Miejsce na forum dla osób potrzebujących paliwowego supportu

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Miejsce na forum dla osób potrzebujących paliwowego supportu

      Strategia sieci paliwowych, czyli grup kilku-kilkunastu kont sprzedających deuter za kryształ w przeliczniku 1:1 jest powszechnie znana. Pozwolenie na wspólny handel kont z tego samego IP oraz na korzystanie ze zmiennego IP w grze to furtka dla nieuczciwych graczy, ale tego nie jesteśmy władni zmienić. Zacząłem się więc zastanawiać, co uzyskuje gracz, mający multikonto, czego nie ma gracz, grający legalnie.

      Mam, powiedzmy 3 konta na 1 uniwersum. Co zyskuję dzięki temu?
      1. Możliwość przewagi przy ACS w ataku i obronie. Wbrew pozorom rzadko da się tego użyć, zazwyczaj albo atakuję, bo mam przewagę, albo nawet nie skanuję, a na podstawkę trafia się przypadkiem.
      2. Możliwość wystawienia surowców/floty, wylogowania się, zeskanowania mocniejszym kontem i kradzieży. To jest push i jeśli ktoś to robi perfidnie, może się nadziać na bana, a jeśli nie perfidnie, to surowce słabszego konta może ukraść gracz trzeci.
      3. Tani deuter. Handel 1:1 przy użyciu antymaterii daje mocniejszemu kontu surowce.
      Przyjmijmy, że 1 października mam 3 konta:
      - buleon - 10 000 000 punktów
      - palivo - 4 000 000 punktów
      - slup - 1 000 000 punktów

      Wydobycie palivo, czyli 60 kk metalu, 20 kk kryształu i 10 kk deuteru wysyłam na slup. Prosty transport, bo ślę do słabszego gracza. Slup ma wydobycie rzędu 30 kk metalu, 10 kk kryształu i 5 kk deuteru. Ma antymaterię na koncie. Sprzedaje metal za 3:1, z 90 kk metalu ma 30 kk deuteru. Sprzedaje kryształ za 2:1, z 30 kk kryształu ma 15 kk deuteru. Łącznie z dwóch kont ma dziennie 60 kk deuteru. Slup wysyła to do buleona, który też ma antymaterię na koncie. Sprzedaje deuter za kryształ, ma 120 kk kryształu. Stosuje przelicznik 1:1, czyli legalny i odsyła slupowi 60 kk kryształu, drugie 60 kk to jego zysk z handlu. Odsyła następnego dnia. Palivo wysyła swoje wydobycie, slup wydobywa swoje, sprzedaje u handlarza. Ze sprzedaży wydobycia ma 60 kk deuteru, sprzedaje 60 kk kryształu od buleona i ma dodatkowe 30 kk. Wysyła więc 2 października 90 kk deuteru, a 3 dostaje z powrotem 90 kk kryształu. 3 wyśle buleonowi 60 + 45 = 105 kk, 4 - 112,5, jak widać przyrosty są coraz mniejsze, ale buleon ma stały zysk rzędu ponad 100kk surowca.

      Dlaczego buleon z przykładu powyżej, złamał przepisy? Nie dlatego, że ma stały dochód ze słabszych kont. Dlatego, że wszystkie konta należą do niego, czyli nie złamał zasady pushu, a zasadę multikonta. Czyli gdyby slup i palivo byli żywymi graczami, grałby w pełni legalnie.

      Zacząłem więc kombinować i założyłem kilka kont na różnych serwerach. Na niektórych znalazłem osoby gotowe wymienić się usługą paliwowego supportu (Uni X za Uni Y), na innych nie. Zazwyczaj pisałem PW, ale myślę, że przydałoby się miejsce dla takich poszukiwań na forum. Nie wierzę, że wszyscy grają na TOR-ze albo na ZWG z matką, żoną i kochanką. Myślę, że wielu graczy, którzy dziś piszą, że wszechobecny push zabija OGame, chętnie skorzysta z takiego rozwiązania. Bo wtedy nie będzie się liczyć, kto ma więcej kont w sieci, tylko jak dawniej, talent, poświęcony na grę czas i pieniądze.

      Były kiedyś w DiD tematy o wymianie prób moonowych, proponuję stworzenie działu albo tematów podklejonych w DiD.

      Przykład:
      ====
      Post pierwszy:
      W tym temacie umieszcza się propozycje świadczenia usługi paliwowego supportu na uniwersum X.

      Poprowadzę konto supportujące.
      Antymateria: Tak/Nie (niepotrzebne usunąć)
      Próby moonowe: Tak/Nie (niepotrzebne usunąć)
      Skup deuteru od innych graczy: Tak/Nie (niepotrzebne usunąć)
      Moonkilling: Tak/Nie (niepotrzebne usunąć)
      Aktywna gra z lotką: Tak/Nie (niepotrzebne usunąć)
      Uniwersum wymienne: Y
      Sposób kontaktu: PW na forum/Nick w grze (niepotrzebne usunąć)

      ====
      Post drugi:
      Poprowadzę konto supportujące.
      Antymateria: Tak
      Próby moonowe: Nie
      Skup deuteru od innych graczy: Nie
      Moonkilling: Nie
      Aktywna gra z lotką: Nie
      Uniwersum wymienne: Y
      Sposób kontaktu: PW na forum

      Lwica jest boska :)
    • Super. Temat będzie tak samo martwy jak ten z wymianą prób moonowych.
      Opisany przez Ciebie proceder z udziałem multi działał parę lat temu. Obecnie podstawą do bana za multi są również podobne logi mimo różnicy IP, zatem... Nie ma już takiej sytuacji jak w opisanym przez Ciebie przykładzie.
      Problem oczywiście dalej istnieje, ale... Czy to problem?
      Raczej strategia.
      Masz znajomych, masz obopulne korzyści. Twoja propozycja nie jest niczym nowym. Główne konto mam na Librze i tam skupuję dex od dwóch paliwówek, a w zamian prowadzę takie paliwówki na dwóch innych uniwersach.
      Dokladnie tak samo wyglądała od zawsze sprawa z GSówkami i Moonówkami. Ktoś pomaga na moim podwórku, ja komuś pomagam na jego podwórku. Samej propozycji nie neguję. Tylko spójrz na aktywność, lub raczej jej brak, w tematach o wymianie PM i powiedz mi dlaczego miałoby być inaczej w temacie z Twojej propozycji.
    • Bo tu jest znakomicie większy zysk niż ten, który masz z moonówek. No i moonówki przydają się głównie na początku, kiedy to moon robi różnicę pomiędzy kontami. Później te kilka milionów to już żadna różnica.

      Poza tym, wbrew pozorom, nie wszyscy wiedzą o tej możliwości. Temat to też swoiste propagowanie idei. Im więcej legalnych sieci, tym mniejsze znaczenie pushu.

      A i znajomych jakoś trzeba poznać :P

      BTW: Libra za Uriel? :)

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez buleon ().