Przyklejony TOP 10 Starć SOLO & ACS uLibra: min. 425 031.1% | 239 346.35%

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Bo spełniało wszystkie punkty z regulaminu Starć Tytanów. Regulamin nie zabrania wystawiania starć z bugami. Bug nie został i nie mógł zostać zaplanowany przez agresorów (przez obrońców zresztą też nie), także starcie powinno zostać uznane. A jako uznane powinno znaleźć się w TOP.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Decyzje GA odnoszą się do gry, nie do forum. Jeśli starcie jest starciem, powinno być zaliczone do topki starć. Jeśli nie jest starciem, tylko ciekawostką, to miejsce takich ciekawostek jest w DiD raczej.
      Myślę że to rw trafi włąśnie do did i tam będzie upamietnione.
      Nie można dawać do topki, aby sie myliło z normalnymi starciami.
      i nie ma znaczenia, jak bardzo komuś tam się marzy, żeby wreszcie mieć na koncie cokolwiek prócz bana za push. No chociaż błąd gry :E

      Też jestem zdania, ze fajnie byłoby gdzieś je zachować.
      Najlepiej bez moderacji.
      [ciach]

      Moderator Neferet:
      Obraza



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • Starrk napisał(a):

      To już musisz do agresorów się pytać, dlaczego nie wystawili tego w DiD

      kasai napisał(a):

      Gracz: Dlaczego w dziale ST oraz w top10 ST znajdują się RW, które były ustawione/zaplanowane, mimo iż autor się do tego przyznał?

      Moderator: Ponieważ liczy się uzyskany procent z bitwy. Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy. Dotyczy to także wszelkich RW pożegnalnych oraz innych sytuacji, w których podczas tworzenia RW powstał odpowiedni dla danego uni % do ST. Natomiast w tematach TOP starć, osobą decydującą o ewentualnym zamieszczeniu ST (powstałego na skutek złamania Zasad Gry), jest autor tematu.
      Jakby nie patrzeć bitwa się odbyła. Backup swoją drogą, jednakże bitwa była. Więc i w TOP powinna być, bo zalicza się do wymienionych wyżej INNYCH SYTUACJI.
      Ostatnie zdanie pozostawia wiele do życzenia :E

      Edit:
      @Ruda powiedz "mnie" czemu na Q do TOP starć dodałaś RW na chemikosie, u którego można by rzec było podobnie, a przynajmniej częściowo? Niby GSy mu spadły przez agresorów, ale jednak je zachował. Niby ST było, ale tak jakby go nie było? Bo w końcu GS zachował, ale RW dostali wszyscy uczestnicy bitwy!

      pl1 [IRA] & Bad Whisky [IRA] vs. chemikos [PACZKA] ~ 434157.33%
      Też był BUG. Też Obrońca jakby uciekł (markus zawrócił zatrzymaj i wg was flotę odjęło mu w momencie, jak już wracał na swojego moona), ale jednak agresorzy go zezłomowali. Zupełnie jak tutaj.
      Ale tam do TOPki dodałaś bez problemu, tutaj jednakowoż widzisz w tym problem.
      zapodaj.net/images/49be22d15e76a.jpg


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Avinashi ().

    • RY&K@ napisał(a):

      Mimo błędu gry Starcie powinno być uwzględnione w topkach.
      Przykładowy temat z rekordami:

      Rekordy Uniwersum Fenrir a tam:

      Pseudo Eko napisał(a):

      [.06.] Bug to nie rekord.
      Wiele osób które prowadzi rekordy nie dodaje bugów. To już zależy od prowadzącego rekordy czy doda czy nie. :fsmile:



      Avinashi napisał(a):

      @Ruda powiedz "mnie" czemu na Q do TOP starć dodałaś RW na chemikosie, u którego można by rzec było podobnie, a przynajmniej częściowo? Niby GSy mu spadły przez agresorów, ale jednak je zachował. Niby ST było, ale tak jakby go nie było? Bo w końcu GS zachował, ale RW dostali wszyscy uczestnicy bitwy!
      Chyba nie to samo. Tutaj nie dodało ludzi do RW, tam dodało każdego do RW.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Zostałam wielokrotnie wywołana do tablicy, no to jestem. STarcie te było dłużej omówione w gronie administracji forum. Zarzuty, że jest to taki sam przypadek jak w przypadku chemikosa są zdecydowanie nietrafione. W przypadku chemikosa BUG gry spowodował zdublowanie floty, ale nie samo powstanie RW, tak jak w tym przypadku. Bug gry spowodował, że doszło do tego RW w takim wymiarze w jakim ono powstało. Gdyby nie on, powstałoby całkiem inne RW.
      Z tego względu zdecydowaliśmy, że RW zostanie uwiecznione w TOPce, ale w osobnej kategorii.
      Przykre jest jednak to, że gra nadal nie jest przygotowana na takie wielkie starcia, które zapisałyby się w historii ogame na długie lata.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • [ciach]

      kasai napisał(a):

      W przypadku chemikosa BUG gry spowodował zdublowanie floty,
      A w tym przypadku bug spowodował, że markus stracił swoją flotę, która (wg obrońców) już wracała na swoje koordynaty. To nie to samo?? Tam błąd systemu i tu błąd systemu!

      kasai napisał(a):

      Z tego względu zdecydowaliśmy, że RW zostanie uwiecznione w TOPce, ale w osobnej kategorii.
      Czytaj "żebyście się w końcu zamknęli, 'stworzymy' topkę, która nigdy nie będzie istnieć" dzięki wielkie. [ciach]



      @ciap jakoś na chemikosie dodała ST do topki, mimo ze to był błąd bug - w końcu zdublowanie floty nie jest czymś normalnym spotykanym na co dzień. A jednak dodała do topki!
      Więc skoro w jednym przypadku ST, powstałe w wyniku bugu/błędu gry, zostało dodane do topki to i w tym przypadku tak też powinno się stać. Dla Twojej wiadomości, TAK tamtą topkę TEŻ prowadziła RUDA i to właśnie ona dodała RW na chemikosie do swojej top.

      Moderator Neferet:
      Obraza + połączyłam posty


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Avinashi napisał(a):

      @ciap jakoś na chemikosie dodała ST do topki, mimo ze to był błąd bug - w końcu zdublowanie floty nie jest czymś normalnym spotykanym na co dzień. A jednak dodała do topki!
      Więc skoro w jednym przypadku ST, powstałe w wyniku bugu/błędu gry, zostało dodane do topki to i w tym przypadku tak też powinno się stać. Dla Twojej wiadomości, TAK tamtą topkę TEŻ prowadziła RUDA i to właśnie ona dodała RW na chemikosie do swojej top.
      Tamta topka to tamta topka? :fsmile:
      Sama prowadziłam rekordy na różnych serwerach i różne zasady miałam. Na u8 gracze chcieli żeby do rekordów dodawać osoby które dostały bana. Choć chcieli żeby dodawać ich bez zmian zrobiłam im osoba kategorię. Miałam wtedy z 100 postów a na serwerze byłam anonimowym graczem więc tworząc osobną kategorię nikt nie mógł napisać "robi na złość". Na u11 takie osoby nie miały prawa bytu w rekordach. Choć tematy oba prowadziłam zasady na różnych serwerach były różne.

      I jest różnica między tymi RW. Na Libra powstało w wyniku błędu. Jeżeli nie byłoby błędu nie byłoby RW lub byłoby całkiem inne. Na uni Q błąd nie zmienił wyniku RW, kto miał wygrać to wygrał, kto miał przegrać to przegrał, każda flota brała udział w raporcie.
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Tak, tak... jasne... Szkoda tylko, że każdy (poza winterami i ich przydupasami) widzi, że ta topka jest prowadzona dla winterów, nie dla uni. RW było? BYŁO! A że w wyniku błędu gry udział brał sam markus, który WYOBRAŹ sobie, zawrócił flotę i dopiero PO CHWILI od jej zawrócenia została jakby zniszczona, NIE MA znaczenia. Tam chemikos jednocześnie telepnąć gesi i je stracił. Tak właśnie! W wyniku BŁĘDU GRY! Serio dalej będziesz udawać (a może nie udajesz) taką ciemnotę?

      Ruda nie chce dodać tego RW do topki, bo z prawej strony jest jej sojusznik i tylko to jest powodem. Gdyby była odwrotna sytuacja (ktoś od nas w taki sposób by skończył) to ani backupa by nie było, a i samo RW czym prędzej znalazłoby się na tej topce.

      @Neferet
      Proszę o zmianę prowadzącego top tej uni.
      Nawet [ciach] wie, że jest tutaj coś nie tak...

      Moderator Neferet:
      Obraźliwe porównanie


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • [ciach]

      Nie widzę żadnego chemikos na Libra. To jest inne uni. Różne uni może mieć różne zasady. Nie śledzę uni Q na tyle żeby wiedzieć co i jak.


      Avinashi napisał(a):

      Tak właśnie! W wyniku BŁĘDU GRY!
      Dalej nie rozumiesz różnicy. Tam błąd gry NIE WPŁYWA na RW. Czy byłby błąd czy nie RW wyglądałoby DOKŁADNIE tak SAMO.

      [ciach]

      Moderator Neferet:
      Offtop
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • kasai napisał(a):

      Bug gry spowodował, że doszło do tego RW w takim wymiarze w jakim ono powstało. Gdyby nie on, powstałoby całkiem inne RW.
      Ale ono powstało, a to inne nie powstało. Błędy gry powinny być naprawiane przez administrację gry do spółki z twórcami gry. I o ile można nazwać backup floty i podarowanie po kilkadziesiąt kkk surowców graczom biorącym udział w starciu naprawą błędu, to ów błąd został naprawiony.


      kasai napisał(a):

      Dla ST liczy się fakt, że dana bitwa miała miejsce i uzyskany procent jest prawdziwy.
      Uzyskany % był prawdziwy. Bitwa miała miejsce.

      kasai napisał(a):

      Natomiast w tematach TOP starć, osobą decydującą o ewentualnym zamieszczeniu ST (powstałego na skutek złamania Zasad Gry), jest autor tematu.
      Zasady Gry nie zostały złamane, więc autor nie wstawiając tego do TOP, rozumianego jako dwie klasyfikacje (SOLO i ACS), zakłamuje prawdę. A prawda jest taka, że markus w wyniku starcia flotę stracił. To, że ją odzyskał, dla topki powinno się liczyć tak samo jak to, że chemikosowi flotę zdublowało, czyli w ogóle.


      ciap napisał(a):

      Każdy prowadzący rekordy (tak, tak top st tez jest tematem rekordowym) może ustalić swoje zasady.
      Np. w temacie nie uwzględniać rekordu danej osoby? Bo S&D, bo takie jest jego widzimisię, bo bany na koncie etc. etc.? Wydaje mi się, że to nadinterpretacja. Jeśli autor tematu nie chce uwzględnić prawidłowego i zgodnego z zasadami ST w topce ST, to coś jest wyraźnie nie halo.

      Avinashi napisał(a):

      @Neferet
      Proszę o zmianę prowadzącego top tej uni.
      Przyłączam się do prośby. Różnice w czasie dodawania ST do topki na korzyść sojuszu WINTER, brak jasno ustalonych zasad wstawiania RW i próba manipulowania tymi zasadami na niekorzyść sojuszu przeciwnego to chyba dostateczne argumenty. Dodam też, tak poza tematem ST na markusie, że skoro ktoś jest super moderatorem, to nie powinien blokować topki, nie powinien być wszędzie. Dziwię się administracji forum, że mając trzy kandydatury, wybrała Rudą, która ma co robić, a odcięła graczy niezwiązanych z Teamem, którzy okazji na zaprezentowanie swojej pomysłowości na forum, mają znacznie mniej.

      ciap napisał(a):

      Dalej nie rozumiesz różnicy. Tam błąd gry NIE WPŁYWA na RW. Czy byłby błąd czy nie RW wyglądałoby DOKŁADNIE tak SAMO.
      Tak. Masz rację. Ale co ma wpływ błędu gry do warunków powstania ST? Tego Regulamin ST nie reguluje i wszelkie decyzje autorki tematu, która pół Teamu i całą administrację forum ściągnęła tu do tematu, nie są regulaminowe, tylko pozaregulaminowe.

      Procent jest prawdziwy? Jest.
      Spełnia próg? Spełnia.
      RW stało się ST.
      Łapie się do TOP? Łapie, bo według FAQ ST autor tematu może wyeliminować wyłącznie ST powstałe na skutek złamania Zasad Gry.

      To są naprawdę proste zasady. Tylko trzeba je stosować konsekwentnie, nie oglądając się na osobiste interesy poszczególnych osób.

