UniFusion

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Art napisał(a):

      Macmichael1 napisał(a):

      Ależ doskonale jestem tego świadomy, że wybierają Nekkar nie dla prędkości x1 i będą chcieli jej zmianę. Właśnie chodzi o sens brania pod uwagę ich głosu w poźniejszej ankiecie co do prędkości. W tych grupach, gdzie jest tylko jedno uniwersum docelowe ankieta na tych zasadach ma rację bytu, bo gracze są wrzucani na siłe na jakąś nową konfigurację. Tutaj natomiast gracz z uniwersum o niestadardowej prędkości będą miał prawo namieszać w ustawieniach uniwersum o klasycznej konfiguracji, pomimo, że ma możliwość wybrania innego uniwersum (zmodyfikowanego).
      Mogę się zgodzić z takim rozumowaniem i po prostu wstrzymam się z jakimikolwiek zmianami na Uni przez powiedzmy pół roku? Proszę też pamiętać, że przy pojawieniu się drugiego celu, gracze mogą NIE MIEĆ wyboru i przejść na Nekkar nawet nie z własnej woli (z powodu blokady celu przez inne konto), stąd nie dyskryminowałbym graczy, którzy nie trafili na Nekkar z własnego wyboru.
      Podejmując takie decyzję powinieneś wprowadzić Ankietę na samym Nekkar trwającą chociażby 2-3 dni z pytaniem: Czy jesteś za podeniesieniem prędkości ekonomii. W tym dwie odpowiedzi: Tak i Nie. Tak by było wiadomo wszystko jeszcze przed zakończeniem możliwości wyboru uni docelowego dla innych uni.

      Wypowiedzi paru osób nijak się ma w odniesieniu do całości. Wszak widać po innych działach, iż część społęczności Nekkar chce zwiększenia. Z różnorakich powodów.
    • Możliwość wyboru eko? Biorąc pod uwagę, że Nekkar nie zostaje wcielony do u68 tylko przez przypadek to jestem przekonany, że przy następnym UF juz nie popełnią tego błędu. Tak czy inaczej, wcześniej czy później zwiększą nam speed eko z tego względu duża część graczy która wolałaby grać na x1 będzie głosowała za zmianą prędkości.

