Speeduni, antyfarming i ataki rakietowe.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Speeduni, antyfarming i ataki rakietowe.

    Cześć. Chciałem zapytać o to, jak górnicy rozwiązali na uniwersach o dużych prędkościach problem ataków rakietowych. Jak wiadomo, rakiety są najtańszym i najbardziej skutecznym sposobem eliminowania nawet dużej obrony. Oczywiście, są przeciwrakiety i najpierw trzeba uporać się z nimi, jeśli chce się atakować przeciwnika rakietami.
    Tym, co przy ekonomii x1 odstraszało napastników od ataków na wydobywające się surowce, był niekorzystny stosunek nakładów na rakiety do zysków z farmingu.
    Niestety, im dłużej o tym myślę, tym bardziej mi wychodzi, że wyższe prędkości ekonomii znacznie pogorszyły sytuację górników. Podstawowym ograniczeniem nie wydaje się być aż tak bardzo cena kolejnych poziomow silosow rakietowych, bo jednak proporcjonalnie do prędkości ekonomii rośnie również ilość surowców, którymi dysponujemy, ale, jak sądzę, przede wszystkim ilość pól na planecie, które można przeznaczyć na silosy.
    Wychodzi mi, że na pewnym etapie wydobywa się tyle surowca w ciągu doby, że standardowa ilość przeciwrakiet nie wystarcza by ataki rakietowe stały się nieopłacalne.
    Zapraszam do dyskusji w tym temacie.
    Czy ktoś mnie oświeci, jak wygląda sprawa w praktyce?
    Si vis pacem, para bellum
  • Osobiście zawsze podziwiałam osoby które uważają że przeciw uchronią przed rakietowaniem. I potem na uni byly siliosy 10 choć spokojnie można mieć 6 i więcej pól. 40 rakiet nie robi większej różnicy. Jeden dopalacz albo trochę więcej anty. To czas budowy był problemem więc od kiedy jest przyspieszenie (za anty lub dopalacz) zmienna czas znika. :)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • No właśnie, Ciap. Szczególnie, że ataki rakietowe często idą z przeznaczonych do tego multikont, gdzie nikt się nie zastanawia nad opłacalnością.
    Czyli jest tak jak myślałem - gra na dłuższą metę nie ma dla mnie sensu :) (bo szkoda mi czasu na pilnowanie konta 24/7)
    Si vis pacem, para bellum
  • Chytry Plan napisał(a):

    Wiem. Klucz w tym, ile to jest tej sury by sie opłacało to zrobić? Dzienne wydobycie u Ciebie? Z dwoch, trzech dni?
    Kiedys robilem zwozki co 2-3 dni, zawsze na wieczor by w nocy spokojnie spac. Teraz raz na tydzien ale pilnuje a przynajmniej staram sie zalogowac na konto codziennie. Tak jak @ciap napisala, zalezy duzo od tego jakich masz sasiadow. Jak beda Cie farmic gesiami to i codzienne zwozki ani nie wiadomo jak duzy bunkier nic nie pomoga :)
  • ogame-tools.pl/pl,1,RakSim.html

    tutaj mozesz sobie policzyc ile rakiet potrzeba na rozwalenie bunkra i porownujesz z tym ile surowcow masz za bunkrem i czy ma ktos zysk jesli Cie zaatakuje.

    Do rozwalenia mojego bunkra potrzeba 28,853 rakiety czyli 360,662,500 metalu, 72,132,500 krysztalu i 288,530,000 deuteru. Wiec musze zostawic wiecej niz ta ilosc surowca by oplacalo sie rakietowac.

    Edit. Liczylem to na zerowych techach agresora i 20lvl opancerzenia obroncy :E
  • @Chytry Plan jeżeli chodzi o rakietowanie, to wielkość i rodzaj obrony oraz ilość przeciwrakiet nie ma najmniejszego znaczenia.
    Liczy się tylko ilość surowców, które znajdują się za bunkrem oraz koszt budowy rakiet potrzebnych do wyzerowania zasieków.
    Jeżeli w bunkrze jest więcej surki, niż koszt rakiet, to taki bunkier znika.