      Lwica jest boska :)
    • [ciach]

      [ciach]

      [ciach]

      Też uważam, że to starcie powinno gdzieś wisieć.
      Ale na pewno nie w normalnej topce, bo nie ma nic wspólnego z akcją przeprowadzoną, przez obie ekipy. Zwyczajnie, efekt został wypaczony przez błąd gry.
      W starciu Adasia i Whisky, bug nie wpynął na wynik starcia.

      Gdyby stało się na odwrót i padła tu tylko któraś z flot agresorów, byłbym tego samego zdania. I back up byłby równie oczywisty.
      tak wiem.... [ciach]

      Stać nas na to, żeby zrobić na tym uni Ragnarök z prawdziwego zdarzenia.
      I wtedy będą dumny, nie ważne po której sronie rw będę.

      Moderator Neferet:
      Offtop i obraza



      "Enemies to the east. Enemies to the west. Enemies to the south. Enemies to the north"

      WINTER
    • buleon napisał(a):

      Np. w temacie nie uwzględniać rekordu danej osoby? Bo S&D, bo takie jest jego widzimisię, bo bany na koncie etc. etc.? Wydaje mi się, że to nadinterpretacja. Jeśli autor tematu nie chce uwzględnić prawidłowego i zgodnego z zasadami ST w topce ST, to coś jest wyraźnie nie halo.

      buleon napisał(a):

      Tak. Masz rację. Ale co ma wpływ błędu gry do warunków powstania ST? Tego Regulamin ST nie reguluje i wszelkie decyzje autorki tematu, która pół Teamu i całą administrację forum ściągnęła tu do tematu, nie są regulaminowe, tylko pozaregulaminowe.

      Hmm.
      Autor rekordów czyli osoba która prowadzi rekordy może robić swoje w swoim temacie co chce jeżeli ma swoje argumenty, do czasu aż nikogo nie krzywdzi. Np. Jeżeli ktoś zrobi rekord ST i po tym RW wszyscy uczestnicy wraz z obrońcą dostaną bana to jako prowadząca nie muszę wpisywać RW do Rekordów. Choć nie wiem co złego zrobił agresor to mam namacalny dowód w postaci bana i więcej mnie nic nie interesuje. Oczywiście mówimy o sytuacji gdy bana dostaje agresor i obrońca. Jeżeli bana dostają tylko agresorzy to można się domyślać że co najwyżej pokręcili coś z złomem. :fsmile:
      Tutaj został wykonany backup konta więc GF po analizie sytuacji doszło do wniosku że wystąpił błąd gry i przywrócili konto. Tez autor tematu ma dowód na to że coś było nie tak.

      Takie jest prawo autora tematu. Każdy temat ma swoje zasady (jeden wpisuje po zgłoszeniach nawet jeżeli masz dowód że zrobiłeś wcześniej np. po punktach. Inny znowu uzna taki rekord zgłoszony później przy dobrej argumentacji że miało się wcześniej - można powiedzieć bez znaczenia ale sporo osób wpisuje tylko 1 osobę i politykę "kto zrobił wcześniej" ma znaczenie), regulamin forum i team nie wkracza w piaskownice autora tematu do czasu aż jakiś gracz nie jest pokrzywdzony przez opiekuna a opiekun nie ma dowodów, argumentów na swoje działanie. Np. Na u68 kiedyś autor tematu rekordy nie chciał wpisywać rekordów ARO ponieważ uważał że zrobił je nie uczciwie. ARO nie miał bana więc team musiał wkroczyć i chyba zmienili opiekuna rekordów.
      Moim zdaniem Ruda ma argument żeby tego ST nie dodawać - GF nie często daje backupy konta. Powiedziałabym że takich sytuacji tylko było parę na OGame. Więc jeżeli doszło do backupa to mieli powody żeby to zrobić. Ma swój argument żeby RW nie dodawać do normalnej topki. Ktoś tak pisał wyżej że można zrobić osobne top na takie dziwne RW. Patrząc na floty i speed to floty będzie tylko więcej więc i coraz częściej może powstawać takie RW. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • AmstelL napisał(a):

      Też uważam, że to starcie powinno gdzieś wisieć.
      Ale na pewno nie w normalnej topce, bo nie ma nic wspólnego z akcją przeprowadzoną, przez obie ekipy.
      Amstell, albo jest to starcie i wisi w ST i tym samym może się kwalifikować do topki (a wszystkie punkty Regulaminu ST spełnia i tak generalnie być powinno), albo nie jest to starcie.

      ciap napisał(a):

      Autor rekordów czyli osoba która prowadzi rekordy może robić swoje w swoim temacie co chce jeżeli ma swoje argumenty, do czasu aż nikogo nie krzywdzi.
      Wspomniany przeze mnie FAQ ST zdaje się twierdzić co innego i ogranicza kreatywność autora w tym zakresie do usuwania starć łamiących Zasady Gry.

      ciap napisał(a):

      Np. Jeżeli ktoś zrobi rekord ST i po tym RW wszyscy uczestnicy wraz z obrońcą dostaną bana to jako prowadząca nie muszę wpisywać RW do Rekordów. Choć nie wiem co złego zrobił agresor to mam namacalny dowód w postaci bana i więcej mnie nic nie interesuje. Oczywiście mówimy o sytuacji gdy bana dostaje agresor i obrońca. Jeżeli bana dostają tylko agresorzy to można się domyślać że co najwyżej pokręcili coś z złomem.
      A skąd wiesz za co jest ban? Nie masz dostępu do tych informacji, a przynajmniej mieć ich nie powinnaś. W ten sposób z gry o prostych zasadach robi się wolna amerykanka.

      ciap napisał(a):

      Tutaj został wykonany backup konta więc GF po analizie sytuacji doszło do wniosku że wystąpił błąd gry i przywrócili konto. Tez autor tematu ma dowód na to że coś było nie tak.
      Jasne, w grze (poza tymi surowcami) wszystko jest ok. Dla forum, dla ST liczy się tylko jedno - czy zdarzyło się starcie, które spełniało próg. Masz to zapisane również w FAQ.

      ciap napisał(a):

      Takie jest prawo autora tematu.
      Gdzie to prawo jest zapisane? FAQ wyraźnie je ogranicza.
      Generalnie masz zasady, one są proste i zerojedynkowe wręcz. Wprowadzając do tego tak nieostre wyrażenia jak np. "prawo autora tematu", "nadmiernie uciążliwy użytkownik" itd. rozmywasz zasady. Sprawiasz, że przestrzeganie zasad staje się trudniejsze, a szacunek do nich - mniejszy.

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().

    • buleon napisał(a):

      Amstell, albo jest to starcie i wisi w ST i tym samym może się kwalifikować do topki (a wszystkie punkty Regulaminu ST spełnia i tak generalnie być powinno), albo nie jest to starcie.
      Jak zrobię push ST i dostanę bana to ST również pozostanie w dziale. Rozumiem że do TopST mogę się wpisać?
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Jak zrobię push ST i dostanę bana to ST również pozostanie w dziale. Rozumiem że do TopST mogę się wpisać?
      Cytując FAQ: "Natomiast w tematach TOP starć, osobą decydującą o ewentualnym zamieszczeniu ST (powstałego na skutek złamania Zasad Gry), jest autor tematu". A contrario, wszystkie regulaminowe i zgodne z Zasadami Gry starcia, mogą być w top i autor nic do nich nie ma.

      Jeśli zrobisz push-starcie, o umieszczeniu Ciebie w topce zdecyduje autor tematu.

      W ST, które powstało, złamania Zasad Gry osoba za to odpowiedzialna się nie dopatrzyła, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

      Lwica jest boska :)
    • @buleon niestety, oni tego nie rozumieją.
      Kółko różańcowe ot co. Sam fakt że toadie i ruda są moderatorami forum już o czymś świadczy. Tak jak już pisałam, pies psu ogona nie użre i dopóki to koło wzajemnej adoracji będzie w teamie dopóty nic spoza ich kręgu nie wskóra. A brak reakcji, tudzież popieranie ich zdania, ze strony teamu, jasno daje do zrozumienia, że temat ten z góry jest przegrany.

      PS. co do czasu dodawania do TOPki rw zrobionych przez winter a tych zrobionych przez opozycję był wyraźnie widoczny już na librze sprzed fuzji.


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • kasai napisał(a):

      Z tego względu zdecydowaliśmy, że RW zostanie uwiecznione w TOPce, ale w osobnej kategorii.
      ST będzie więc ja bym np. bardziej spytała Rudej czy top 5 może powiększyć np. do top 10. :E

      Jak nie podobało mi się jak prowadził ktoś z mojego serwera topkę to robiłam swoją na dysk i dla znajomych. o! też zrobię z top10 i historią! :E
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik