy wiedzieli na co sie decydujemy. Ale jak znam zycie, to o zmianach dowiemy sie pewnie na dzien przed otwarciem rozgrywek.
  • zygunia napisał(a):

    Bo na rw z uwzglednieniem % tylko z floty obroncy pewnie nie ma szans.
    I bardzo dobrze bo to by oznaczało że każde rw musisz zrobić bez strat własnych a takie są dość rzadkie do stworzenia.
    No i osobiście nie widzę powodu dla którego miałbym nie móc rozbić części swojej floty na jakimś bunkrze jeśli zgarnę przy tym % dla swojej drużyny i surowce dla siebie? Wiadomo, że raczej nikt nie będzie się rozbijał na minus tylko dla samych procentów ale rw zyskowne w takiej sytuacji powinny być jak najbardziej zaliczane. I jeszcze podział progów, osobiście to dość średnio to jak dla mnie podchodzi bo wtedy teoretycznie nagrody też powinny być dzielone progowo czy jak? ?(

    COOO!!?? JA NIE DAM RADY!!??

    :D

    Lepiej chyba już nie będzie :E

  • ciap napisał(a):

    GO nie odpowiada za SD
    ciap, to juz chyba mniej istotne kto, wazniejsze jest zeby gracze byli poinformowani we wlasciwej porze, a nie w ostatniej chwili, i to bylo sednem mojej wypowiedzi.

    Draconis napisał(a):

    I bardzo dobrze bo to by oznaczało że każde rw musisz zrobić bez strat własnych a takie są dość rzadkie do stworzenia.
    No i osobiście nie widzę powodu dla którego miałbym nie móc rozbić części swojej floty na jakimś bunkrze jeśli zgarnę przy tym % dla swojej drużyny i surowce dla siebie? Wiadomo, że raczej nikt nie będzie się rozbijał na minus tylko dla samych procentów ale rw zyskowne w takiej sytuacji powinny być jak najbardziej zaliczane.
    Draconis, masz racje, czysciochy to rzadkosc, a wloty w bunkry zawsze przyniosa straty po stronie agresora, i niech agresor kruszy te bunkry jesli procent i zysk beda sie zgadzac. Ale nie wiem czy powinno sie zaliczac takie rw, w ktorych jako przyklad: lecisz niszczarami ze 30 us, wydajesz 20kk dexu na lot ( ktorego konwerter nie uwzglednia), a bilans z rw ( wlaczajac w to zbiorke PZ) opiewa na 5kk surowcow na plus dla agresora, a do tego agresor dorzuca troche swoich lamek, bo inaczej progu by nie zaliczyl. Wiem ze ci trudno w takie rw uwierzyc, ale uwierz mi na slowo, ze jak sie nic nie zmieni, to ze znowu takie beda.
  • Draconis napisał(a):

    I bardzo dobrze bo to by oznaczało że każde rw musisz zrobić bez strat własnych a takie są dość rzadkie do stworzenia.
    Dlaczego bez strat? Wystarczy że % powstały z obrońcy będzie progiem. I wtedy nie ważne czy agresor ma straty czy nie.
    Kiedyś, gdzieś była dyskusja żeby w SD liczyć tylko RW w których atakujący ma zysk. Pomysł został odrzucony z powodu małej ilości RW gdzie agresory robili % rozbijając własną flotę i wychodząc na minus.

    zygunia napisał(a):

    ciap, to juz chyba mniej istotne kto, wazniejsze jest zeby gracze byli poinformowani we wlasciwej porze, a nie w ostatniej chwili, i to bylo sednem mojej wypowiedzi.
    Jakieś znaczenie ma bo ludzie przychodzą do GO zamiast do właściwej osoby zaraz uderzać. Cały proces komunikacji się wydłuża. :fsmile:

    Co do wcześniejszego info w pełni się zgadzam. Zawsze z niecierpliwością czekam żeby poznać próg RW. :fgrin:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Jak tym razem próg będzie około 100 lub 200 % i do tego będzie możliwość zrobienia go tylko ze swojej floty to w ramach protestu nie wezmę udziału w SnD...
    Moim zdaniem próg nie musi być 500% ale też będę zadowolony z wysokiego progu bo im wyższy tym mniej debilnych rw z rozbijania siebie w ilości 10 x na dzień bez szukania celów bo o bunkry to co drugi US obecnie można znaleźć takie coś co się załapie w niskim progu. Wszystkich nie zadowolimy ale aktualnie 2k panc zrobi na luzie 500% z dtkow takie fakty