    Przy silosie na 12 poziomie agresor ma paczki po 60 rakiet. Przy odpowiednio dobranych nanitach i stoczni te 60 rakiet na prędkości x1 będzie się w normalnym tempie budować poniżej 30 minut. Jednak korzystając z dwukrotnego przeklikania natychmiastowego zakończenia ich budowy oraz przy zastosowaniu odpowiedniej techniki strzelania, można opróżnić silos średnio co 16 sekund. Daje to 225 wystrzeleń na godzinę. 225 x 60 rakiet przy każdym strzale i dostajemy 13500 rakiet na godzinę.

    A teraz przelicz sobie ile potrzeba rakiet na Twój bunkier i jak szybko zniknie.

    Tu masz pierwsze dwa przykłady z brzegu z mojego podwórka:
    zefir [UNITED] vs. Kyn [FUTURE] ~ 1193.37% rakietami ;)
    zefir [UNITED] vs. Revenant [HQ] ~ 2515.28% rakietami ;)

    8)


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Tylko wiesz, Zefir, ja nie miałem na myśli takiego typowego bunkra, tylko antyfarming. Ściśle określony cel - chronić codzienne wydobycie. Zakładam zwózkę raz lub dwa razy dziennie. Flota na fsie, zawsze. Według mnie budowanie bunkra, żeby tam trzymać flotę czy duże ilości surowców mija się z celem.
    I tak samo wydobycie + saty potrafi mocno kusić.
    Si vis pacem, para bellum
  • Chytry Plan napisał(a):

    Tylko wiesz, Zefir, ja nie miałem na myśli takiego typowego bunkra, tylko antyfarming. Ściśle określony cel - chronić codzienne wydobycie. Zakładam zwózkę raz lub dwa razy dziennie. Flota na fsie, zawsze. Według mnie budowanie bunkra, żeby tam trzymać flotę czy duże ilości surowców mija się z celem.
    I tak samo wydobycie + saty potrafi mocno kusić.
    Dal Ci przyklad jakich bledow nie popelniac by bunkier spelnial swoja role.
  • Chytry Plan napisał(a):

    Tylko wiesz, Zefir, ja nie miałem na myśli takiego typowego bunkra, tylko antyfarming. Ściśle określony cel - chronić codzienne wydobycie.
    To nie ma różnicy :P
    Czy duży, czy mały. Jeżeli nie pyskujesz agresorowi i nie trwa S&D (trzymasz dużo mniej % niż próg RW) to liczy się tylko zysk. Albo z rakietowania albo z deuteru+strat jeżeli jest lot.
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • ciap napisał(a):

    Jeżeli nie pyskujesz agresorowi i nie trwa S&D (trzymasz dużo mniej % niż próg RW) to liczy się tylko zysk.
    Mozna pyskowac nawet w trakcie S&D i jak nie trwa S&D i stracic bunkier bo ktos po zlosci zniszczy ponoszac straty aby tylko uciszyc "gnide". Wiem bo sam mialem takie przypadki gdzie musialem zainwestowac od kilkudziesieciu do kilkuset milionow sury aby komus skrzydelka podciac i jeszcze sam sie odbudowac by koniec koncow miec spokoj.

    @Chytry Plan jak juz nabierzesz dowiadczenia w grze to zrozumiesz, ze nawet silniejszego nie trzeba sie bac ;) trzeba tylko sie pilnowac, odbierac fs-y a kiedy trzeba to nawet komus dokuczyc by zrozumial, ze nie jestes chlopczykiem do bicia. Komus sie moze nie spodobac, ze licytujesz, farmisz idlaki itp i beda Cie chcieli zniszczyc ale Ty sie nie daj, bierz problemy na klate a osiagniesz jakis tam swoj cel w Ogame :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Truck driver ().