      Edit
      Albo dajcie nam gwarancję, że na zawsze zostawicie nam x1, albo bez żadnych ceregieli zwiększcie prędkość, żebyśmy za rok nie byli w jeszcze większej D.
      ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
      ilość zwycięskich RW - prawie 0
      skill - 0
    • Ja bym chętnie pograł na x1 do końca kariery w ogame, ale jestem za podniesieniem eko na Nekkar z dwóch względów:
      - przy kolejnej fuzji rzucą nas na x eko i jak teraz nie podniesiemy to będziemy daleko w tyle,
      - z szacunku dla tych, którzy trafią do Nas z "x eko", tylko dlatego że nie zmieszczą się na u68, bo nie oszukujmy się na Nekkar spłyną tylko
      1. gracze, którzy mają konto na u68 i nie mogą tam przejść,
      2. gracze, dla których braknie miejsca na u68,
      3. i cały kolorowy idlakowo-niebiesko-zbanowany świat, który nie kliknie przenosin i wrzuci ich automatycznie na Nekkar
      Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
    • Gwarancji nikt nam nie da bo i po co. Moim zdaniem mamy sporo czasu do następnego UF 2-3 lata pewnie. Mimo że plany się pozmieniały to i tak tu tylko kilka osób się wypowiada a większość chce prędkości standardowej (x1).
      Po co zmieniać prędkość bo inni mają? Nie popadałbym w paranoję
      "A teraz chodź tu do mnie, (ja muszę żyć)
      będę opowiadał czary Ci
      I tylko siądź koło mnie, (ja muszę żyć)
      takich rzeczy nie usłyszał nikt
      Zamienię Cię O-o-o,
      w koraliki które zawsze mam.
      I nie bój się O-o-o,
      nie zostawię cię w ciemnościach złych."
    • Mnie dziwi że zasady są robione pod antymaterię ,jak pamiętam jeżeli ktoś się nie logował 31 dni na konto bez urlopu ,to z automatu konto wyleciało ,co ma do tego antymateria ? Wydał ktoś i nie gra według zasad które powinny być dla wszystkich jednakowe ,to wypad ,krótka piłka ,pozostali którzy poszli na wieczne urlopy dać dwa miechy na decyzję o przeniesieniu się tu czy tu ,albo też wypadają z gry ,i tak ci co chcą grać zrobili by to zapewne w tydzień ,docelowymi uniami powinny być Nekkar i U68 z uwzględnieniem wszystkich graczy kto gdzie chce iść ,ale bez płakania później że komuś nie pasuje x1 ,tak zaczął tak gra ,i nie żadne ankiety ,gra się w Ogame od 20lat plus minus ,i od 15 lat była możliwość zagrania na szybszych uniach ,jak ktoś nie chciał x1 to sobie szedł na x5,7,9 proste .Bardziej mnie wkurzyło że gdyby nie przepełnienie U68 to by Nekkar nie miało wyboru ,choć od początku byliśmy jednym z pierwszych powstałych uni na Ogame , dla czego w takim razie nam się coś narzuca? I boje się że teraz udało się Nekkar wytrać nie dzięki Artowi ,choć się poci ze mu się udało ,tylko przez przypadek ,i zapewne za właśnie 2,3 lata będzie to samo ,jak nas nikt nie zapewni że Nekkar pozostanie x1 ,to po cholerę się tu pocić ? za 3 lata będziemy 4lata do tyły za murzynami żeby kogokolwiek dogonić .A więc jak zostaniemy x1 do wymarcia uni ,to super dla chcących tak grać ,ale jak mamy za pół roku dostać ankietę ,to nie widzę teraz sensu kombinować z ankietami ,tylko zrobić Nekkar x7 a U68 zostawić x5 i za rok czy dwa dopiero im podnieść do x7 ,wtedy nam dacie szansę ich nadgonić do następnej fuzji .Tylko kto teraz da nam pewność co będzie w przyszłości? Jak dla mnie te 26 osób we władzy ,niema nic do powiedzenia ,jak GF powie ze mają szczekać to będą ,jak każe siedzieć to usiądą ,i tyle ich władzy :P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez RAFUS1973 ().

    • Art napisał(a):

      Macmichael1 napisał(a):

      Ależ doskonale jestem tego świadomy, że wybierają Nekkar nie dla prędkości x1 i będą chcieli jej zmianę. Właśnie chodzi o sens brania pod uwagę ich głosu w poźniejszej ankiecie co do prędkości. W tych grupach, gdzie jest tylko jedno uniwersum docelowe ankieta na tych zasadach ma rację bytu, bo gracze są wrzucani na siłe na jakąś nową konfigurację. Tutaj natomiast gracz z uniwersum o niestadardowej prędkości będą miał prawo namieszać w ustawieniach uniwersum o klasycznej konfiguracji, pomimo, że ma możliwość wybrania innego uniwersum (zmodyfikowanego).
      Mogę się zgodzić z takim rozumowaniem i po prostu wstrzymam się z jakimikolwiek zmianami na Uni przez powiedzmy pół roku? Proszę też pamiętać, że przy pojawieniu się drugiego celu, gracze mogą NIE MIEĆ wyboru i przejść na Nekkar nawet nie z własnej woli (z powodu blokady celu przez inne konto), stąd nie dyskryminowałbym graczy, którzy nie trafili na Nekkar z własnego wyboru.
      ależ czemu czekać?? stracimy kolejne parę miesięcy bo paru graczy chce x1, mam nadzieje, że nowi ludzie z innych uni szybko przeforsują podwyższenie prędkości

      Największe bitwy:
      1 vs 1: 546.45%ACS: 1148.44%

    • Przypomina mi się scena z seksmisji gdzie Maksymilian mówi 'ładny tu macie burdel siostrzyczki w tym genetiks..'
      To co się dzieję przy okazji tej fuzji to jakaś farsa, administracja przebiła nawet ministra Suskiego.. :quasi:

      priesten napisał(a):

      Myślałem że poklikamy z Bestami :) I Rafusem, a tu taki klops, szkoda
      Powodzenia Nekkar
      Robią wszystko żeby najstarsze nicki w grze nigdy się nie spotkały :( nam nawet nie szkoda tylko żal >_>


      Kobieta jest jak litr wódki - za dużo dla jednego - za mało dla dwóch :P
    • "Burdel" był w Archeo, a Suski nie jest ministrem,tylko sekretarzem stanu.

      Co do reszty, grzechem pierworodnym Nekkara było przeforsowanie systemu x1. Teraz to się odbija wszystkim czkawką. Nadmieniam, że głosowałem wtedy ZA podniesieniem prędkości eko. Argumenty zwolenników x1 do mnie nie przemawiają, to tylko zwyczajne "pójście w zaparte" i nerdowskie obawy o utratę swojej pozycji w rankingu.
      Kulejemy teraz, w przyszłości będziemy kuleć jeszcze bardziej... mam niejasne przeczucie, graniczące z pewnością, że GF nie stworzy rezerwatu dla dinozaurów x1 w przyszłości, gdyż to się nie będzie zwyczajnie im opłacać.
    • Macmichael1 napisał(a):

      Art napisał(a):

      [...] będziemy musieli zapytać ponownie o zdanie graczy z Nekkara i tych, którzy na niego trafili, czy obecna konfiguracja będzie odpowiednia. Każdy wtedy będzie miał wpływ na sytuację na Universum.
      i uważasz, że to jest w porządku, że gracze "którzy trafią na Nekkar" (którzy świadomie wcześniej wybrali swoje uniwersum o konfiguracji innej niż x1) mając oprócz x1 do wyboru również x7 na Uni68 będą mieli prawo rekonfiguracji klasycznego uni Nekkar? Przecież jeśli ktoś chce grać na niestandardowych ustawieniach (gracze Deimos, Ganimed, Merkur) to ma do tego Uni68, a nie możliwość rozwalenia klasyka.

      Musisz być tolerancyjny dla imigrantów. Zobaczysz, jeszcze wzbogacą Ciebie kulturowo :D



      @Art Ja wiem że na tą fuzję to już grubo za późno ale spróbujcie przy następnej rozdzielić banowiczów / idlaków od aktywnych graczy.
      Jeżeli wywierają na Ciebie nacisk z góry na temat kasacji kont z anty, wydzielcie im oddzielny serwer, na który konta będą spływały z automatu podczas fuzji.
      Jeżeli ktoś z idlaków (albo po 50 latach bana ;) ) wróci do gry to przy kolejnych fuzjach dajcie mu możliwość przejścia na inne uni docelowe...

      Na pewno zdajesz sobie sprawę że jeżeli nie wprowadzicie jakiegokolwiek sytemu czyszczenia nieaktywnych kont, z czasem każde stare uni będzie coraz bardziej, i bardziej zaśmiecane idlakami...
      [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*
    • Szkoda że Nekkar nie przyjdzie do nasz ,resztę uni tych najodważniejszych zapraszamy na UNI68 nie bójcie się PNu ,PN nie gryzie ,śmieszy mię tylko to że ci którzy uciekają na Nekkar liczą na ankietę podniesienia eko wyżej ,chcecie wyżej chodźcie na uni68 tu takie jest a nekkar eko x1 zostawcie tym którzy naprawdę lubią tak grać nie psujcie nekkara

      Sojusz PN
      Best solo - 155576.19% :tratata: GS-5133 :tratata:
      Best ACS - 369787,52% :tratata: :top1:

      Łącznie Solo - 487061,37 %
      Łącznie ACS - 413673,18%

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez -hamer- ().

    • Chojny widzę że nadal masz literówke w nicku ;)
      Tak czy siak mam nadzieje że jak nie teraz to za 2-3 lata może sie uda w końcu. Sciśkam mocno :)


      “Beware the quiet man...
      For while others speak, he watched. And while others act, he plans.
      And when they finally rest… he strikes.”

      W jedności siła PN :>



    • Generalnie już wszystko wiemy. Przed nami ostatnia faza po której wyskoczy komunikat "Bardzo nam przykro ale fuzja się nie powiodła i wszystkie konta przepadły za co bardzo przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do innej nowej gry GF"
      ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
      ilość zwycięskich RW - prawie 0
      skill - 0
    • Szkoda, że wkradł się w to wszystko na koniec taki niepotrzebny chaos.
      Dzieląc się swoimi osobistymi przemyśleniami uważam, że dobre byłoby albo zostawić Nekkar już na zawsze x1 ale umożliwić migrację ludziom ze wszystkich innych serwerów objętych fuzją - ot tak aby przyciągnąć koneserów starej, dobrej gry albo też podnieść u nas eko. Może nie tak ekstremalnie od razu x7 ale np x3. Nie zniechęciłoby to tak migrantów z innych, objętych obecnymi widełkami uniwersów a nam pozwoliło pobawić się nieco aktywniej.
      I amar prestar aen.
    • hasseu1 napisał(a):

      Generalnie już wszystko wiemy. Przed nami ostatnia faza po której wyskoczy komunikat "Bardzo nam przykro ale fuzja się nie powiodła i wszystkie konta przepadły za co bardzo przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do innej nowej gry GF"

      DOBRE !

      Ktoś napisał wszystkich nie zadowolimy. Zawsze ktoś będzie chciał inaczej,bo każdy garnie do siebie, a nie od siebie. Może to był nawet @Art.
      Masz w tym wiele racji. Wielu graczy łapie focha i jak nie ma po ich myśli to mówią nara. Wielu graczy nawet nie wypowiada się nigdzie tylko czeka na rozwój wydarzeń i kończy w ten sam sposób lub odwleka tą decyzję załączając wieczny urlop. Ostatnio w soju miałem rekordzistę 180 dni bez zaglądania O_O Można ??? a pewnie, że tak. Ale czy na tym to wszystko ma polegać.

      Zostaje x1 tak jak wspomniano wcześniej nawet do 6 miechów. Potem ankieta i zmiana lub nie. Ale patrząć, że tych co są za x1 jest coraz mniej, a z nowych uni gdzie nigdzie nie ma x1 wszyscy zaczną marudzić że chcą xxxxx to wątpię czy nawet te 6 miechów będziemy czekać. Czy przypadkiem nie będzie tego w tym roku. Gracz który ma 20 lat i grał na x3, x4 eko np. nie będzie uradowany grając na x1. Te x1 miało został dla weteranów. Ludzi którzy grają tym system 15 lat.
      Ignorantia iuris nocet
    • Wnioskuje z wypowiedzi poprzedników, że na U68 przejda sobie na pewno:(masa Idlaczków, wszyscy Urlopowicze i ci co graja UFS-em) - lipa :( czyli znowu lipa!.

      Proponował bym usunąć tych którzy sa nie aktywni powyżej 365dni! (1 rok) oni blokują miejsca a ci ludzie już nie wrócą nie wiem na co liczy GF ? regulamin do aktualizacji! i out z nimi, a takich mam w swoim sojuszu kilku. Zrobi się miejsce pod fuzje! i nowe serwery. PS. Jak będą chcieli grać to znaja adres strony www.


      schweppes65 napisał(a):

      Ja już się nawet pogodzę z tym xX wydobyciem, byle mi flot nie podnieśli.. Był by to gwóźdź do trumny i wolał bym jak to mówią "zejść ze sceny niepokonanym" niż dać się zapakować przez jakiegoś łba :quasi:
      Eko x5 nie jest złe! super sie gra! eko x7 tez bedzie super- dobrze-bo skok o(+40%) . Jeżeli było by nie daj boże +x+speed dla floty podniesienie to dla mnie również będzie wtedy to pożegnanie :] - rodzina sie ucieszy.
    • To już się powoli robi parodia, to co się dzieje na Nekkarze.

      W przeciwieństwie do przedmówcy myślę, że raczej idlaki i urlopowicze trafią do nas, bo nikt nie chce grać na eko x1.

      Nawet jak po fuzji podniesiemy prędkość to i tak będziemy się bawić głównie we własnym gronie.

      Nie lepiej po prostu wywalić z u68 wszystkich mających mniej niż 0,5kk punktów i nieaktywnych dłużej niż rok?

