% złomu z PZ, czy napewno pozwoli nam się rozwinąć ?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • % złomu z PZ, czy napewno pozwoli nam się rozwinąć ?

    Cześć wszystkim
    Wychodzę tutaj z luźnym tematem do obgadania apropo naszych 50% PZ z floty. O co mi chodzi? Jak dobrze wszyscy wiemy trwa Fuzja Serwerów (tych starszych, jak i tych nowszych). Serwery ze speed x2 są łączone na bardzo wysokie %% złomu i też wysokie ekko bo aż x7. Nasze uni jest jeszcze dość młode ale temat warto przedyskutować bo jakoś za innymi uni trzeba nadrabiać bo prędzej czy później nas też połączą za rok czy dwa fajnie byłoby też mieć dobrze rozwinięte konto.
    Moim zdaniem fajnie byłoby za jakiś czas ( bo przypuszczam, że uni teraz będzie za młode na zmiany ) zmienić Pz na 70/75 %. Zmiana niby nie duża ale jednak jeśli chodzi o granie flotą jest to dosyć ważna sprawa.
    A jak wy się na to zapatrujecie ?
    Pozdrawiam Never
  • Może nie powinienem się wypowiadać, bo po pierwsze mało gram flotą, a po drugie za chwilę sam przesiadam się na Europę, ale myślę, że rozsądnie waść prawisz :) Gdybym był flociarzem, to czułbym się mocno poszkodowany chociażby w stosunku do takiej Europy, gdzie będą szybsze loty, dużo wyższy procent z PZ (to przede wszystkim) i ciut szybsze Eko. Nie zdziwi mnie ani trochę, jak się okaże za rok czy dwa, że topka Europy jest punktowo wyżej niż na Dorado. W razie ew. fuzji - trochę smutno i niesprawiedliwie ;)
    Si vis pacem, para bellum
  • Oczywiście standardowo jak jest nowe uni to stare umiera :E Pogralibyście dłużej niż 2 miesiące :)

    Dyskutowaliśmy o tym w sojuszu, jak najbardziej taką zmianę byłoby przeprowadzić. Ale to jeszcze parę miesięcy zanim będzie można o taką zmianę wnosić, jak uni lekko umrze :P

    Nie ma co ukrywać, że to flociarze napędzają uniwersum.

    PS. @Chytry Plan łączą po speedach flot, więc o Europie raczej nie ma tu co myśleć. :P
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez DUDEUSZ ().

  • Propozycja warta rozważenia z kilku względów:
    1. Szybszy rozwój dzięki większemu zyskowi ze starć
    2. Mniejsza różnica między serwerami z wyższymi pz
    3. Wygoda gry - łatwiej robić próby moonowe(mniejsza wymagana ilość lmów do próby) czy chociażby bardziej zyskowne loty.

    Co do czasu wprowadzenia tego, to myślę, że dobrze by było to zrobić jak najszybciej, aczkolwiek tak już odchodząc od tematu, prędkość eko można by zwiększyć do x7, bo to taki po mału standard tych uni po łączeniu.
  • A ja jestem stanowczo przeciw, chcecie UNI ze Speedem x7 i 70% złomu to sobie na takim załóżcie konto, a nie narzekacie i wszystko chcecie takie samo mieć. Wiele osób sobie chwali, że tu jest ciut wolniej niż na innych Uni.

    Mi odpowiada to jak tu jest.
    Specjalnie takie wybrałem i sprawdzałem jakie są staty, zamiast czekać na Europę, założyłem w pełni świadomie konto na Dorado. A jak będzie fuzja, to wtedy będziemy się martwić, poza tym konkurencja napędza.
    A jak ktoś chce mieć staty Europy, to idealnie się składa, rusza za dwa dni.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Luk Niebochodek ().

  • @Luk Niebochodek nikt nie mówi o zmianach prędkości speedu tylko o wydobyciu kopalni pisał Mari. Czytania chyba uczyli w podstawówce? Kurde szybko te programy edukacyjne się zmieniają ... A Pz 70% to coś co pozwala uniwersum się rozwijać na późniejsze etapy gry - w tym fuzje.
    Teksty typu będzie fuzja będziemy się martwić to możesz sobie w buty wsadzić żeby być wyższym bo strat, które wyrządzi różnica pz lub ekko nigdy nie nadrobisz ;)
  • @DUDEUSZ, dzięki za info o sposobie przeprowadzania fuzji. Nie wiedziałem o tym, że łączą po speedach.

