Propozycje do ankiety dotyczącej zmian na Uni T

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Propozycje do ankiety dotyczącej zmian na Uni T

    Temat przewija się w "Porozmawiajmy na temat UniFusion" już dość długo. @Art zaproponował, żeby już teraz dyskutować, a na ankietę przyjdzie czas.

    Ponieważ na innych uniwersach było już wprowadzana zmiana zużycia paliwa po zmianie prędkości ekonomii, postuluję, aby i tutaj zmniejszyć zużycie paliwa do połowy tego, które mamy w tej chwili. Już teraz wysyłanie recków na przyszłe pola zniszczeń kosztuje fortunę, a co będzie jak jeszcze floty się rozbudują?

    Moja druga propozycja wiąże się pośrednio z pierwszą i z tym, że dołączyło tutaj kilkadziesiąt osób z uni Betelgeuse, na której mieliśmy złom z obrony. Tam nie budowaliśmy bunkrów i bardzo chętnie je zwalczaliśmy (bo były z tego profity). Tutaj nagle zderzyliśmy się z twardą rzeczywistością i musimy się nauczyć walki z dużymi bunkrami, których tam nie było.
    Propozycja moja jest taka, żeby zwiększyć pola zniszczeń z 30% statków na 70%. Wtedy straty własne z ataku na bunkier byłyby częściowo pokryte przez złom własny.
    Nie wiem jak się odniesie do tego pozostała część graczy, bo w zasadzie poza kilkoma osobami, z nikim tego nie uzgadniałem.

    Wypowiedzcie się tutaj, co sądzicie o moich propozycjach, dlaczego i jakie są Wasze propozycje - czy zmienić moje, czy dodać coś, czy poddać pod głosowanie moje vs. Wasze.
    Proszę też @Arta o napisanie w jakiej formie dopuszczalne są ankiety - czy można wybierać pomiędzy rozwiązaniami, czy tylko zgodzić się na coś lub nie zgodzić.

    Zapraszam do dyskusji.

    Poniżej w tym poście będę się starał wypisywać wszystkie propozycje, które się pojawią w wątku (o ile nie będzie ich za dużo ;))

    Aktualne propozycje:
    • zwiększenie pz ze zniszczonej floty z 30% na 50% lub 70%
    • uruchomienie współczynnika spalania deuteru *0,5
    • wprowadzenie złomu z obrony (chociaż malutkiego %) - punkt był wykreślony z uwagi na pojawiające się groźby o usunięciu kont w przypadku wprowadzenia zmiany, ale chyba warto go dyskutować
    • podniesienie prędkości badań do x12
    • podniesienie prędkości ekonomii do x10
    nie

    Post był edytowany 6 razy, ostatnio przez bobro ().

  • W pełni popieram zmiany. Po przejściu z Betelgezy, która już była 'ulepszona', ciężko się przestawić na nowe/stare uni (chociaż najważniejsze, że eko jest takie jak trzeba :) ).

    Proponowałbym jednak 50% PZ z floty, jako rozsądny kompromis między wartościami skrajnymi.
    I chciałbym poddać pod głosowanie opcję 30% złomu z obrony trafi na pole zniszczeń. Pewnie nie spotka się to z aprobatą wielu bunkrowników, ale od tego mamy ankiety, aby się dowiedzieć jakie poparcie ma dana opcja.

    Spalanie deuteru 0.5, jako sprawę priorytetową, w pełni popieram. :)
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Ja jestem za zmniejszeniem spalania oraz zlomem z obrony bo przyrost floty jest odwrotnie proporcjonalny jak i malo oplacalny do wlatywania w coraz to wieksze bunkry. I to przyklad mojej floty ktora jest 2 na uni i wieksza duzo od wielu. Przy takich bunkrach nie ma szans sie przebic a co dopiero odliczajac paliwo wyjsc na plus dlatego jestem za. Kazdy musi sie pilnowac wiec ekonomi tez powinni a nie buduja po 8 mld bunkry i sie smieja.
  • Ja również przybyłem z Betelgezy gdzie mieliśmy PZ z obrony.
    Nigdy nie posiadałem bunkra z wiadomych względów - przy szczątkach z obrony każdy bunkier jest mielony na zysk, tak więc jestem przyzwyczajony do innego stylu gry, czego nie można powiedzieć o obecnych bunkrownikach.
    Rozumiem za to jednak graczy, którzy te bunkry wybudowali i przy wprowadzeniu PZ z obrony ich bunkry budowane latami zostaną unicestwione (bunkrem nie da się ucieć przed atakiem), chyba, że sami je rozmontują u złomiarza. Koniec z nieodbieraniem FSów i trzymianiem surki na planecie - to dosyć duże zmiany zasad, co może zniechęcić wielu z nich do dalszej gry.

    Propozycja kmlody84 ze zwiększeniem PZ z floty wydaje się być bardziej fair w stosunku do wszystkich graczy.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xadib ().

  • @Xadib, to zależy. U nas ten procent złomu z obrony był bodajże 80% (a kiedyś 100, zanim wprowadzili możliwość różnicowania). I jest to procent ze zniszczonej obrony, czyli to 30%, to tak naprawdę 30% z 30%, co przy ogromnych bunkrach i tak czyni atak średnio opłacalnym dla atakującego.
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Jeśli chodzi o moją skromną osobę jest mi obojętne czy będzie większe spalanie deuteru czy mniejsze. Większe spalanie deuteru to zyski dla graczy eko jak i dla firmy Gameforge choćby poprzez handlarza :) straty dla flociarzy którzy chcą jak najwięcej oskubać a nie będzie na czym latać. Jeśli chodzi o PZ z obrony to też jestem przeciwny :) Tak czy owak jestem za tym aby nie zmieniać już ustawień uni ale nie jestem przeciwny ankiety, bo w dobie demokracji każdy będzie mógł zadecydować co dla niego będzie dobre. Ankieta powinna być zorganizowana w grze a nie na forum, bo raptem garstka ludzi będzie mogła zagłosować.
    "Amor Patriae Nostra Lex"
  • @Sobieski tak, ankieta jest zawsze organizowana w grze - każdy gracz dostaje link do niej, tak jak było z niektórymi ankietami na temat nowych uni. Tyle, że nie każdy czyta wiadomości, ale to już inna sprawa :D
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Przecież nie rozmawiamy o fuzji, tylko o zmianie parametrów. :) Jaką byś ankietę chciał odnośnie fuzji? Dobrze, że było wszystko ustalone odgórnie, bo nikomu byś nie dogodził, co widać po lamentach w temacie o fuzji :)
    A ankiety o zmianie parametrów uni zawsze były, nigdy nie było to ustalane w innej formie (przynajmniej z tego co pamiętam).
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Siema. Ja również z Betela. PZ z floty myśle min 50%, po dołączeniu do uni gdzie byle jaki lot wiąże się z kosztami (stratami),nie mówiąc już o locie w bunkier gdzie tu całe uni zabunkrowane tak że głowa boli od samego patrzenia na skany nie opłaca się wlatywać. Co do PZ z obrony to chętnie jestem za wprowadzeniem, ale tego raczej nie zrobią, bo tu więcej bunkrów niż flot stąd to uni umarło szybciej niż betel bo loty stały się nieopłacalne a bunkrownicy nawet dobrego eko nie wyciągneli bo zajeli się klepaniem bunkrów...Podsumowując:

    - spalanie z 1 na 0,5 - tak
    - pz z floy min 50% - tak
    - pz z obrony na 30% - tak
    - oddajcie naszych idlaków, zdejmijcie im ten urlop - TAK
  • kmlody84 napisał(a):

    Przecież nie rozmawiamy o fuzji, tylko o zmianie parametrów. :) Jaką byś ankietę chciał odnośnie fuzji? Dobrze, że było wszystko ustalone odgórnie, bo nikomu byś nie dogodził, co widać po lamentach w temacie o fuzji :)
    A ankiety o zmianie parametrów uni zawsze były, nigdy nie było to ustalane w innej formie (przynajmniej z tego co pamiętam).
    Kurdę zapomniałem dodać, że przykładowo wspomniałem o ankiecie na temat fuzji. Mniejsza o to, masz rację odnośnie parametrów obecnej uni bo faktycznie każdy miałby odmienne zdanie na temat parametrów. I jeśli miałaby powstać uni na podstawie indywidualnych parametrów to nie wiem czy jeden dzień udałby się grać na takim uni :D
    "Amor Patriae Nostra Lex"
  • Witam, jestem z Zagadry, praktycznie najslabszego Uni, która jest tutaj połączona. Ogólnie wszystkie opcje dla nas a bynajmniej dla mnie trudne do wypowiedzenia się. Mamy taka ogromna strate ze tylko eko x7 nam pomaga powoli gonić kogokolwiek, o flocie nie wspomnę. Pozostaje mi szybko budować jakąkolwiek obronę żeby nie być farmiony. Jak dla mnie pz z obrony odpada bo tylko korzyści będą mieli gracze z innych Uni, choć akurat wielkiej obrony nie posiadam bo nie jestem jej zwolennikiem. Z paliwkiem róbcie co chcecie :) PZ z floty 50% wydaje sie byc ok

    pozdrawiam

    Dedness
  • [ciach]
    Złom z obrony na poziomie 30% faktycznie zrobiłby tutaj rewolucję i jest to trochę przesadzony. Myślę, że nawet 5% to byłoby całkiem sporo przy wlatywaniu w kilkusetmilionowe bunkry. Chodzi o to, żeby straty własne nie były aż tak zniechęcające.


    Moderator kruszynka:
    Usunięto wypowiedź odnoszącą się do skoszowanego posta.
    nie
  • Tylko problem jest taki, że nigdzie chyba nie było mniej niż 30% (nie licząc 0% oczywiście :) ). Jeżeli byłaby możliwość dania 10-20%, to też jestem jak najbardziej za, każdy złom będzie dobry, nie jesteśmy zachłanni. :)
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Post jeden już zablokowany no trudno widzę bardzo ożywioną dyskusje co do % czy to z flot czy z obrony
    moja propozycja wcześniejsza była krytyką dla proponowanych zmian
    co będziemy się szczypać

    100% floty na PZ
    100% obrony na PZ
    latanie za darmo na (atakuj)
    no i co tydzień 10000 antymaterii za friko bo jak szaleć to szaleć

    weźcie się do roboty nie czekajcie na manę z nieba
  • Konstruktywna krytyka zawsze jest dobrze przyjmowana.
    Pamiętaj, że to są nasze pobożne życzenia, które BYĆ MOŻE przełożą się na ankietę, w której każdy będzie mógł zagłosować.
    Zauważ też, że nie są one wyciągnięte z tak zwanej "dupy", tylko całkiem wyważone, a te, które są przesadą, szybko są ściągane przez pozostałych do odpowiedniego poziomu.
    Celem dyskusji jest wypracowanie jak najlepszych propozycji zmiany parametrów, żeby gra nadal przynosiła radość ;)
    Idealnie by było, gdyby tę radość przyniosła każdemu.
    nie
  • Czekam na sondę, bo to dobry pomysł. Już w temacie UF pisałem właśnie o tych zmianach. Właśnie padła tam jakaś głupia odpowiedź admina, że tak nie da rady i ble, ble, ble. Zaproponowałem też, by usunąć Idlerków, którzy od 6 m-cy są na urlopach, bo na 200% takie osoby już nie wrócą do gry, ale nie, przenieśli wszystkie konta, tylko po jakiego grzyba?

    Nie będę pisał co ja sobie życzę, bo jak będzie ankieta to zdecyduje, obecne propozycje dotyczące spalania oraz PZ z floty i obrony są do zaakceptowania.
  • Wisior napisał(a):

    Zgadzam się z Mattem. Złom z floty możecie podnosić - mi tam wszystko jedno i tak nie latam :P Spalanie również jest mi obojętne.
    Ale złom z obrony by raczej spowodował usunięcie konta z mojej strony.

    Pozdrawiam
    Wisior
    Myślę, że nikt płakać za Tobą nie będzie :D
    Popieram pomysł autora, mały % złomu z obrony mógłby trochę to uni rozruszać, przypominam że jest to procent z tych 30% więc realnie to naprawdę wychodzą grosze.
  • Ożywi może na kilka miesięcy a potem kaplica, pustynia.... jak tam wolicie nazywać... Uni umrze jak każde ze złomem z obrony, a tą decyzją przyspieszymy to. Dla osób grających na uni ze złomem z obrony od początku... będzie im łatwiej bo wiedzą jak i co i kiedy robić.... a dla nas graczy grających kilka lat bez takiej opcji (od początku swojej gry) albo kto w ogolę takiego czegoś nie zaznał będzie to strzał w kolano... świat wywróci się do góry nogami..... nauczyć się nowego stylu gry będzie ciężko... 50% graczy którym się to nie podoba po prostu odejdzie i poprawi statystyki wiecznych urlopowiczów....
    a druga sprawa jak ktoś już tu wspomniał.... skoro pisaliśmy się na takie uni bez złomu z obrony to fajnie by było żeby tak zostało....

    a teraz pora na hejt.

    dziękuje bez odbioru


    Uni Taurus [ON]