Propozycje do ankiety dotyczącej zmian na Uni T

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Względem starego taurusa to ekowcy dostali ekox7 a flociarze nie dostali.

    Wprowadzenie nowinek na pewno jeszcze bardziej rozrusza gre.

    Proponuje większy złom z floty oraz spalanie paliwa 50% .

    Złom z obrony dla mnie jak najbardziej na tak - chociaż na pewno będzie dużo graczy przeciw.

    Większy złom z floty, mniejsze spalanie i będzie ciekawie :)
    Uni 20 - OFF
    Taurus - OFF
  • bobro napisał(a):

    Maniak87 napisał(a):

    skoro pisaliśmy się na takie uni bez złomu z obrony to fajnie by było żeby tak zostało
    U nas podobnie, tylko w drugą stronę ;) Straciliśmy coś, bez czego nam się ciężko przestawić. Nie zależy mi jednak na graniu samemu ;)
    Ok nie zalezy.... Ale cie to czeka szybciej ze zlomem z obrony niz bez zlomu.
    Argumentujecie swoj wybor zlomu z obrony tym ze bunkry rosna i nic nie da sie zrobic.... To po co komu ACS??

    Matek85 napisał(a):

    Względem starego taurusa to ekowcy dostali ekox7 a flociarze nie dostali.

    Wprowadzenie nowinek na pewno jeszcze bardziej rozrusza gre.

    Proponuje większy złom z floty oraz spalanie paliwa 50% .

    Złom z obrony dla mnie jak najbardziej na tak - chociaż na pewno będzie dużo graczy przeciw.

    Większy złom z floty, mniejsze spalanie i będzie ciekawie :)
    Piszesz ze ekowcy dostali eko x7 a flociarze nic.... Gdy dojdzie do ankiety i wejdzie zlom z obrony spalanie 0.5 i zlom z floty 50% albo 70%... Czy te trzy opcje to nie sa udogodniena dla flociarzy???

    Ok wiekszy zlom z floty obojetnie moze byc, spalanie 0.5 tez moze byc....


    Moderator kruszynka:
    Upominam za doubleposting


    Uni Taurus [ON]
  • 50 % - spalanie
    30 % - złom z obrony
    50% - złom z flot

    eko zostaje

    prędkość - w sumie mogła by być 2 razy większa ale nie będę się upierał :) w sumie to nawet nie chodzi o przyśpieszenie floty - w erze logowania się z komórek fajnie by było jak by same GSy latały z większa prędkością np 2 x szybciej - takie rozwiązanie pomogło by na wszystkich uniach w zabawie w ściąganie moonów - obecnie bez wlotu w układ jest to nie realne a jak by GS latało 2 razy szybciej to można by było próbować takich akcji nawet z poza układu bez dawania potencjalnemu obrońcy informacji w stylu

    jestem u ciebie w układzie to znaczy e zdejmę ci moona albo będziesz siedział 24/24 - masz 2 wyjścia albo sie przenosisz z flotą i w d....pe idą moje przenosiny albo dajesz urlop i tak samo :P - każdy doskonale wie że jak ktoś mu w ukłąd wlatuje to jedyne wyjście żeby nie stracić floty a tym samym po takim ruchu agresorzy tracą chęć do gry - albo oddają konta albo kasują albo urlopy - końcowy efekt jest taki że GF traci kasę więc czemu tego nie zmienić. w końcu jak ktoś ma daleko to i tak przeniesie tylko nie koniecznie odrazu w układ a obok :)
  • Nie no. @Pinkie Pie genialne rozwiązanie :) Może pójdźmy krok dalej i przyśpieszmy GSy do prędkości sond szpiegowskich :) Mrugniesz oczami i już nie masz moona. Pójdziesz do kibla to bez fsa nie ma co się ruszać :)
    Jeszcze byłoby super, gdyby Ci co chcą mi ściągnąć flotę swoimi gsami latali po moonach, ale jak sam dobrze wiesz wielu graczy korzysta z "pomocy" gsówek, które są prowadzone przez brata/siostre/psa/konie/kota (niepotrzebne skreślić). I nawet jak Ci się osiedli taki np. "ssaper (obecnie Miner)" w układzie, to nie wiesz czy ten gość rozwija się i ma nową kolonie czy to jest czyjeś pushkonto.

    Zmniejszone spalanie i większy złom z floty to już duże udogodnienie.
    Tyle ode mnie.

    Pozdrawiam
    Wisior

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Wisior ().

  • Zmiana prędkości floty nie wchodzi w grę, bo to całkowicie zmienia mechanikę gry danego uni.

    Co do złomu z obrony dodam, że na wszystkich uni eventowych dają 30% i wielkich protestów nie widziałem. Ale fakt, tam jest raczej krótkoterminowa gra i nikt bunkrów nie stawia, bo po co. Tak jak mówiliśmy, nie upieramy się przy złomie z obrony (chociaż przeskok z grania całkowicie bez bunkrów na 80% złomu na bunkry po kilkaset kk bez żadnego zysku z nich jest spory), ale warto rozważyć wszystkie opcje. A te 30% z 30% jest jakimś kompromisem.
    Najważniejsze jest spalanie i (mniej ważne) procent złomu z floty, bo obecne parametry cofają grę w rozwoju w stosunku do tego co mieliśmy (a co również wywalczyliśmy sobie ankietą kilka miesięcy temu).

    Ankiety się możemy spodziewać jak naprawią to co zepsuli przy fuzji, czyli poczekamy trochę pewnie :)
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • Jestem przeciwko zmianie złomu z obrony. Po pierwsze nie każdy ma czas na pilnowanie i zbieranie zasobów każdego dnia. Ja od początku grania postanowiłem grac eko z obrona co pozwoliło mi na spokojną grę, tworząc konto na kalisto wiedziałem że te uni ma takie parametry które mi odpowiadały eko x2 a reszta standart bez złomu z obrony. Nie tworzył bym konta i grał jeśli bym wiedział ze będzie złom z obrony. Silniejsi i bardziej aktywni gracze będą mogli niszczyć bunkry słabszych graczy i farmic nieustanie. Zmiana oznaczałaby dla mnie koniec gry.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez GhosTq ().

  • Również byłbym za podniesieniem badań, jeśli będzie taka opcja :) Ma to sens szczególnie na rozwiniętych uni, gdzie trzeba czekać na np. astro 3-4 miesiące.
    kmlody84
    ---------
    Betelgeuse [SPZ] - TOP 5 -> Taurus [SPZ]
    Ganimed [DarkBlue] - OFF
    Rhea [SPZ] - TOP 40 -> Xanthus [SPZ]
  • kmlody84 napisał(a):

    @Maniak87 ja bym się nie spodziewał, że tak szybko z idlakami pójdzie, ale chciałbym być pozytywnie zaskoczony :)
    czytałeś co @Art napisał.. jak w Hiszpanii pójdzie to zaraz będą wszędzie to wprowadzać. a co do ankiety to była mowa że zaraz jak się uporają z urlopami.. wiec może niebawem się coś ruszy.


    Uni Taurus [ON]
  • Ja mam jeszcze inną propozycję do ankiety, pisałem to już na Nekkar, no ale tam to jakoś przepadło. Trochę statystyki:

    TaurusXanthusNekkar68
    TOP1161 mln186 mln252 mln434 mln
    TOP1064 mln95 mln138 mln221 mln
    TOP10021 mln35 mln63 mln119 mln



    Jak widać mocno odstajemy punktowo od unii, z którymi zostaniemy (prawdopodobnie) połączeni przy kolejnej fuzji. Nekkar dostał już ankietę, (prawdopodobnie) przegłosują eko x7. Z racji tego, że wszystkie (prawdopodobnie) wymienione unii będą miały takie same eko (x7), w połączeniu z dysproporcjami punktowymi sprawi, że do kolejnej fuzji nie tylko ich nie dogonimy, ale też będziemy odstawać coraz bardziej. Moja propozycja podniesienie eko do x9. Dogonić ich nie dogonimy, ale zniwelujemy różnicę.. .
  • Kilka osób pisało o wyrównaniu szans dla flociarzy bo oni praktycznie niewiele na zmianach zyskali. Całkowicie się z nimi zgadzam, a najlepszy tego przykład to progi w dziale ST: starcia solo 300% acs 450% mniejsze są tylko na najmłodszym uniwersum a starć mamy tam średnio nieco ponad jedno na dzień. Flociarze są zdecydowanie w odwrocie, gdy zmian nie będzie to spokojnie mogą rozejrzeć się za innym uniwersum lub skończyć grę, ta gra będzie zbyt nudna dla nich.
    Kolejna rzecz to bunkry, są już tak potężne, że nie możliwości ich przebić a o zysku nie ma co marzyć.

    Proponowane przeze mnie zmiany to: spalanie 50%, złom z obrony min 10%, poprę też kolejne udogodnienia dla ekonomów jak prędkość badań ale w zamian chciałbym zwiększyć prędkość floty do x2