16-lecie OGame - Universum Eventowe - dyskusje

• 16-lecie OGame - Universum Eventowe - dyskusje

Jak już wiecie jutro startuje server eventowy z okazji 16lecia OGame: 16-lecie OGame - Universum Eventowe Będzie on trwał 2 tygodnie. Bardzo szybkie uni, oczywiście nie dla każdego taka konfiguracja jest zachęcająca. Nagrody także ciekawe.
      Zamierzacie grać?

Temat do dyskusji i ogólnych poczynań na serverze. Może ktoś z Was chciałby się jakimiś ciekawymi wydarzeniami pochwalić :)
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Nie ma sensu tam grać. Tak jak i nie miało sensu grać na którymkolwiek uniwersum eventowym z prostej przyczyny. Uniwersum eventowe to swego rodzaju zawody, ale w przeciwieństwie do nich, nie są fair play, a pay to win :)
      Popatrzcie na poprzednie edycje. Wpakowana antymateria graczy przekraczała wysokość nagród. Co to za zawody, w których o Twoim miejscu w statystykach decyduje to, jak głęboko sięgniesz do portfela?
    • Lilium Atratum wrote:

Prawdziwy event to byłby taki gdzie by na Uni nie było antymaterii!
      Jeżeli GF chce zarobić, to może dałoby się jakoś inaczej takie uniwersum zafundować?
      A jak by to wygladalo? Kazdy przed rozpoczeciem gry ogladalby reklame Sponsorska?

student87 wrote:

a co z zasadą bash 'a? na tych parametrach to chyba powinna być zmieniona...
      Raczej chodzi o danie innym troche mozliwosci grania aby za szybko sie nie zniechecili.
      Jestem i mnie nie ma ^^
    • Parametr s207-pl.ogame.gameforge.com/api/serverData.xml

<bashlimit>0</bashlimit>

Nie oznacza że nie ma limitu basha.

Kiedyś GF pracowało nad automatycznym pilnowaniem basha i ten parametr oznaczał czy uni ma włączone pilnowanie.
      Każde uni ma tutaj zera > przyrostyogame.cba.pl/Info.html

:fsmile:
      [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
      [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
      :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
    • Starrk wrote:

Dokładnie tak to powinno wyglądać, @kasai. A tak to kolejna krowa do dojenia :)
      @new_mateuszgg czyli sam potwierdzasz, że to p2w...
      Każde uni w większym lub jeszcze większym stopniu to p2w. :)
      A eventowe to w szczególności.
      Na pewno w ruch poszły setki zł od pojedynczych osób(same to potwierdziły),a pewnie apogeum będzie przed samym końcem.

Ale nie ma co zaczynać kolejnej dyskusji o am. Tak wiele ich było,wnioski zawsze są te same. Powodzenia Wam tam. :P

Ciap wrote:

Parametr s207-pl.ogame.gameforge.com/api/serverData.xml
      <bashlimit>0</bashlimit>
      Nie oznacza że nie ma limitu basha.
      Kiedyś GF pracowało nad automatycznym pilnowaniem basha i ten parametr oznaczał czy uni ma włączone pilnowanie.
      Każde uni ma tutaj zera > przyrostyogame.cba.pl/Info.html
      :fsmile:

GF sobie z tym nie poradziło, GO również nie dawali rady, więc sprawę zgłaszania basha zrzucono na graczy. Ah ci GO.

The post was edited 1 time, last by Poka_Bydlaka ().

• Czlowiek_Kciuk wrote:

GF sobie z tym nie poradziło, GO również nie dawali rady, więc sprawę zgłaszania basha zrzucono na graczy. Ah ci GO.
      Masz rację. Mieli jakiś błąd i wdrążenie funkcji musieli przełożyć.

the GF would just need to fix their bashpreventionsystem, then the info would get displayed correctly there
      but as it is broken they set it to 0
      because 0 also means off

Co do GO zapraszam do teamu. Pokażesz demona wykrywania wszelkiego rodzaju łamania zasady. :fsmile:
      [16:03:35] * ciap warczy na SpamServ
      [16:04:33] * @SpamServ odwarkuje ciap
      :fangry:

[22:15] <kruszynka> jedyny wymog to miec w sygnie "kruszynka jest najkochansza na swiecie"

http://ciapka.pl/ - historia ogame od 2013 roku!
    • new_mateuszgg wrote:

Czlowiek_Kciuk wrote:

Patrząc na to za ile GF funduje nagrody dla top1,a to ile top1 będzie musiał wydać na anty, aby wygrać to gratulacje dla nich za kolejny sposób na wyciągnięcie masy hajsu.

Nie dziękuje.
      rok temu wydalem 40 czy 60 zl a wyciagnalem 4 x 50 euro za 4 miejsce wiec chyba nie tak zle co?
      a ja zagrałem bez anty i hajsu i byłem top 5,po prostu zmarnowałem 2 tygodnie czasu dla gry,teraz staruje ponownie ,ale nie dla nagrody a sam dla siebie z sentymentu do ogame,w nagrody nie wierzę bo do tej pory nie otrzymałem wygranego kuponu na anty,ale to pryszcz,gram tylko z nałogu i sentymentu 4fun.Pozdro
      Motto;
      Cieszmy się tym co mamy,bo te piękne stare ogame odeszło i nie powróci więcej.
      To co nas może zabić ,to tylko zmiany na lepsze:)hehe
    • Tyle narzekania o antymaterie, a wystarczy miec skilla i duzo czasu. Nie wydalem ani grosza, a za poczatkowe 25k anty kupilem 5k metki i dopalacz 10% do metalu. Do tego 4h snu w 2 dni i mam top10. Jak starczy zapalu na dwa tygodnie i nie przytrafi sie zaden psikus, to moze i do top 5 wbije.

Pozdrawiam.
    • CisneBEZanty wrote:

new_mateuszgg wrote:

Czlowiek_Kciuk wrote:

Patrząc na to za ile GF funduje nagrody dla top1,a to ile top1 będzie musiał wydać na anty, aby wygrać to gratulacje dla nich za kolejny sposób na wyciągnięcie masy hajsu.

Nie dziękuje.
      rok temu wydalem 40 czy 60 zl a wyciagnalem 4 x 50 euro za 4 miejsce wiec chyba nie tak zle co?
      a ja zagrałem bez anty i hajsu i byłem top 5,po prostu zmarnowałem 2 tygodnie czasu dla gry,teraz staruje ponownie ,ale nie dla nagrody a sam dla siebie z sentymentu do ogame,w nagrody nie wierzę bo do tej pory nie otrzymałem wygranego kuponu na anty,ale to pryszcz,gram tylko z nałogu i sentymentu 4fun.PozdroMotto;
      Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
    • CisneBEZanty wrote:

new_mateuszgg wrote:

Czlowiek_Kciuk wrote:

Nie dziękuje.
      a ja zagrałem bez anty i hajsu i byłem top 5,po prostu zmarnowałem 2 tygodnie czasu dla gry,teraz staruje ponownie ,ale nie dla nagrody a sam dla siebie z sentymentu do ogame,w nagrody nie wierzę bo do tej pory nie otrzymałem wygranego kuponu na anty,ale to pryszcz,gram tylko z nałogu i sentymentu 4fun.PozdroMotto;

inni dostali a ty nie dostales? ?(
    • new_mateuszgg wrote:

CisneBEZanty wrote:

new_mateuszgg wrote:

Czlowiek_Kciuk wrote:

Nie dziękuje.
      a ja zagrałem bez anty i hajsu i byłem top 5,po prostu zmarnowałem 2 tygodnie czasu dla gry,teraz staruje ponownie ,ale nie dla nagrody a sam dla siebie z sentymentu do ogame,w nagrody nie wierzę bo do tej pory nie otrzymałem wygranego kuponu na anty,ale to pryszcz,gram tylko z nałogu i sentymentu 4fun.PozdroMotto;Cieszmy się tym co mamy,bo te piękne stare ogame odeszło i nie powróci więcej.
      inni dostali a ty nie dostales? ?(
      tak wyszło,mogłem gdzieś tam pisac do GF na serwer angielski,ale nawet misię nie chcialo,po prostu to olałem a i tak bez anty oby był czas na gre można zajsc wysoko w topke
    • Czlowiek_Kciuk wrote:

CisneBEZanty wrote:

new_mateuszgg wrote:

Czlowiek_Kciuk wrote:

Nie dziękuje.
      a ja zagrałem bez anty i hajsu i byłem top 5,po prostu zmarnowałem 2 tygodnie czasu dla gry,teraz staruje ponownie ,ale nie dla nagrody a sam dla siebie z sentymentu do ogame,w nagrody nie wierzę bo do tej pory nie otrzymałem wygranego kuponu na anty,ale to pryszcz,gram tylko z nałogu i sentymentu 4fun.PozdroMotto;Cieszmy się tym co mamy,bo te piękne stare ogame odeszło i nie powróci więcej.
      Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
      Podpinam się pod posta CisneBezAnty
      Rok temu nie wydałem złotówki i top 6 :) W tym roku również gram w sumie by się znowu sprawdzić.

Ale popieram też przedmówców, moja wizja jeśli w ogóle ktoś kompetentny to czyta to
      Primo - jeden międzynarodowy serwer i event "Mistrzostwa Ogame" dla przypomnienia kiedyś były "Mistrzostwa Świata OGame 2011/2012" (ale też na kilku serwerach równolegle), no i na tym serwerze każdy gracz z dowolnego kraju gra i sprawdza się.
      A secundo to już rzecz dyskusyjna czyli z antymaterią czy bez antymaterii, to już kwestia rangi takowych zawodów ;P

Opcja z antymaterią - sądzę że GmbH zarobiło by więcej bo ludzie wydali by więcej bo więcej przeciwników
      Opcja bez anty - no to już kwestia wypromowania takich "zawodów" i jacyś sponsorzy może by opłacili taki event

Tyle ode mnie :)
    • jeśli mam być szczery to obserwując to co się dzieje w statystykach to przed przyznaniem nagród każde konto w strefie nagradzanej powinno być prześwietlone pod kątem uczciwości gry... bo jak ktoś nagle ni z gruszki ni z pietruszki podwaja swoją ilość punktów w ciągu kilku minut to jest to podejrzane bardzo... i jeśli nie jest to uczciwy przyrost to nie powinien dostać nagrody...

@Art można na ciebie liczyć w tej sprawie?
      emerytura podejście trzecie :E
    • jeśli tak sprawdzacie jak na pozostałych uni to jeden gracz mógłby spokojnie zdobyć 5 nagród...

@kasai nie chodzi mi o sprawdzanie jak ktoś zgłosi i położy wszystkie dowody na stole (chociaż i to czasem nie pomaga), ale o rzetelny przegląd z własnej inicjatywy teamu.

a o co mi chodzi? może ktoś mi inny wyjaśni jak gracz mając wczoraj rano ~140k pkt dzisiaj rano ma 363k pkt?

eko ma przeciętne, floty w zasadzie też nie miał, nie latał, nie kopał, nie miał w czym surowcy kitrać, i nagle taki skok...

wczoraj top 24 dzisiaj top 4
      emerytura podejście trzecie :E

The post was edited 1 time, last by student87 ().