    Zdrowsza byłaby rywalizacja z koniecznością znalezienia tego minimum u obrońcy a przecież procent ze swojej floty powyżej progu zawsze będzie doliczany bo SnD tylko z floty obrońcy byłoby bez sensu
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • @zygunia nie zgodzę się bo trashsim akurat uwzględnia koszty lotu, wystarcz wpisać w niego koordynaty startu i dolotu jak i własne napędy :)
    I nie zawsze wloty w bunkry przynoszą straty aresorowi/agresorom, wiem co piszę bo sam nie raz tak latałem przy okazji S&D, solo i w acs :) Zasadniczo to nie chodzi o to żeby w projekcie S&D latać dla zarobku tylko dla PROCENTÓW, tu chodzi o to żeby rozpieprzyć, za przeproszeniem, całe uni w miesiąc czy to będziesz latać po satkach, flotach, moonach czy jeden grzyb wie po czym jeszcze, masz po prostu psuć a nie zarabiać, od zarabiania masz ST /choć nie zawsze/ i farmingi. To jest zabawa dla psucicieli a nie dla zarobkowiczów.

    ciap napisał(a):

    Dlaczego bez strat? Wystarczy że % powstały z obrońcy będzie progiem. I wtedy nie ważne czy agresor ma straty czy nie.
    Kurde ci powiem że to wcale głupie nie jest ale osobiście wolę obecne zasady na których to ja mogę się w progu rozbić na satkach obrońcy niż mam z jego floty progu szukać :P

    @Koloc protest to będzie ciut marny raczej, mógłbyś w ramach swojego protestu wstawiać rw na swoich zasadach bez tych debilnych rw jak to ująłeś :) I nie trzeba siebie 10x na dzień rozbijać, można 10 na dzień sąsiadów rozbijać trochę ponad próg gąskami, przy ostatniej edycji S&D @Lightman tak wygrał aktywistę albo złomiarza, nie pamiętam dokładnie, ale nikt nie miał żadnych pretensji o to jak latał żeby wywalczyć swój tytuł.

    Swoją drogą jak wspomniałem o tytułach to zapytam tu jakie są szanse żeby wskrzesić dział HALL OF FAME??

    COOO!!?? JA NIE DAM RADY!!??

    :D

    Lepiej chyba już nie będzie :E

  • Draconis napisał(a):

    @zygunia nie zgodzę się bo trashsim akurat uwzględnia koszty lotu, wystarcz wpisać w niego koordynaty startu i dolotu jak i własne napędy
    Trashsim tak, ale nie konwerter, a to juz jest roznica ;P
    W mojej opini taka bezmyslna dewastacja uni ponosi za kazdym razem za soba konsekwencje, , i albo polowa uni na miesiac wrzuca U, albo tracimy narybek, krory dopiero wprawia sie w ta gre, i jak takim polatamy po satkach, to szybko im sie odechciewa i koncza gre.
    No ale moze wlasnie o to niektorym chodzi, i za jakis czas beda krzyczec ze nas malo i chcemy kolejnej fuzji.
  • Koloc to ty masz tyle floty by zrobić rw większe niż 100%? :E

    zygunia - jak na moje to uni i tak jest krojone w sposób ciągły, seek jakoś wcale tego bardziej nie zmienia - raptem 2 czy 3 graczy będzie się ścigać w rw na aktywistę - nie widzę powodu by coś zmieniać poza progiem % na większy. Przynajmniej część graczy złomuje/farmi by zarobić dodatkowe kilka kk. Zresztą pora roku na tą edycje jest kiepska więc i pewnie aktywność będzie obniżona.

    Spadek graczy jest nieunikniony, spowalnianie tego procesu poprzez wprowadzenie jakiś innych zasad do seeka to głupota. To jest seek & destroy. Dziękuje, dobranoc.
    u4 - 10669% - 14 ST - średnia 762%
    u7 - 18291% - 34 ST - średnia 537%
    u35 - 53941% - 43 ST - średnia 1254%

    "Honor nie szpeci godnego, ani godny honoru."
  • Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić @Draconis bo jesli zasady pozostaną niezmienione i próg będzie 100% to nie mam szans nawet na walecznego łowcę grając przeciwko graczom choćby co mają 500k lm owszem musieliby oni zrobić więcej tych rw niż ja mając trochę większą flotę jednak z lmami jest to o wiele łatwiejsze. Nie chodzi mi o to żeby SnD przebiegało pod dyktando gracza Koloc i na jego życzenie było ustawione tak jak on chce...O nie ja i tak w klasyfikacji złomiarza czy aktywisty nie wygram bo zwyczajnie nie mam na to mocy :)
    Nigdzie nie pisałem o zmianie zasad SnD jako takiego programu tylko o przemyśleniu wielkości progu, bo nie chciałbym, żeby edycja wyglądała tak jak poprzednie. A Ci co mają szansę na aktywistę bez problemu poradzą sobie z większym progiem a i zaoszczędzą czasu nie wysyłając na graczy top 4000 swoich statków, które jeszcze się mają rozbić żeby przekroczyć próg...
    Być może mój protest nic nie da ale brałem udział w wielu edycjach SnD i niektóre nawet wygrałem więc może ktoś zauwazy moje wypociny...Tymczasem nadal brak informacji o zmianach, które wcześniej zapowiadano...I jak się tu zgłaszać nie wiedząc czy jest o co walczyć?