    Ogólnie - zawsze było mi żal, jak widziałem ST ze spadającą dużą flotą, bo miałem poczucie, że jednak część z tych surowców idzie "w eter". Im wyższy procent z PZ, tym więcej zostaje na uni. Oczywiście na koncie innych graczy, ale taka natura tej gry. Może mi się wydaje i nie widzę negatywnych aspektów, ale sądzę, że to raczej dobrze dla danego uniwersum.
    Si vis pacem, para bellum
  • Nie gram na Dorado - ale coś tam napiszę:

    - grałem na Oberonie (80% z floty, 20% z obrony) - większość lotów jest bardzo zyskowna i zapewnia szybkie punkciki
    - teraz, po fuzji, jest Wezn - 60% zlomu z floty, 0 z obrony - i nagle okazuje się, że trzeba zmienić sposób latania. Lot gsami - bez zmian - zero strat, tylko zyski dużo mniejsze. Ale lot flotą - już inaczej się kalkuluje. Przy 80% zlomu z floty można było lecieć mniejszą flotą na kozaka - bardzo duże straty - ale jak zebrałeś złom to i tak mega zysk był. Można było lecieć flotą na bunkier. Teraz tego typu loty są mało opłacalne - więc nie warto ruszać floty. A IMHO większy % złomu z floty pomaga flociarzom bardziej niż szybkość floty.

    - większy % złomu z floty oznacza także mniejszy dok. Przy 80% zlomu dok to ok 10% - więc tyle co nic. Ale przy 60% - dok daje 20% floty - a więc lepiej dla obrońcy. Dla uni z 30-40% zlomu z floty - obrońca odzyskuje 30-35% utraconej floty - a więc już bardzo dużo - jest z czego się odbudowywać, a więc jest sens grać dalej. Przy 80% - większość osób grało do pierwszego złomu.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Chytry Plan napisał(a):

    @DUDEUSZ, dzięki za info o sposobie przeprowadzania fuzji. Nie wiedziałem o tym, że łączą po speedach.

    Ogólnie - zawsze było mi żal, jak widziałem ST ze spadającą dużą flotą, bo miałem poczucie, że jednak część z tych surowców idzie "w eter". Im wyższy procent z PZ, tym więcej zostaje na uni. Oczywiście na koncie innych graczy, ale taka natura tej gry. Może mi się wydaje i nie widzę negatywnych aspektów, ale sądzę, że to raczej dobrze dla danego uniwersum.
    Dokładnie tak jest. Z każdą sekundą łączna ilość surowców na uni się zwiększa ( im wyższe eko, tym szybciej). Z każdym złomem przepada (o 100-procent złomu na uni + deuter z floty + deuter na przepalenie itd). Uni rozwija się, gdy więcej surowców na uni się pojawia niż znika. Z tego też powodu uni takie jak np. Japetus ( z tego co pamiętam x4 flo i x1 eko) nie miały szans na rozwój - bo co z tego że złomowanie było uproszczone z racji większego speeda flot, jak zwyczajnie sury na uni nie było.



    @Luk Niebochodek Dlatego zrobi się ankietę, i tyle. Zadecyduje wola ludu :)


    ____
    Niestety zostaje kwestia terminu takowych ewentualnych zmian. Na uniwersach, na których zmieniono konfigurację miało to miejsce w najkrótszym przypadku 9 miesięcy (Uriel). Dorado ma trochę ponad 2 :)


    @dexPL Niby tak, ale z drugiej strony.... większość i tak gra do pierwszego złoma. Za pół roku będzie tu 10 % tych graczy co teraz. Ewentualna fuzja ( a nie ukrywajmy, to ona jest głównym argumentem jakim gracze rzucają) to kwestia lat. Z reguły osoby, które grają na danym uni przez te powiedzmy 3-4 lata, są bardziej wytrwałe i nie porzucają konta tak szybko.
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DUDEUSZ ().

  • Jestem za podniesieniem % z pz
    Co do eko to można rozmawiać czy podnieść za kilka miesiecy, bo nie wierze by to przeszło teraz jak Uni dopiero sie "zaczyna" w obecnym stanie.

    Nadal nie rozumiem ludzi co po jednym złomie kończą grę... Przecież to tylko gra, zrobisz błąd zabiera, zrobisz złom daje.
    Albo uciekają do następnego Uni, gdzie jak obecnie jest wyższy procent z pz , dostanie taki znowu złoma i i co ????

    Jeszcze jedno....
    Ogame i tak robi źle dla osób rezygnujących, za mało eventów, które mogły by sie przeplatac, dają coś jakby to było jakieś wow. Przeglądałem kilka gierek online - tam nie ma takiego problemu z ilością eventów. Dają dużo, plus coś płatnego (tego sie nie da uniknąć) ale robią więcej by gracze robili zadania czy coś zdobywali itp.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez NightBird ().