Forumowa Mafia

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

 • Forumowa Mafia

  Czołem OWieczki ;P

  Tak sobie siedząc wieczorową porą przy dobrej muzyce, wpadłem na pomysł, czy by może nie zorganizować na naszym forum gry w mafię. :fgrin:

  Pytałem się kilku znajomych, co o tym sądzą i niektórzy mi zadali pytanie, co to w ogóle za gra. :juzpotobie:

  Ogólne zasady (click)

  Rekrutacja

  MG (Mistrz Gry) rekrutuje się właściwe sam – zgłasza się w wątku i określa nabór. Warunki jakie musi spełniać MG są proste - musi mieć pomysł na fabułę, być w czasie gry dyspozycyjny, znać zasady (ogólne i te które sam ustali).

  Nabór do każdej nowej edycji prowadzony jest w wątku. W poście o naborze przyjęło się określać czas rozpoczęcia edycji, ilość graczy, fabułę i „nowinki” związane z tą edycją. Gracze zapisują się do edycji na forum dodając kolejno swój nick na końcu listy chętnych w tym wątku.

  MG po zebraniu odpowiedniej liczby graczy (dowolnej określonej przez MG jednakże najlepiej sprawdzają się edycje z ilością lekko przekraczającą tuzin, ale oczywiście w miarę możliwości forum) losuje role.

  „Mafia” – przeważnie 2 osoby

  „Katani” – przeważnie 1 osoba

  „Mieszkańcy” – pozostali gracze

  MG może w swojej edycji zmienić ilość poszczególnych ról wg uznania, ale z zachowaniem równych szans dla gry. Może wprowadzać też dodatkowe role określając w fabule funkcje, jakie mają spełniać. Fabuła to miejsce i czas rozgrywki Forumowej Mafii.

  Określając fabułę MG może bez względu na role może nadać każdemu graczowi postać fabularną żądając pisania postów tylko w takiej formie.

  Rozgrywka...

  ..rozpoczyna się od postu wprowadzającego. Od momentu umieszczenia postu przez MG osoby niebiorące udziału w edycji nie odzywają się.

  Pierwszy dzień jest przeważnie zapoznawczy i znowu określa to MG w poście otwierającym. Określa on także „nowinki” właściwe dla jego edycji, godzinę linczu i morderstwa, czas w jakim należy oddać głos danego dnia i formę oddania głosu (PW na forum, mail, disco, GG, sygnały dymne).

  Drugiego dnia mafia zabija po raz pierwszy. Technicznie wygląda to tak: w ustalony sposób gracze będący mafiosami komunikują się z MG i przekazują mu swój typ do określonego przez MG czasu, potem MG „zabija” postem fabularnym wybranego przez mafię gracza. Pozostali żywi gracze dyskutują w wątku o mordzie szukając sprawców i głosują przez cały dzień broniąc siebie lub swoich typów. Formę głosowania określa MG (IMHO najlepiej w wątku jako offtop). Następnego dnia o ustalonej porze MG w poście fabularnym ogłasza wyniki głosowania zabijając gracza, na którego oddano największą liczbę głosów. Głosowanie jest oczywiście jawne (najlepiej w wynikach napisać kto na kogo głosował do linczu). W przypadku gdy dwóch lub więcej graczy otrzymało równą ilość głosów MG może postąpić dowolnie pod warunkiem, że określił to w poście rozpoczynającym edycję. Spotkane już rozwiązania:

  - zabija wszystkich z równą (i najwyższą) ilością głosów

  - nie zabija nikogo

  - ogłasza dogrywkę między graczami z równą (i najwyższą) ilością głosów

  - inne rozwiązanie :)

  Podsumowując: prócz pierwszego morderstwa, dni edycji toczą się rytmem pierw lincz, potem morderstwo. Czyli lincz, morderstwo, lincz, morderstwo. :E

  Gracz który zginął nie ma prawa udzielać się w wątku ani kontaktować się z „żyjącymi” graczami. Niedopuszczalne jest także kontaktowanie się graczy poza forum w trakcie rozgrywki.

  Katani...

  ...sprawdza dowolną wybraną przez siebie osobę u MG poznając jej prawdziwą funkcje w grze. Sprawdzenie odbywa się między linczem a morderstwem mafii. Jeżeli Katani sprawdzi osobę, którą mafia chce zabić, to ta osoba w tym dniu nie ginie. Katani może też „sprawdzić” siebie w celu uniknięcia eliminacji. Katani dowiaduje się o funkcji gracza, którego sprawdza dopiero po morderstwie mafii. Jeżeli zdarzy się tak, że Katani zdemaskuje mafię, ale tego samego dnia mafiosi zabiją jego, to wiedzę swą zabiera on do grobu.

  Wygrywają...

  Ci którzy przeżyją. ;)

  Jeżeli zdarzy się remis, decyduje MG, jeżeli określił taką ewentualność poście rozpoczynającym.
  Since 7 Mar 2006 ;)
 • Jako że pomysł się raczej nie przyjął, a sam autor nie zagląda na Forum pozwalam sobie zamknąć temat. Gdyby znalazł się ktoś chętny do prowadzenia naszej Mafijnej gry zapraszam na PW :)
  Coś o mnie o tu ^^

  "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
  Spamu i Prezentacji Użytkowników
  Seek & Deestroy
  Regulamin Forum | Zgłoś problem na Forum | Coś specjalnego dla użytkowników ;)