Propozycje do ankiety dotyczącej zmian na Uni T

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Taaa żywsze bo flociarz wleci wszedzie.... Dla ekowcow to bedzie rozwalanie satek a zwłaszcza teraz gdy pozycja 15 jest dostepna do przenosin. Ze spokojnego uni przeistoczy sie w nolife uni... Każdy ekowiec bedzie musial non stop sie pilnować. Złom z obrony ukłon w kierunku flociarzy, a co dla ekowców? Tylko nie piszcie że my mamy eko x7..... To akurat plus dla obu stron.


    Uni Taurus [ON]
  • Wszyscy flociarze mowia o zlomie z obrony (dla robienia solowek) ale przeciez istnieje ACS ktory niszczy wszystkie bunkry... Wiec nie wiem w czym problem..... Jesli obrona to problem... To moze flociarze maja zbyt male floty??? I tu jest problem???


    Uni Taurus [ON]
  • Serio? Ten temat złomu z obrony nadal jest tu podnoszony? Głupota, nie bez powodu na Betletośtam było przed fuzją najmniej aktywnych graczy. Złom z obrony powoli zabije górników, którzy stanowią 90% universum, przeczesze flociarzy, którzy nie będą mieli na co latać i do kolejnej uf zostanie 50 graczy. Powinno się stawiać na pomysły, które raczej przedłużą żywot jak największej ilości graczy.

    Niektórzy piszą, że po uf tylko górnicy coś dostali (eko x7), więc zapytam, 7-razy większe zyski z farm, pushówek i kij wie jeszcze czego, zyski z st na poziomie 500kk - 1kkk - 2kkk, na eko x1 raczej niemożliwe, teraz chyba nie tak rzadkie.

    I nadal lobbuję za prędkością eko x9.
  • Tak siedzę sobie po niedzielnym obiedzie i naszło mnie na forum. i to co tu czytam jest po prostu jednym wielkim teatrzykiem

    Flociarze płaczą że nie ma na co latać ,ekowcy płaczą że jak będzie złom z obrony to kończą grać

    Argumentacja niektórych osób rozbraja ,

    spalanie 0,5 .ja to rozumiem tak ,że ktoś nie potrafi grać flotą ,bezmyślnie buduje w nieskończoność i w pewnym momencie nie stać go na fsy to zmniejszmy spalanie logiczne :D
    inwestuje w napędy ,mam turbo recki ,ale po czasie zrozumiałem że one może są 2 razy szybsze i przydały się kilka razy ,ale spalają 2-3 razy więcej paliwa . No jak tak można .nie po to inwestowałem tyle surki w badania żeby teraz nie było mnie stać na lot przez 10us .No nic trzeba zmienić zasady

    Kilka osób pisało właśnie o reckach ,że strasznie dużo kosztuje wysłanie ich , często przewyższając zyski z ataku .-Tu taka mała podpowiedz ,źle zbalansowana flota. albo twój cel przewyższa twoje możliwości
    To jest śmieszne samo w sobie że ktoś inwestuje 90% dostępnych surowców we flotę a później sie skarży że nie może nią latać.Ogame to gra strategiczna i trzeba myśleć co sie buduję i zanim wrzucę w stocznie 10k niszczarek czy recków muszę sie zastanowić czy stać mnie na nie i czy one na siebie będą zarabiać (poczekajcie aż wprowadzą koszty utrzymania floty :P )

    A już najbardziej powalające jest jak niektórzy proponują spalanie 0,5 z jednoczesnym zwiększeniem pzt-a :D do 50% :lool: Po prostu genialne
    czyli =nie stać mnie na wysłanie 100k recków ?? ,zmiana spalania do 0,5 i 2 razy większy pz, że też nikt na to nie wpadł przede mną
    Ok. od razu lepiej teraz mogę wysłać 200k recków ..chwilaaa coo :uhuh:

    Złom z obrony? kolejny przykład ignorancji flociarzy. Nie mogąc nic upolować szukają innego sposobu na zarobek ,a jak to zrobić lepiej jeżeli nie zmarnować komuś 2 lata gry i wyzerować bunkier :D-Chcesz grać z pztem z obrony załóż konto na takm uni .

    Ktoś pisał że bunkry są tak wielkie że nie opłaca sie lecieć :D pokaż mi gdzie a policzę Ci jak go przeorać .
    Flociarze mają multum możliwości ,od cało nocnego rakietowania przez Gąski i na acs-ie kończąc .
    Pokażcie mi bunkier w który,topka w pięć osób w acs-ie samymi gąskami nie wleci ?
    Nie ma takiego , Tylko się nie chce, łatwiej jest przepychać na forum idiotyczny pomysł i liczyć na miliardowe zyski

    Ktoś kto buduję 8 czy 10 mld bunkra nie robi tego tak sobie i traci na tym mnóstwo surowca który mógł przeznaczyć na kopalnie , ale chce mieć spokój i taki styl preferuje , i tłumaczenie że ktoś nie potrafi wlecieć w bunkier bo jest za duży ??
    "proszę Pana a jasio skaczę dwa razy dalej niż ja .to niesprawiedliwie ;( Nie martw sie kubusiu ujebiemy jedną nogę jasiowi to będzie sprawiedliwie "
    Nie potrafisz wlecieć w bunkier to masz za małą flotę albo obrońca gra z głową i wie ile może w takim bunkrze trzymać , Proste .
    Chcesz mieć zyski z grania flotą ? szukaj innej floty do zezłomowania.

    Kolejne mamrotanie o eko 7x "bo ekowcy mają zdecydowanie lepiej po wprowadzeniu tak wysokiego wydobycia".Ale nikt nie patrzy jak zmieniły sie starcia tytanów .Przed zmianami 100kk zysku to był szał. standardem było 50 -70 mln zysku .A teraz flociarze kroją po 100 -200 mln w standardzie ,i coraz częściej 400-800mln a zdarza sie że jeszcze więcej I to prawie bez strat po stronie atakującego ,

    Na temat przyspieszenia flot nawet sie nie będę wypowiadał bo jest to próba zwalczenia bezradności top flociarzy i nic więcej ,ktoś usilnie chciałby komuś pozdejmować moony albo złapać w układzie ale zawsze zabraknie parunastu minut (a dex sie spala) To trzeba zmienić bo za wolno latają te moje statki i to jest nie fair że gość zagląda na konto co poł godizny i nie mam możliwości ataku
    Niestety chcesz szybciej latać podnieś napędy, tylko nie za wysoko bo nie będzie Cie stać na lot :P i koło sie zamyka ,a dobry gracz powinien znaleźć złoty środek ,żeby latać ,żeby latać ekonomicznie , żeby dobierać badania ,napędy do stylu gry .Latam na idlerów i ekowców z top 200 ?,nie potrzeba mi latać szybko,lepiej tanio , Latam na większe floty ,prowadzę obserwację graczy? może dobrze byłoby latać nieco szybciej ale po większy zysk .Mam czas na 15 min gry dziennie? ,wypi R alam bunkier na 8 mld XD XD XD Wszystkim życzę najlepszego w nowym roku i żeby każdy znalazł swój złoty środek

    Podsumowując bo zaraz deser .
    Jedynie zmiana eko i prędkości badań wpływa na całą grę jednakowo i sprawiedliwie
    Gra staje sie dzięki temu szybsza ogólnie dla wszystkich
    ,wprowadzanie zmian w innych ustawieniach zaburza równowagę ,zwykle na stronę flociarzy

    Dziękuje jeżeli chciało sie to komuś przeczytać
  • Z tym złomem z obrony to ja jestem skłonny odpuścić, bo rzeczywiście wcześniej tego nigdzie nie było poza kilkoma uniwersami. Ale fajniej by wyglądały STejki, gdyby zamiast procentów podawać straty poniesione przez Atakującego i Obrońcę. Wtedy byłoby widać od razu, że to z bunkra takie straty są.

    Pozostałe dyskutowane kwestie ująłem w poście "założycielskim".

    Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory się wypowiedzieli i przedstawili swoje stanowiska oraz uwagi.
    nie
  • Ostatnio w soju znów pojawił się ten temat

    Jedni chcieli złomu z obrony
    inni połowy kosztów spalania
    jeszcze inni raczej w żarcie ale zwiększenia eko :P


    A ja wam powiem tak - po głębszym zastanowieniu mówię

    nie - dla złomu z obrony - ci co grają obroną zaraz by porzucili konta i założyli na nowej uni
    Spalanie - obojętnie choć nie pogardził bym tańszym lotem - wolał bym jednak

    2 x prędkość flot - myślę że to bardziej by wszystkim odpowiadało - ci co latają mieli by większe szanse na złom - ale jak by źle policzyli to koszt dalej by ich rujnował wiec zysk mają ale bez przesady

    chętnie zobaczył bym jednak większy procent zez złomowanej floty - czemu - dało by to szanse również słabym graczom lub tym co mają mniejsze floty - wystarczy dobrze pokombinować i nawet jak poleci się na silniejszego a złom się zbierze to można zarobić


    takie rozwiązanie mogło by znacznie uatrakcyjnić poziom rozgrywki i zmusić do wiekszej aktywności i myślenia :)