Poradnik dla początkującego górnika odnośnie rozbudowy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Poradnik dla początkującego górnika odnośnie rozbudowy

    Witam serdecznie!
    Jestem nowym graczem, aktualnie tułam się bez celu po uniwersum, a chciałbym obrać prawilną drogę górnika. Ma ktoś jakiś poradnik odnośnie rozbudowy planet i koloni z tego zakresu?
    Wszędzie przewija się ten oto link: board.ogame.onet.pl/thread.php?threadid=901403 Ekonomia - optymalizacja opłacalności i najszybszy rozwój. jednak jest on już nieaktualny i chciałem zapytać czy macie coś podobnego ?


    Dzięki wielkie, i pozdrawiam serdecznie. :)
  • Z linkiem to Cię nie poratuję, bo na telefonie siedzę :)
    Eko w pigułce:
    Opcja uwzględniająca Antymaterię: Kolonizujesz same duże 3jki, rozbudowujesz terraformer do jakichś normalnych poziomów i relokujesz na pozycję :15
    Opcja bez AM: kolonizujesz same duże 12tki.
    Kolejność stawiania budynków, technologii plazmowej i astrofizyki robisz wg tego, co Ci podpowiada wtyczka AntiGame lub/i InfoCompte3.
    Różnica wydobycia deuteru między :12 a :15 to plus minus 40%, a do tego możesz wciąż wysoko podciągnąć technologię plazmową lub/i odpalić dopalacz 30% :)
  • Dróg jest kilka, każdemu pasuje co innego. Mi osobiście najbardziej podoba się opcja kolonizowania 15 pozycji - bez anty gdzie w zależności od UNI można mieć bazowo na 15 pozycji max 164 pola. W przypadku konfiguracji +25 bardzo rzadko ale możemy trafić na maksymalnie 189 pól. Na zagranicznym forum widziałem jak jeden użytkownik przedstawił taką rozpiskę:
    Build plan - high end miner, 175 fields (bez terra):
    Metal mine 44
    Crystal mine 36
    Deuterium synthesizer 40
    Fusion reactor 21
    Robotics factory 2
    Nanite factory 6
    Shipyard 8
    Metal storage 12
    Crystal storage 10
    Deuterium tank 10
    Research lab 14
    Terraformer 8

    Z 8 poziomem terraformera mamy już 211 pól, na upartego możesz wysyłać kolony i zostawiać planety które bazowo mają np 180 to zawsze 5 pól więcej. W brew pozorom da się trafić taką planetkę i nie graniczy to z cudem ;) tutaj podstawą prądu jest fuzyjna a co się z tym wiąże spore koszty technologii energetycznej. Nie trzeba się jednak martwić że ci będą latać po satkach :E

    Jeżeli natomiast portfel pozwala ci na zakup anty to zawsze możesz kolonizować 8 pozycje i relokować na 15, nie czaje po co 3 skoro na 3 maksymalnie można mieć bazowo 182 pola a na 8 pozycji 252 (+ np 25 z konfiguracji uni). Czyli trzeba postawić na 3 pozycji terra na 16 poziom i do tego masę satelit żeby dorównać 8 pozycji bez terra :quasi: . Jak widać na zdjęciu terra na 8 poziom da radę postawić na 15 bez anty więc chyba opłacalniej jest szukać sporych planet na 8 pozycji i taką przenieść na 15 pozycje niż kolonizować 3 pozycje i marnować surę na satelity + terra na niepoważnym poziomie :E :E
    Pozdrawiam.
  • Dobrygracz napisał(a):

    Jeżeli natomiast portfel pozwala ci na zakup anty to zawsze możesz kolonizować 8 pozycje i relokować na 15, nie czaje po co 3 skoro na 3 maksymalnie można mieć bazowo 182 pola a na 8 pozycji 252 (+ np 25 z konfiguracji uni). Czyli trzeba postawić na 3 pozycji terra na 16 poziom i do tego masę satelit żeby dorównać 8 pozycji bez terra :quasi: . Jak widać na zdjęciu terra na 8 poziom da radę postawić na 15 bez anty więc chyba opłacalniej jest szukać sporych planet na 8 pozycji i taką przenieść na 15 pozycje niż kolonizować 3 pozycje i marnować surę na satelity + terra na niepoważnym poziomie :E :E

    Pozdrawiam.


    Nie można przenieść planety z pozycji 8 na 15.

    Poczytaj wątek o kolonizacji a potem udzielaj rad.
    Emerytura
  • zielu75 napisał(a):

    Dobrygracz napisał(a):

    Jeżeli natomiast portfel pozwala ci na zakup anty to zawsze możesz kolonizować 8 pozycje i relokować na 15, nie czaje po co 3 skoro na 3 maksymalnie można mieć bazowo 182 pola a na 8 pozycji 252 (+ np 25 z konfiguracji uni). Czyli trzeba postawić na 3 pozycji terra na 16 poziom i do tego masę satelit żeby dorównać 8 pozycji bez terra :quasi: . Jak widać na zdjęciu terra na 8 poziom da radę postawić na 15 bez anty więc chyba opłacalniej jest szukać sporych planet na 8 pozycji i taką przenieść na 15 pozycje niż kolonizować 3 pozycje i marnować surę na satelity + terra na niepoważnym poziomie :E :E

    Pozdrawiam.
    Nie można przenieść planety z pozycji 8 na 15.

    Poczytaj wątek o kolonizacji a potem udzielaj rad.
    No to teraz czaję dzięki za info :super:
  • Ważne jest co już wiesz o grze.
    Czy interesują Ciebie takie podstawy jak:
    Technologia plazmowa - zwiększa wydajność produkcji kopalń.
    Astrofizyka - daje możliwość kolonizacji kolejnych planet.
    Temperatura planety - ma istotny wpływ na ilość wydobywanego deuteru (im zimniej tym więcej deu) oraz na ilość energii z satelit (im zimniej tym mniej energii).
    Wielkość planety - na małej planecie szybko zapełnisz wszystkie pola.

    Pamiętaj aby rozwijać wszystkie kolonie równomiernie. Rozbudowa jednej kolonii do wysokiego poziomu jest nieefektywna.
    Ważne jest wydobycie deuteru który wykorzystuje się nie tylko do badań i lotów, ale też, a właściwie głównie do handlu - możesz go sprzedać u handlarza lub innemu graczowi za metal i kryształ. Dlatego bardziej opłaca się kolonizować zimne planety gdyż na wyższym poziomie na przestrzeni m-ca/roku różnice w wydobyciu potrafią być bardzo duże.

    Co w jakiej kolejności budować/badać? Każda inwestycja przynosi zysk w postaci wzrostu wydobycia. Nie jest istotne ile wydasz tylko jaki jest stosunek kosztu do zysku. Tutaj masz arkusz kalkulacyjny który pomaga to ogarnąć (oczywiście są też inne, ale polecam ten którego sam używam, co nie znaczy, że jest najlepszy): Arkusz liczący wydobycie i amortyzację

    Tutaj natomiast masz poradnik do kolonizawania planet - informacje na jakie są wielkości planet i temperatury na poszczególnych pozycjach w układzie słonecznym: FAQ: Planety - Kolonizacja
    ilość ST - 0 (przynajmniej po stronie zwycięzcy)
    ilość zwycięskich RW - prawie 0
    skill - 0
  • Ewentualnie użyj infocompte, które poda Ci dokładną kolejność rozbudowy budynków tak, aby było jak najbardziej opłacalnie (+ kiedy najlepiej robić astro i plazmową).

    @Terry o kilka sekund mnie ubiegłeś :E
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • Starrk napisał(a):

    Opcja bez AM: kolonizujesz same duże 12tki.
    W zależności od uni - jeżeli jest +25 pól - to warto kolonizować również 13. Zdarzają się spore po 185-195 pól, terra jeszcze jest do ogarnięcia spokojnie do tego 8 poziomu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że kopią całkiem sporo dexu a i możesz je przenieść za anty na 15 pozycje. Nawet jak ktoś kupować nie chce, to zawsze coś można przytulić zbierając pz z anty itp.
  • Jest też inna wersja z cyferkami na obrazku a nie zamiast niego. @Razley23 jako że jestem na telefonie, to powiem Ci: zrób to sam! W ustawieniach AntiGame się pobaw i dostosuj wszystko jak chcesz (ja np nie mogę nigdy zdzierżyć panelu bocznego lub tabelki szpiegowskiej). Po lewej stronie, tam gdzie masz menu z zakładkami, znajdziesz też zakładkę AntiGame. Tam masz ustawienia wtyczki :)
  • Chodzi mi o te cyferki co w ramce zaznaczyłem
    zapodaj.net/9865182fa5c4f.png.html
    z tego dodatku co też zaznaczyłem po lewej :D

    A czy ewentualne trzymanie wszystkich kopalń na tym samym poziomie jest w sumie dobre ? Bo wydobyciem, się różnią i tak, więc czy jest sens jeszcze bardziej sobie ucinać Kryształ i Deuter które i tak produkuje się bardzo wolno ?

    a czy

    wg

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Razley23 ().

  • Zainstaluj tylko AntiGame i nie bedziesz mial tych cyferek. Masz zalaczone InfoCompte dlatego masz te cyferki na budynkach.

    AntiGame mniej "wcina" sie w gre i wszystko jest bardziej czytelne. Masz kilka przykladow z mojego konta jak to wyglada:

    imgur.com/D5lb76Q

    imgur.com/KC9Kweh

    i amortyzacja jak na dloni pokazana:

    imgur.com/61iaNQp

    i kopalnie najlepiej rowno rozwijac na wszystkich planetach bez wzgledu na wydobycie dexu. Planete zawsze mozna przeniesc na jakas chlodniejsza pozycje.
  • Razley23 napisał(a):

    No niby taak, ale tak Hipotetycznie rzecz biorąc sie zastanawiam czy coś takiego daje rade, lubie jak wszystkie budynki sa równo rozbudowane ;d
    Jak może takie coś działać jeżeli masz 5 razy mniej zysku za te same surowce?1?!

    Wyliczenia dla speed x1:

    Rozbudowa najbardziej opłacalnie 5 lat: 39/32/35x12, 31,8kk punktów
    Rozbudowa równo po 5 latach: 35/34/34x12, 24,9kk punktów

    Różnica prawie 7kk punktów, 4 kopalnie metalu +1 deuteru na plus dla optymalnej i 2 kopalnie kryształu dla równej. Policz sobie co da więcej 4lvl mety + 1lvl dexu czy 2lvl kryształu. ;)

    Po 30 latach różnica w punktach: 117kk punktów (30% więcej punktów można by mieć...)
    Po 59 latach różnica w punktach: 368kk punktów (35% więcej punktów można by mieć...)

    :roll:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • Razley23 napisał(a):

    W takim razie jaka mniejwięcej miała by być różnica między poszczególnymi budynkami ?
    Panowie wyżej napisali o wtyczkach które mówią w jakiej kolejności budować.
    Niektóre wtyczki różnią się 1 lvl ale to tylko dlatego że granica jest blisko i nie ma to aż takiego dużego znaczenia żeby się tym przejmować. Zainstaluj jedno i buduj zgodnie z tym.

    Kolejność zależy od temperatury, od tego po jakim przeliczniku handlujesz. ;)
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik