S&D Universum 68 Edycja 1 [10.12.2018-10.01.2019]

  • Dyskusje

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • ja się tam może nie znam i w ogóle ale czy ludzie odpowiedzialni na SD widzieli jakie floty zostały zgłoszone do konkursu?
    zrosumialbym taki próg jakby te floty były 4x mniejsze ale to są floty które mogą kręcić procenty rzędu 100 k procent. no chyba, że komuś się coś pomyliło i zapomniał dostawić tam jednego zera przy tych 90 procentach.
    Ex

  • Przy takim progu "aktywistę" można zamienić na "szkodnika".
    Aktualnie ten tytuł to wstyd a nie wyróżnienie, bo oznacza nie "jak dużo latam i złomuję" tylko "jak dużo czasu siedzę wysyłając drobnicę na wszystkie pozycje zbijając kilka satek i trampków, niekoniecznie z zyskiem".

    Ktoś powyżej podpowiedział progi, ja jako flota 300+ chciałbym owe 500%, to naprawdę nie jest wyzwanie. 10x dziennie znajdę spokojnie ja, więc prawdziwy aktywista znajdzie z 30? 50? celów 500%+ na dobę.
    Względnie dla flot 1000+ możecie zrobić próg 100 czy 200%.

    Wy (Team) wiecie, że na 90% wychodzi 300dt+300satek jeśli kilka komarów się przy tym straci?
  • Koloc napisał(a):

    jestem bardzo zdziwiony wielkością progu gdyż poprzednia edycja na eko x1 miała próg 50 % teraz mamy eko x7 więc każdy trzyma dtków więcej na planetach, 90 % to za mało ale zdanie
    Na x1 było 30% złomu. Teraz mamy 40% dlatego 90% teraz to na 30% było 67.5%. Wiec to wzrost z 50% na 65.5%.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Koloc napisał(a):

    jestem bardzo zdziwiony wielkością progu gdyż poprzednia edycja na eko x1 miała próg 50 % teraz mamy eko x7 więc każdy trzyma dtków więcej na planetach, 90 % to za mało ale zdanie
    Na x1 było 30% złomu. Teraz mamy 40% dlatego 90% teraz to na 30% było 67.5%. Wiec to wzrost z 50% na 65.5%.
    teraz mamy 7x większe wydobycie więc jest teoretycznie 7x więcej DT na planetach więc 7x więcej złomu + jeszcze 10% więcej idzie na pz
    trzeba brać wszystko pod uwagę.

    Nie rozumiem w czym jest problem.
    Praktycznie wszyscy co się zgłosili do S&D chcą większego progu %.
    Przecież to zabawa dla graczy - tak pisała Ruda w ostatniej edycji z tego co pamiętam.
    Skoro gracze chcę więcej % to może wypada cos z tym zrobić?
    Przecież to proste jak budowa cepa.
  • pomimo tego iż z przedmówcami mamy w galaktyce odmienne barwy i chętnie widzieli byśmy oponenta w swoich reckach to w tej sytuacji się zgodzę, 90% to lekko śmiech na sali 200% było by przy obecnych realiach bardziej uczciwe, musimy pamiętać też o tych słabych graczach, chyba że nadal chcemy wycinać uni ze wszystkiego co dopiero kiełkuje ;/

    jest też drugi plus większego progu mniej rw mniej pracy dla opiekuna ;0
    Play For Fun! Not For Top!

    Walczymy dla złota nie dla idei. Piraci uni12-->67
  • Moze trzeba podejść do tematu jak na quantum tam zaproponowali 210 % i nie widać chętnych
    Kiedy wy tam na górze się obudzicie? Przed eko X7 ktoś trzymał 300 dt teraz trzyma 2100 dt plus obrona i codziennie ma być farmiony z tych dt? Czy chcecie żeby większość graczy poszła na urlop żeby było mniej roboty dla was w okresie świątecznym?
    Ciap dlaczego Ty odpowiadasz na nasze pytania skoro nie zajmujesz się SnD? Czyżbyś ty decydowała o wysokości progu i teraz go będziesz broniła przed graczami?
    Tutaj nikt nie chce takiego niskiego progu. Nawet Ci co nie mają flot.
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • Ja mam pytanie
    Dlaczego co niektorzy wypowiadaja sie za wszystkich ktorzy sie zapisali co do wysokosci progu ???
    Nawet jezeli by nie bylo obecnej edycji S&D za dwa trzy miesiace uni 68 bedzie wygladalo tak jak przed Unifuzjon
    Wysokosc progu nie ma tu znaczenia

    Ps
    Przy zbyt wysokim progu % zastanowie sie czy brac udzial w S&D
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • John litości przecież sam ty wstawiasz tyle minist w did że w klasyfikacji aktywisty na pewno będziesz w topce bez jakiegoś specjalnego starania się a zwyczajnie grając tak jak zwykle grasz...

    Edit: @ciap kto robił te wyliczenia? Przecież my tu już rok gramy na x7 ile ludzie zdobyli punktów przez ten rok? Nawet Ci najmniejsi wystarczająco dużo żeby brać udział w jakiejś fajnej zabawie a nie oglądaniu niszczenia satelit i dtków u każdego napotkanego po drodze...To może zmienimy nagrodę aktywisty na nagrodę dla"wrednego chama"?Ja rozumiem, że każdy ma swój styl gry i będzie go realizował niezależnie od wysokości progu ale może byścię się wysilili na litość dla graczy poniżej top 2500

    Edit2: Jeśli się zdecyduję zostać w rozgrywce to będę pisał każdemu obrońcy "Podziękuj administracji gry za wysokość progu do SnD"
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Koloc ().

  • Wlasnie od tych "zmian" uzalezniam swoj tegoroczny udzial w edycji S&D. Zapowiedz wielkich zmian spelzla na niczym, i jak zwykle mamy takie samo G jak w poprzednch edycjach, albo i gorsze biorac pod uwage 7 x eko i 40% zlomu z PZ. Dobrze ze chociaz oglosili ta jakze wielka zmiane jeszcze przed koncem zapisow :super:
    Proponuje bojkot i nie branie udzialu w tej farsie, skoro wladni nie licza sie z naszym zdaniem. Najwyzej w rozgrywce wezmie tylko udzial "takich dwoch, co ukradli ksiezyc". Ja chyba tym razem podziekuje!!!
  • Ale moment.
    Rozumiem wszechobecne rozczarowanie progami. Ale weźmy pod uwagę fakt, że progi muszą też uwzględniać graczy, którzy nie mają ogromnych flot.
    Po za tym nie rozumiem tekstu "a to sie wypisuje", przecież próg to tylko wartość minimalna rw które może się znależć w dziale i zostanie zaliczone.
    Kto Wam każe latać po takie %? Nikt. S&D nie ma też nic wspólnego z ankietami do nowych uni. Quantum dostał większy próg, bo tam debris wynosi 70%. a nie jak tutaj 40%.
    Naprawdę weźcie to na chłodno, bo co by nie było tutaj zawsze ktoś znajdzie argument "Bo nie".





    [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

    :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
  • Ruda ale ja mam właśnie niewielką flotę i wcale nie chcę takiego progu. Od lat trwa z administracją dyskusja na temat wysokości progów i od lat my gracze proszący o wyższe progi przegrywamy. I to wy stosujecie argument "Bo nie" tłumacząc to najmniejszymi, którzy się zgłosili do rozgrywki.
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • Zapominacie chyba co to znaczy S&D ? i po co jest organizowane ?
    Przeciez chodzi by totalnie zdemolowac Unii
    Czesc graczy zrezygnuje czesc wlaczy wieczny Urlop
    Bedzie powod do nastepnego Unifuzjon , zwolnia sie serwery bedzie mozna otwierac nowe Unii
    Tam nie ma poteznych flot , wszyscy maja rowne szanse
    Za kase mozesz byc topowym graczem !!!
    Kasa kasa i jeszcze raz kasa
    Reszta sie nie liczy
    "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
  • John a co to za demolowanie jak w ciągu 30 dni rozgrywki wstawie 10 razy po 10 rw na jednym graczu ktory bedzie tylko odbudowywał dtki to nie jest demolowanie tylko uprzykrzanie życia jakby to był jakiś mój największy wróg...
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.
  • Johny zaczniemy od Twoich satelit
    wielki pogromco światła



    Ruda napisał(a):

    Ale moment.
    Rozumiem wszechobecne rozczarowanie progami. Ale weźmy pod uwagę fakt, że progi muszą też uwzględniać graczy, którzy nie mają ogromnych flot.
    Po za tym nie rozumiem tekstu "a to sie wypisuje", przecież próg to tylko wartość minimalna rw które może się znależć w dziale i zostanie zaliczone.
    Kto Wam każe latać po takie %? Nikt. S&D nie ma też nic wspólnego z ankietami do nowych uni. Quantum dostał większy próg, bo tam debris wynosi 70%. a nie jak tutaj 40%.
    Naprawdę weźcie to na chłodno, bo co by nie było tutaj zawsze ktoś znajdzie argument "Bo nie".

    Jeszcze nie zgłosiła się taka flota, która nie będzie wstanie zrobić 300%
    Więc co to za argument?

    idąc tym tokiem myślenia, kiedy uwzględnicie graczy, którzy "biorą" udział w S&D z przymusu - bo każdy lata im po satkach?
    Czasami myślenie nie boli drodzy Moderatorzy

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Pazik ().

  • Koloc napisał(a):

    Moze trzeba podejść do tematu jak na quantum tam zaproponowali 210 % i nie widać chętnych
    Kiedy wy tam na górze się obudzicie? Przed eko X7 ktoś trzymał 300 dt teraz trzyma 2100 dt plus obrona i codziennie ma być farmiony z tych dt?
    dobrze chłop gada polać mu. I tak są farmieni, ale głównie przez gs, podczas SD farmi się szybką, dlatego duży % idzie na miesięczny urlop.

    Ruda napisał(a):

    Ale moment.
    Rozumiem wszechobecne rozczarowanie progami. Ale weźmy pod uwagę fakt, że progi muszą też uwzględniać graczy, którzy nie mają ogromnych flot.
    Po za tym nie rozumiem tekstu "a to sie wypisuje", przecież próg to tylko wartość minimalna rw które może się znależć w dziale i zostanie zaliczone.
    Kto Wam każe latać po takie %? Nikt. S&D nie ma też nic wspólnego z ankietami do nowych uni. Quantum dostał większy próg, bo tam debris wynosi 70%. a nie jak tutaj 40%.
    Naprawdę weźcie to na chłodno, bo co by nie było tutaj zawsze ktoś znajdzie argument "Bo nie".
    a dziwisz się że ludzie są rozczarowani skoro buduje się konta latami, a Wy dajecie taki próg. No żenada.
    Jak kto nam każe? Ty tak na serio czy tylko posta nabijasz? No właśnie Wy narzucacie progiem...... to ludzie latają, potem połowa ekowcow idzie na U bo mają oranie planet 3x częściej niż normalnie. Ludzie z flota idą na U bo pójdzie spać, rano zaloguje i zobwczy że pół konta rozwalone.
    Taa jak na chłodno skoro to niby dla nas, a wy nas nie słuchacie ani nie bierzecie naszych sugestii pod uwagę. Tak samo jak z terminem napisałaś gdzieś - dacie radę. A sama się nie zgłosiłaś, więc gratuluję problemy rozwiązane bo SD ruszy tylko na u68.
    Piece and love
  • Ta gra już od dawna podupada a tymi pomysłami przeszliście samych siebie 90% na takim uni to zabójstwo dla ekonomów, o tym to chyba nikt nie pomyślał czym my sie mamy bronić ?? Jedyne wyjście urlop :( przymusowy.
    Uni 41 - OFF
    Uni 45 - OFF


    Uni 48 - ON Top 1 Było

    Sojusze DooM, n00bs, Misie

    jest Uni 68 top - daleko w tyle
    :] ale ciekawie



  • Koloc napisał(a):

    Edit: @ciap kto robił te wyliczenia? Przecież my tu już rok gramy na x7 ile ludzie zdobyli punktów przez ten rok?
    Zgłoś do Opiekuna - Podział Uniwersów S&D

    Podejrzewam że decydujący głos należy do:
    Nadzór nad całością:
    Uni. 1-69, A-Z : @Toadie, @wakat

    I ich trzeba by pytać czy jest szansa na jakaś zmianę.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Wszyscy poza 1 osobą chcą podniesienia progu.
    S&D ma być w założeniu akcją zbrojną czy zbieram puszek po śmietnikach?
    Mam jedną ze słabszych flot, bo poniżej top300 a i tak podpisałbym się i pod progiem 1000% zamiast 90%.
    Wiecie co oznacza 90%? 15 slotów wysyłanych co 2-3h. Nie ma to nic wspólnego z grą poza bycie upierdliwym dla sąsiadów i niszczeniem w zalążku każdego malucha.
    Przy progu 300% można przez miesiąc zrobić trzycyfrową liczbę rw- jeśli ktoś lubuje się w zbieraniu puszek po śmietnikach ;)

    @Ruda: nie rozumiem jednego: jeśli wszyscy (poza johnym) chcą próg na jakimś realnym poziomie to czemu na siłę psujesz zabawę? I nie chodzi tu o to, że "nie każdy musi po tyle % latać" tylko o zasady i poczucie smaku. Zauważ, że tego samego zdania są wszyscy bez względu na sojusz czy wielkość floty.
    Chcesz otworzyć drzwi maluszkom? ustaw 100% dla małych flot, np top1000+ na moment startu eventu.

    Przecież to takie proste... Sztucznie tworzycie napiętą atmosferę @Ruda :/
  • KKS napisał(a):

    Tragedia to ja sie wypisuje :D
    3mam za słowo zawsze to jednego oszusta mniej wspominając 2 rozgrywki SD wstecz gdzie z gsówki nabiłeś sobie 100 rw po 30% teraz będzie ci ciężej nabić 90% to co się ślinisz. Masz przygotowane konta do SD by je wystawić na grube %%% to więc zamilcz !!! i walcz z ustawkami na nagrodę złomiarza

    Dla mnie obojętne jaki próg może być i 300% jak mi czas pozwoli moje niszczarki ustosunkują się do wyszukiwania celów zgodnych z progiem. Kto ma latać po aktywistę będzie dalej latał i szukał progów różnica taka będzie że będzie ich mniej więc i lepiej było by bo nie trzeba by było codziennie po dwa wloty robić.No i obawy górników że DT? rozumiem wpełni ale zrozumcie też że to Seek Destroy - Znajdź Zniszcz więc zostaje na miesiąc przerzucić DT z planety na moona i wysyłać na fs.

    Po za tym gratuluję wszystkim uczestnikom podjęcia decyzji i przystąpienia do SD. Co by nie było i jakie progi oraz drużyny będą życzę wszystkim udanej zabawy i wygrania złomiarza. Z mojej strony faworyci do złomiarza wyłonią się z PN lub z 3X więc cisnąć w grube złomy i obym wasze ST znalazł w top solo lub top ACS. Mam nadzieje że jeden z moich faworytów jeszcze się zgłosi i mówię tu o @Kromak bo ma duży potencjał na złomiarza co pokazał w poprzedniej rozgrywce oraz z takim samym potencjałem będą walczyć MILI i Wilku więc tu będzie trzeba na tych 3 Panów ostro uważać.
    @Selene nie rób tego i zgłoś się też niech całą topka bawi się bez ciebie będzie smutno ja też miałem nie brać udziału bo kiepski termin akurat wyjeżdżam ale jakoś ogarnę bo fajnie będzie jak wszyscy będą.
  • FILU napisał(a):

    @Selene nie rób tego i zgłoś się też niech całą topka bawi się bez ciebie będzie smutno ja też miałem nie brać udziału bo kiepski termin akurat wyjeżdżam ale jakoś ogarnę bo fajnie będzie jak wszyscy będą.
    Nie sądzę żeby miało być smutno, zapisało się dużo osób, nie wiem czy to nie jakiś rekord ;).
    Ja tym razem pasuję, mam inne priorytety i na taki konkurs już czasu nie ma.
    Miłej zabawy wszystkim życzę.