    Edit: @Krwawy Tapicer aktualnie moją żałosną flotą jestem w stanie zrobić maksymalnie 4k % może troche więcej jeśli się porozbijam

    edit2: @Draconis dasz aktualną flotę do zgłoszenia czy już się odbudowałeś w całości? :)
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Koloc ().

  • Racja @zygunia, niedokładnie doczytałem :)
    Ale trash pokazuje jakie jest spalanie dexu i ile szacunkowo możesz na takim locie, jak w twoim przykładzie, zarobić surowców i jeśli ci się lot nie kalkuluje to nie lecisz, no chyba że opływasz w dex i lecisz po sam procent do puli drużynowej co się chyba dość rzadko zdarza. No bo nikt chyba nie lata na pałę bez liczenia starć w symulatorze jakimś? :E

    @Koloc więcej wiary w siebie, aktywistę spokojnie możesz zdobyć jeśli tylko masz wystarczająco dużo czasu bo to przecież ilość starć a nie ich wartości się liczy ;) Przy którejś edycji S&D na Nekkarze bodajże pamiętam że niewiele mi brakło do aktywisty a za wielkiej floty nie miałem w porównaniu do zwycięzcy :) Wiadomo że minimalny procent niski być nie może ale z kolei jak by to było z 500% to to praktycznie mnie wyklucza z rozgrywki bo z moją obecną flotą raczej ciężko byłoby mi taki procent wykręcić :P

    Ciekawe co to za zmiany będą, aż mnie to ciekawi z lekka :P

    COOO!!?? JA NIE DAM RADY!!??

    :D

    Lepiej chyba już nie będzie :E

  • @Draconis wiem na co mnie stać i patrze realnie...na aktywiste mnie nie stać :D
    edit: więcej wiary w siebie :P przecież w związku ze zmianą reguł możesz niszczyć moony i dawać % sobie i drużynie :)
    @Toadie dziękuję za odpowiedź

    Edit: dla tych co nie chcą zwiększenia progu proponuję zerknąć do mst. Obi bardzo ładnie zarobił na kilku panach i zrobił 25 rw w parę godzin. Tak będzie wyglądała edycja jeśli próg zostanie na poziomie 100% i niczego tu nie umniejszam Obiemu, swoją drogą mógłbyś wziąć udział w edycji i zawalczyć o aktywistę @Obi Wan Ben Kenobi
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Koloc ().

  • 90 % :) fajnie czyli 75% wszystkich rw to będą farmingi satelit ew troche dt.
    skanowałem dziś okoliczne planety i 100 % było na połowie z nich w mojej okolicy, czyli już wiadomo kto wygra aktywistę, ten który znajdzie najwięcej czasu na rozbijanie swoich lm :)
    jestem bardzo zdziwiony wielkością progu gdyż poprzednia edycja na eko x1 miała próg 50 % teraz mamy eko x7 więc każdy trzyma dtków więcej na planetach, 90 % to za mało ale zdanie pojedynczego maluczkiego gracza i tak pewnie nie będzie się liczyło :(
    Radzę ekonomom wrzucić urlop :) no chyba że zaczną robić zwózki dwa razy na dzień i będą trzymać mniej niż 1k dt na planetach :)
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • Toadie napisał(a):

    Są już progi, w tej edycji wynoszą one 90%

    Zasady projektu Seek & Destroy


    Ośmieszacie się podając te progi.
    Jedna wielka żenada.
    Nie wiem jak długo myśleliście nad ustaleniem tego progu ale pewnie bardzo długo bo czegoś tak głupiego nie można wymyślić w jednej chwili.
    Brak słów


    Nie widzicie co ludzi chcą, o jakich % piszą?
    Szanowni super Administratorzy Wy to S&D robicie dla siebie czy dla graczy? Litości ludzie.
    Robicie jakieś śmieszne ankiety na temat specyfikacji nowych uniwersów, którymi i tak sobie podcieracie 4 litery bo ustawiacie co chcecie.
    Zróbcie ankietę tutaj odnośnie progu % jaki chcemy.
    Jeśli to ma być zabawa dla graczy to dajcie nam wybrać. Albo podajcie progi zanim zaczną się zapisy to może nikt się nie zapisze.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Pazik ().