  • x6x6 górnik here :p Mam małe bunkry i raz na 1-3 dni zbieram surowce, nikt minie nie rakietuje, no bo po co? :p Też myślałem że będą mnie rakietować i czyścić bunkry, ale łatwiejszym kąskiem jest flota (która czasem trzyma 30-50dni surowców :p ).
    Co innego jak ktoś się uprze, dla takiego zysk jest na 2 miejscu XD
  • Puck napisał(a):

    x6x6 górnik here :P Mam małe bunkry i raz na 1-3 dni zbieram surowce, nikt minie nie rakietuje, no bo po co? :P Też myślałem że będą mnie rakietować i czyścić bunkry, ale łatwiejszym kąskiem jest flota (która czasem trzyma 30-50dni surowców :P ).
    Co innego jak ktoś się uprze, dla takiego zysk jest na 2 miejscu
    Moze wlasnie dlatego, ze grasz na x6 speed :P gdyby bylo trzeba troche bardziej sie postarac by kogos strzelic to mozliwe, ze bunkier bys musial powiekszyc :)
  • @zefir jesteś w błędzie. Oczywiście, że rodzaj obrony ma znaczenie. Najlepszą obroną antyrakietową są wyrzutnie rakiet :)
    Koszt 60 Plazm to 4,8kk deuteru. Aby rozwalić te plazmy wystarczy +-50 rakiet :)
    W tej samej cenie (4,8kk deuteru) postawisz 7,2k WR. Tu już potrzeba 120 rakiet. Widzisz różnicę? :)

    Owszem, w głównej mierze chodzi o to, ile zysku może wyciągnąć agresor.
    Poprawne warianty obrony przeciwko:
    A) Flocie:
    - CDL + WP

    B) RMP:
    - WR

    C) Flocie + RMP
    - WR + CDL + WP

    W skrócie:
    WR jest najbardziej wytrzymały na ataki RMP (w porównaniu do kosztów).
    CDL robi sieczkę z LM.
    WP sprawdza się w przypadku, gdy na uniwersum latają GSy. Z prostego powodu: 1GS rozwali maksymalnie 6 WP :)
  • @Starrk każda rakieta zabiera dokładnie tą samą ilość punktów strukturalnych.
    Ponieważ deuter nie wlicza się do punktów strukturalnych toteż wszystkie działka i statki, które wykorzystują go do budowy będą wypadać w obliczeniach gorzej niż te, które kosztują tylko metal i kryształ.

    Nie zrozumiałeś idei mojej wypowiedzi. Ja nie doradzałem, jaka obronę lepiej budować, bo nie o to pytał założyciel tematu.
    Przedstawiłem punkt widzenia potencjalnego agresora. Dla niego nie ma żadnego znaczenia, co dokładnie będzie rozwalał swoimi rakietami. Liczy się tylko ich ilość.
    Jeżeli w bunkrze jest więcej surowców niż kosztu budowy rakiet, to nawet jeżeli jest oparty wyłącznie na samych WR to i tak padnie :)


    Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

    Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
  • Bez przesady z tą obroną - po co to komu?
    Grałam na uni, gdzie było pz z obrony i każdy latał na wszystko bo byl zysk, a jakżeby inaczej. moja obrona składała się z duzej i małej powłoki i mimo młodej uni, sury średnio 10kk, DT 200-300 i satelil srednio 1,5k i nikt nigdy nie poleciał, a top miałam niskie więc śmiało mogli sobioe farmę zrobić ze mnie ;P
    PS. @Starrk waszka z libry się powinna/powinien wypowiedzieć n/t opłacalności rakietowania i farmienia sury - ma w tym chyba najwieksze doświadczenie :E Sama nie raz widzialam jak rakietował obronę na 600-700rakiet, czasem większą dla paru kk sury :D


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King