      Te kilkaset dodatkowych miejscy mogłoby pozwolić Nekkarowi jednak się przenieść.
    • Jesuu panowie i panie ,jest regulamin ,bynajmniej był kiedyś :

      1. Gracze nie logujący się na koncie bez urlopu po upływie 30 dni usuwane jest konto .
      Teraz albo coś zmienili ,bo jest antymateria ,tylko kogo to obchodzi? ktoś wydał 50 zika na anty i trzymają jego konto wieki ,bo co ?jak by wywalali regularnie i regulaminowo to w cholerę ludzi by wyleciało z wszystkich 6ściu uni które miały uczestniczyć w fuzji ,czemu tego nie zrobili ?

      W sumie dla mnie są dwie opcje
      1. Albo chodzi o tą antymaterię ,i cholera wie dla czego ?
      2. Albo po prostu ktoś się opierdziela i wogóle się nie przygotował do tak wielkiej jak to pisał Art. operacji .

      Do tego Ja bym zmienił też w regulaminie ,że ktoś siedzący powyżej 3 miesięcy NA URLOPIE bez logowania ,też wypad ,on też nie wróci ,tylko zajmuje niepotrzebnie miejsce i to jeszcze z niego wogóle nie ma pożytku ,nawet farmić nie można .

      A co ogólnie do fuzji :
      1. Połączyć teraz dwa najmocniejsze uni z U68 i zostawić im x5 dla czego? czytać 3.
      2. Pozostałe dwa uni połączyć z Nekkarem i od razu podnieść eko do x7 .
      3. Jeżeli Nekkar i tak będzie musiał grać za trzy lata x7 bo będzie kolejna fuzija ,to dać im szansę nadgonić U68 ,oczywiście U68 rok przed fuzją z Nekkarem podnieść też dox7 ,wtedy nikt nikomu nic nie będzie wypominał .
      I ostatnia opcja
      4.Zostawić Nekkar w spokoju x1 i dać szansę innym uniom które chcą grać na tak wolnym uni do niego dołączyć .
      I tu jeżeli chodzi o 4tą opcję się jeszcze odniosę ,kilka osób krzyczących z Nekkara że chcą grać na x7 a stare wygi niech się walą (w przenośni tak to wygląda) a więc panowie i panie nikt nie kazał wam się logować na x1 ,jak już wcześniej wspomniałem ,kilka lat po wystartowaniu w ogóle Ogame można było się zalogować na unie które miały opcje x 5,7,9 ,wtedy właśnie mogliście się tam przenieść ,teraz przynajmniej i to przynajmniej od 10lat byście tam cisnęli ,ale wybraliście uni z x1 ,więc nie piszcie teraz że ktoś jest głupkiem że nie chce podniesienia eko ,po prostu są gracze którzy nie chcą zarywać nocy żeby zwozić surkę ,wolą to robić raz na tydzień w spokoju ,nie wkurzać rodziny i mieć czas na spacer ,lody ,kino itp. bez załączania urlopu ,i po to właśnie jest i powinno być takie uni ,dla świętego spokoju graczy ,jak ktoś nie potrafi tego zrozumieć ,to dopiero musi być …. i tu się ugryzę ,bo mnie RUDA znowu zablokuje na 24h za prawdę ,choć mocno powiedzianą :D

      I to by było na tyle .
    • Boba Fett ,ale nikt ci nie kazał tu zakładać konta ,chcesz to idź na inne kto ci broni ? Głupie gadanie ,nagle ci się zachciało spidu ,trzeba było podjąć sobie decyzję 10 lat temu ze ci na x1 nie pasuje ,a nie teraz narzucać coś komu ,bo jaśnie panu się odechciało grać powoli i inni muszą się do niego dostosować ,chory jakiś jesteś ?
    • RAFUS1973 napisał(a):

      Głupie gadanie ,nagle ci się zachciało spidu ,trzeba było podjąć sobie decyzję 10 lat temu ze ci na x1 nie pasuje
      Na pewno mógł taką decyzję podjąć 10 lat temu gdy pierwszy taki serwer powstał w lipcu 2013 roku...


      Jeżeli nie pamiętasz jak to dawno było to 2 miesiące przed pojawieniem się nowego teleportera. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik