RIP

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Jak wszyscy widzą, to uni umiera śmiercią naturalną. Nikt nie złomuje, tylko eko wszyscy klepią :D Przepaść do równorzędnych uniwersów będzie narastać. Może tak ankieta na temat przyspieszenia eko i zwiększenia szczątków z złomowań ? Może przyspieszymy floty (tego wolałbym nie robić ;) )

      Zapraszam do dyskusji.

      Pozdrawiam
      Wisior

      PS. Ciekawe kto znajdzie ten temat w ciągu najbliższych 48 godzin ;)
    • Pomysł ciekawy, może trochę ożywi uni, tylko jeśli już zdecydujemy się na podniesienie parametrów ekonomicznych - analogicznie powinna zostać podniesiona prędkość flot, żadna grupa nie będzie wtedy poszkodowana, samo podniesienię % z debrisu mało flociarzom daje bo jak sam autor zauważył na uni jest pustynia i bardzo ciężko kogoś trafić.
    • Nie każdy ma konto na u68.
      Będzie więcej towaru z kopalni to i więcej celów będzie dla flociarzy bo coś z surowcami ludzie robić muszą. W razie uf to uni nie będzie mocno odstawać od innych. Prędkość bym zostawił najwyżej spalanie na 0,5. Konieczna jest ankieta na uni i głosowanie, bo każdy by chciał trochę inne parametry pod siebie.
    • Eko by można było podkręcić ale niezbyt dużo, choć jak dla mnie było by trochę więcej zabawy gdyby było by jakieś PZ z obrony i trochę więcej z floty, gracze by się bardziej skupili na robieniu fs'a niż na budowie bunkrów jak to w zwyczaju mają, co do prędkości floty wolałbym żeby było jak jest.
      Jak by była możliwość to zrobił bym UF bo na całe Uni jak gra 70-80 graczy to jest dobrze a jest w cholerę osób na U a jeszcze więcej jest Iglaków.
      No chyba że większość jest przeciw to przynajmniej zmniejszył bym ilość galaktyk z 9 np do 7 i z 499 układów do chociażby 350.
      Problemem nie jest problem a Problemem jest twoje podejście do problemu :D

      Ma mnie każdy lecz nie każdy lubi, potrafisz uwierzyć?
      Możesz mnie dotknąć zobaczyć lecz nie zdołasz uderzyć.
      Bawię dziecko, przygnębiam starca, cieszę dziewczę uroczę.
      Kiedy płaczesz - ja szlocham, gdy się śmiejesz i ja chichoczę.
      Czym jestem?
    • Na UF w najbliższym czasie to pewnie nie mamy co liczyć...a to najlepsza opcja.

      Dla mnie podkręcenie eko nie będzie dobrym pomysłem...bo go nie mam :D
      Wiekszy PZ, złom z obrony i spalanie 0,5 (może nawet delikatne przyspieszenie floty)jak najbardziej :thumbup:

      W każdym razie coś by sie przydało bo uni praktycznie już jest martwe.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez LadyOfYourDreamsNEW ().

    • CzeL napisał(a):

      Ja jestem na nie.... specjalnie tu konto zalozylem na normalnych predkosciach a swoja droga to fajnie by bylo grac tak jak bylo kiedys zadnej antymateri itp itd,,:P
      Zgadzam sie z @CzeL też tutaj zawitałem półtora roku temu tylko dlatego, że jest normalna prędkość eko i flot. Niby 9 galaktyk a jednak czuję, że jest ciasno ;P Widać nowych graczy ale w pewnym momencie przestają grać, może powodem jest zbyt duża różnica w punktach? Winnymi są właściciele Gameforge bo to oni zniszczyli tą grę antymaterią. Grając na uni9 jakieś 15 lat temu nie było Anty a po powrocie nagle taki bajer jak oficerowie i nowe opcje gry co uważam za fajne pomysły np Pancki czy Astrofizyka :) Coś musi zrobić Gameforge bo inaczej nie widzę bytu Taurusa.
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • Co do ożywienia uni to tu nic nie pomoże, aczkolwiek zwiększyć eko do x7 było by fajnie. Zdecydowanie WIELKIE NIE dla złomu z obrony (gdybyśmy chcieli złom z obrony to gralibyśmy na innym uni gdzie ta opcja jest od początku) oraz zwiększenia prędkości floty. Te dwie rzeczy zostawił bym bez zmian gdyż grają tu ludzi co mają rodziny i nie mają aż tyle czasu na siedzenie i pilnowanie surki bo ktoś latałby po satkach. Co do spalania 0.5 to fajna sprawa przy tak wielkiej galaktyce. Większy złom z floty dał by coś flociarzą może jakies 50% to już było by coś. Co do uni to fakt sami górnicy, więc czemu by nie dać ekowcą frajdy by bawili się dalej :)


      Druga strona medalu jest taka jak już ktoś tu pisał wybraliśmy to uni zakładając konta po to by spokojnie się grało na starych ustawieniach. Nie mówię bo czasem zmiany przynoszą pozytywne efekty, lecz czekamy na wypowiedz innych.

      podsumowując:
      eko: x7
      flota: x1
      złom z floty: 50 - 60%
      złom z obrony: NIE
      spalanie: 0.5%

      Jeśli zmiany nie wejdą i uni zostanie takie jakie jest też będę szczęśliwy.


      Uni Taurus [ON]
    • Napisałem do kilku graczy. Większość opowiedziała się za powolnym wygaszaniem uniwersum, czyli pozostawić bez zmian. Kim ja jestem, żeby decydować :)
      Można jednak poprosić o ankietę? Proponowałbym w jednym pytanie pomiędzy eko x1, x2, x5. W drugim pytaniu powiększenie złomu z floty pomiędzy 30% , 40% i 50%. Może jeszcze pytanie dotyczące obniżenia spalania, żeby i flociarze mieli coś dla siebie i górnicy.
      Nie wiem czy jako zwykły użytkownik mogę dać ankietę ? Jak tylko pojawi się ankieta to roześlę info do wszystkich sojuszy z TOP10 :)

      Pozdrawiam
      Wisior
    • Skoro pisałeś i większość graczy odpowiedziała się za powolnym wygaszaniem to fajnie by było dać możliwości graczom którzy jeszcze aktywnie grają 3 możliwe wyboru w tym sensie że jak ktoś woli uni pod flotę to do takiego uni idzie a jak ktoś eko no to do uni pod eko. Coś podobnego do UF tylko zamiast kilku Uni łączyć niech gracze wybiorą które chcą i tym sposobem będą zadowoleni gracze jak ci z góry :D
      Problemem nie jest problem a Problemem jest twoje podejście do problemu :D

      Ma mnie każdy lecz nie każdy lubi, potrafisz uwierzyć?
      Możesz mnie dotknąć zobaczyć lecz nie zdołasz uderzyć.
      Bawię dziecko, przygnębiam starca, cieszę dziewczę uroczę.
      Kiedy płaczesz - ja szlocham, gdy się śmiejesz i ja chichoczę.
      Czym jestem?
    • Jeśli w takiej formie miałaby wyglądać ta ankieta to po przemyśleniu tematu, proponuje zostawić nasze uni bez zmian. Zakładając konto każdy wiedział na co się pisze i wg mnie byłoby nie w porządku gdyby kilkanaście-dziesiąt osób decydowało o zmianie parametrów dla ponad 1,8k graczy. Oczywiście jeśli frekwencja w ankiecie wyniosła by ponad 50% tj ponad 900 oddanych głosów w ankiecie to oczywiście należałoby uznać te wyniki. Jednak sytuacja, gdzie grupka kilkunastu ekonomów chce zmienić parametry pod siebie jest troche nie fair w stosunku do innych graczy. Praktycznie co miesiąc startuje nowe uni, zazwyczaj jest tam zwiększona ekonomia - czyli taka jaką chcecie - proponuje tam założyć konta, np uni Cosmos - eko x 5, flota x 1 - wydaje się wymarzonym uniwersum dla wszystkich ekonomów.
    • @lucca brasi zastanów się co piszesz :D 900 graczy ?? Ilu jest wiecznych urlopowiczów, ilu jest idlerów? Widziałeś kiedyś online więcej niż 15 graczy (teraz dzięki lobby mamy taką możliwość) ?

      To może tak zróbmy - 3 opcje do ankiety:

      a) pozostaje bez zmian

      b) eko x3, złom 40%, połowa spalania

      c) eko x5, złom 50%, połowa spalania

      Sytuacje poprawimy i ekonomom i flociarzom przy okazji pozwalając na wchodzenie raz w tygodniu, żeby odebrać flotkę z fsa :) Jak ktoś uważa, że ma małe bunkry to przez 3 tygodnie całe eko puści w obronę i zaraz będą 5 razy większe :)

      Pozdrawiam
      Wisior
    • To że ktoś jest na urlopie nie znaczy, że inny gracz może podejmować za niego decyzje co do zmiany parametrów - takie jest moje zdanie. Zaproponowałeś zmiany które ekonomowi dają 300 i 400 procent większe wydobycie, i flociarzom 10 i 20% więcej debrisu - pod warunkiem, że coś upolują... poskanuj sobie troche uni i zobacz jak łatwo jest znaleźć jakąkolwiek flotę, nie mówiąc już o jej zezłomowaniu...
    • Jestem za pozostawieniem uni bez zmian bo grając jakiś czas na uni WEZN zauważyłem, że w bardzo szybkim czasie uni zaczęło się rozpadać i gdy na Taurusie jest 10 graczy online tam było 40. Trochę mało w przypadku tak młodego uni. Sądzę, że my będziemy debatować ale i tak zyska jedna ze stron bo zawsze ktoś musi być pokrzywdzony. Albo zyskają flociarze albo górnicy. Co do frekwencji to gdyby nie ja to prawie nikogo by nie było :D Czekam na rozwój sytuacji.
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • Co bysmy nie zmienili to i tak uni bedzie puste. Moze i jest kont 1.8k z tego 1/3 idlaki do tego multi konta i pelno urlopow oraz gracze widmo. Wiec jesli udzial w ankoecie wezmie 100 - 200 to max, czyli zostaniemy w miejscu jesli obrac 50% frekfencje. Idac dalej jesli nic nie zmienimy to czeka nas jesli informatycy z GF cudem odnajda w sobie checi do UF, laczenie z Nekkarem i Zagadra. Jesli dokonamy zmian to laczenie moze byc gorsze... U68 x5 eko albo trafimy gdziesz gdzie jest eko x7 ale i flota x4 lub wyzej.... Kazdy kij ma dwa konce. Napewno nie uda sie zadowolic dwuch stron albo gornicy beda plakac albo flociarze.... Moze by sie ktos z innych uni wypowiedzial kto ma konta unas i np. u68 bo znam kilka osob... Niech powiedza co daly im zmiany jakie sa + i - tego. @ciap @Finek @JTR moze ktos jeszcze sie znajdzie.


      Uni Taurus [ON]
    • Ok na u68 od podniesienia eko widać wyraźne ożywienie. Sojusznicy wzięli się do gry, wielu pościągało urlopy i widać więcej chęci. Jedni budują eko, inni flotę, planują co dalej, sojusz tętni życiem i nawet powiększył się w znacznym stopniu ;). Dzięki eko x5 dużo łatwiej przebudować swoje konto, gra jest przyjemniejsza.
      Nie wiem natomiast czy tutaj to pomoże, nie sądzę żeby graczy przybyło ale być może Ci na urlopach zaktywizowaliby się żeby podrasować konta, bo o ile teraz jeszcze będzie z kim połączyć to uni, to zauważcie że nie powstają juz raczej nowe uni o takich ustawieniach.
      Fuzja w końcu jakaś będzie, więc tutaj to chyba najważniejsze żeby dali wybór na uni z eko x1 ale także na uni z szybszym eko, niezależnie od tego czy teraz by to eko przyspieszyli czy nie.
    • @Maniak87
      Ciężko coś napisać bo zawsze każda osoba zna tylko wycinek opinii na uni. Jak pisała @JTR w sojuszach raczej większe poruszenie. Parę zejść z urlopów, temat "cele w ogame" odżył bo więcej rzeczy stało się realne. Flociarze zaczęli robić eko. Jak kiedyś sprawdzałam % udział różnych rzeczy w przyrostach przed i po zmianie speed to znacznie wzrosło eko kosztem floty. U mnie w sojuszu chyba tylko jedna osoba uciekła na urlop ale on często miał fochy (czasem te facety zachowują się gorzej niż baby, oszaleć idzie! :uhuh: ). Mniej głosów "kończę z grą" po złomie.

      Porównanie liczby kont:
      united.giercmania.pl/OGame/Aktywnosc2.png
      Zielone: Wy
      Czerwone: Nekkar
      Niebieskie: u68

      No i teraz liczba aktywnych kont:
      united.giercmania.pl/OGame/Aktywnosc.png

      :fsmile:

      Wykresy w ramach ciekawostki bo raczej nudne są. ;P
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • dzięki za odpowiedz @JTR oraz Tobie @ciap za wykresy i wypowiedz, a więc reszta zależy już tylko od nas.

      Jeśli się już zdecydujemy na ankiete to może pierwszą zrobimy prostą typu:

      " Czy jesteś za zmianą parametrów uni: "

      * Tak
      * Nie

      jeśli taka ankieta by przeszła i była by ta "frekwencja 50% +1 ".... wtedy można zrobić drugą konkretną dotyczącą " speed eko i floty oraz złomu i spalania" teraz proszę o wypowiedz naszych graczy :)


      Uni Taurus [ON]
    • Jakieś konkrety się pojawiły. Wystarczy jak w ankiecie będzie opcja eko x1 flota x1 i tyle. Kto jest przeciwko może zaznaczyć taką opcję. 50% + 1? Nierealne.

      Wypowiedź gracza w temacie zmiany parametrów, did uni libra:
      "
      u nas była taka ankieta jako pierwsza w grudniu na u68 gdzie
      przegłosowane zostało wprowadzenie podniesienia eco i bardzo dobrze bo
      się trochę ożywiło i wiele kont co były na wiecznych upach gra teraz nie
      licząc kilku co się ufukali na podniesienie eco i zrezygnowało z gry
      oddając konta innym i dalej ktoś gra
      druga ankieta była na Nekkar gdzie kilku graczy agitowało ankietę
      wysyłając po wszystkich pw że nie zgadzaj sie na podwyższenie eco
      propagowali x1 z mottem " jak bym chciał grać na wyższym eco to bym
      sobie konto założył na Q lub Spicy" tylko że nikt nie zjarzył że wtedy
      nie mieli takiego wyboru
      a kilku się strasznie upierało za x1 i w końcu ankieta przegrała a nie
      którzy z tych co tak bronili się przed zmiana eco że doprowadzi ich do
      obumierania uni i rezygnacji masowych graczy po kilku dniach zakończyli
      grę z innych powodów zostawiając nekkar z x1 buhahaha z konfiguracja
      taką że są teraz nie parowani w Fuzji bo jedyne unie z x1 są zbyt młode
      i za słabe BRAWO !!!! dla wybitnych umysłów z Nekkar
      Podniesienie eco daje nowego kopa dla graczy zgodnie z ideą teraz pójdę do przodu a jedyny minus i tego się bali topowi flotowcy że co tydzień będzie teraz jakiś econom brał go w statach "

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez milix ().

    • Ja wiem ze 50% +1 to nie realne bo jak pisalem wczesniej to tu gra moze ze 100 osob a kont jest 1.8k....
      Dobra to teraz pytanie do @Art albo moze @ciap albo ktos z naszych GA jaka wielka burza w did musi byc by doszlo do ankiety, bo watpie by te kilka naszych wpisow mialy jakis wplyw na powstanie ankiety.


      Uni Taurus [ON]