Wymieranie Ogame i jak te zatrzymać

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wymieranie Ogame i jak te zatrzymać

      Zakładam taki wątek ponieważ nie trudno zauważyć że z każdym nowo otwartym uni Ogame umiera

      Moja propozycja jest taka i mam nadzieję że na każdej uni wypowie się jak najwięcej osób tak by dotarło to do operatorów i może coś w końcu z tym zrobią


      Ogame umiera to fakt ale co szkodzi raz na rok zrobić serwer bez antymaterii i innych dodatków i załączyć ta opcje (Antymaterię)np dopiero po 2-3 miesiącach od startu - skoro GF już tak bardzo chce zarabiać. Takie rozwiązanie nie sprawi że cała społeczność ogame porzuci serwery te na których anty jest dostępna bo kto bedzie chciał zacząć od nowa nie będzie czekał rok do nowego serwera. Ale takie właśnie rozwiązanie pomoże zebrać tych którym anty nie odpowiada - a po kilku miesiącach rywalizacji bez anty może nawet zostaną w grze a może i sami ją zakupią. Zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno zwiększy atrakcyjność tej gry co przełoży się na ilość graczy a dla GF - czytajcie - zwiększy wam przychody za anty w dłużsej perspektywie czasu


      Super Moderator Ruda:
      nie kolorujemy postów
    • ehh 1 posta napisałem , miał być do zaakceptowania i gdzieś zniknął.

      Próba nr 2.

      Uni wymierają - ogame wymiera. Było pewnie setki tematów na ten temat, których nie czytałem , ale nasuwają się 2 główne spostrzeżenia:

      - Zbyt mała liczba graczy na uni , zbyt dużo uni - co oczywiście powinno prowadzić do UF
      - Zbyt mała zachęta na nowych graczy , aby rozpocząć grę na starszych uni . Co nowy gracz może zrobić na starym uni? Farmić idlaków ? Przecież nigdy nie dogoni topki i starych ekowców. Co najwyżej może ich torpedować a i tak nic to nie da...

      Ogame jest grą specyficzną, strategiczną - ale bez efektów wizualnych. Może kolejne pokolenia nie akceptują takich gier? Może wolą gry on-line lecz nie przeglądarkowe ? (nie wiem, nie mam żadnych badań, ankiet itp )
      Dlatego - może warto postawić na promocję gry. Pokazać czego uczy strategia w czasie realnym itp.


      Tak czy siak powyższe dwa spostrzeżenia moim zdaniem są główną bolączką, jak je zatem rozwiązać - lub jak zachęcić Gameforge do zmian?

      Pozdrawiam
      :ziew:
    • Pinkie Pie napisał(a):

      Zakładam taki wątek ponieważ nie trudno zauważyć że z każdym nowo otwartym uni Ogame umiera


      Moja propozycja jest taka i mam nadzieję że na każdej uni wypowie się jak najwięcej osób tak by dotarło to do operatorów i może coś w końcu z tym zrobią


      Ogame umiera to fakt ale co szkodzi raz na rok zrobić serwer bez antymaterii i innych dodatków i załączyć ta opcje (Antymaterię)np dopiero po 2-3 miesiącach od startu - skoro GF już tak bardzo chce zarabiać. Takie rozwiązanie nie sprawi że cała społeczność ogame porzuci serwery te na których anty jest dostępna bo kto bedzie chciał zacząć od nowa nie będzie czekał rok do nowego serwera. Ale takie właśnie rozwiązanie pomoże zebrać tych którym anty nie odpowiada - a po kilku miesiącach rywalizacji bez anty może nawet zostaną w grze a może i sami ją zakupią. Zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno zwiększy atrakcyjność tej gry co przełoży się na ilość graczy a dla GF - czytajcie - zwiększy wam przychody za anty w dłużsej perspektywie czasu
      Za.....

      A nie bo skasują

      Fajny pomysł jestem za


      Super Moderator Ruda:
      skasowany cytat mniam
    • zamiast anty lepszy będzie miesięczny abonament, ciekawe, czy już o tym myśleli :E

      Nic to nie zmieni, ta gra umarła dawno, każde kolejne uni to tylko dodatek do ich wypłaty, nie wiem jak frekwencja wygląda na zagranicznych uni, ale u nas już dawno jest kiepsko..
      Starych graczy odciągają takie konfiguracje jak 6x eko, 5x floty (no nie powiem, niektórych przyciągają), bo nie da się na nich grać z doskoku. Kiedyś na uni x1 flotka i 1x eko dało się grać i to nawet bez telefonów, teraz na niektórych uni tracisz na chwile zasięg w tel i masz po zabawkach.
      Temu wszystko przekłada się na pieniądze, już im frekwencja nie jest ważna, aby tylko jakiejś premii coś wskoczyło raz na miesiąc lub dwa ;)
      Ostatnie uni - Rigel top 30 ~ off
    • Odpowiedź na wasze problemy:

      Gry przeglądarkowe nie są w 2018 roku w żaden sposób konkurencyjne dla tony podobnych tytułów, głównie mowa tu o tytułach mobilnych.

      Nie ma za co.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • Pinkie Pie napisał(a):

      Zakładam taki wątek ponieważ nie trudno zauważyć że z każdym nowo otwartym uni Ogame umiera


      Moja propozycja jest taka i mam nadzieję że na każdej uni wypowie się jak najwięcej osób tak by dotarło to do operatorów i może coś w końcu z tym zrobią


      Ogame umiera to fakt ale co szkodzi raz na rok zrobić serwer bez antymaterii i innych dodatków i załączyć ta opcje (Antymaterię)np dopiero po 2-3 miesiącach od startu - skoro GF już tak bardzo chce zarabiać. Takie rozwiązanie nie sprawi że cała społeczność ogame porzuci serwery te na których anty jest dostępna bo kto bedzie chciał zacząć od nowa nie będzie czekał rok do nowego serwera. Ale takie właśnie rozwiązanie pomoże zebrać tych którym anty nie odpowiada - a po kilku miesiącach rywalizacji bez anty może nawet zostaną w grze a może i sami ją zakupią. Zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno zwiększy atrakcyjność tej gry co przełoży się na ilość graczy a dla GF - czytajcie - zwiększy wam przychody za anty w dłużsej perspektywie czasu


      no i to jest cos ciekawego a gram w ogame juz od 2005? :=)
      Jak by sie GF zgodzil na takie cos to by wiecej z tego mial :)
      Pozdro ToxicRSV

      Alkohol może i zabija, ale nie zapominajmy ile ludzi dzięki niemu się urodziło!
      Jeżeli istnieje coś takiego jak Raj, to na 100% piją tam piwo wink

      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom. ]:-D
    • tytusdezoo napisał(a):

      Co chwila kasacja ja naliczyłem już10 wpisów skasowanych

      Dajcie takie uni co wam szkodzi - nie spisze się zamkniecie. A Autor ma racje każde uni to mniej graczy w końcu nikt nie będzie wam tego Anty kupował bo kto będzie chciał grać na uni gdzie jest 200 osób na starcie
      i dlatego to fajny pomysl dla gf :)
      Pozdro ToxicRSV

      Alkohol może i zabija, ale nie zapominajmy ile ludzi dzięki niemu się urodziło!
      Jeżeli istnieje coś takiego jak Raj, to na 100% piją tam piwo wink

      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom. ]:-D
    • ciap napisał(a):

      Pinkie Pie napisał(a):

      jedno uni na rok z 3ma miesiącami bez antymaterii - potem samowolka - a zaręczam wam że gracze wrócą.
      Nie wrócą bo to nie antymateria jest problemem. ;)
      A co szkodzi spróbować - 1 uni cz yGF zbankrutuje przez takie uni? no bez klejnotów bo nie uwierzę że 11 nowych uni nie utrzyma Niemców - a 12 już tak, zwłaszcza żę to tylko 3 miechy a znam takich co wrócą ze względu na możliwość sprawdzenia sie z innymi bez anty
    • Pinkie Pie napisał(a):

      jedno uni na rok z 3ma miesiącami bez antymaterii - potem samowolka - a zaręczam wam że gracze wrócą.


      Ludzie którzy nie grali 10 lat będą ściągali kumpli żeby pograć te 3 miechy bez anty a potem wielu szkoda będzie odejść
      To już lepiej niech zrobią uni na którym za anty będzie tylko ekipa. Bez żadnych kontenerów, skracania, kupowania surowców itd. Będą się liczyły umiejętności gracza w tym pusze a nie $$ :E :E Po 3 miechach przyjdzie taki z grubym portfelem i zabawa się skończy :>
      Problemem jest też to że w innych grach co chwilę wychodzą jakieś patche które wprowadzają nowe elementy. Po kilkuletniej przerwie ta gra nie różni się praktycznie niczym w porównaniu do tego jak ją zapamiętałem nie licząc doku i pay to win :E
    • Czytam te kolejne wypowiedzi i pomysły i wiecie co? Nie zakładajcie własnych firm, bo macie poważny problem z jakąkolwiek analizą faktów, a co dopiero wyciąganiem wniosków.

      Ogame przede wszystkim jest przedstawicielem gatunku gier, które triumfy święciły ponad dekadę temu, obecnie w gry przeglądarkowe się po prostu NIE inwestuje, bo zainteresowanie nimi spada z roku na rok. To nie konfiguracje są problemem - przy x1/x1 gra będzie śmiertelnie nudna, a ustrzelenie czegoś zakrawać będzie na cud, przy szybszych gra robi się odpowiednio szybka, ale i o stratę znacznie łatwiej. Z jednej strony mamy dziś telefony z dostępem do internetu, z drugiej chwila nieuwagi i dorobek idzie w diabły.
      Ogame to gra wymagająca przede wszystkim czasu i zaangażowania - tutaj nie ma quick save'a, który pozwoli nam pograć kiedy chcemy (a nie oszukujmy się, im więcej lat na karku, tym trudniej o czas na własne przyjemności). Oczywiście, GameForge ma słuszną opinię partaczy i amatorów, którzy potrafią wymyślać tylko nowe sposoby spieniężania contentu, co nie zmienia faktu, że gry przeglądarkowe są już przeszłością i raczej nie należy w ogóle mieć złudzeń, że jeszcze zobaczymy przypływ graczy.
    • Też uważam że to nie anty jest problemem. Sam kupuje komandora i nawet jeśli ktoś na starcie uni wali hajsem to po jakimś czasie przestaje być to opłacalne jak juz się rozbuduje i tu nadarza się okazja dla nie używających żeby gonić. Jestem wrogiem kupowania surowców i floty za anty, ale nie uważam że nie można używać własnych pieniędzy jeśli się to robi z rozwagą, a nie na pałę. Pierdzielenie że ludzie odchodzą po pierwszym złomie też jest głupie. Jak ktoś jest twardy to się pozbiera i ciśnie dalej. Naście lat temu było łatwiej bo nie było takiej konkurencji na rynku gier, a GF to firma która musi utrzymać grę i pracowników. Niech każdy sobie pomyśli co by zrobił na ich miejscu żeby utrzymać relikt przeszłości na tym rynku. Nie jest to łatwe w dobie jakichś steamów czy innych firm kasowych. Rośnie konkurencja to i rosną zapotrzebowania na finanse żeby utrzymać grę. Największym problemem tutaj jest uważam mała ilość GO ponieważ jak by się ostro szefostwo wzięło za pusherów i oszustów to i rywalizacja i grywalność by wzrosły.

      Pozdrawiam wszystkich dobrych ludków.
    • Pinkie Pie napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Pinkie Pie napisał(a):

      jedno uni na rok z 3ma miesiącami bez antymaterii - potem samowolka - a zaręczam wam że gracze wrócą.
      Nie wrócą bo to nie antymateria jest problemem. ;)
      A co szkodzi spróbować - 1 uni cz yGF zbankrutuje przez takie uni? no bez klejnotów bo nie uwierzę że 11 nowych uni nie utrzyma Niemców - a 12 już tak, zwłaszcza żę to tylko 3 miechy a znam takich co wrócą ze względu na możliwość sprawdzenia sie z innymi bez anty
      Powstało już takie uni. Wszyscy krzyczeli "niech wróci stary wygląd bez anty". Wrócił. I co? I nic. Pomimo że powstało jedno uni na wszystkie kraje było wielką klapą.

      Jak zaczynałam grać w ogame byłam w szkole średniej. Wtedy grało się w 2 gry: DSJ ( <3 ) i właśnie OGame. Każdy o tej grze gadał. Pamiętam bo strasznie mnie to denerwowało (i tak się tu pojawiłam - chciałam zezłomować kolegów z klasy żeby przestali gadać o tej grze xD). Inne gry? Były średniawe, nie każdy miał komputer żeby je odpalić. OGame za to działał każdemu (tekst też mało zjadał neta).

      Z czasem się wszystko zmieniło. Pojawiły się nowe gry, większa konkurencja. Nie mówiło się już o OGame ale o innych grach nie przeglądarkach. Przeglądarki poszły trochę w odstawkę. ;)

      Każda gra ma swój cykl życia > wielkie bum a potem spadek. Wiele osób tutaj mówi że anty anty. Zobaczcie że większość gier na kom ma mikropłatności. Jedne z najlepiej zarabiających gier mobilnych to nie te za które się płaci a te darmowe z mikropłatnościami. Dlaczego tam to nie przeszkadza a w OGame odpycha? Niektóre gry mają jakieś rankingi czy inne akcje między graczami.


      edit:
      @Adanio czekam na podanie, link w sygnie :fgrin:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

    • ciap napisał(a):

      @Adanio czekam na podanie, link w sygnie
      Ja to się nadaję do pastowania sandałów jedynie ;P

      A co do gry to nie ma co bić piany bo to nie my decydujemy tylko niemiaszki i nasze krzyki dadzą tyle co odświeżanie starego chleba w mikrofali. Nie mam na celu studzenia zapału autora tematu jak i popierających ten pomysł graczy (sam popieram) ale wiem z doświadczenia że tylko pokrzyczymy i nic więcej z tego nie będzie. Ta gra jest tak stara że i tak dziwne że jeszcze są ludzie którzy to chcą ciągnąć. Chcemy coś zmienić? To zacznijmy od forum :) I spamowania go. Jak ruszy się forum to i może ruszą się ludzie. Taka moja opinia.
    • Temat dobry! Dlatego aż sie zalogowałem!. Nie lubie tego forum!*.

      Dodam pare słów od siebie.

      Niemcy ślamazary nie rozwiją gry bo po co? skoro zarabia na siebie, nabiją sobie kapuste w już napchane kiermany eurasów bo dalej im mało.
      "Abonament" ? od razu skończę z grą! obiecuje! rodzina sie ucieszy!.

      Po prostu trzeba szybciej rozwijać tą gre nowościami ciekawostkami! reklamować , marketing sie kłania.
      Stworzyli gre rozwiją ją tylko na inne nowe kolejne języki(KRAJE), więc niema sie co dziwić ze wprowadzanie "NOWOŚCI" trwa :( . Ciap pisałaś na forum.org na pomysł wisi już 1,5 roku i co ? Niemcom brakuje mobilizacji! Lenie! i tyle. Gra czeka na rozwój! Na nowe filmiki. Może czas by była instalka i zajmowała miejsce. Może czas na nowe eventy...Atak to: Stagnacja stagnacja stagnacja!.
      Dadzą uni fusie by trzymać starych graczy by ci mieli atrakcje sie wyżynali na wzajem.

      Marność nad marnościami i wszystko marność!
    • Tak jak mówią @Fenrir i @ciap -> w gry przeglądarkowe po prostu nikt już w dzisiwjszych czasach nie gra. Jakimś tam rozwiązaniem mogłoby być przebranżowienie się na grę mobilną z opcją gry przez przeglądarkę. Ale no marne na to szanse.

      Pinkie Pie napisał(a):

      tak by dotarło to do operatorów i może coś w końcu z tym zrobią
      Ale wiesz misiu, że operatorzy nie mają w tej sprawie nic do gadania,prawda? :E


      EzeQieL napisał(a):

      Niemcy ślamazary nie rozwiją gry bo po co? skoro zarabia na siebie, nabiją sobie kapuste w już napchane kiermany eurasów bo dalej im mało.
      "Abonament" ? od razu skończę z grą! obiecuje! rodzina sie ucieszy!.
      [list]Gra ledwo zarabia na utrzymanie serwerów i całej związanej z tym infrastruktury. O ile w ogóle tyle zarabia :)[/list]

      Starych graczy odciągają takie konfiguracje jak 6x eko, 5x floty (no nie powiem, niektórych przyciągają), bo nie da się na nich grać z doskoku.
      @rrydzu wytłumacz mi proszę, w jaki sposób opcja " posiedzę 2-3 h, w tym czasie obrócę kilka flot,zdążą wrócić recki 2-3 razy" nie umożliwia gry z doskoku, a opcja " muszę siedzieć całą noc pilnując wlotu i recków" umożliwia. Bardzo to ciekawe:)
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DUDEUSZ ().

    • @DUDEUSZ

      Może źle się wyraziłem z tym "z doskoku". Chodziło mi głównie o to, że kiedyś, gdy jeszcze nie było w modzie wszystkich smartfonów z internetem itp. gadżetów, a prędkości były niskie (jak to ktoś określił, wieje nudą), to gdy przeciągnęło Ci się coś w życiu prywatnym, lub wypadło nieplanowane zdarzenie, to z chłodniejszą głową się siedziało lub wracało do domu, bo jak nikt na Ciebie nie czyhał, to miałeś godzinę zapasu, jak ktoś siedział w układzie, to troszkę mniej. Teraz przy prędkości x6, wychodząc do łazienki musisz się już zabezpieczyć, a jeszcze jak Ci nie złapie tam wi-fi, to już strzał w kolano.

      Niektórzy chcą siedzieć w grze cały czas (a przy mocniej rozwiniętym koncie na dużym speedzie - nie oszukujmy się, ogame pochłania bardzo dużo czasu), niektórzy lubili wejść co 2-3h na 10 minut i przerzucić tylko trampki. Suma sumarum każdy ma swoje upodobania, kwestia, których graczy jest więcej.
      W dodatku jak już ktoś wspomniał, gry przeglądarkowe straciły już znaczenie na rynku, to nie to samo, co czasy, kiedy nie było dużego wyboru gierek na komputer, a tutaj taka rywalizacja, stałe 16 tys graczy, każdy walczył, by nie przegapić rejestracji. To minęło i nie wróci, niestety.
      Ostatnie uni - Rigel top 30 ~ off
    • Każda gra kiedyś umiera ,taka jest kolej rzeczy .Prędzej czy później czeka to też ogame ,bo na Ogame nie ma "nowych" graczy
      Są tylko tacy którzy grali kiedyś i im sie przypomniało ,że w sumie można by spróbować ,widać to dobrze w podaniach do sojuszy "grałem kiedyś".albo " miałem kilka lat przerwy..".Nie spotkałem sie jeszcze żeby ktoś pisał "Nigdy nie grałem w ogame ,chciałem spróbować ,kliknąłem w reklamę albo szukałem w rankingach gier strategicznych i zalogowałem sie z ciekawości
      Nie ma co szukać winy po stronie anymateri czy powstawaniu raz na miesiąc nowego uni
    • Pamiętam czasy kiedy na uniwersach było po 5-8 tyś graczy, wbicie do top 1500 wymagało trochę poklikania. Tworzyły się naprawdę fantastyczne paczki ludzi, a niektóre znajomości przetrwały po kilkanaście lat. Zacząłem grać na Dorado, i widzę odkąd został wprowadzony nowy redesign nic się nie zmieniło na lepsze.
      Możecie zaklinać rzeczywistość, ale wprowadzenie oficerów spowodowało pierwszą falę rezygnacji z gry, kolejne dodatki, typu przenoszenie moonów, planet, próby moonowe, surowce za antymaterie, przyspieszanie produkcji itp. dały ogromną przewagę dla graczy którzy mogą poświęcić kilka stówek na grę. Dla studenta czy ucznia w internacie, 30 czy 50 zł miesięcznie jest nieosiągalne żeby pograć sobie w gierkę. Racją jest że za pieniądze nie kupi się umiejętności, ale wielokrotnie widziałem przypadki jak naprawdę dobrzy gracze nacieli się na pułapkę zrobioną za antymaterię i kasę. Ktoś kto poświęcił rok dwa na budowę swojego imperium, złomił, farmił, wstawał po nocach, i nagle bęc, ziomek z antymaterią go załatwił. Paradoks jest taki że kiedyś walczono z sprzedażą kont, surowców, prób moonowych, zasiadaniem,skryptami, automatami, bo było to niesprawiedliwe i na uniwersach było nawet 10tyś kont, a dziś wiele z tych elementów można kupić za antymaterię, a inne są dozwolone i ledwo 1500 kont jest na uniwersach, z czego pewnie 500 będzie aktywnych.
      Gry przeglądarkowe mają swoją przyszłość, można w nie grać na komórce, pracy, w domu, nie potrzeba super sprzętu, ale tak duży nacisk na dodatki niestety zniechęca.
    • Ogame mógłby być bardziej żywy, ale to wymagałoby zaryzykowania i zainwestowania raczej sporych nakładów finansowych ze strony GF skoro przespali dobre kilka lat temu jak drastycznie zaczęła spadać ilość graczy (z 15 do 10 do 5 itd. tysięcy, teraz jak patrzę to na nowym Dorado średnio online jest 300 osób... wow) i wtedy nic aktywnego nie robili aby ten proceder zatrzymać. Nakładów które niekoniecznie mogłyby się teraz zwrócić, jeśli próba ożywienia trupa by się nie udała. I pewnie po części dlatego GF nic nie robi, bo szefostwo nie dało wcześniej zielonego światła na jakieś próby a teraz to im w ogóle się to nie opłaca. Więc póki sprzedaż antymaterii pozwala na utrzymanie całej infrastruktury, pracowników bezpośrednio związanych z projektem (takich którzy tyko siedzą przy OGame a nie przy paru innych projektach w tym samym czasie), "darmowych" operatorów (którzy poprzez kupony są dla GF kosztem bo tak to pewnie jakaś część osób, które dostają kupony sama z własnej kieszeni kupowałaby antymaterię) plus do tego przynosi jakiś tam założony zysk to gra będzie dogorywać do momentu jak excel pokaże, że "Projekt OGame" przynosi straty. I wtedy zostanie zamknięty. Może to trwać następne kilka/kilkanaście lat szczególnie jeśli koszty utrzymania infrastruktury trzymają się na podobnym poziomie rok w rok lub może nawet spadają, gdyż (ale tutaj wróże z fusów bo nie mam o tym żadnych danych) OGame od 2009 roku nie przeszedł żadnych zmian w wyglądzie, nie ma nowych mechanik, nie ma częstych zmian, które mogłyby bardziej obciążać serwery a do tego ilość graczy ciągle spada więc pewnie idzie na jednym fizycznym serwerze upchnąć dużo więcej Uniwersów niż kilka lat temu albo sam sprzęt na którym działa OGame nie jest wymieniamy/modernizowany co chwilę więc ten koszt może być względnie stabilny i przewidywalny.

      TL;DR nie pierwsza i nie ostatnia kiedyś popularna gra która zostanie zamknięta, taka jest kolej rzeczy.